register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : TÜV part2  
Poster Message
rustang
  
Moderator
TÜV part2
Nyyd on siis Rustang yle vaadatud ja täiesti ausalt tempel passi saadud!

Ylevaataja seletas targa näoga, et minu auto mahub napilt esitulede poolest läbi, kuna alates 1988 aktsepteeritakse ainult euroopa tulesid??
14.04.2001 at 19:12
peep
 
Moderator
TÜV part2
Pigem alates 01.01.97 arvele võetud ja uuematel kui 25 a. on neid eurotulesid vaja.
14.04.2001 at 23:22
rustang
  
Moderator
TÜV part2
Tutvusin algallikaga. Sõidukite tehnojärelevalve eeskiri jagab tõesti autod enne 01.01.97 ja pärast seda registrisse kantuteks. Aga. Nende pre-1997 nõuetest tulede peatükist selgub selline asi (tsitaat):

"enne 1988. aastat valmistatud ameerika asümmeetriliste tuledega sõidukitel (ilma või tähiseta) on lubatud kasutada neid põhilaternaid ja selliseid ühitatud kaug- ja lähituledega laternaid peab reguleerima kaugtule järgi"

Yldiselt ei tea keskmine ylevaataja sellest kottigi aga too eilne vanamees paistis mõistlik olevat erinevalt eemise korra "ameerika autode fännist". Mul oli heitgaaside määrus kaasas aga seda ei läinudki vaja. Õnneks olin tublilt kõik lisatuled maha katkunud (4tk). Kui eelmisel korral kästi välimised ära võtta (varjavad gabariiditulesid) ja sisemised jätta, siis sel korral seletas onkel, et sisemised on vastuolus (välisgabariidist liiga kaugel) aga välimised võivad olla :) (mul kronsad jäid esialgu kylge)
15.04.2001 at 08:08
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : TÜV part2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.