register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Kiirenduste tulevik ?   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
Vanaisa
  
Moderator
Kiirenduste tulevik ?
quote:
peep: Põhim. keda huvitab, võtku sel nädalavahetusel Peco nööbist kinni ja küsigu, kuidas ta on aastaid Street Slide korraldanud. Ta räägib heameelega.

"Meie" ja "nende" suurim erinevus on, et meil puudub arenenud klubiline tegevus aga seal tehakse asju talgu korras ilma ise otsest tulu saamata. "Tulu" on klubi eksisteerimine. Olen ka Burnout Party korraldajatega rääkinud, keegi ei saa otseselt raha orgunnis osalemise eest aga kõik teevad, sest siis on tagatud klubi olemasolu ja sellega kaasnevad hüved. Meil see kahjuks pole võimalik, lisaks klubilise liikumise puudumisele on ka Eesti inimeste mõttemaailm ja kultuuritaust on liialt erinev.

Tulu all ma mõtlesingi klubi/korraldaja/BHRA eksisteerimiseks vajaliku raha teenimist...

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
19.08.2003 at 13:57
BlueStang
 
Kiirenduste tulevik ?
quote:
diesel: mina saan niimoodi aru, et carl lewise ja ben johnsoniga pole lootustki võrdselt joosta ja seetõttu on bracket väägadema õige asi. sibliks siis rõemsaste ühes pundis teiste omasugustega, kes jooksevad sama kärmelt kui lewis roomab näituseks.
Ole nüüd, bracket on ju see, et lähed lewisega rajale ja stardid ca 5sek varem ning siis vaatad, kas lewis saab su kätte või ei:D, aga lõpus ei või enam esimesena finishijoone ületamiseks liiga kiiresti joosta, et mitte oma aega lõhki ajada, muidu kaotad automaatselt ikkagi:D


____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
19.08.2003 at 14:03
PlyVal64
Kiirenduste tulevik ?
quote:
Vanaisa: Tulu all ma mõtlesingi klubi/korraldaja/BHRA eksisteerimiseks vajaliku raha teenimist...
;) Mis rahade eest siis ometi Unic siiani olemas olla ja kasvõi kirjapaberit muretseda on suutnud;)
Aga ühes olen ma absoluutselt kindel: nii ehk naa tekib väga väike hulk inimesi, kes midagi ka "klubiliige olles" teevad. Eestlus? Loodaks, et on asi paranenud. Muidu on varsti BHRAs samamoodi, kui kunagi minul Unicu loodetava muuseumimajaga: käisin ja niitsin oma isikliku niidukiga vabast ajast ihuüksinda kino Koit ümbrust. Ja kui nädal niitmata jäi, siis juba linnavalitsusest helistati, sest naabritel olevat kehva lapsi mängitada. Kaua sa ikka jaksad! Ehedale abipalvele hoogtöös osaleda reageeris vaid üks ja seejuures kõrvalseisev isik: Landy(ehk Kristjan) Land-Roveri klubist. Vat nii on lood Eestimaal.

EDIT1: Vanatehnika meestel on vast kõige pikemaajalised suhted hobi tasemel Soomega. Sealsed klubid toimivad täpselt samuti, kui USA-raua või tsikliklubidki. Kuid üle võtta pole siiani midagi olnud:(
Abikaasa teeb "korraliku kepi" eest kõrgprofesionaalset raamatupidamist, Kaspar jagab juriidilist väga kallist oskusteavet tasuta, Mati ajab asju Cobra ehitamise kõrvalt ja vajadusel on "toetanud" algkapitali ja koosoleku ruumigaga, vanasti veel Enno(enne insulti) tegeles PRiga, mis nüüd vist minu õlul(lisaks mõnele muule kohustusele), Rene toetab raamatukogu, aadressi-postkasti ja suure kooskäigu ruumiga. Egas rohkem inimesi polegi ja palju need jaksavad?

Ply@ tegelikult täiesti pettunud Eesti tehnikameeste "klubilises" kooskäimises. Vaid siinne, virtuaalne, "klubi" toimib üllatavalt hästi:)
EDIT2: võib-olla, et seepärast ma ka selle nädalavahetuse üritusele minemise-osalemise pärast mõnega(sry! anryo) päris terav olin, kuid selline "mittemidagitegemine" ja miljoni põhjenduse seda mittemidagit teha leidmine, on 6 aasta jooksul vastikuks muutunud.
19.08.2003 at 14:07 Last edited 19.08.2003 at 14:29 by PlyVal64
BlueStang
 
Kiirenduste tulevik ?
Meil jah need laupäevakud (loe: talgud) kahjuks ei toimi.

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
19.08.2003 at 14:09
partel
  
Kiirenduste tulevik ?
Minu teada on FHRA peamine tuluallikas American Car Show.

Võistlustel tullakse ots-otsaga kokku. Kui aga vihma sajab, siis on pankrot silme ees..

Ega usaski kiita pole, näiteks NMCA läkski p.... hiljuti. IHRA on ka käest kätte käinud, AHRA ammu history jne jne.


____________________________
_
19.08.2003 at 14:18
peep
 
Moderator
Kiirenduste tulevik ?
Neid *HRA asju ma ei tea, pidasin silmas kohalike klubide poolt orgunnitavaid kohaliku tähtsusega võistluseid.
19.08.2003 at 14:19
partel
  
Kiirenduste tulevik ?
Mis BHRA'sse puutub, siis nagu muu maailma praktika on näidanud, algab asi ikkagi TV'st.

Kuni ikka võistlused ei leia kajastamist AK spordiuudistes ja mujal, pole mingit erilist arengut loota.

Massimeedia tulebki tõsiselt ette võtta, mõnikord tundub, et enne näidatakse allveekabet ja sängisambot kui Eesti kõige publikurohkemat autospordivõistlust.


____________________________
_
19.08.2003 at 14:22
partel
  
Kiirenduste tulevik ?
quote:
peep: Neid *HRA asju ma ei tea, pidasin silmas kohalike klubide poolt orgunnitavaid kohaliku tähtsusega võistluseid.
Ja-jah, seda enam..

____________________________
_
19.08.2003 at 14:23
jaanus
 
Kiirenduste tulevik ?
quote:
PlyVal64::):) Seda minagi imestan kogu aja.
@toitlustamine ....
ja seda räägib inimene, kes on kursis kogu kiirendusvõistluste korraldusega ning üritab ka omapoolseid ideid sisse suruda.

Yeah! Right!
Ply, vii palun ennast hetkeseisuga kurssi ning siis jauraks tulevikust edasi.


Peep, on ka jauratud sellest, et ka ise toitlustamist teha, kuid siiski on mõistlikum liikuda sammhaaval.
Iga asi omal ajal. Kiirendusvõistluste korraldusse siiski ei sobi Guy Kawasaki "ärimudel" ;)
19.08.2003 at 16:04
PlyVal64
Kiirenduste tulevik ?
quote:
jaanus: Ply, vii palun ennast hetkeseisuga kurssi ning siis jauraks tulevikust edasi.

Millega??? Toitlustamisega? Pole kunagi minu mure olnud, ma ainult söön:) Ei oska korralikult süüa teha ja seega ka toitlustada.
Kui kiirenduse korraldamisega, siis väga ei taha - kõike ju pole võimalik.
Kui nüüd ausalt öelda, siis "kurss" on olnud õige, kuid tulemus kehv. Nagu ma Sulle ka meilis ütlesin, siis ainus tõeline kvalitatiivne tõus on olnud ajavõtt(ja selles pole Sul just pisike osa:)). Korralduslikult uus kvaliteet oli tribüün(esimest korda oli Speedestil) ja bänd. See on "kõrvaltvaataja" pilk. Kogu "loomepiinadest" on mul väääga hea ettekujutus, kuid tegelikult ju korraldaja piinad kedagi ei huvita! Kui on sitasti, oled süüdi:) ja kui hästi, siis oli õnnelik kokkusattumus. Sa siis eestlast ei tunne?
Tahaks ju nii väga, et midagi "lõpp ägedat" oleks. Seega parem viriseme siin ja nendega, kes südames alati ja ainult parimat dragrace'ile soovivad, kui näiteks mingis auto.ee foorumis. Meie viriseme ja õpetame, Sina võitle siin vastu ja tutvusta telgitaguseid. Muidugi nii palju, kui võimalik. Sind tuleb "paksunahaliseks" treenida. Muidu lähevad korraldamisega närvid päris käest:lol
"Las koerad hauguvad, karavan läheb ikka edasi".

Ply@koer (kusjuures ka sünniaastalt), Sina ole karavan.

19.08.2003 at 16:35
urmas
Kiirenduste tulevik ?
quote:
partel: Mis BHRA'sse puutub, siis nagu muu maailma praktika on näidanud, algab asi ikkagi TV'st.
FHRA on käpuli löönud just TV ülekanded. Alles eelmisel aastal oli suur kisa, et osavõtutasud ei ole enam vastuvõetavad. Ja vähendada neid ka enam ei saa, kuna TV ülekanded maksavad megapalju. Ilmselt väikses riigis toimivad asjad teistmoodi.
19.08.2003 at 16:49
gretzky
 
Moderator
Kiirenduste tulevik ?
Eesti on väike riik.
Meie, võistlustele võiks ette heita seda, et pole erilist konkurentsi ja sõitjaid napib.
Arvata võib ,et varsti nülib meie liivakastis asi ära, kuna kaua sa käid vaatamas neid ühtesid ja samu aegu, masinaid iga jumala ... (Vaata F1 -te vaikselt käib asi allamäge)
Rahast juttu tehes tuleb eestlaste omavaheline kadedus kohe segavaks teguriks a'la "kaua nad ikka minu rahaga oma püksiperset lapivad" jne.
Toitlustajatele:
Benzujaamades on benzu müügi osakaal käibest a'30%

PS sry kui läks kellegile hinge.


____________________________
Dodge Ram 5.7 hemi '04 - rebuild
Ford Mustang '05
Jeep Grand Cherokee '08
19.08.2003 at 17:17 Last edited 19.08.2003 at 17:19 by gretzky (Moderator)
peep
 
Moderator
Kiirenduste tulevik ?
3-4 kiirendusele aastas jätkub sõitjaid küll ja veel ning ehitatakse ka uusi autosid pidevalt juurde. Meie momendivaesust ja tuleviku majandusoptimismi uskudes peaks selles osas asi ainult ülesmäge minema. Oleks ainult seda mõistust piisavalt, et asja ohjata.

Käega löömine on see kõige lihtsam lahendus.
19.08.2003 at 17:32
diesel
Kiirenduste tulevik ?
quote:
BlueStang:
Ole nüüd, bracket on ju see, et lähed lewisega rajale ja stardid ca 5sek varem ning siis vaatad, kas lewis saab su kätte või ei:D, aga lõpus ei või enam esimesena finishijoone ületamiseks liiga kiiresti joosta, et mitte oma aega lõhki ajada, muidu kaotad automaatselt ikkagi:D

nujah, a ma mõistsi seda asja niimoodu, et lewis jooseb johnsoniga koos oma ET10 tsunftis ja mina omasugustega EThästikaua pundis.
igatahes arvan, et kui valida omale piisavalt kättesaamatu ET siis saab ju küll "täiega virutada" ja pole hirmu lõhki mineku ees.
19.08.2003 at 17:36
diesel
Kiirenduste tulevik ?
seuke jabur idee veel, et toda bracket'it saaks näituseks modida ka nõnda, et on miskine nn. isiklike rekordite andmebaas, mille põhjal siis minupoolest tigu ja jänes koos saavad startida. tigu roomab varem minema ja jänku lippab miski aja pärast järge. ja näituseks, kui mõlemad parandavad isiklikku rekordit, siis võidab mõistagi see, kes rohkem parandab.
jabur eks.
tegelikult miski iva on, aga kui mõistlik, see juba iseasi.
sedaviisi igatahes poleks vaja miskit et-d omale välja rehkendada. täbar muidugi nendel, kel esmakordne üritus käimas ja pb-d veel pole.
19.08.2003 at 17:43
partel
  
Kiirenduste tulevik ?
quote:
urmas:
quote:
partel: Mis BHRA'sse puutub, siis nagu muu maailma praktika on näidanud, algab asi ikkagi TV'st.
FHRA on käpuli löönud just TV ülekanded. Alles eelmisel aastal oli suur kisa, et osavõtutasud ei ole enam vastuvõetavad. Ja vähendada neid ka enam ei saa, kuna TV ülekanded maksavad megapalju. Ilmselt väikses riigis toimivad asjad teistmoodi.

Huvitav, et päris mitmed auto-motospordialad leiavad pääsu TV'sse, muudest aladest rääkimata...

TV'st algab kõik. On ikka suur vahe kas sponsorile näidata mõnda ajaleheartiklit või öelda, et võistluse kokkuvõte on õhtul spordisaates.


____________________________
_
19.08.2003 at 17:52
urmas
Kiirenduste tulevik ?
Täna siis tuli MTV3-lt FHRA toodetud saade. Reklaami oli müüdud ehk 30s ajaks. Ei usu mina, et meil kuidagi teistmoodi asjad oleks.
23.08.2003 at 14:53
partel
  
Kiirenduste tulevik ?
Erisaade on üks asi, võib-olla tähtsamgi on igaõhtustesse spordiuudistesse saada.


____________________________
_
23.08.2003 at 16:04
Jörm
 
Kiirenduste tulevik ?
Huhhh! Üritasin kah enamvähem üle lugeda siinsed arvamused, ega saa enda omagi ütlemata jätta. Ply ja Jyrki räägivad ju samast asjast ja paraku olen ka mina nende mõttekaaslane, et bräcket on ainus võimalus rahvaspordiks. Peebul on samal ajal täiesti õigus, et alla 200k ei ole järgmisel aastal löögivõimelised, ma arvan, et tegelikult, kui võistlusauto elueaks võtta näiteks kolm aastat, millega ta kas amortiseerub või moraalselt aegub, siis saab palju suurema numbri, kui tänasel päeval peaks hakkama otsast peale.
Tegelikult on ju vahepealseid klasse kah, kus piirangud on kehtivad või sõidetakse indeksit. Praegu võiks vabalt sõita üks klass näiteks 13.0 indeksit, neid oleks vist terve rida. Ja kiirust on seal täiesti normaalselt.
Teleülekannetesse enne rahvusvahelist võistlust eriti ei usu, eraldi saated on kallid ja ilma tiitlita võistlustel on vähe kandepinda. Samas oleks mõttekam see raha kulutada raja turvalisusele, sõitude vaatemängulisusele (infotablood ja tribüünid publikule, parem toitlustus, kohalik TV pilt), sest rahvast käib üritustel veel palju, aga sellest tüdinetakse üsna ruttu, kui mitte miski mugavusest edasi ei arene. Ja igasugustesse klubidesse ma kah eriti ei usu, on neid siin üritatud teha paljudel kordadel, aga pole kunagi midagi välja tulnud, järelikult puudub nende järgi vajadus. Iseasi, kui kokku saab mingi tuumik, kes kõik tahavad midagi teha oma vabast ajast, et mitte lihtsalt kogu aeg juua baaris, siis on võimalik, et midagi sünnib, aga isegi sel juhul ei alga asi liikmemaksudest, vaid konkreetsetest üritustest ja tulemustest. Ma olen kah kolmel korral olnud BHRA analoogi asutaja, aga tegudeni pole see kunagi jõudnud, tavaliselt jõuavad inimesed enne selle registreerimist juba tülli minna või asjast ära tüdineda. Kui keegi teda rahateenimise eesmärgil tahab teha, siis on teine asi, kuniks jätkub maksvaid liikmeid võib ju asja ajada...

Reeglitest veel niipalju, et oma Formula Baltic klassis olen juba kaks aastat võidelnud asjade eest, mis piiraksid potentsiaalse raha võimu. Eelmisel aastal oli võimalik 100-200k rahaga Baltis 4 hulgas olla, sel aastal on number kaks korda suurem, järgmisel aastal on minimaalne eelarve 500k, kui venelastega tahaks võistelda, siis 800k, seega tuleb leida võimalusi odavuseks, et asjad ei kasvaks üle pea. Soomes lõpetati mõned aastad tagasi ära F4 ja hakati F3-e sõitma, sest Euroopas on nii kombeks. Esimesel aastal polnud hullu midagi, teisel aastal oli stardirivi liialt lühike, et SM tiitlit välja anda. Sel aastal tulid kohale Lukoili tiimi mehed Venemaalt, tegid täiesti puhta vuugi ja järgmisel aastal ilmselt F3 sarja Soomes ei sõideta. Lukoil läks sinna sellepärast, et Venamaal lõppes F3 ära, kuna kõige rikkam tiim sõitis teiste ümber kaheksaid. Järgmisel aastal pidid Lukoili vennad Saksa minema... Tiimi eelarve on 1 miljon Eurot sel aastal, kahe auto peale on 5 Renault Spordi F3 mootorit jne. Ühesõnaga, kui kellelgi on tänases Eestis tahtmine tulla Eesti meistriks ja tal on vabalt raha selle jaoks, siis 1 mil EEK eest võiks vabalt endale korraliku kiirendusauto osta, millega juba praegu võiks alla 9 sõita. Kui kaua ülejäänud vastu peavad? Ja rallis on neid vendi praegu terve hunnik, ringrajal on kah mõned, küll nad ükskord ka kiirendusse tekivad, kui asi veidi konkreetsem on.

____________________________
Amper Racing
01.09.2003 at 15:04
rustang
  
Moderator
Kiirenduste tulevik ?
Ehk siis tekitame Mosseliiga ekvivalendi kiirendusse???

Jörmi jutus iva sees, kui tiitel, tribüünid ja tele on korras, pannakse püsti 100% kommertsprojekt ja ostetakse see 1-milline auto ära ning võetakse suure kära saatel meistritiitel. Kas see on hea või halb - sõltub kust vaatenurgast asjale läheneda.
01.09.2003 at 15:13
peep
 
Moderator
Kiirenduste tulevik ?
Tegelikult on kõik maailmas juba ammu välja mõeldud, ainult tuleb oma olukorrale sobivam lahendus välja vaadata. Üks variant:

Võistlustel osalejad jagunevad põhim. kolmeks:

1. Vabaklass: Osaleda võivad kõik metallkerega masinad, muudatuste tegemine vaba, töömahu piirang võiks olla 8 l., üks power adder, ei pea olema registris/street legal ja ehk veel midagi. Kunagi tulevikus võiks lubada ka toruraami ja dragstereid.

2. Heads-up tänavaklassid: jagunevad alaklassideks töömahu alusel ja kehtivad umbes samad reeglid mis sel hooajal. Olulisem muudatus oleks, et enne võistlust peavad kõik osalejad läbima 20-30 km. cruise, osaliselt linnasõit. Enne seda pitseeritakse autode kapotid ja samuti ei tohi teha cruise algushetkest kuni võistluse lõpuni muudatusi vedrustuses, väljalaskes ja muud säärast. Võistluse käigus võib kapotti avada ainult korraldaja loal/juuresolekul teatud lubatud toimingute läbiviimiseks. Autod peavad olema street legal. Keelatud on teatud ümberehitused, mis oleks enamusele kallid teostada.

3. Streetman: "sõida millega tulid". Ajasõidud tavalistele tänavamasinatele, võib ka eliminaatorit teha aga selle klassi võitu ei tähtsustata ehk pole punktiarvestust ja auhindu vms.

See on väga jäme draft, kuidas võiks toimida järgmise hooaja suhtes ehk detailidele mitte tähelepanu pöörata. Oluline on küsimus, et kas lüüa lahku võistlusklassid põhimõttel, et ühelt poolt lasta asi vabaks ja sealtkaudu vähendada kulusid ja teiselt poolt panna täiendavad piirangud, et samuti kulusid kontrolli all hoida ? Siis oleks valikuvabadus.
01.09.2003 at 16:20 Last edited 01.09.2003 at 16:22 by peep (Moderator)
vvt
  
Kiirenduste tulevik ?
Vabaklass??? street-legal Eestis???
Nitro on tänaval keelatud, mitte ainult Eestis
Mootori võib panna 30% suurema eeldusel, et originaalmootori tootmine on lõpetatud.....
Väljalaskesüsteemi võib kasutada tehaselise päritoluga, mürapiirang 76dB
Toitesüsteemi ümberehitamine on keelatud.......
.........
01.09.2003 at 17:32
urmas
Kiirenduste tulevik ?
quote:
vvt: Mootori võib panna 30% suurema eeldusel, et originaalmootori tootmine on lõpetatud.....
Väljalaskesüsteemi võib kasutada tehaselise päritoluga, mürapiirang 76dB Toitesüsteemi ümberehitamine on keelatud.......
Sama jutt kehtib ka Soomes, ja vaadatakse vaadatakse läbi sõrmede nii et vähe pole.
01.09.2003 at 17:42
peep
 
Moderator
Kiirenduste tulevik ?
Vabaklass ei ole street-legal. Ja ma palusin, et ei hakkaks detailide kallal närima, pigem võiks arvamust avaldada/täiendada minu mõttekäiku põhimõtte koha pealt.

BTW. Mis puudutab autode legaalsust, siis juba ammu on selgeks vaieldud ja korraldajate poolt kinnitatud printsiip, et see masin millel on kehtiv ülevaatus on street-legal. Võistluste korraldajad ei hakka apteegis haaknõelu üle lugema.
01.09.2003 at 18:48
diesel
Kiirenduste tulevik ?
quote:
peep:

1. Vabaklass: ...töömahu piirang võiks olla 8 l.
ää, a mis siis suurema mootoriga vennad peavad tegema?
demosõite rahvale ehk heal juhul ???
01.09.2003 at 18:51
tqhq.ee foorum : Üritused : Kiirenduste tulevik ?   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.