register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : BHRA ühekordne litsents   1 2 3 4 5  
Poster Message
peep
 
Moderator
BHRA ühekordne litsents
Soome kogemust pole kahjuks võimalik üks-ühele kopeerida ja see jutt, et kui osalemine on paarsada krooni odavam tuleb autosid sadade kaupa ja muidu tuleb paar-kolm on jah... jutt. Mis Burnout Party'sse puutub siis asjad pole päris nii, et loed netist pileti hindasid ja oledki teadjamees valmis, kuidas asjad peavad olema. Alles paar nädalat tagasi istusin Tallinnas ühe selle ürituse peakorraldajaga terve õhtu koos, et sealset kogemust teda saada ja ehk midagi kasulikku meile üle tuua. Rahalise poole pealt on nende eelarve küllalt erinev meie omadest, nii kulu kui tulupoolelt.

foke, emotsioonid on toredad asjad, aitavad meil pingeid maandada, aga kuna siin on loodetavasti eesmärk midagi kasulikku ära teha, siis üritaks nad kõrvale jätta - seda pidasingi silmas.
12.03.2004 at 10:32
max
BHRA ühekordne litsents
Aga kui eksisteerib mingi hinnatundlik segment, andke siis neile võimalus ette maksta. Nt kõik need, kes on pidanud 400 (või misiganes ta oli) kalliks, lubage neil ette maksta nt 50% alega ja siis saate võistlejate arvu puudutavat määramatust natuke vähendada. Jutt puudutab siis ainult Streetmani (ja muid klasse, kus hardcore võistlejaid pole, aga mõned tahaksid korra proovida).
12.03.2004 at 11:40
peep
 
Moderator
BHRA ühekordne litsents
Litsensi/kindlustuse koha pealt pole pädev rääkima, loodetavasti saab streetmani osas odavamalt hakkama aga võistlusklassides on ikkagi kõige odavam ilmselt bhra liikmeks hakata, nagu siin on selgunud.

Mis osavõtutasu puudutab, siis sel hooajal on eesmärgiks populariseerida eelregistreerimist ja seetõttu saab vähemalt minu osalusel korraldataval võistlusel olema regamistasu oluliselt erineva suurusega eelregistreerinule ja kohapeal regavale võistlejale - kes varem otsustab saab odavamalt.
12.03.2004 at 11:55
partel
  
BHRA ühekordne litsents
Nojah, kerge on kritiseerida, raske ise midagi teha.

Kui autosse läheb näiteks 150 000.- aastas, ja Erkki tegi eelmine aasta umbes 100 sõitu, siis ühe sõidu hinnaks tuleb u. 1500.- , ehk litsentsitasu on kommiraha. Autosport on väga kallis lõbu ja turvalisusest ei tingita.

Küsimus BHRA'le: olen küll Erkki tänava-Camaro tiimis, aga tahan ka sõiduluba saada, n.ö varumehena, võib ette tulla, et mõni autoomanik on joogine :)

Mida tegema peab ja palju maksab?

P.S. Tegelen bracketi reeglitega. Nagu maailma praktika on näidanud, siis see on kõige populaarsem klass. Tehakse eraldi üritusi, kus näiteks usas tuleb kohale 300-600 autot ja peaauhind on 10000-50000 USD.

____________________________
_
13.03.2004 at 16:22
foke
 
BHRA ühekordne litsents
quote:
peep:foke, emotsioonid on toredad asjad, aitavad meil pingeid maandada, aga kuna siin on loodetavasti eesmärk midagi kasulikku ära teha, siis üritaks nad kõrvale jätta - seda pidasingi silmas.
Loe veel minu (ja enda) postid rahulikult läbi, mul ei ole mingeid emotsioone sellega seonduvalt.. minu emotsioonid on kustunud juba sügisest - ajast, kui püüdsin selle hooaja plaane paika panna, siis lõin käega. Võtan asja väga rahulikult, elus on muudki teha:)
Sinust ma aru ei saa, ühes postis väidad end asjadega kursis olevat ning laod lagedale fakte, teises ütled, et pole BHRA tegemistega seotud..
Ja küsimus "milleks lahmida" esita kõigepealt endale.. kui vastus käes, püüa vaadata, kas lahmimisel on ka vajadust, alles seejärel võiks mõelda teiste korrale kutsumise üle. Peep, ja ka siis ei maksa veel seda alati teha.
ok, peace!

Foke@tegelikult_heas_tujus:)
13.03.2004 at 23:52
peep
 
Moderator
BHRA ühekordne litsents
Elus on tõesti muudki teha...tore, et selle kõrvalt jõuad siin sõna sekka öelda.
13.03.2004 at 02:55
corvus
BHRA ühekordne litsents
____________
T-Bird:
Paraku pole meil veel "tõsiseid" kiirendusmasinaid (v.a. Lauri ja Erkki) ja ei paista ka, et keegi neid ehitaks. Ja arvan ka seda, et Erkki endale puuri küll ehitama ei hakka.
kule kus sa tead kes mida ehitab ?
_____________
Rahu T-Bird, ainult rahu - ehitatakse, raisatakse raha ja ollakse õnnelikud :-)

____________________________
Risto; Corvette '79
17.03.2004 at 11:22
T-Bird
 
BHRA ühekordne litsents
Mulle ei ole vaja öelda palju raha läheb auto peale .
See summa mida küsib BHRA ei ole minu meelest suur .
Küll ma ka midagi garazist välja tõukan !!!!!!
17.03.2004 at 21:10
Bikerman
 
BHRA ühekordne litsents
Mul näiteks on kahju Erkist ja Laurist,kes kõik oma vaba raha investeerivad autosse.Siis peavad veel peale maksma ,et pealtvaatajad neid vaadata saavad.Ja juhul kui auto lõpetab(auto ,mis maksab 200000.- ja up),mis kõrgelt tuunitud,kallite (ülimalt kallite)osadega,mis kergelt tahavad puruneda,saavad auhinna ,mis on võrdne nende bensuvooliku ÜHE meetri hinnaga(mõnisada eeki).
Sõbrad ,...kus on mõistus.
Vabandan kui eksin.
Võimalused ja autod mida ehitada on mul olemas,kuid mille nimel võistelda jääb mulle arusaamatuks.
Kõik korjavad plekki orgunni eest,aga auhind???
Käepigistusega võrdne!
19.03.2004 at 00:37 Last edited 19.03.2004 at 00:58 by Bikerman
Raceboy
 
BHRA ühekordne litsents
quote:
Bikerman: Mul näiteks on kahju Erkist ja Laurist,kes kõik oma vaba raha investeerivad autosse.Siis peavad veel peale maksma ,et pealtvaatajad neid vaadata saavad.Ja juhul kui auto lõpetab(auto ,mis maksab 200000.- ja up),mis kõrgelt tuunitud,kallite (ülimalt kallite)osadega,mis kergelt tahavad puruneda,saavad auhinna ,mis on võrdne nende bensuvooliku ÜHE meetri hinnaga(mõnisada eeki).
Sõbrad ,...kus on mõistus.
Vabandan kui eksin.
Võimalused ja autod mida ehitada on mul olemas,kuid mille nimel võistelda jääb mulle arusaamatuks.
Kõik korjavad plekki orgunni eest,aga auhind???
Käepigistusega võrdne!

Bikerman, auhind pole omaette eesmärk, point on FEELING ja mõnu võistlemisest. Auhind on boonus, ja selles osas ma nõustun sinuga 100%, et see võiks olla vääriline.
Aga ainult auhinna enda pärast ma usun ei lähe keegi võistlema........Aga võibolla ma olen ka liialt naiivne...:P

____________________________
www.vems.ee
19.03.2004 at 00:58
Bikerman
 
BHRA ühekordne litsents
Kujutan su fiilingut küll ette ,kui finaalis oma ülefiilingus lased mootori ülepöördesse ja kepsud lehvitavad võidurõõmsalt pealtvaatajatele.
Auhinnaks saad aga bensiini,mida sul tükk aega vaja ei lähe.
Selge ,et võistlus himu,aga tegu ilgelt kalli tehnikaga tippautode puhul.
Üks asi on näha neid hindu paberil,teine asi anda sahiseva summa,mida mõni eesti pere ei näe kunagi oma elus,üle leti ühe läikiva vajaliku varuosa eest.Ja hoia jumal,kui see kotti peaks jooksma.
Aga nagu eelnevalt sai öeldud,on see ainuüksi minu arvamus.
Lugupidamisega
19.03.2004 at 01:06 Last edited 19.03.2004 at 01:09 by Bikerman
Raceboy
 
BHRA ühekordne litsents
quote:
Bikerman: Kujutan su fiilingut küll ette ,kui finaalis oma ülefiilingus lased mootori ülepöördesse ja kepsud lehvitavad võidurõõmsalt pealtvaatajatele.
Auhinnaks saad aga bensiini,mida sul tükk aega vaja ei lähe.
Selge ,et võistlus himu,aga tegu ilgelt kalli tehnikaga tippautode puhul.
Üks asi on näha neid hindu paberil,teine asi anda sahiseva summa,mida mõni eesti pere ei näe kunagi oma elus,üle leti ühe läikiva vajaliku varuosa eest.Ja hoia jumal,kui see kotti peaks jooksma.
Aga nagu eelnevalt sai öeldud,on see ainuüksi minu arvamus.
Lugupidamisega

Aga see ju ongi RACING!!! See on segu õnnest, oskustest, tujust jne. Igaüks ehitab niikuinii omaenese rahakotist lähtuva käru, ja peab paratamatult riskima sellega, et seda ei pruugi võistluse lõpuks eksisteerida enam.........
Ja kui juba korra ehitanud oled, ega seal NII kallist juppi ikka pole, mida enam ei jõuaks osta....:D


____________________________
www.vems.ee
19.03.2004 at 01:33
Bikerman
 
BHRA ühekordne litsents
See ei ole racing,see millest räägid on romuralli.
Lepime kokku,kuna keegi teine sõna ei võta,et natuuras autasu.....nagu krõpsud,kohv,talvekartul,moos,bensiin,...on arengumaade tase.
Siis on street race parem ettevõte,seal vähemalt kihlvedu toob sisse.
Võtku osa või 150 autot,siis ei pea tundide viisi nina nokkima ja vaatama kuidas pereemade skodad kalendriga mõõdetavaid aegu kihutavad.
On need eelmainitud ühe ürituse kulud küll pisut üle maksustatud,kuid pole hullu,kui üks on jama ,siis tuleb turule ka uus,kellel asi paremini paigas.
Stay tuned!
19.03.2004 at 01:53
Vanaisa
  
Moderator
BHRA ühekordne litsents
Aga see ju ongi RACING!!! See on segu õnnest, oskustest, tujust jne. Igaüks ehitab niikuinii omaenese rahakotist lähtuva käru, ja peab paratamatult riskima sellega, et seda ei pruugi võistluse lõpuks eksisteerida enam.........
Ja kui juba korra ehitanud oled, ega seal NII kallist juppi ikka pole, mida enam ei jõuaks osta....:D

Tead, oksendame koos, eks! Racing my ass. Oled sa näinud ja oma käega katsunud $300 kolbi - jah, ühte neist kaheksast....

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
20.03.2004 at 06:15
Raceboy
 
BHRA ühekordne litsents
quote:
Vanaisa: Aga see ju ongi RACING!!! See on segu õnnest, oskustest, tujust jne. Igaüks ehitab niikuinii omaenese rahakotist lähtuva käru, ja peab paratamatult riskima sellega, et seda ei pruugi võistluse lõpuks eksisteerida enam.........
Ja kui juba korra ehitanud oled, ega seal NII kallist juppi ikka pole, mida enam ei jõuaks osta....:D

Tead, oksendame koos, eks! Racing my ass. Oled sa näinud ja oma käega katsunud $300 kolbi - jah, ühte neist kaheksast....

Jah, ja isegi kallimat kui 300taalast:P
Aga mida ma üritan selgeks teha, on see, et auhind ei ole vähemalt minu puhul võistlemise ainus eesmärk. Ja ilmselt ka enamusel praegustest võistlustel osalejatest. Esikoht aga küll:P

____________________________
www.vems.ee
20.03.2004 at 11:41 Last edited 20.03.2004 at 11:41 by Raceboy
partel
  
BHRA ühekordne litsents
Tegelikult rahalisedki auhinnad ei korva kulusid. Auhinna (karika vms) eesmärk on, et seda saaks ette näidata sponsoritele ja need siis vaatavad, kas tasub koostööd teha.


____________________________
_
20.03.2004 at 11:56
Bikerman
 
BHRA ühekordne litsents
Kasvage suureks võidusõitjad.
Lihtsam siis ju ka plekki küsida ürituse sponsoritelt mitte võistlejatelt,kes oma viimase eek-i jätsid veel eelmisel õhtul TOP PARTSi kassasse.
Selline "MÕNUS" kiirendamine küll ainult eestis teoks.
Igal pool ümbruskonnas toimib asi,kas meil siis raske õppida,või on esmalt eesmärk plekki teenida ja siis korraldada.
Kindlasti on maksjaid ,kui teaks,et raha läheb näit.raja ehituseks.
Ja pudeli sampuse ning 150.-eekise karikaga ei võlu küll kedagi,isegi sponsoreid.Ega toimi need ka maksevahendina
varuosa poes.
20.03.2004 at 12:39
margus61
BHRA ühekordne litsents
Diskussioon võistlemise eesmärgist läheb siin OT-ks, aga vahel on eesmärgiks ära teha koolivennale, naabrimehele jne. Ja siis on rõõm suur, kui üldise segaduse käigus on ka paljud (või kõik) teised tahapoole jäänud...

Aga miski auhind võiks mälestuseks siiski jääda, kasvõi paber või miski odav topsik. Väärt asi on konkreetse ürituse T-särk. Teinekord vaatad seda kola ja isu käsi määrida tuleb tagasi ning ka rahakoti rauad paotuvad tulevase parema tulemuse nimel kergemini. Võistluse kulud on siiski suht väikesed autosse minevaga.
20.03.2004 at 13:29
wirx
  
BHRA ühekordne litsents
jaanusele
Kui eelmistel aastatel oli streetman klassis 4-5 osalejat, kas ei tundu ka Teile imelik, et neid niivõrd vähe oli, et kas viga ei või olla korraldajates, mitte osalejates? Ilmne näide: kui mõni aasta tagasi oli mitteametlikel nö. Streetracedel osalejaid kümnetes, siis viimasel ajal on olnud sadades. Haapsalus oli sõitjaid umbes 100 autot, kes kõik on potensiaalset streetman klassi sõitjaid, kui neid õieti kohelda. Rahva(loe: raha) huvi on just tõusnud mitteametlike võistluste vastu, samas kui ametlikel võistlustel figureerivad siiani vanad näod-autod ja samad pealtvaatajad.
Nii nüüd tuleb kindlalt jutt, et SR on bs jne. aga vaadake asja hoopis selle külje pealt, et sõitjad taunivad ohte, mis käivad käsikäes streetracedega, kuna ei ole alternatiivset võimalust oma auto võimete proovimiseks.
Milleks võtta raha sealt, kus see kuluks auto arendamisele? Rallidel on suht keeruline pealtvaatajatelt raha välja nõuda, sellest ka osalejate maksud suuremad on. See litsentsi poliitika läheks läbi ainult siis, kui on monopol, aga seda bhra ei ole ju. Jätke ära see lisaks teenitud mõnituhat krooni ja te võidate kümneid tuhandeid asemele(pealtvaatajate rahakotist) See on ju siililegi selge, et kui keegi läheb võistlema tuleb tema tutvusringkond talle kaasa elama.

Oleks ka soov oma V12 proovida ametlikel võistulustel, aga ei näe põhjust miks maksta selliseid summasid mittemillegi eest

Isiklikult arvan, et 8 mai nightracel on vähem rahvast, kui oli 18 aprilli streetracel

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
21.04.2004 at 10:52
sallu
BHRA ühekordne litsents
virx need ei ole omavahel võrreldavd kahjuks...

21.04.2004 at 13:22
R.aiki
 
BHRA ühekordne litsents
ma arvan et see arutelu läheb natuke mõttetuks juba ....
ootame ära ja siis on näha mis saab .
22.04.2004 at 10:47
gets
BHRA ühekordne litsents
Kui siin juba streetmani lahjale osavõtule jutt läks, siis nõustun kellegi eespool kirjutanuga, et streetmanile "ei ole" tehtud promo.
See netti kirjutamine, et vot sellel ja sellel üritusel tuleb streetman ei aita. Väravas, kus autosid võistluseks regatakse või ka lausa publiku piletikassa juures peab olema sellekohane selge info. Vajadusel pakub piletimüüjaneiu publikule pileteid müües oma auto proovimisvõimalust ka suuliselt. Pange loosungid välja kasvõi. Hetkel ei mäleta, et oleks näinud ühelgi enda külastatud kiirendusvõistlusel (enamusel olen käinud) kuskil infot streetmani kohta. Konkreetne näide: Eelmise aasta ühel Haapsalu üritusel lausa käisin küsimas autoväravas, et kas streetman klassis rajale lastakse? Vastuseks sain rahvalt üllatunud näod, millest võis järeldada, et ei saadud arugi, mis see streetman on. Viisakalt muidugi paluti korraldajaga ühendust võtta. Niiet minu arvates needsamad 4-5 autot igal võistlusel, kes streetmani sõitma on tulnud, on lihtsalt infot saanud korraldajate tuttavate tuttavate kaudu vot. :)
22.04.2004 at 11:27
PlyVal64
BHRA ühekordne litsents
Praeguse võistluste korralduse ja ajakava juures ei ole vist see saja autoga streetman kohe mitte mingit moodi mõeldav. Neile peaks olema omaette "test and tune day" nimeline üritus ... või lausa omaette legaalne "streetrace".
Dragracing-võistlusel peaks need tõsisemad streetman-autod regama bracketisse ja kogu moos. Kui võistlused oleksid kahepäevased, siis vast saaks seda putukate võidujooksu kah korraldada, praegu minu arust mitte. Aga see on minu aru:D
Promoma peaks bracketit ehk võidusõitu, mitte niisama töristamist.
22.04.2004 at 12:12
gets
BHRA ühekordne litsents
Kuidas ei ole mõeldav? Ikka on! Vist. Tegelikult praeguste ennevõistlust-koolituste ja muude BHRA lisadega ei oskagi täpselt pakkuda, kas ongi päris mõeldav :).
Mina olen praegu meil väljareklaamitavast streetmanist niimodi aru saanud, et maksad 50.- EEK (või mis iganes summa) ja saad 1x startida. Saad timeslipi või vähemalt saad teada oma aja. Vabalt saaks neid kutte rajale lasta, kui koostatakse eliminatorit. Võibolla 50 starti ei jõua, kuid vähemalt on autod pidevalt rajal.

Edit: See on puhtalt minu, kui pealtvaataja arvamus. Üldse ei tea, kui keeruline või mitte keeruline see ürituse korraldamine tegelikult on.
22.04.2004 at 14:47 Last edited 22.04.2004 at 14:51 by gets
tqhq.ee foorum : Üritused : BHRA ühekordne litsents   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.