register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : g-meeter  
Poster Message
madis
g-meeter
hi !

kargas mõte pähe: kuidas mõõta auto kiirendust.
1) ehita mingi pendel
2) tee selle taha skaala
3) pane krempel autosse, pendli kõikumine ühtib sõidusuunaga
4) kui nüüd talda annad, siis pendli nurk muutub täisnurgast väiksemaks. Kui nurk on 45 kraadi, on kiirendus 1g. 0 - kraadi - lõpmatus g :) Got the point ? Kusjuures see meetod on üpris täpne, oletades, et pendel on suht raske ning liikumine summutatud.

Peaks järgi proovima, ei maksa midagi.
06.06.2001 at 15:02
Ago
 
g-meeter
Üks miinus on ka - tee peb loodis olema. :lol
06.06.2001 at 15:04
newton
 
Moderator
g-meeter
Selle jaoks kalibreerid alguses :) ja loodad, et tee on ühe nurga all kogu pikkuses. Teoorias peaks nii olema võimalik teada saada oma auto näidatavat maksimaalset hetkelist kiirendust, aga miskeid aegasid on sealt suht võimatu välja võluda.
06.06.2001 at 15:10
UNKNOWNfromSQUAD
g-meeter
liiga keeruline- vähemalt minu jaoks- saab ka lihtsamalt.
06.06.2001 at 15:11
newton
 
Moderator
g-meeter
Kuidas sa siis teed, Unknown? Kunagi võiks muidugi mingi kamba pääle g-techi osta, 3-4K vist maksaks?
06.06.2001 at 15:18
eikeegi
g-meeter
Mulle eila mingi kataloog postkasti laekus, kus säherdust riistapuud 140$ eest pakuti.
06.06.2001 at 15:35
rustang
  
Moderator
g-meeter
Mul on pisike plaan ise teha. Kui plaan konkretiseerub (nädalate kysimus), annan valjuhäälselt teada.
06.06.2001 at 15:45
UNKNOWNfromSQUAD
g-meeter
kambapeale võib vabalt osta.
06.06.2001 at 15:56
madis
g-meeter
keeruline ? heh. pulk, nael, vildikas ja papitükk ei ole keeruline..
elektrooniline on muidugi mugavam. Kataloogis on 3D kiirendusandurid, nii et kui arvuti külge aretada, saaks ka külgkiirenduse maksimumi jms mõõta. Andur maksab u. 1000,- FIM nii et esialgu jääb minul see värk tegemata.
06.06.2001 at 16:06
max
g-meeter
quote:
rustang wrote:
Mul on pisike plaan ise teha. Kui plaan konkretiseerub (nädalate kysimus), annan valjuhäälselt teada.
Teed mõne mehe pealt copy-paste? ;)
06.06.2001 at 16:55
ats
 
g-meeter
quote:
madis wrote:
keeruline ? heh. pulk, nael, vildikas ja papitükk ei ole keeruline..
elektrooniline on muidugi mugavam. Kataloogis on 3D kiirendusandurid, nii et kui arvuti külge aretada, saaks ka külgkiirenduse maksimumi jms mõõta. Andur maksab u. 1000,- FIM nii et esialgu jääb minul see värk tegemata.
Andur ise maksab kusjuures alla 500 krooni (mõõdab Gd kahes suunas).
Tuleb veel ainult väike prose softiga vahele toppida, mis andmed serialisse edasi annab õige ajavahemiku tagant. Kokku veel mudru umbes 500 krooni eest.
06.06.2001 at 21:16
JustMe
g-meeter
Aga kui kasvõi keegi teeb valmis ja jagaks kulusi kamba peale ... mina oleks kindlasti nõus maksma , et saaks oma autol liikumisjõude mõõta ja leidub ka teisi samasuguseid. Või siis ostaks kamba peal, muidugi see kamba peale ostmine on nati jama süsteem , sest see jagamine läheb raskeks aga tuleb siis teha nii et kindlalt kokkulepitud kuupäeval(del) käib rahvas mõõtmas.
06.06.2001 at 21:46
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : g-meeter  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.