register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Auto vahatamine?  
Poster Message
BENBEN
  
Auto vahatamine?
Leidsin keldrist mingi pooliku totsiku KORREK nimelist vaha tefloniga. Kas ja kuidas, on kellelgi kogemusi kodusel vahatamisel?

____________________________
Ford Maverick`75(Filmiauto:) "Soovide puu", "Free Range")
PerTronix, Doug Headers, JBA Exhaust, H-D exhaust systems, Cambertire dealer.
Ask for price!
www.benben.ee
14.04.2004 at 21:03
reimo
Auto vahatamine?
Kodune vahatamine annab hea tulemuse, kui on viitsimist sellele paar päeva pühendada. Vana auto tuleks kõigepealt mingi puhastava vahaga (cleaner) üle käia, mis pealmise värvi ja sita kihi maha võtab ja siis läike-kaitse vaha peale.

____________________________
Grand Cherokee ´93 - müüdud
Grand Cherokee ´12
14.04.2004 at 21:07
peep
 
Moderator
Auto vahatamine?
Vahatamine on imelihtne aga enne tuleks auto täiesti puhtaks teah ja ega tuhmiks kriimustatud värvi peal ta erilist efekti ei anna, enne tuleb poleerida mida soovitaks asjatundjale teha anda. Lakitud ja lakkimata värvile on eraldi vahad. Mingi antiikse korrek'iga ära üldse vaeva nägema hakka, kui juba selle töö ette võtad, siis pole see mõnisada krooni korraliku vaha eest ka palju väljaantud. Siinsest valikust soovitaks Mequiars'i tootei aga häid on veel. Laiatarbekaupa ei soovita, kuigi nad on odavad.

Nii minu isiklik kogemus kui tuhandete usa harrastajate oma on, et ega Zaino vastu ei saa ükski muu vahend aga seda pead usast postiga tellima, jaemüügis selle firma tooteid ei ole.
14.04.2004 at 21:09 Last edited 14.04.2004 at 21:10 by peep (Moderator)
BENBEN
  
Auto vahatamine?
Kiitus!

____________________________
Ford Maverick`75(Filmiauto:) "Soovide puu", "Free Range")
PerTronix, Doug Headers, JBA Exhaust, H-D exhaust systems, Cambertire dealer.
Ask for price!
www.benben.ee
14.04.2004 at 21:32
13piisab
 
Auto vahatamine?
vahatatud masina puhul ka oluline, millega pesta. Mõningad (olgu, üldistamise vältimiseks ütlen: "vähemalt üks":) ) kodumaised "autoshampoonid" eemaldavad kenasti ka vaha... Nõudepesuvahenditest etc ei maksa üldse rääkida (need rasva eemaldamiseks ju mõeldudki; pealegi sisaldavad sooli).
kodune vahatamine - lase aga käia! Iseasi, et vaha võib mingit teatud temperatuuri kuivamiseks tahta. See talv sai tigedalt üks pealekantud vahakord oma masinalt sama targalt maha nühitud (ca +5kraadi garaazh).

"wax" teab ehk kogu "vahandusest" rohkem;)

____________________________
vanem on parem
14.04.2004 at 23:15
wax
 
Auto vahatamine?
nojah - mis seal ikka :)

Kõigepealt auto talvesooladest ja tõrvatäppidest korralikult puhtaks leotada ja siis auto korralikult puhtaks pesta. Soovitan isegi 2x sampooniga pesta :D Aga mitte vahaga sampooniga, kuna see on saatanast :evil

Siis kuivatad auto ära ja vahatad mingi sügavpuhastava vahaga, mis puhastab ära kogu muu sodi, mille peale sampooni hammas ei hakanud :) On tulnud ette juhuseid, kus välja tulid ka valged kriimud, mis olid värviparanduskritiiniga parandatud ;) Kui aga värvipind on ideaalne ja ka poleeritud, siis juba peale sügavpuhastavat vaha jääb värvipind nagu kompu :) Soovitan kasutada karnaubat sisaldavat vaha.

Noh ja siis üks õige vaha peale :D Ise olen põhiliselt kasutanud Mequiars'it ja Turtle't, vahel ka odavat Simoniz't. Korreki vastu on allergia ;)

Ja jumala eest - ära vahata päikese käes! Samuti ei soovitaks vaha peale kanda ega maha nühkida kuumaks köetud värvipinnalt.

Kui nii teha iga kevad ilusate ilmade alguses ning sügisel enne esimeste külmade tulekut, siis on hea :)


Choosing wax

:)
15.04.2004 at 08:13 Last edited 15.04.2004 at 08:25 by wax
peep
 
Moderator
Auto vahatamine?
Zainoga on see hea asi, et võib vabalt päikese käes teha ja ükski shampoon teda ei võta - kuna tegemist pole vahaga klassikalises mõttes.
15.04.2004 at 08:34
mth
 
Auto vahatamine?
rääkige siis vahatamise tehnikast kah?

vanakooli ''wax on wax off'', as seen on ''Karate Kid'', või kuidas?

tekkis jube vahatamise isu :)
15.04.2004 at 08:53 Last edited 15.04.2004 at 08:53 by mth
BENBEN
  
Auto vahatamine?
Okei, kes soovitab poleerimisega tegelevaid asutusi? Kuna paan see suvi pleki ja värvitöid mitte-ette võtta siis piirdun kapoti ja pagassi poleerimise ja vahatamisega, värv on nii poorne, nagu keedetud muna koor, natuke määrdunud käsi vastu läeb, mahaei tule kuidagi. Küljed läigivad küll ja vinüülkatus on vinüülkatus. :)

____________________________
Ford Maverick`75(Filmiauto:) "Soovide puu", "Free Range")
PerTronix, Doug Headers, JBA Exhaust, H-D exhaust systems, Cambertire dealer.
Ask for price!
www.benben.ee
15.04.2004 at 09:30
13piisab
 
Auto vahatamine?
quote:
BENBEN: Okei, kes soovitab poleerimisega tegelevaid asutusi
"Bacania", Veerenni 53a (linna poolt tulles vahetult enne raudteed, vasakut kätt hoovil; seal mingi bensukas kah). Kasutavad kalleid materjale-pastasid.

et mitte vahatamis-teema all OT teha, siis mu KASINAD tähelepanekud poleerimisest on kirja pandud seal (mu valge kulgur sai mootoriruumi värvimisel natuke musta värvitolmu)
IMO võib heleda masina puhul ise kätt proovida (odavama otsa pastad ei maksa suurt, lihtsamal juhul saab liivapaberi + üht sorti pasta + (poleerimis?)vahaga kogu töö tehtud); tume masin ja metallik tuleks aga jätta kogenumatele.

____________________________
vanem on parem
15.04.2004 at 11:56
417RR
Auto vahatamine?
Tänane ilm nagu vahatamisex loodud
17.04.2004 at 09:07
margus61
Auto vahatamine?
Tekkis väike vajadus professionaalsete nõuannete järgi.
Moodsamatel autodel on küljes järjest rohkem värvimata plastikut välispindadel. Kas vahatamisel peaks seda hooldama mingi muu vahendiga või võib sama targalt värvitud osade jaoks mõeldud vahaga (nt. Meguiars Ultimate Wax) üle teha? Seni olen vanematel saradel ka plastiku auto vahaga üle lasknud, aga kohati on see ajaga nagu heledamaks ja laigulisemaks tõmmanud.
10.12.2018 at 14:17
Lowrider
Auto vahatamine?
quote:
margus61: Tekkis väike vajadus professionaalsete nõuannete järgi.
Moodsamatel autodel on küljes järjest rohkem värvimata plastikut välispindadel. Kas vahatamisel peaks seda hooldama mingi muu vahendiga või võib sama targalt värvitud osade jaoks mõeldud vahaga (nt. Meguiars Ultimate Wax) üle teha? Seni olen vanematel saradel ka plastiku auto vahaga üle lasknud, aga kohati on see ajaga nagu heledamaks ja laigulisemaks tõmmanud.

Värvimata plastik tahab üldiselt väga laiguliseks minna vahaga.

Sedasama Ultimate Paste Wax'i sai kunagi Sierrari lakkimata pinnakavärvil katsetatud (enne käisin mingi 5 eurise poleerpastaga üle kuna päike oli värvi matiks tuhmistunud). Raibe hakkas niimoodi läikima et mult küsiti linnapeal korduvalt et kas ma lasin auto värskelt üle värvida :)
Aga igasugu värvimata plastik stanged/peeglid/liistud jne detailid, millele tööhoos vahaga õrnalt pihta sai mindud, võtsid selle vaha kuidagi väga tugevalt endasse ja seda ei saanud kuidagi maha nühitud ega pestud. Need valged triibud-laigud püsisid väga väga pikka aega. Ilmselt mingi vastav keemiaga oleks puhtaks saand aga ma nii kaugele ei viitsinud mõelda tookord.

Ehk et lühidalt minupoolt soovitus: hoia tavalise kerevahaga plastikust kohe kaugele, võimalusel kata kinni kohe :)
10.12.2018 at 15:36 2 edits. Last edited 10.12.2018 at 15:38 by Lowrider
Martin460
Auto vahatamine?
Ma teen plastikut rehviläike vahendiga mis kuivab poolmatiks. Kasutan Chemical Guys oma.

____________________________
Plymouth Roadrunner 440 SixPack FB-s grupp: Kroomimine
Chrysler 300C 2007
11.12.2018 at 21:50
dodge525
Auto vahatamine?
Mina kasutan plastikul Autoglym'i Bumper and trim gel- olen rahul.
https://www.autoglym.com/autoglym-com-products/products/bodywork/plastic/bumper-and-trim-gel
http://allthatgleams.co.uk/car-care-reviews/autoglym-bumper-care-review/

ps: ei oma mingit majanduslikku huvi autoglym'iga.
12.12.2018 at 03:27
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Auto vahatamine?  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.