register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :(   .. 10 11 12 13 14 15 16 ..  
Poster Message
viplala
Autogaas: :) või :(
quote:
hents99: Pole kusagilt leidnud, kui suur rõhk on balloonis. Endal oleks ka vajadus custom paagi järele. Serti paagile küll ei saa, sobiks puhtalt lisapaagina. Küsimus on just selles, et mis materjalist, kui suure seinapaksusega ja millise ehitusega teha, et paak vastu peaks.

Ma ei tea, millise süsteemi abil, on lahendatud paakides oleva gaasi koguse kontroll tankimisel. Kui selleks süsteemiks on näiteks paagi sees olev membraan, siis on paaki suht keeruline ise teha. Point on selles, et paak peab tankimisel täituma, mitte rohkem kui, 90% ulatuses. Vastasel juhul, võib temperatuuri tõustes (suvel kuumaga näiteks), oma teed lahkuda koos paagiga ka terve auto tagumik.
25.01.2011 at 16:57
PlyVal64
Autogaas: :) või :(
quote:
Audi A8: Ühesõnaga kirjutasin siin foorumis oma kogemustest mida oskan öelda gaasiseadmete ja kulu kohta.
Eks iga üks pea ikka endale ise selgeks tegema kas gaasiseadme peale panek autole tasub ennast ära või mitte, sest kui uskuda gaasipaigaldajate juttu või nende kalkulaatoreid olen kindel, et pettute pärast selle tegelikkuses mida teile lubati.
Loota, et madalama kütteväärtusega kütus ja selle ökonoomne ning täpses vahekorras manustamine suhteliselt teisejärguliste tootjate tehnikaga oleks võimalik suurtootjate poolt loodud absoluutsetes tippmootorites, kus bensiini/õhu segu juhib ka absoluutne tippelektroonika, on pehmelt öeldes rumal. See on ju "kõik müügiks".

Mitte kuidagi kohe ei ole lambifirmal võimalik projekteerida LPG-gaasiseadet, mis näiteks Honda S2000 paja ligilähedastegi parameetritega tööle paneks. Kuid vana hää tõukurvarraste ja loksuvate/lekkivate võllidega karpaga V8 võib küll paremini ja ökomalt käima saada (kas odavamalt, kui lihtsalt korralikult remontides, on teine küsimus). Või siis nende kahe äärmuse vahepealse kombo võib saada pikemas perspektiivis suure läbisõidu juures rahaliselt ökonoomsemaks. A'la Caddyd, Linc'ud, Van'id, Ram'id jms, kus segu põletav "raud" on tihti ajaloolisem, kui kütust doseeriv ja süüdet juhtiv elektroonika.

Tahad tõelist ökonoomsust, osta uus väike auto.

Edit: meenutus siit teemast iidamast-aadamast kaptenihärra kogemusist valge "nahkse lendvaibaga", et "penskari" kombel siledal maanteel kulgedes võib asjal jumet olla:
quote:
hundu: Ei tahaks küll ära sõnuda aga minu autol (DeVille) on vist gaasiseade peale pikka seadistamist tööle hakanud. Reedel tegin sellise katse: Järvel tankisin, näidikud nulli ja läbi reedeõhtuse ummiku Rohuküla poole minekut. Kuna aega oli mul üle siis tegin möödasõite vaid siis, kui kolonni kiirus lähenes 80-nele. Noh ja seda juhtus 3-4 korda. Ikka nii, et kolonnist 110-ga mööda ja siis ilusti 90-ga järgmise kolonini. Haapsalus oli keskmise kütusekulu näit 7,5L/100-le!!!
Rohukülast tagasi sõitsin bensiiniga ja keskmine tõusis liitri e. 8,5L/100-le. Kütusekulu kasvu võib kanda kehvemate teeolude kraesse (loe: rohkelt möödasõite).
25.01.2011 at 17:16 1 edit. Last edited 25.01.2011 at 18:19 by PlyVal64
hents99
  
Autogaas: :) või :(
quote:
viplala:
quote:
hents99: Pole kusagilt leidnud, kui suur rõhk on balloonis. Endal oleks ka vajadus custom paagi järele. Serti paagile küll ei saa, sobiks puhtalt lisapaagina. Küsimus on just selles, et mis materjalist, kui suure seinapaksusega ja millise ehitusega teha, et paak vastu peaks.

Ma ei tea, millise süsteemi abil, on lahendatud paakides oleva gaasi koguse kontroll tankimisel. Kui selleks süsteemiks on näiteks paagi sees olev membraan, siis on paaki suht keeruline ise teha. Point on selles, et paak peab tankimisel täituma, mitte rohkem kui, 90% ulatuses. Vastasel juhul, võib temperatuuri tõustes (suvel kuumaga näiteks), oma teed lahkuda koos paagiga ka terve auto tagumik.


Paak on nagu paak ikka. Metall-kärakas. Mul mõned vanad gaasipaagid vedelevad (silindrilised, mida ma ise paagi mõõtude tõttu kasutada ei taha), olen tsipa ehitust uurind. Materjal on veel muidugi teadmata, sest räägitakse, et avarii või deformatsiooni korral paak ei rebene/purune vaid läheb mõlki. Pidi suht elastne olema.

Tankimisel on tunda, et "enam ei lähe". Paagi küljes(pärast väljavõttu) on ka ilmselt mingisugused turvaklapid, mis vist rõhku ületades lasevad gaasi välja?

Tavaliselt on paagid tugevuse mõttes võimalikult ümarad tehtud, iseenesest mingid eripaagid pole. Minul oleks vaja teha aga neljakandiline. Kui on teada rõhk vms. siis on juba lihtne näiteks mingis suvalises CAD programmis simulatsioon teha.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
25.01.2011 at 17:27
viplala
Autogaas: :) või :(
quote:
hents99:
Tavaliselt on paagid tugevuse mõttes võimalikult ümarad tehtud, iseenesest mingid eripaagid pole. Minul oleks vaja teha aga neljakandiline. Kui on teada rõhk vms. siis on juba lihtne näiteks mingis suvalises CAD programmis simulatsioon teha.

Neljakandilise paagi puhul, peavad sees olema kindlasti ribid, muidu läheb põrsaks juba 1 ati juures.
Vee paagiga olen ise sellist asja proovinud ja kogenud. Ümmargust paaki ei saa välja venitada. Lameda pleki puhul aga hakkab lame osa järgi andma, ja terve paak hakkab lõpuks ümmargust kuju võtma.
25.01.2011 at 18:58
Harry_R
Autogaas: :) või :(
Arvestage sellega, kui gaasiseadme peale panete, siis AB'sse teid väga ei oodata. Vaidlema ei tasu hakata, sest nii tegi mulle selgeks üks sealne töötaja, kui mainisin talle plaanist paigaldada autole gaas. Paar esimest külastust, mis jäid ka viimasteks, tõestasid seda väga hästi.
25.01.2011 at 21:53 1 edit. Last edited 25.01.2011 at 21:54 by Harry_R
ramman
Autogaas: :) või :(
Natuke tehnilisi andmeid gaasi kohta:
Rõhk gaasipaagis (baloonis) võib tõusta sõltuvalt sisetemperatuurist üle 25 bar-i.
Soojuspaisumine propaani/butaani suletud ja 100% täidetud anumas on 7 bar-i ühe tõusva kraadi kohta.
Pluss erimatrjal paagi valmistamiseks.
Nii, et ei tasu ise hakata jalgratast leiutama. Pigem võta palju väikeseid nõusi ja ühenda need vastavalt juhendile, kui ei mahu üks suur anum.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
25.01.2011 at 22:21
indrek ilves
  
Autogaas: :) või :(
Kütusekulust (LPG):
Chr. 300C 3.5L
Suvel keskmine: 14 - 15L (valdavalt linnas). Ainult maantel sõites 8.2 - 10L.
Talvel keskmine: 17 - 20L (ainult linnas)

Tegu minu esimese gaasi autoga (ostsin juba koos gaasiseadmega). Olin v. skeptiline gaasi suhtes.
Pean tunnistama, et täitsa meeldib. Jõu puudust küll ei tähenda ja ka mingit vahet bensiiniga sõites (kuna suht soliidne auto, siis ega eriti ei proovi ka).
Ainult paak on liiga väike, <400km saab sõita.
Võimalik, et lasen ka järgmisele autole (300C ei ole talve auto) gaasiseadme paigaldada. Mulle meeldivad jooksvad väikesed kulud.

Tervitades,
i.

____________________________
El Camino '85
300C '04
26.01.2011 at 01:54
partel
  
Autogaas: :) või :(
Kütusekulunumbrid on päris täpsed siin..

Kuidas muidu need saadud on?

BTW, ma näiteks ei tea, kuidas kompuuter selle numbri saab?


____________________________
_
26.01.2011 at 09:53
dodge
Autogaas: :) või :(
quote:
partel: Kütusekulunumbrid on päris täpsed siin..

Kuidas muidu need saadud on?

BTW, ma näiteks ei tea, kuidas kompuuter selle numbri saab?


Eks ikka täispaagi meetodil. Eriti täpne on see suvel, kui saab
käivitada auto otse gaasitoitel.
26.01.2011 at 11:05
Audi A8
Autogaas: :) või :(
kui kaasarääkida kuidas mina olen arvestanud kütuse kulu gaasil ja bensiinil.Käin tihti Tallinna ja Tartu vahet siis olen arvestuse teinud pikal sõiduk ja järgmiselt:

1) gaasiga olen arvestanud niimoodi, et sõitsin niikaua kuni gaasiseade lülitas ümber bensule peale 250-300 m järel ja teistkorda samuti.Siis tankisin paaki sisse 20 L gaasi arvestusega varasemast kogemusest, et gaasi võtab pikal sõidul ca 13,5 L sajale. Selle 20 L sain siis erinevatel aegadel sõita ca 150 km Kõikus seal mõnikord 7 km rohkem või vähem.
2) bensiiniga toimisin nii, et oli samuti 10 l bensiini kaasas ( siin kohal tundub mõnele lugejale, et täitsa loll aga ei oskand teist moodi seda mõõta) ja kui läks bensiini tuli põlema panin siis selle 10 L paaki. Sõitsin siis nii kaua kuni jälle bensiini tuli põlema läks ja sain sõita ca 105-109 km jälle erinevalt.

Ühesõnaga minu arvestus on toimunud niimoodi ja olen seda proovinud ikka vähemalt üle nädala (enam nüüd ei viitsi) ja tulemus oli iga kord peaaegu sama.ehk gaasi võtab pikal sõidul 29-34 % rohkem kui bensiini.
26.01.2011 at 17:18
dodge
Autogaas: :) või :(
Minu 5,9 Fiat Ram Van võtab maanteel bensiini 15 ja gaasi 18 liitrit sajale, vahe 20%.
See on siis keskmise eestlase sõidustiiliga, ökotada pole olnud aega ega tahtmist.
27.01.2011 at 10:33
Audi A8
Autogaas: :) või :(
panen siia üles lingi kus näeb keskmisi kulusid (gaas /bensiin) http://www.spritmonitor.de/en/search.html
Kui sisestate oma auto andmed siis on võimalik näha teiste sama marki autode kütuse kulu tulemusi.

Mõnusat võrdlemist siis !
28.01.2011 at 18:09
Rein000
 
Autogaas: :) või :(
Kas gaasiseadme paigalduse järel võib mingi, mis iganes asja tõttu esineda mootori ülekuumenemist. Ühe tuttava 6 lidrane GM massin nüüd kuu aega peal egaasi panekut kustus ära. 2 korda läks keema, ja just sedasi, et kui sõitis lühikese otsa, jättis seisma ja siis mingi paari minuti pärast käivitades lõi temperatuuri üles. Sooja ka ei tulnud, või andis veepump saba? Samas on gaasi paigalduse järel tulnud mingi liiter peale panna vedelikku, et vahelepandud kolmikud tilguvad läbi. Või tõmbas sealt hoopis õhu vahele?
28.01.2011 at 19:44
dodge
Autogaas: :) või :(
quote:
Rein000: Kas gaasiseadme paigalduse järel võib mingi, mis iganes asja tõttu esineda mootori ülekuumenemist. Ühe tuttava 6 lidrane GM massin nüüd kuu aega peal egaasi panekut kustus ära. 2 korda läks keema, ja just sedasi, et kui sõitis lühikese otsa, jättis seisma ja siis mingi paari minuti pärast käivitades lõi temperatuuri üles. Sooja ka ei tulnud, või andis veepump saba? Samas on gaasi paigalduse järel tulnud mingi liiter peale panna vedelikku, et vahelepandud kolmikud tilguvad läbi. Või tõmbas sealt hoopis õhu vahele?

Tõsta arvuti autole lähemale, teeme korda...
28.01.2011 at 21:13
Rein000
 
Autogaas: :) või :(
Kui kellegil on analoogset juhtumit olnud, saaks kergemini hakkama, kas on viga veepumbas või tuleb minna kaane tihendite kallale. Inimesel läks auto katki Tallinnas, kodust nii öelda 200 kilomeetri kaugusel ja reede õhtul. Küsimus selles, kuidas koju saada koos autoga, kas leida Tallinas koht, inimene, kes saaks aidata remondiga.
28.01.2011 at 21:30 1 edit. Last edited 28.01.2011 at 22:38 by Rein000
dodge
Autogaas: :) või :(
No vaheta kaanetihendid ära kõigepealt. Ja kui ei aita, siis veepump.
Kõige lihtsam - auto treila peale ja koju. Ma ei usu, et keegi hakkab seda
remontima täna veel.
28.01.2011 at 21:56 2 edits. Last edited 28.01.2011 at 22:01 by dodge
Rein000
 
Autogaas: :) või :(
20.30 väljus viimane buss sinna suunda. Lõpp peatusest ikkagi veel 30 kiltsa nagunii edasi. Soovitaks kedagi, kellele usaldada Tallinnas selle kontroll, või äelda, et kui ohtlik on v8 le korra kuuma saamine, aga no ei tunne kaasa, kui Sul ka kunagi on tõsine mure ja mõni kloun üritab siis vaimukas olla.
Nii palju saaks ise ka hakkama, et kodus oleks viga tunni paariga selgeks tehtud. Kuna keema läinud V8 ga kogemused puuduvad, et kas kaaned kõverad jne, siis tõesti ootasin asjatundlikku selgitust. Enne keema minekut hakkas gaasipealt käies puterdma ka veel mootor.
28.01.2011 at 22:08 4 edits. Last edited 28.01.2011 at 22:37 by Rein000
viplala
Autogaas: :) või :(
No kui ta mulistab, kas või natukene kusagilt ja asi on eelnevalt õhutatud, siis on arvatavalt kaane tihend. 20 kiltsa nikerdaks etteveetlikult veel kuidagi ära aga 200 on juba liig. Alati on mingi väike võimalus, et õhk on vahel, kuid tavaliselt lõppevad sellised asjad ikkagi tihendi vahetusega.

Edit: Ma saaks siin Tallinna lähistel abiks olla, kui vajadus on.
28.01.2011 at 22:17 1 edit. Last edited 28.01.2011 at 22:22 by viplala
Rein000
 
Autogaas: :) või :(
Tänud Viplala ja DevilDeville. Abi pakkumise eest! Kõige kiirem olukord lahendatud. Esmaspäeva AB le külla, eks siis näha, mis saab.
Tänud ka Dodgele mõistva suhtumise eest, korrigeerisin ka oma postid ära ja oleme sõbralikud edasi.
28.01.2011 at 22:35 2 edits. Last edited 28.01.2011 at 22:39 by Rein000
Rein000
 
Autogaas: :) või :(
Mõtlen, et kas gaasi mingi vale doseerimine, segu, mis iganes ei tekita põlemisel valesid temperatuure, mis võivad kaane tihendi läbi närida. Muidugi pole see neil ju esimene seada paigaldada, kõik teised töötavad siiani väga hästi :(
29.01.2011 at 14:11
hents99
  
Autogaas: :) või :(
Detonatsioon, ehkki väga kahtlane, et detoneeris. Vabalthingav detoneerib ikka vääääga lahja seguga ja väga suure koormusega.

Äkki ühendati või on mingi probleem jahutusvedeliku voolikutes või nende paigalduses, mis läbivad aurustit?

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
29.01.2011 at 14:40 1 edit. Last edited 29.01.2011 at 14:41 by hents99
Motorist
  
Autogaas: :) või :(
Herrased, teie pikka teemat lugedes tuli meelde et mul ka riiulis üks jorban mingist gaasiautost vedeleb. 6 väljuvat otsa. oli V6 peal siis.
Paneks ka pildi ja küsiks targematelt et mis põlvkonna aparatuuriga on tegu ja mis selle jorbani õigem nimetus oleks.





Ahjaa, juhul kui kellegil on seda vaja siis pane teema privasse. Muidu aga seisab niisama targalt edasi riiulis.



____________________________
http://www.motoristiklubi.eu Teeme: Roostevaba väljalase KÕIGILE! info tel 53900300 https://www.facebook.com/MotoristiKlubi
29.01.2011 at 16:09
Harry_R
Autogaas: :) või :(
Viimaste paakidega, millega maanteed sõidetud, selgunud, et võtab linnas ja trassil põhimõtteliselt ühtemoodi, trassi kasuks vast 20-30 km rohkem läbisõitu. Täna tankisin Viljandis täis ja enne Imavere lõi seadme välja nagu gaas oleks otsas. Tööle ei jäänudki enne, kui Tallinna jõudes sai kohapeal korra tühikäigul hagu antud. Käisin enne koju jõudmist bensiini tankimas, sõitma hakates lükkas jälle gaasi välja. Uuesti hagu ja toimis jälle. Proovisin seda ka maanteel olles, kuid siis ei toiminud.
Homme kõne Gaasiabisse jälle.
30.01.2011 at 20:58
dodge
Autogaas: :) või :(
quote:
viplala:
quote:
dodge: Galereia - gaasisuusteem? Tallinna murrak?

Hoiakokku...

Mis seal valesti on?

Ma ei pargiks ka oma autot kirjaoskamatute juurde, muust rääkimata...
01.02.2011 at 00:17
Rein000
 
Autogaas: :) või :(
Esmaspäeval käis venna auto AB s ära, termostaat, veepump, kaaned, tihendide ok. Väike nõupidamine gaasimehega lubas arvata. etr aurustis võib olla mikropragu. Kuna gaasilõhn oli paisupaagis ka. Sõita ja vaadata, et kas veel kordub.

Auruti probleem. Nüüd 4 päeva bensiini peal tsõitnud ja kõik ok, ei aja paisukast enam gaasi lõhna ka.
01.02.2011 at 14:29 1 edit. Last edited 07.02.2011 at 21:24 by Rein000
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :(   .. 10 11 12 13 14 15 16 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.