register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Ostetud Camaro   1 2 3  
Poster Message
peep
 
Moderator
Ostetud Camaro
quote:
vvt:Ausalt öelda ei ole näinud oma silmaga ühtegi äkilist loomulikku saalekolksu tekkimist. Need tekivad kas mootori kuritarvitamisel või viletsa lappimise tagajärjel. Mõlemal juhul ei saa väita müüja süütust. Samuti läheb sinna alla ka see nukasaalede jama, millest siin vist juba juttu olnud.

see auto on 140+ miili läbi sõitnud (odomeetri järgi) ja on teadmata millisel viisil ning millise hooldusega. Vabalt võib olla tegu loomuliku kulumisega. Kuigi antud juhul olen Sinuga pigem nõus, liiga suur kokkusattumine, et see kolks tekkis just vahetult peale müüki.

quote:
Põhimõtteliselt on ka olemas alus kohtusse minekuks, kui sa ostsid turuhinna eest peidetud rikkega auto, millest müüja sind ei informeerinud.


Minu isiklik kogemus on, et meie kohtusüsteemi abile pole mõtet loota, jäädki sinna käima + kulud ekspertidele ja kui võidadki, siis kas sellelt eraisikult on midagi võtta.

Riho, tänan hea sõna eest aga kuigi mul on oma arust korralik auto, ei julgeks ma talle garantiid anda, kunagi ei tea. Aga info saaks küll minu käest, mis masinaga juhtunud on ja kuidas parandatud.
23.09.2005 at 15:52 Last edited 23.09.2005 at 16:14 by peep (Moderator)
vvt
  
Ostetud Camaro
140+ tuhat miili ei tohiks seeriamootoril tekitada sellist kulumist, mis kolinaga lõpeb. Samas moodsad pritsemootorid on uhke varuga ära piiratud, et väärkasutuse tõttu saale ringi sõita on pigem väga väike erand kui reegel.

Kui päevake-paar peale ostu koliseb, siis on 99% kindlusega müüja käsi mängus. Isegi sellist kino tehakse, et auto alt topitakse saalesid sisse, ilma mootorit maha võtmata. Sealt aga ei pääse kuskilt ligi ja töö "kvaliteeti" võib vaid arvata.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
23.09.2005 at 16:17
tohoh
 
Ostetud Camaro
Oli mul kunagi aastat kümme tagasi pisike BMW, millel saaled olid püksirihmast välja lõigatud.Kusjuures Saksast toodud ja siin olin esimene omanik. Ja tooja seda kindlasti ei vahetanud.

____________________________
Ford Mustang ´96
Põrnikas `69
Dodge Avenger ´08
GAZ 24 ´84
23.09.2005 at 16:25
Maik
  
Ostetud Camaro
Tjah.. tahaks autoostu kiita, aga mis siin ikka enam kiita peale topicu läbilugemist.... Hea,et ise korras isendi sain.. tagavedrud ja el akna mootor ainukesed vead siiani jätkuvalt... :) Endal ka kõik need autoostud nii,et ..alguseses on kõva tahtmine, siis ost ja siis pikk kahetsemine või remont.... :D

ja hind oli tollel vist suht kallis ? 110k või 120k ?


____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
23.09.2005 at 19:10 Last edited 23.09.2005 at 19:12 by Maik
gets
Ostetud Camaro
Ega jah, pole siin süüdistada väga kedagi, peale iseenda ja/või õnnetu juhuse vist.

Müüjaga räägitud ja tema jutu järgi asi usast oksjonilt tulnud parema esiosa kõksuga (lai mõiste), mille keretööd Eestis teostati. Joo siis ratta juppe ei hakatud väga uurima või ei tahetud uurida, kuna viltust olekut ei olnud väga märgata. See on enivei selline teema, et oleks enne ostmist tõstuki peale sõitnud, oleks märganud, niiet oma viga. Ja käimakasti padi tundub üldse kulumaterjal olevat. Ei saa aru, kuidas selline kummilullu üldse seal all kestma peaks.

Aga mootorit ei uurinud jutu järgi Eestis keegi, kuna tšekkidel kirjas, et õlivahetus 500 miili tagasi 01.02.05 tehtud ja mootor toimis ka korralikult. See muidugi hea vabandus. et ei tea mootori seisukorrast midagi, mine võta kinni. Kaldun muidugi liigselt inimesi usaldama, kuid miskipärast arvan, et vabalt võis nii ollagi.

Aga sitt on ikkagi. Sebid omale Camaro, et suve viimaseid ilusaid päevi nautida aga sõidad hoopis sõbra Nissan 100nx'iga :P. Elu on jube ebaõiglane.

Auto muidu maksis '95 A6 Avant Quattro + 20 raha. Siis tundus fair price. Rõhk sõnal Siis.

Eks järgmine nädal näeb, mis mootori sees vaadata on. Sealt mõtleb edasi, kas taastab originaali või vaatab midagi tugevamat.
23.09.2005 at 19:57
BlueStang
 
Ostetud Camaro
eks asjad lähevad ikka tambovi koef võrra kallimaks - sellega peab ette arvestama - mul cobraost ka nii 20% kallimaks läks kui arvestanud olin

aga kui asi lõpuks olemas ja oma käe järgi korda pandud, siis on ikka väga hea olemine:)

ja nüüd ei pea Sa pealekauba mõtlema värvivahetusele vaid saad kohe tõsisemate performance teemade kallale asuda - naguni olks ühl hetkel minekut väheks jäänud;)

niiet tuld ja ära liialt muretse - ilus muidugi oleks, kui endine omanik ka mootoriremonti kasvõi osaliselt panustaks

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
23.09.2005 at 21:54 Last edited 23.09.2005 at 21:55 by BlueStang
jaak
 
Ostetud Camaro
Kui Ostu-Müügi lepet pole tehtud, siis pole ostjal midagi vigiseda.

Sain ise samuti vastu näppe oma Firet ostes, kui käimakott peale 10miili otsad andis. Viga oli turbiinis. Sai siis natuke seda seadustiku uuritud ja müüjaga kah vesteldud, aga kuna papret polnud, siis oleks shansid väga väikesed midagi kohtu kaudu välja nõuda. No kui oleks väga tahtnud, siis oleks saanud torkida teemat, kuna müüjaks oli firma ja ARK tehingut võib lugeda ostu-müügi kuupäevaks ja firmale kehtib võlaõigusseadusest punkt, kus klient võib kaubaga tutvuda 6 päeva jooksul ja siis kauba tagastada. Aga no kas on mõtet hakata jebima kohtuga? Minu arust antud juhul mitte ja lõpp hea kõik hea. Käigukast sai tugeva remondi ja auto sõidab.
24.09.2005 at 19:01
gets
Ostetud Camaro
Noh jah, tegelikult on mul lausa ostu-müügi leping olemas ja puha. Auto oli firma nimel ennem. Aga ei hakka nagu asja kurjaks ajama. Vabalt võis lihtsalt veaga mootor olla või keegi usas võis seda juba põlve otsas parandada. Jube ülekohtune oleks süütule müüjale mingi pasa kaela tõmbamine, kui see ka võimalik oleks. Ma ei oska kuidagi seda asja teistmoodi mõelda, mis sest, et omal lisakulusid tuleb :).
24.09.2005 at 23:34
peep
 
Moderator
Ostetud Camaro
Käigukastipadjast nii palju, et originaal kipub tõesti lagunema ja probleemi saab lahendada kas ES poly padjaga või 1LE padjaga, osa nr. 22146231. Ise kasutan viimast ja kestab hästi. Võrreldes poly puksiga ei tekita ta lisavibratsiooni.
26.09.2005 at 10:37
pisike99
Ostetud Camaro
Pean mainima, et sellise olukorra puhul oleks müüja poolt moraalselt õiglane küll mingitki hüvitist pakkuda. Mul on hetkel analoogne olukord, kus 2 näd. tagasi minu müüdud autol läks väntvõll pooleks (sic!). Hetkel pannakse autot meie töökojas kokku tagasi ja kulu 10 000.- eek (vänt, saaled, materjalid, töö) olen täiesti nõus kliendiga pooleks maksma. Samas on selge see, et kasutatud autot (eriti sellist, mis on märgatava läbisõiduga) ostes tuleb siiski mõistlikult suhtuda riketesse, diilerid ju ei ole nendega sõitnud. Iseasi on müügiks kuidagi lapitud asi, mis ei saagi kesta. Samas tellitud auto puhul võib see ka olla läbinähtamatu, kuna tegelikult on ju müüjaks keegi võõras seal pool. Sportautoga on veel oma case see, et asi satub tõenäolisemalt sellisesse olukorda, kus tahhokas punases käib. Kui siis auto on enne pikalt seisnud, suure läbisõiduga ja tegelikult hooldamata, pole saalede kinnijäämine mingi ime.
Bsw, kui kalkuleerid mootori remondiks 30 000.- eek, on minu arvates mõistlikum selle eest osta väikse läbisõiduga korras mootor. Vana võid näiteks müüjale tagasi anda ja pool raha küsida.

____________________________
Süüdi vähemalt sajas episoodis, mis puudutavad Ameerika rauda Eestis...
ilmar.pukk@hotmail.com tel. +372 56 155 999
05.10.2005 at 20:23
margus61
Ostetud Camaro
Niipalju/vähe, kui ma olen sõitnud mootorite/kastide kallal käinud, on üldjuhul igasugu märkide (puhtus, mustus, võimalik silikoon, uued tihendid, igasugu jäljed plokil ja poltidel jne.) aru saada, kas neil on viimasel ajal kallal käidud (viide müügiks tegemisele) või on nad viimastel aastatel rahus tööd teinud (viide lihtsalt õnnetule juhusele).

Kogemus vanade rõngaste ja silindritega (ZAZ 30 hj, aasta 1984) Panin pikalt sõitnud mootorisse vanad rõngad ja kolvid tagasi. Silindrid olid ovaalsed ja rõngad samuti, kuid lukuvahed olid lubatu äärel ja raha polnud kohe üldsegi. Kolbe välja tõmmates ei märkinud lukkude asukohti ja ovaalsed rõngad sattusid ovaalsetesse silindritesse üsna juhuslikult tagasi parajad praod seinte vahel. Pidamist polnud ollagi. Panin uued rõngad, aga ovaalsetes silindrites jäi kompressioon ikka niruks, sest rõngaste sissetöötamine polnud piisav. Panin uued silindrid, see töö ja raha läks juba asja ette...

Ehk on kellelegi abiks, omale oleks siis hea nõu ära kulunud.
06.10.2005 at 09:27
peep
 
Moderator
Ostetud Camaro
quote:
BlueStang: asi lõhnab ikka väga sedamoodi, et peab teemaks võtma vahendaja vastutuse sellise case eest - ei saa ju olla, et igasugu s....a, mis odavalt ette satub siia ausate meeste peavaluks kohale veetakse


Ma arvan, et oleks hea, kui saaks siia kirja selle müüja andmed. Tulevikus, kui kellelgi tekib küsimusi antud isiku(te) kohta, saab "search" funktsiooni kasutamist soovitada.
06.10.2005 at 17:07
udu
 
Ostetud Camaro
ma võin sulle 25k eest toimiva LT1 mootori müüa oma corvette pealt :D

____________________________
Chevrolet Corvette '80
Cadillac CTS '06
06.10.2005 at 17:10 Last edited 06.10.2005 at 17:11 by udu
gets
Ostetud Camaro
Eiei udu, nüüd ma juba ehitan endaoma lõpuni :). Igasugused perf. lisad on pea segi ajanud ja originaali enam ei taha.

Kui täitsa aus olla, siis, kui keegi mõistliku transahinnaga stroker kiti, hot cam kiti ja headerid mulle ukse ette tooks, siis ostaks kõik ära. Kuid see asjaajamine ja logistika on jube peavalu noh!

Henry Holm oli kodanik, kelle käest auto ostsin. Seda ka esimesest postist võib välja träkata. Auto oli ühe rendifirma bilansis, kui mina ta ostsin. Otsin selle ostu-müügi paberi välja, siis saab firma nime ka.

Edit: Siia posti kah märge, et ma mitte mingit moodi ei süüdista Henryt selles, et minu ostetud autol mootor ära lagunes. Tõsiselt noh! Ja ei kirjuta siia ka firma nime, mille nimi müügipaberi peal on. Dziisass...
06.10.2005 at 17:26 Last edited 07.10.2005 at 00:07 by gets
autodusa
  
Ostetud Camaro
nii,ma nüüd ka kommenteerin seda asja ka "natuke",kuna olen üsna kursis teemaga ja ka müüja on mul päris hea tuttav/sõber

skeem ise oli igapäevane,
ostsid auto,mis oli ostetud hiljuti oksjonilt, pandud otse konti, sealt välja võetud,keretöö tehtud ja sulle antud.Müüja sõitis sellega 3 päeva.
Ajalugu: kondist välja võtmise juures olin minagi, kuna mul oli ka seal auto, lisaks viidi see auto koos minu omaga otse Keilasse remonti(sama koht kus oli Bluestangi auto).Mine ja uuri kui tahad,millal tuli,millal läks ja kas selle autoga tehti midagi peale pleki, vaevalt et sulle kõik remondimehed valetada saavad.Ja ma küll ei ole remondimees,aga loogiliselt võttes kas mitte poleks näha kui mootoril on mingit kaant maha keeratud.Peaks ju üsna värsked jäljed olema või kas mitte...uued tihendid,värske silikoon,ühesõnaga, see selleks.
Ja remondist läks auto praktiliselt nädala jooksul sinu kätte. Ühesõnaga pole seal mitte midagi mootori kallal puudutatud.Võin siinkohal oma pea pakule panna kusjuures.Müüja ka ju konkreetselt ütles sulle, et ei oska mootori kohta öelda midagi ja isegi pakkus ta ise välja,et kui soovid, saada auto enne kontrolli, mida sina ei soovinud.
Miks ma nüüd müüjat niimoodi kaitsen. Ma ei teeks seda,kui poleks sellist topicut ja mulle ei tunduks et tulemas on veel rumalaid kommentaare. Lisaks toon ka ise autosid ja tean,et selline asi võib igaühega juhtuda.
Sa olid helistanud müüjale ja öelnud et selline asi juhtus. Ja kõik. Kas küsisid mingit varianti? Nüüd siin kirjutad nimesid välja. Võin saladuskatte all öelda, et kutt rääkis mulle seda lugu ja isegi ütles,et pole küll tema süü aga midagi võiks kompenseerida. Sa pole juttu teinudki mingist variandist. Nagu sa ise ütled, et ei julge müüja uksele koputada. Mina küll koputaks. Oma viga siis ju või mis .Vähemalt mina sellise ühepoolse mustamise peale,mida ma poleks ära teeninud saadaks su küll pikalt.
Ja viimaseks, see firma,mille nimel auto oli ja mille nime sa otsid...nii mina kui ka veel paljud teised on seda kasutanud lihtsalt mugavamaks asjaajamiseks ehk kui teenuse pakkujat. Ka näiteks pisike on aidanud mind sama asjaga ja kui minu autol on viga kas tema on ka süüdi? Seega ei puutu see firma üldse siia teemasse ja sellega seoses... UNUSTA selline asi küll ära palun, et sa hakkad siin kellegi komanda isiku firmat veel mustama.Tema pole süüdi.
tänan tähelepanu eest!

____________________________
www.usacar.ee https://www.facebook.com/usacarest
Porsche 964
Ford Mustang Boss 302
MB C43 AMG
06.10.2005 at 23:17 Last edited 07.10.2005 at 11:40 by autodusa
gets
Ostetud Camaro
Kui sa nüüd selle topicu ikka läbi loeksid, siis paneksid tähele, et ma ei ole mitte ühelgi korral väitnud või süüdistanud, et müüja, kelle käest auto ostsin, antud juhul Henry, on mulle kuidagi käru keeranud. Pigem vastupidi. Ise pakun, et see masin tuli juba üle mere sellisena ja sellele ei ole enam midagi parata.

Jätame selle teema eksole, või jätkame privas, kui soovid :).
06.10.2005 at 23:42
autodusa
  
Ostetud Camaro
quote:
gets: Kui sa nüüd selle topicu ikka läbi loeksid, siis paneksid tähele, et ma ei ole mitte ühelgi korral väitnud või süüdistanud, et müüja, kelle käest auto ostsin, antud juhul Henry, on mulle kuidagi käru keeranud. Pigem vastupidi. Ise pakun, et see masin tuli juba üle mere sellisena ja sellele ei ole enam midagi parata.

Jätame selle teema eksole, või jätkame privas, kui soovid :).

ma lugesin selle põhjalikult läbi ja minu arust just käibki kogu jutt selle ümber, et kuidas müüja kohtusse anda, talle auto tagasi anda jne. Ja et kirjutas,et auto korralik aga kolks tuli sisse, järelikult valetas. Lisaks nimi ilusti ja lisaks lubadus ka firma nimi üles riputada. Ehk müüja avalikult risti löödud.Ma jätan hea meelega selle jutu,
ja privas edasi jutustada ei soovi, tänan pakkumast kuid on ka targemat teha


____________________________
www.usacar.ee https://www.facebook.com/usacarest
Porsche 964
Ford Mustang Boss 302
MB C43 AMG
06.10.2005 at 23:53 Last edited 07.10.2005 at 00:06 by autodusa
vr_
  
Ostetud Camaro
Alo
Lugesin minagi teemat hoolikalt ja ei lugenud kordagi välja Getsi süüdistust vms.. tõmba natuke tagasi, kõrvaltvaatajale ei paista siit tõepoolest kisa kära müüja teemal Gets sellest väga kõrvale hoidund.. võibolla lubamatult isegi sest probleem üsna ruttu ilmnes

Arvatavasti mäletad et müüsid ka mulle auto, ja Henryt nägupidi vist tean minagi.

Sina müüsid mulle auto.. ja Tõepoolest 2 kuud hiljem välja_lööv starteri probleem ei saa kuidagi müüja süüks keerata..
pole mõtteski... vana tehnika on vana tehnika
ja käruga olen ikka rahul

lepi sellega et müüja märgiti teemas ära ja probleemi sügavamaks pole mõtet ajada
kui müüja tunneb vastutust siis sekkub, kui mitte siis ei sekku. kõik!
Aga palun lõpeta BullShitt teemal, et gets on midagi halvasti öelnud.
Loe korra veel teema läbi.

____________________________
Imperialist 71
07.10.2005 at 03:26
Märt
Ostetud Camaro
Sm Autodusa

Kena oleks enne suuri syydistusi votta 2 minutit aega ja pyyda syyvida kogu eelnevasse juttu!

PS.Ei midagi isiklikku

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
07.10.2005 at 08:59
kkerem
Ostetud Camaro
quote:
autodusa:
Miks ma nüüd müüjat niimoodi kaitsen. Ma ei teeks seda,kui poleks sellist topicut ja mulle ei tunduks et tulemas on veel rumalaid kommentaare. Lisaks toon ka ise autosid ja tean,et selline asi võib igaühega juhtuda.
Sa olid helistanud müüjale ja öelnud et selline asi juhtus. Ja kõik. Kas küsisid mingit varianti? Nüüd siin kirjutad nimesid ja mida veel. Võin saladuskatte all öelda, et kutt rääkis mulle seda lugu ja isegi ütles,et pole küll tema süü aga midagi võiks kompenseerida. Sa pole juttu teinudki mingist variandist. Nagu sa ise ütled, et ei julge müüja uksele koputada. Mina küll koputaks. Oma viga siis ju või mis.
autodusa, selles topicus on pigem olnud arutelu teemal, kas automüüjale valmistada peavalu ja minna midagi küsima või mitte. Gets on suhteliselt selgelt ja mitmel korral öelnud, et ta ei taha sinna müüjat segada. Seega, hala teemal, et kõik müüjat kotivad on BS. Samas, kui mina oleks müüja ja asjast teadlik, siis võtaks ma ise midagi ette, kui rahalised võimalused lubavad, siis aitaks nendega vms.
See, millal auto toodi, kus teda remonditi ka kes seda teinud on ei tohiks ostjat üldse kottida. See, et selle auto maaletooja sai ise tünga on tema probleem jne.
Teoreetiliselt ei ole vahet, kas on uus või vana asi, vastutavad nii ostja kui ka müüja. Vastaseljuhul võiks ma hakata kokkujooksmisäärel autosid müüma ja öelda, et ise just ostsin ja ei tea mõmmigi..


____________________________


-------------------
Ford Maveric/Escape (gone), Subaru Forester (gone), Jeep GC '03 (gone), xj Limited '91 (gone), xj Pioneer '89 (gone)
07.10.2005 at 10:05 Last edited 07.10.2005 at 10:07 by kkerem
autodusa
  
Ostetud Camaro
ma olen süüvinud, on küll arutelu aga ühepoolne.
Kas ma pean siia copima kommentaarid,et vii auto tagasi, 99% on müüja viga ja remondimees ütles, et ei saa olla loomulik viga arvatavasti.Ühesõnaga kõik näitab et müüja tünn. Kas mitte see ja kõikide leitud vigade ettelugemine pole mitte provotseerimine, et müüja risti lüüa. Mulle küll tundub nii.Ma soovitaks selle topicu teil müüja pilguga läbi lugeda. Ja lisaks ei ole ju ilus inimeste nimesid üles riputada, seoses mingite ebameeldivustega. Neid saab ja omavahel klaarida.Muutsin ka oma eelmist topicut lause võrra siis.
Üldiselt ma ei väidagi et gets otse süüdistab, vaid kogu see kompott annab välja ühe süüdistuse mõõdu.



____________________________
www.usacar.ee https://www.facebook.com/usacarest
Porsche 964
Ford Mustang Boss 302
MB C43 AMG
07.10.2005 at 11:37 Last edited 07.10.2005 at 11:40 by autodusa
vr_
  
Ostetud Camaro
müüjale sõidetakse pasunasse küll.. aga mitte ostja poolt;)
foorumiravas hoolitseb siin selle eest.
ühepoolne on jutt selle pärast et auto ostjaid on rohkem kui maaletoojaid meil eestis ja igaüks sobitab end vastavasse rolli mis talle tuttav.

mis puutub nime avaldamisse.. see on juba auto müügithreadist iseseisvalt leitav:)

____________________________
Imperialist 71
07.10.2005 at 11:57
Taurus_93
Ostetud Camaro
Mina ostsin eelmisel kevadel auto. Mootor jooksis kokku 7min. peale autoaiast välja söitmist. Saksast toodud oli. Köne müüjale, kuu aega ilma autota, köik tehti korda CarServices. (uus mootor, müüja kulud) (müüja ei olnud CarService)
Usun, et asi on küsimises, läbirääkimises.

____________________________
Cadillac STS 3,6 05´
Subaru Outback 2.5 AWD 07´
Ex: Taurus LX 93´ (4 tükki oli neid lausa)
Ex: Chrysler 300M 00´
Yamaha YZF-R6
07.10.2005 at 12:04 Last edited 07.10.2005 at 12:05 by Taurus_93
kenu
Ostetud Camaro
Nojah ega siin muu ei aita, kui ostja ja müüja lepivad võimalikult täpselt kokku, nn garantiis ja kompensatsioonis. Müüja poolt öeldud lause "asi on vägagi korras ja kestab kaua" ei loo kummalegi poolele mingeid õigusi ega kohustusi.

Hilisem targutamine ja sajatamine kasu ei too, sellele kuluva energia võiks investeerida remonti ja kulu arvata elukooli õppemaksu sisse.
07.10.2005 at 13:36
gets
Ostetud Camaro
quote:
kenu: Hilisem targutamine ja sajatamine kasu ei too, sellele kuluva energia võiks investeerida remonti ja kulu arvata elukooli õppemaksu sisse.

M.O.T.T.
07.10.2005 at 16:11
tqhq.ee foorum : Autod : Ostetud Camaro   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.