register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Blown alkost, interdistsiplinaarselt   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Poster Message
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Ja millal ma ütlesin, et vedrustusega ei tegeleta? Väike tellimuski tehtud...

Mis mootorisse puutub, siis esiteks ei ole ju mõtet paarisadat hobust letile jätta. Teiseks on see ju õppemootor, kuidas tead, kui palju süüde kestab, kui ei pushi asja? Mugavalt kodus istude ei tea ju maailma piire, selleks tuleb ebamugavaid uurimisretki teha! :p

Natuke alamõõduline tunne, kui foorumites on 40 psi kandis, aga endal 20...

Kui süüde vahele jätma hakkab, saab ju nõksa tagasi tõmmata. Kõigepealt muidugi küünlajuhtmed vahetama, eriti poolijuhe saab ju särtsu. (8 korda sagedamini).

Teine on muidugi pordipihustite puudumise tõttu silindrite segu erinevused, tuunida tuleb kõige lahjema järgi.




____________________________
_
29.06.2008 at 23:33
Sören
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
quote:
partel:
...
Orienteeruva tagarattavõimsuse saab sellest rusikareeglist N=(mph/234)^3*lbs, mida siis tunde järgi korrigeerid. Raadil sai sõidetud 277 (172 mph), aga see ei olnud terve tee WOT, kaugel sellest. S.t. võimsus on suurem kui kiirus näitas.

...




ma olen vist aeglane, aga ei saa ikka aru.
lõppkiiruse järgi arvutad valja, milline on mootori poolt arendatav võimsus, kuna mingi kiiruse hoidmiseks on vaja teatud hulka jõudu. selleks, et sellel kiirusel, mille järgi võimsus arvutatakse, veel kiirendada (kuskil eespool sa väitsid, et 270 juures on kiirendus veel 0,5g) on vaja lisajõudu. kui loppkiiruse juures arendab mootor maksimumvõimsust, siis kust tuleb see lisajõud - kogu mootori poolt arendatav võimsus läheb ju kiiruse hoidmiseks? kui antud kiirusel ei arenda mootor maksimumvõimsust, siis millest tuleb kindlus väita, et kiirendus sellel kiirusel on veel 0,5g (st et võimsusvaru on veel nii suur)?
samuti ei mõista ma kuidas saab midagi väita kiirenduste kohta muudel kiirustel kuna ei ole teada millist võimsust arendab mootor erinevatel pööretel, mida kiirendusel kasutatakse. kui proge väidab (nagu sa ütled), et "1400 hj puhul on 150 km/h juures 1.40G ", siis peab 150 km/h juures ka see 1400 hj tagarattas olema. see, et 1400 hj seal 270 juures olemas on ei ütle veel midagi selle kohta milline on võimsus tagarattal nende pöörete juures, millega liigutakse 150 km/h. minuteada ei kasuta te elektrimootorit.

____________________________
gts1000 & gl500 & w140
01.07.2008 at 11:24
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
See N=(mph/234)^3*lbs on 1/4 miili kiirenduse lõppkiirusest võimsuse arvutamise rusikareegel. Absoluutne tipp-kiirus arvestaks ju ikkagi aerot ja mitte massi.

Dragis on õhutakistus suht savi, näiteks 200 juures tühised 100 hj. Enamus võimsust läheb kiirendamiseks ka 300 juures! Lõpujoonel on kogukaod u. 500 hj: 300 aero, 150 tranny, 50 rehvid, eriti tranny kohta ei oska midagi arvata. Aga vahet pole, kas on 100 hj rohkem või vähem!

See pole sportauto, vaid Outlaw! Kui jõudu vähe -> rohkem boosti!!

Kui mootor on 1400 ja kaod 500, siis kiirendamiseks jääbki 900 hj. 7500 juures on kiirus 7500/3.7*32*3.14*0.0254*60/1000=310, aga ei tea sliki kasvamist jne tegelikku ümbermõõtu. Kiirendus siis a=N/v/m=900*736/310*3.6/1220= 0.64 G, ehk tiba suurem, aga see läheb rehvi kasvamisest tingitud tegeliku veojõu vähenemise mittearvestamise arvele, ehk 0.55 on suht usutav.

Blowermootori eripära on üsna lame momendigraafik, s.t veojõud ei muutu eriti ehk kiirendus on suht sama mistahes pööretel, muidugi mitte konstantne. Muuseas 150 km/h esimesel käigul on 150*1.76=264 teisel käigul, ehk üsna lõpujoone pöörded! :)

Kui panna 2.73 ülekanne, siis miili tulemus on ca 400 km/h (21 sekundiga :)), max ca 450 km/h...


____________________________
_
01.07.2008 at 12:51
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Natuke veel täpsustan:

quote:
Sören:
quote:
partel:
...
Orienteeruva tagarattavõimsuse saab sellest rusikareeglist N=(mph/234)^3*lbs, mida siis tunde järgi korrigeerid. Raadil sai sõidetud 277 (172 mph), aga see ei olnud terve tee WOT, kaugel sellest. S.t. võimsus on suurem kui kiirus näitas.

...




ma olen vist aeglane, aga ei saa ikka aru.
lõppkiiruse järgi arvutad valja, milline on mootori poolt arendatav võimsus, kuna mingi kiiruse hoidmiseks on vaja teatud hulka jõudu.

Tegemist ei ole kiiruse hoidmisega.
quote:

selleks, et sellel kiirusel, mille järgi võimsus arvutatakse, veel kiirendada (kuskil eespool sa väitsid, et 270 juures on kiirendus veel 0,5g) on vaja lisajõudu. kui loppkiiruse juures arendab mootor maksimumvõimsust, siis kust tuleb see lisajõud - kogu mootori poolt arendatav võimsus läheb ju kiiruse hoidmiseks? kui antud kiirusel ei arenda mootor maksimumvõimsust, siis millest tuleb kindlus väita, et kiirendus sellel kiirusel on veel 0,5g (st et võimsusvaru on veel nii suur)?

Kujuta ette tavaauto kiirendamist teisel käigul gaas põhjas max võimsuse pööreteni. Kas max võimsus on? On. Kas see on auto maksimumkiirus? Ei ole. Kas kiirendus on? On...

quote:

samuti ei mõista ma kuidas saab midagi väita kiirenduste kohta muudel kiirustel kuna ei ole teada millist võimsust arendab mootor erinevatel pööretel, mida kiirendusel kasutatakse. kui proge väidab (nagu sa ütled), et "1400 hj puhul on 150 km/h juures 1.40G ", siis peab 150 km/h juures ka see 1400 hj tagarattas olema. see, et 1400 hj seal 270 juures olemas on ei ütle veel midagi selle kohta milline on võimsus tagarattal nende pöörete juures, millega liigutakse 150 km/h. minuteada ei kasuta te elektrimootorit.
Nagu ma juba ütlesin, siis 150 km/h on esimesel käigul. 1400 on mootorivõimsus, mitte tagarattavõimsus ja see ei ole samuti kogu aeg olemas.

Autot kiirendab mitte võimsus, vaid veojõud, mis on võimsus jagatud kiirusega (F=N/v), mis auto puhul sõltub käigust, kuid olles selle käigu ulatuses suht konstantne, tulenevalt blowermootori lamedast momendigraafikust. Kiirendus ongi esimesel (ilma turbiinita) 1.4 G kandis kuni käiguvahetuseni 180 km/h juures 100 m peal, siis kukub 0.75G ja väheneb aero mõjul 0.55 G'ni finishijoonel 280 kandis.

280 hoidmiseks läheb vaja 500 hj, mootoris aga 1400...







____________________________
_
01.07.2008 at 13:25
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Väike õppevideo ka:



Robin Judd, Austraalia Top Doorslammer. Nagu näha, on liblikrool, legaalses Pro Modis peab olema min 11" rool. Ja see kang ei ole käigukang, vaid pidur (push). Käigud lähevad ilmselt roolil olevatest nuppudest (airshift 3.k. Lenco). Teist käiku ei kasutatud kaua...

Kruvikompressorid lubatud, võimsus way üle 3000 hj.

____________________________
_
01.07.2008 at 13:58
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Jätkan oma mantra kordamist, et kõige tähtsam on turvalisus.

Artikkel Gary Scelzi'ga. Ta on 3x TF ja 2005 FC meister ning fännide tohutu lemmik. Hetkel sõidab Don Schumacheri impeeriumis (a la F1 Ferrari, nimi suht sobiv :)).

Kui muidu NHRA kritiseerijad piloodid võivad leida tööle tulles sõitjaistmelt kellegi teise, siis Gary rääkis hiljuti lõpetamisest/pausist, kuna perefirmades tegemist ja lennuliiklus ebamugav. Asi lõppes sellega, et tuuakse erareaktiiviga kohale. Majanduslikult vast ka kindlustatud ning ma ei imestaks kui küsitlusele "Kas keegi soovib Gary loobumist" tuleb 100.0% "No"... Ehk pisut sõnaõigust on.

http://www.dragracingonline.com/features/2008/x_7-pointman-1.html

http://www.shoeracing.com/


____________________________
_
17.07.2008 at 11:49
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Käesolev hooaeg on olnud peahmelt öeldes õpetlik. Learning curve after learning curve after learning curve... Aga nii ju õpitaksegi, mitte sama setupiga probleemivabalt sõites.

1. Tehnika

Olukord on suht masendav, s.t. minu jaoks. Nüüd veel ka see faktor, et Erkki uus silmarõõm '68 Camaro on värvist tagasi (tumesinine). Ehk ma ei ülehinda kiirendusauto prioriteeti.

Minu "helesinine unistus" - korralik blower ($10K+) on kattumas tumesinise keretööde argise sodiga... Samuti ei ole piisavas koguses õiget kütust, mida ma võtan väljakutsena: kuidas kolme erinevat kütust võimalikult hästi ära kasutada. Erinevad A/F'd jne.

Aga autosport ongi ju väga kallis lõbu, kunagi ei ole piisavalt raha ega juppe. Ükskõik kui masendav olukord on, alati peab plaan olema.

Küsimus ei ole absoluutses kiiruses, vaid ikkagi know-how omandamises, kuivõrd miski asi midagi muudab.

2. Tiim

Tiimiga on olukord märksa parem. Võib-olla kõik ei ole veel aru saanud, et teatud tasemest ehitad mitte autot, vaid tiimi, auto on lihtsalt üks töövahend. Ei saa ju näiteks võimsust tõsta kui tiim veel selleks valmis pole. Tuleb natuke vaiksema/safe setupiga kogemusi omandada.

Sõitude vahel on juba piisavalt sebimist, mina ei jõua kõigega tegeleda, tiimiliikmed peavad ise hakkama saama ja ka korralikult. Muidu finishis piloot tõmbab varju lahti, aga kuna vööd on samuti lahti, siis lendab m**** vastu rooli... :p

Võistlustel on ikka näha olnud tehnilist praaki. Ka parimast setupist on vähe kasu kui näiteks lekke tõttu tagasi saadetakse.

Võitmise retsept on imelihtne: igaüks peab oma töö ära tegema ja nii see võit tulebki. Kui võitu ei tule, siis keegi jättis midagi tegemata.

Samuti ei ole mõtet muretseda asjade üle, mis on väljaspool kontrolli, nagu ilm, rada, konkurendid vms. Olgu kõrval või John Force ise, see ei muuda ju midagi. Oluline on näiteks hoopis see, et õigel ajal üldse kohale jõuda.

3. Strateegia

Strateegiaga on lood head, tean päris hästi, mida teha vaja.

Samas olukorra muutudes on taktikaliselt pidanud plaane ümber mängima. Teadmisest, mida vaja on, on ju vähe kasu kui selle jaoks raha pole. Siit hakkabki juba BHRA/korraldaja rida, näiteks TV/meediakajastus, mis on eelduseks sponsorrahale.

Aga üks kõige peamisemaid eesmärke on ju know-how omandamine. Hetkeseisuga saab seda ükskõik mida tehes, isegi kui timeslippidega võib WC's sobivat asja teha. Lihtsalt kogemused on erinevas asjas või tasemel.

Tehtud on ju vaid 20 sõitu, mina olen kogemuse ja tiimi arenguga väga rahul.


____________________________
_
17.08.2008 at 23:21
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Mul peavad alati olema plaanid igaks elujuhtumiks, kuna paljud asjad on väljaspool kontrolli. Järgmiseks hooajaks on erinevad variandid, loomulikult vara veel otsustada. Üks teoreetiline variant on mõistagi üldse loobuda, täpsemalt parkida.

Peapõhjus mõistagi raha. Kui Erkki ei võida, siis rahval on ju selge pilt -> Pärtel on loll! :)

Teisest küljest on teadmisest, mida teha ja mis juppe vaja, üsna vähe kasu, kui lihtsalt nende ostmiseks raha pole. See, et me saime 2007 tiitli ja hetkel veel lõppkiirusrekord ka, kiiremate autode seas vast kõige väiksema eelarvega, on lihtsalt seetõttu, et Erkki ja minu töö ja know-how on tasuta käes. Praktiliselt kõik oleme ise teinud, mitte sisse ostnud.

Aga kuskiltmaalt tuleb ikkagi piir ette.

Igaks juhuks seletan, et ei ole nii, et ehitad auto valmis ja siis muudkui sõidad, vala ainult kütust juurde. Ok muidugi saadakse aru, et ehitamine on $$$ ja kütus on pisut kallim. Hea näide on hoopis Top Fueli kohta kild: "Väga paljudel on raha osta Top Fuel. Aga väga vähestel on raha seda käima panna!"... Ehk siis käigushoidmine/võistlemine on tohutu kulu, mis on igapäevaautodega harjunud inimestele pisut arusaamatu. Ma ei räägi mootori õhkulendamisest, pea igal jupil on lihtsalt oma eluiga, mille järel tuleb see välja vahetada. Ja viimati käisime võistlusel 6 (kuue) autoga...

Tuleb ikkagi arvestada, et Erkki on pereinimene + EE + nüüd veel uus silmarõõm '68 Camaro näol. Ma ei hakka ju ütlema, et müü maja maha ja osta mõned mootorid, et ma saaks need õhku lasta! :) Või et meil on vaja $10,000+ maksvat blowerit, mida tegelikult ka on, kuna blowermootori tähtsaim osa ongi blower.

Ja kui võistlusautole ei pühenda piisavalt aega ja raha, siis ta maksab kätte...

Keegi ei saa ikka aru, mis töötunnid on sinna läinud.

Samuti ei saada aru, et rahalistel põhjustel "poole gaasiga" sõites saab ikkagi know-how'd, iga võistlus ajad ühe probleemi korda, kuigi kaotad. Tähtis on just see, et õpid autot järjest rohkem tundma, kuigi tulemustes see ei kajastu. Tekib järjest parem enesetunne, millest teised aru ei saa, kuna näevad ainult kaotusi ja peavad seda põhjuseta ärplemiseks.

Samas säästueelarvega saaks muidugi järgmiseks hooajaks magneetosüüte, pordipihustite ja taimeritega kütusesüsteemi, dataloggeri jne Ehk igav ei hakka.

Aga võiks olla ikkagi korralik in-house mootoriprogramm koos 2000+ hj mootoridünoga, amordidüno, flowbenchid jne jne. Lisaks rekka jne. Rääkimata, et varuosi peaks olema kolme auto jagu, varumootor(id), käigukastid jne

Reality check on muidugi see, et "normaalne inimene" kurdab, et perega võistlustel käik on jube kallis: 1500.- EEK...

Eks näis...


____________________________
_
21.08.2008 at 10:03
Lembit
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
quote:
partel: Kui Erkki ei võida, siis rahval on ju selge pilt -> Pärtel on loll! :)

Well, sellest arusaamiseks ei pea ju Erkki kaotama....
Kaua sa juba hädaldad, miks ühte või teist asja teha ei saa ja kui vähe raha jne, jne.?
Sinu, kui tiimipealiku, ülesanne on leida võimalused, kuidas saab ja ära teha!
21.08.2008 at 10:27
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Reaalsuse konstanteerimine või hädaldamine - see on igaühe subjektiivne hinnang, mina ei saa midagi teha.

Lihtsalt need autod ei sõida mitte kütuse, vaid rahaga. Raha hankimine ei ole tiimipealiku, vaid omaniku rida. Ei ole vaja kedagi süüdistada, asi on vägagi algusjärgus ja paljud tegurid on väljaspool kontrolli.

Näiteks tiimil ei ole veel PR inimest, boksis fänninänni müüjat jne. Isegi fänninänni pole veel :)

Jällegi taandub asi puudulikule tööjõule. Vastavaid spetsialiste ju pole, s.t. peale meie, kuna me ise oleme ju teerajajad. Teed küll marketingiplaanid valmis, aga siis oled üle pea pakiliste tech asjade sees.

#1 probleem rahahankimisel on ikkagi vähene meediakajastus. Sealt tulebki raha, mis lahendaks nii tiimide kui korraldajate probleemid üsna olulisel määral. Meediakajastus on BHRA ja korraldajate rida, mitte tiimipealikute oma.

Ma olen aru saanud, et BHRA on selle prioriteediks võtnud ja tegeletakse aktiivselt.

BHRA'st rääkides, nagu ma ühes teises teemas mainisin, et kriisiolukorras tuleb välja inimeste tõeline pale.

Kes mõnitab ja taob maaslamajat, kes üritab teda püsti aidata...

IMHO on hetkel drag racingu autoritaarne juhtimine põhjendatud, kuna drag racingut jagavaid inimesi võib ühe käe sõrmedel üles lugeda. Lasteaialaste demokraatia seevastu... Ei saa lubada, et 10 lolli hääletavad ühe targa igati demokraatlikult lihtsalt maha...

Igatahes mul on päris hea tunne, tean väga hästi mida teha, tuleb ainult kõvasti töötunde sinna panna. :burnout


____________________________
_
21.08.2008 at 12:06
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Mõnda aega oli pisut kehv tuju: alafinantseerituse tõttu ei vasta tehnika vajadustele, mistõttu teen võistlustel lihtsalt oma marki täis, kuna ei saada aru, et mina ei saa midagi teha. Arvatakse, et see ongi kõik, mida oskan/suudan.

Ikkagi omanik otsustab, kas kulutada oma raha kiirendusprogrammile või oma eralõbudele. Samas muidugi pani korraks mõtlema, et kas mul on üldse mõtet sellistel tingimustel jätkata...

Teisalt jälle on võimalik, et inimeste pahameel ja naer on tingitud sellest, et eeldatakse ikkagi võitu. Nii kõrged ootused on mõistagi kompliment. Nojah, olen juba pea unustanud, et Eesti esimene 8 sek, 250+ km/h, 260+ km/h, 270+ km/h on ikkagi Erkki nimel.

Igatahes olen juba praegu (enne viimast etappi) saanud, mida tahtsin, tuleristsed blown metanooliga, s.h. düüside muutmine/arvutamine, boosti tõstmine, küünalde mark ja lugemine, kütuse mark, rehvirõhk, vedrustus (4-linki IC ja preload, double adjustable amortide nii kokkusurumise kui väljatuleku regull) jne.

Mingist ideaalsest seadest ei ole absoluutselt mingit juttugi, see pole ka eesmärk olnud. Oluline on see, et kui on vaja mingisugust efekti, et siis mida selleks on vaja kruttida, kuhu poole ja kui palju. Fine tuning on mõttetu raharaiskamine, s.t. hetkel, ühe sõidu hind on lihtsalt nii suur. Parem säästa see raha õige tehnika jaoks.

Milleks õppeautot piinata? Kas tõesti keegi arvab, et mootor käis täiega?

Vähemalt on olemas Eesti mõttes unikaalne kogemus, mille alusel tean päris hästi, mida teha vaja. Bensiinimootoritest ei taha enam midagi teada, blown alko lihtsalt nii palju võimsam, andestavam ja odavam...


____________________________
_
24.08.2008 at 17:40
Astro SS
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
quote:
partel: Mõnda aega oli pisut kehv tuju: alafinantseerituse tõttu ei vasta tehnika vajadustele, mistõttu teen võistlustel lihtsalt oma marki täis, kuna ei saada aru, et mina ei saa midagi teha. Arvatakse, et see ongi kõik, mida oskan/suudan.

Ikkagi omanik otsustab, kas kulutada oma raha kiirendusprogrammile või oma eralõbudele. Samas muidugi pani korraks mõtlema, et kas mul on üldse mõtet sellistel tingimustel jätkata...




Kas kiirendusprogramm pole siis omaniku eralõbu ? ???

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
24.08.2008 at 17:49
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
quote:
Astro SS:Kas kiirendusprogramm pole siis omaniku eralõbu ? ???
Kui tegimist on sponsorite ja rasket tööd tegevate tiimiliikmetega, siis ei ole, IMHO.

Mitte valesti aru saada:

*Sponsorid saavad exposure't küll ja veel, s.t. oma esialgsete, meie tundmaõppimiseks tehtud panustega võrreldes
*Tiimiliikmete poolt ka kaebusi pole, kuigi mina tahaks küll juba nende jaoks paremaid tulemusi.

Mulle endale pole midagi vaja, tean üsna hästi, milleks asi võimeline on ja mida peaks tegema.

Muidugi see on suhteliselt konfidentsiaalne valdkond.

Kõige tähtsam on ikka see, et tänu Erkkile enda väga arvestatavale panusele on kogemusi / know-how'd juures Eestis täiesti kaardistamata territooriumil.


____________________________
_
24.08.2008 at 18:35
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Mõningaid mõtteid enne hooaja viimast etappi.

Tuleb ka suure pildi üle natuke mõelda.

Kõige tähtsam on sponsorraha juurdevool drag racing'usse.

Kui Lauri 2 hooaega järjest kaotab, siis võib-olla tekib seletamisi sponsoritega. Samas kui Erkkil on ette näidata 2007.a. tiitel, esimene metanooliauto ja võib-olla ka lõppkiirusrekord.

Ehk kui Lauri võidab, siis on see vast praegusel hetkel parim kiirendusspordi arengule. See on IMHO ka igati välja teenitud, just stabiilsuse mõttes.

Teine asi, et kui sul on korralik sitt, siis ei saa seda iga kord välja näidata. Kogu aeg võitmine maksab kiiresti kätte. Muuhulgas tehakse "rahva nõudmisel" reeglimuudatus konkreetse combo vastu. Ehk tuleb natuke vaiksemalt asju ajada, isegi kui inimesed seetõttu irvitavad ja lolliks peavad. Testida erinevaid asju jne.

Misiganes juhtub, kõik asjaosalised on saanud tohutult kogemusi ja know-how'd. Nii need kiirendusvõistlused arenevadki.


____________________________
_
28.08.2008 at 14:30
diesel
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
olin ilusti vait ja ootasin ää kuni hooaeg läbi saab ja nüüd võin rahulikult välja öelda, et pärtli viimane post on ikke sügavalt idiootlik. mott.
30.08.2008 at 21:51
kaups
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
:D:D:D
30.08.2008 at 22:02
Astro SS
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
:rolleyes

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
30.08.2008 at 22:18
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
EMV4, Battery Race, Pärnu.

Eelneva kogemuse ja välisinfo alusel oli plaan tagasi minna M5 kütuse peale, kuna seal on rohkem hapnikku sees, mis väikese bloweri tõttu üks põhiprobleem. Paraku oli seda tarnija käes vaid üks 19L tünn ehk u. kaks sõitu.

Reedeõhtusel harjutussõidul sai lihtsalt läbi sõidetud M3 kütusega, et läheks otse, kõik silindrid töötavad jne. Lootsin ka, et paremas õhus tekivad lõpuks ikka küünaldele segu märgid ka, M3 kütus oli pisut küsimärgiga.

Järgmine hommik küünlaid vaadates nii ka oli. Lisaks oli teiste düüside kasutamine efekti andnud - #3 ja #6 ei olnudki nii lahjad. Seetõttu muidugi #1 sai ka pisut üle uputatud, aga pole hullu. Ilma pordipihustiteta ei saagi võrdseks.

Testsõit läks kastilekke nahka, võib-olla oli stardi viivitamisega tegu, istus transbrake otsas tükk aega. Starter igatahes laiutas käsi.

Kaido autopõletamine oli hea õppetund kõigile, isegi juba pea unustanud, kuivõrd vajalik on auto enda tulekustutussüsteem, Erkkil näiteks on 3 pihustit mootoriruumis.

Ehk kokku sai võistluspäeval 4 sõitu teha. Ühine tunnus oli masendav esimene pool, 200 m aeg oli keskmine 6 sek ehk tervelt sekund kehvem kui tavaline, samuti kiirus maas: 210+ asemel isegi 195... 200-400 m võttis oma 70 km/h juurde see-eest. Lõpp ikkagi vaid 260+. Aga noh, kui gaasi ei saa vajutada libeduse ja küngaste tõttu, siis ei kiirust ju tulegi.

Olin katsetanud lahjemat segu, M5'te juurde segades ei muutnud düüse. Panin kütust tagasi, kiirus kohe kasvas. Aga jah, muudad küll õiges suunas, aga enne saab võistlus otsa kui setup korda. Põhjalikumat andmebaasi ja töövahendeid vaja.

Esmakordselt sai kasutatud ka launch retardi, et efekt oleks märgatav, siis korralikult, 15* 1 sek rambiga. Oli ikka näha küll. Finaalis muidugi ei oleks vaja läinud, kuna stardis oli juba kummi tekkinud. Pisut kartsin, et süüte hilistamine võib tagasi lüüa, s.t. blower lendab pealt, aga ei midagi.

Samuti sai esmakordselt burnouti õieti tehtud, s.t. line lockiga, mis ei rakenda tagapidureid, erinevalt tavalisest piduripedaalihoidmisest.

Väga hea meel, et boost oli stabiilselt 22-23 psi, eelmine võistlus kuumuses ei saanud 20'tki kätte. Ehk täpselt nii nagu peab.

Jälle kogemusi juures.


____________________________
_
30.08.2008 at 23:04
jeff01
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Mind hämmastab see, kuidas Pärtel suudab ka kõigi ironiseerimiste ja lausa maha tegemise ja halvasti ütlemise juures jääda rahulikuks ja vastata ilusas emakeeles ilma sõrmi näitamata ja vastu tegemata....(mitte konkreetselt see teema siin aga üldine pilt on selline mida just igalpool ei kohta. Tahtsin minagi sulle nähvata su parima tiimipealiku jutu pärast ja nende rekordkiiruste haipimise pärast kuna võitu need teie talli ei too aga jätan siiski mingil põhjusel ütlemata.
Loodan, et jätkate järgmisel aastal.

____________________________
www.facebook.com/whlsup
31.08.2008 at 14:52
ICE
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Eks Pärtlil on paks nahk juba ka. Minuarust tuleb osata tema jutust välja noppida oluline ning ignoreerida mitte nii olulist.
Isiklikult soovin Vitsuti tiimile jaksu ja jõudu, et nad ühel ilusal päeval annaksid põhjust näiteks Alastaros väikese riigilipuga lehvitamiseks. Olen oodanud seda juba aastaid...

____________________________
Petrolheads.ee
31.08.2008 at 22:18
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
quote:
jeff01: Mind hämmastab see, kuidas Pärtel suudab ka kõigi ironiseerimiste ja lausa maha tegemise ja halvasti ütlemise juures jääda rahulikuks ja vastata ilusas emakeeles ilma sõrmi näitamata ja vastu tegemata
Heh, milleks?

Nagu lasteaialapsed hindavad raamatut ilusate värviliste piltide, mitte sisu järgi, hindavad ka enamus inimesi autosid välimuse järgi, süvenemata tehnikasse või seadistamisse. Milleks kedagi rumalaks nimetada või tema peale pahane olla. Lihtsalt arenguruumi on. Enne kui hakata tuumafüüsikat õpetama, tuleb selgeks teha, et 2+2=4.

Eesis ei ole palju neid, kes on võtnud vaevaks tuhandeid tunde kodutööd teha. Muidugi, kui ei saada aru, mis värk on, siis näiteks tullakse täiesti siirast soovist aidata mind "õpetama", mille kohta raske midagi öelda. Enne võiks ikka iseennast õpetada.

Mitte väga ammu piisas vaid mainida sõnaühendit "big block", kui tuli kaks lehekülge sõimu. Kuidagi märkamatult oli ühel hetkel aga asi nii, et Eesti kolm kõige kiiremat autot olid ülelaadimisega Chevy Big Blockid.

Kolmas siis Eduard Sangernebo, enne kui tema vastu tehtud reeglimuudatus teda loobuma sundis.

Praegu taotakse lihtsalt järgmiste asjade pärast, tegelikult ei ole midagi muutunud.

Eestisse on juba nii mõnigi korralik auto toodud/ehitatud, loodetavasti mingi aeg on juba lastehaigused enam-vähem läbi põetud ja hakatakse ka mootoreid tooma.

Ega's midagi, kui tahad, et Eestisse tekiks esimene korralik mootor, tuleb see ise teha...

Milleks ma peaksin rõhutama oma osatähtsust esimese blown alko mootori tuunimisel? Erkki teab, Sam teab omast käest jne. Erkki ikkagi finantseerib kogu püha üritust, las siis saab respekti ka.

Kui mingi aeg saab uue auto, 2000+ hj, dataloggeri, ilmajaama jne elementaarsed töövahendid, siis vaatame, mida minust arvatakse ja kuivõrd õpetama tullakse...



____________________________
_
04.09.2008 at 09:46
ICE
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
quote:
Küsime kas Erkki saaks ilma sinuta hakkama ?
Kas sina saad ilma Erkkita?


Ja mis sa selle teadmisega peale hakkad? Tegemist on minuteada tiimiga?!?

Misasja te keerate kogu aeg? Ega ei pea kirjutama, kui ikka ainult negatiivset sealt sulest tuleb.

____________________________
Petrolheads.ee
04.09.2008 at 10:41
Astro SS
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
quote:
DC ICE:
quote:
Küsime kas Erkki saaks ilma sinuta hakkama ?
Kas sina saad ilma Erkkita?


Ja mis sa selle teadmisega peale hakkad? Tegemist on minuteada tiimiga?!?

Misasja te keerate kogu aeg? Ega ei pea kirjutama, kui ikka ainult negatiivset sealt sulest tuleb.

Enese kiitmise ja teiste halvustamisega kaugele ei jõua ja tiim ei toimi kui üks pidevalt teist avalikult mõnitab eriti kui on tegemist veel omanikuga. (üks näide: Erkki ikkagi finantseerib kogu püha üritust, las siis saab respekti ka.)


Mina olen isiklikult arvamusel ,et Erkki on kõige kõvem tegelane mootorite /autode ehituse valdkonnas ja arvan,et Erkki suudab ise ka päris häid komplekte kokku meisterdada.


Miks ei kiru tiimi omanikku teised liikmed? Kas nad ei tee oma kodutööd? KAs nad kiidavad ennas hommikust õhtuni?


____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
04.09.2008 at 10:55
Olds
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
quote:
DC ICE:
quote:
Küsime kas Erkki saaks ilma sinuta hakkama ?
Kas sina saad ilma Erkkita?


Ja mis sa selle teadmisega peale hakkad? Tegemist on minuteada tiimiga?!?

Misasja te keerate kogu aeg? Ega ei pea kirjutama, kui ikka ainult negatiivset sealt sulest tuleb.

Eks me kõik teame, et Pärtel pakub pahatihti üle ja tema ego on tihtipeale kõrgem kui pilved kuid las ta jääda. Kes tahab, see loeb, kes ei taha see ei loe.
PS. kuna inimene on midagi kirjutanud,kommenteerinud kui asjad on hästi? ;)

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
04.09.2008 at 10:56
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Kas mitte kõige parema tulemuse põhjuste loetelu on kellegi süüdistamine, eneseõigustus vms?

Põhjuste teadmisest kõik algabki, aga see iseenesest ju tähenda midagi kui neid ei kõrvalda. Järgmine kord sama lugu.

Minu jaoks on suur pluss näiteks see, et Pärnus jõudsin esimest korda üldse launch retardi kasutada. Töötas, kuigi täiesti viimistlemata mõistagi. TPS'i ja kardaanipöörete logi järgi oleks saanud üldse mõlema käigu süütekurve sättida, s.t. pidamist optimeerida, aga sellest ei oleks tingimata piisanud. See auto vajab head rada, punkt.

Mõistagi väga hea, et mootor üldse õhku ei lennanud, ehk talvine intensiivõpe oli asja eest. Tõsi, kolbe ei ole veel vaadanud.

Kogemust on ju 25 sõitu, mitte 25 aastat. Iga kord väga erinevad rajaolud ja seaded. Ehk arvestades kõiki asjaolusid olen hooajaga väga rahul, mega kogemus, tiimi areng jne. Ei saa ju pahaks panna, et tavainimesed näevad ainult võitjat ja ei saa aru, mis värk tegelikult on. Enne kui võidu jooksma hakata, tuleb üldse esimesed beebisammud teha.


____________________________
_
04.09.2008 at 19:57
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Blown alkost, interdistsiplinaarselt   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.