register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Igamehe Rallisprint 2003   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
devilc
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
Krt, lõunal olin. Rustang, linki ja kohe! :D:D:D
27.02.2003 at 14:51
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
Saate kuulamiseks laadige omale fail (salvestuse algus ja lõpp ei ole väga täpsed):

http://akamai.tehnokratt.net/tehnokratt/arhivaar/piloot/piloot_2003-02-27_12-32.wma
27.02.2003 at 15:49
ollo
Igamehe Rallisprint 2003
Ply: Selles istmes hoidmise, raskuskeskme etc. jutus väike kala. Kui sa traksidega istmes oled, siis avaldad sa kurvis külgsuunalist jõudu ikka istmele, s.h. selle ülemisele osale, mis on samal kõrgusel kui Seati B-piilarid, aga mitte ei avalda sina seda jõudu turvavöökinnitusele põrandal. Ehk oluliselt madalamaks see külgsuunaline jõud ei lähe. Auto keskel püsib ta küll paremini, mille tõttu raskuskese kandub vähem väljapoole ja jõuõlg raskuskeskme ning roll centeri (mis krt see eesti keeles on???) vahel saab väiksem kui mööda autot ringi lennates. Sellest väiksem kaldumine kurvis.
A muidu oli Seati kahel rattal päris lahe vaadata:D igas kurvis tundus, et nüüd ja kohe tuleb esimese välimise ratta rehv maha...
27.02.2003 at 15:54
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
PlyVal64:
EDIT, sest neid mõtteid trakside kohalt tuli veel. Kui räägitakse ohutusest(igati päri) ja keelati ära "Pushka" tava Ladaistmete ja traksidega, siis miks ei võiks lubada...
Ply, ei ole lubatud 07 istmetele trakse panna. On ilmselt lubatud traksid 06 istmetele, kui õlapaelad peatoe vahelt läbi panna. Nii sain ma Perosti jutust aru (mitte otsesaates vaid kohvikus).
27.02.2003 at 16:49 Last edited 27.02.2003 at 16:49 by rustang (Moderator)
PlyVal64
Igamehe Rallisprint 2003
Ollo, jõud, mis auto kere väänab, rakendub ikkagi istme-trakside kinnituste kaudu, mis asuvad raskuskeskme lähedal. Samaks jääb suures laastus jõuõlg, millega siis mina autot kummuli keerata püütan aga jõu rakendumise punkt liigub kriitiliselt raskuskeskmest väljapoole. On oluline vahe, kas (näiliselt) lööd 3m varda läbi auto täpselt selle keskelt ja püüad autot küljele keerata, või kinnitad selle sama varda auto välisküljele, mille poole Sa autot keerata tahad. Jõuõlg 3m on sama, rakendada vajatav jõud kordades väiksem.

Võtame sverdiga(raskuskiiluta)purjejahi külgtuules(kiiljaht on absoluutselt teine teema): pealttuule vandid ja topenandid on pingul ja tõmbavad jahi keret kreeni. Allatuule omad lõdvad ehk ei tööta üldse. Kuna jahi kere on sümmeetriline, siis tema raskuskese asub täpselt pikiteljel. Hakkame nüüd soodikelku nihutama vaikselt pikiteljelt pealtuulepardasse ja juba mõne cm liikumine viiba jahi kreeni oluliselt suuremaks. Ja vastupidi. Kõige selle kompenseerimiseks tõmmatakse purjeid sisse - lastakse välja ja liigutatakse meeskonda pardal. Kõikide nende koosmõjul ja tööl ei aeta jahti kummuli. Aga mis nüüd juhtub(ja mul on juhtunud): keegi läheb äkitselt allatuulepardasse ja võtab seal topenandist kinni. Kohe kummuli, sest äkiline raskuskeskme muutus ja väänava jõu rakendumise punkt muutusid. Auto käitub kurvis täpselt samade põhimõtete järgi, ainult et ehituslikust eripärast tingituna(rehvid, vedrud, mitte pikiteljel olev raskuskese jne.) on tema käitumist veelgi raskem ette prognoosida. Purjena töötab juhi kõikumine raskuskiirenduse toimel ja rakendub see jõud läbi istme-turvavöö kinnituspunktide. Ja paremkurvis vasaku õlaga B-piilari toetamine on sama, mis kellegi allatuulepardasse minek.
27.02.2003 at 18:08
ollo
Igamehe Rallisprint 2003
Ply, kõik on korras:D Just seda ma üritasingi öelda, et jõuõlg on kõrgussuunas enamvähem sama, aga muutub põiksuunaline asukoht (õigemini muutub _vähem_, mis vähendab "kreeni". Sinu eemisest postist lugesin mina välja, justkui raskuskese kurvis traksinduse tulemusena madalamale kukuks. Seda ta ju ei tee??? Traks takistab raskuskeskme nihkumist külgsuunas, mis muidu sinu kirjeldatud topenandi-efekti tekitada võiks (misiganes see topenant siis ka on:D). Purjetamisteooria suhtes ma eriti sõna ei võta, sellealane kogemus piirdub ühe Helsinki-Tallinn otsaga, aga su jutt vastab enamvähem minu ettekujutusele füüsikast. :beerPeace
27.02.2003 at 22:03
PlyVal64
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
-ollo-: misiganes see topenant siis ka on :beerPeace
Lihtsalt siis, et aru saada oleks: vant ja topenant on need trossid, mis masti külgedelt toetavad. Eest-tagant staagid. Ehk tuntud "Vandiraiujatest". Soot too "nöör"(merenduses on kõik need otsad), mis on purje ja laevalae(teki) vahel ning mille pikkust saab reguleerida. Soodikelk see, millega tema tekipoolset kinnituskohta sujuvalt muuta. Ehk kuna oled merel käinud, siis need "asjad" peaksid igal juhul silmeette tulema.
A nende reeglite juurde tagasi tulles: mõte jutul oli see, et kui juba niigi karmid reeglid tehtud on(igasugu FIA ja E jne) poleks liiast tegelikult nende trakside kohustuslikkust ka sinna lisada. Suhteliselt odav vahend suuremate õnnetuste ärahoidmiseks. Ehk et see aja paranemine ja istmes kinni püsimine polegi ainus; terve auto, kondid ja iseenda heaolu kaasnevad sellega suure tõenäosusega hoopis muudest asjadest tingituna.
28.02.2003 at 00:25
devilc
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
Loen ja loen ja kuraditki aru ei saa: vandid, topenandid, otsad, brrr... :D:D:D

Teemasse: kas need uued tingimused on kuskil juba lugemiseks väljas kah? Kiire otsing auto.ee's ei leidnud.
28.02.2003 at 09:15
Lembit
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
devilc:Teemasse: kas need uued tingimused on kuskil juba lugemiseks väljas kah? Kiire otsing auto.ee's ei leidnud.
Nüüd on väljas.
Parem, kui enne Aga täpselt ma ikka aru ei saa, kas võib kiire rooli panna, või ei:
2.3.4 Rooliülekande korpus tuleb säilitada algsena
vs
2.7.1 Roolisüsteem peab olema algne ja valmistaja juhendi kohane ning töökorras
Ruumi parendusteks leiaks ilmselt veel.
03.03.2003 at 02:47
valloj
Igamehe Rallisprint 2003
Pühapäevased tulijad võivad nüüd ennast virtuaalse stardifooriga harjutada. ;)


Selline tuledekasutus on Raplas ja loodetavalt ka edaspidi.
Varastamise tuli on foorist eradi.
Ettepanekud ja mõtted on oodatud.

PS juhendi punkt 9.5 lõpus on lause: Võistlejakaardi taotlejatel kohustuslik kaasa võtta dokumendifoto 3x4
04.03.2003 at 01:32 Last edited 04.03.2003 at 12:17 by valloj
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
Vallo,

Kas valestart tähendab automaatselt sõidu tühistamist? Juhendist ei leia või ei oska lugeda...
04.03.2003 at 12:52
RNT
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
rustang:Kas valestart tähendab automaatselt sõidu tühistamist? Juhendist ei leia või ei oska lugeda...
Kombeks on olnud 10 sek ja eriti räige rikkumise korral vooru tühistamine. Kas see ka kuskil kirjas on, ei tea.
04.03.2003 at 13:06
valloj
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
Kas valestart tähendab automaatselt sõidu tühistamist? Juhendist ei leia või ei oska lugeda...

Võistlusmääruses punkt 7.3
Valestart: +10s.

04.03.2003 at 13:15
silver
Igamehe Rallisprint 2003
Aga suuri pidureid ei tohi ikka panna või olen ma tehnonõuete valet versiooni lugenud.
05.03.2003 at 15:22
Indrek
Igamehe Rallisprint 2003
Rapla rada kolmapäeval, 05.03.2003:
57 % lumi (kõvakssõidetud)
40 % jää
03 % asfalt

Teravamad kurvid valdavalt jää.

Kuna sõitsin sealt mööda, siis sai huvi pärast pilk peale visatud, kell oli mingi 15.00, tundus, et pärast lükkamist.
05.03.2003 at 16:50 Last edited 05.03.2003 at 17:52 by Indrek
RNT
Igamehe Rallisprint 2003
Kas enne või pärast lükkamist? Sulatamist kahjuks ei toimu :-(
05.03.2003 at 17:49
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
Nädalavahetuseks lubab sooja, ehk päike aitab natuke?
06.03.2003 at 00:25
RNT
Igamehe Rallisprint 2003
Mingil seltskonnal on mõte reedel minna harjutama. Nii kahekolme aeg.
06.03.2003 at 11:55
devilc
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
RNT: Mingil seltskonnal on mõte reedel minna harjutama. Nii kahekolme aeg.
Kahe-kolme paiku Raplas?
06.03.2003 at 12:16 Last edited 06.03.2003 at 12:16 by devilc (Moderator)
RNT
Igamehe Rallisprint 2003
Ma pakun, et ma plaanin 2-3 aeg sättima hakata (tööd vaja ka teha ju). Ehk vast 4-5 kohale jõuab. Aga bmw-club foorumi seltskond plaanib juba 2-3 seal olla.
06.03.2003 at 13:33
Indrek
Igamehe Rallisprint 2003
Nüüd on stardijärjekord ka väljas.
http://www.auto.ee/igamehe/030309_o.html
07.03.2003 at 14:16
devilc
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
Rada paraneb, aga kas piisavalt kiiresti, selles on küsimus :) Täna (16:00) oli asfalt juba mitmes kohas kenasti väljas ja sulamine jätkus, iseasi, kas pühapäevaks piisavalt sulada jõuab. Loodame õhtuste usinate harjutajate peale ka.

Ander, kohalolnutest selgelt aeglaseim
07.03.2003 at 18:32
Mell
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
Ander, kohalolnutest selgelt aeglaseim...

...võistlustel vaata siis ikka tahavaatepeeglisse kah ikka,et ma sulle tagant sisse ei tuleks!

Mell@tõukab niisama,vaadates stardijärjekorda;)

____________________________
Kaubalift 3,0 ja/või 4,0
07.03.2003 at 19:17
RNT
Igamehe Rallisprint 2003
Õhtul läksid need paljulubavad asfaldilaigud kenasti jäässe ja ainuke koht mis veel pidas oli väliskurvidesse kantud lumi. ¤%¤&%¤#%"#&"%& tuleb hetkel ainult selle raja kohta.
Aegadest:
Impreza Turbo ja Evo 6 -- ca 1min 40sek ring
Honda CRX -- 1.45
BMW -- 2.02
07.03.2003 at 23:05
Hannes
  
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
RNT: Õhtul läksid need paljulubavad asfaldilaigud kenasti jäässe ja ainuke koht mis veel pidas oli väliskurvidesse kantud lumi. ¤%¤&%¤#%"#&"%& tuleb hetkel ainult selle raja kohta.
Aegadest:
Impreza Turbo ja Evo 6 -- ca 1min 40sek ring
Honda CRX -- 1.45
BMW -- 2.02

Kas siin siis jutt ikka 1 ringi ajast lendstardiga???

Kui jah,siis eelmisel laupäeval õnnestus puhtast jääst koosneval rajal,tõsi küll suht kulunud naastrehv oli all, sõita 1,48,nii,et ehk saab lõbus olema :p

PS! Paluks viimaseid kommentaare raja kvaliteedist,st. kas on VÄGA konarlik ?


____________________________
Kui Sa arvad,et su auto on eriline ja keegi seda ei taha,siis Sa eksid. Kuskil on kindlasti mõni pede,kes tahab su auto maha põletada...
08.03.2003 at 10:40 Last edited 08.03.2003 at 10:41 by Hannes
tqhq.ee foorum : Üritused : Igamehe Rallisprint 2003   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.