register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Rihmarataste valmistamine   1 2  
Poster Message
devilc
Moderator
Rihmarataste valmistamine
Oleks vaja Vortechi kompressorile väiksemat rihmaratast (Vortech ise ei paku ja kiire search netist ei leidnud ka muid valmistajaid).

Rattake ise on selline (kuue soonega, pöörlemiskiirus kuni 30 000 rpm):



Made of 6061 T-6 aluminum, hard anodized, precision balanced and built to SAE standards.
CNC machined for maximum surface contact.


Järgneb naiivne küsimus. Kas Eestis leidub firmat, kellele saaks olemasoleva 3" läbimõõduga rattakese kätte anda ja öelda, et valmistage nüüd samasugused, aga näiteks 2.25" ja 2.4" läbimõõduga? Või on see "tuleb anda detailsed joonised, min kogus 1000+ tk teema?"
05.08.2004 at 13:31 Last edited 13.08.2004 at 23:35 by devilc (Moderator)
wax
 
Rihmarataste valmistamine
Võru Gaasianalüsaatorite tehas on selliseid "eritellimusi" alati teinud. Ei tea kas ka praegu. Ise olen seal lasknud teemantpuure ja igasuguseid imemetallist krõnkse teha ;)
05.08.2004 at 13:45
Crwq
Rihmarataste valmistamine
Peaks olema täiesti ostetav osa. Küsi näiteks alas-kuulist või technobalt-ist.
05.08.2004 at 13:53
lermo
 
Rihmarataste valmistamine
vanasti sai dvigatelis teha lasta. ja selline koht peaks kah aitama ehk...
05.08.2004 at 14:42
vvt
  
Rihmarataste valmistamine
Võta vana ratas näppu ja käi mõned usa autode töökojad läbi. Asi nimelt selles, et paljudel genekatel on karbis kaasas erinevat malli rihmarattad. Ja need on küll sellised väiksed. Ülejäägid lendavad seal tavaliselt aga emex-isse.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
05.08.2004 at 18:45 Last edited 05.08.2004 at 18:45 by vvt
devilc
Moderator
Rihmarataste valmistamine
Aitäh kõigile. Saab siis uurida. Kui kellelegi veel midagi meenub, pange aga lahkesti kirja.
06.08.2004 at 16:03
Madman
 
Rihmarataste valmistamine
Üks firma veel "Ferreks" asub mustamäe teel, mina olen seal lasknud hammasrattaid teha aga nad teevad igasugu imevigureid, küsida võid kindlasti. Joonised teevad ise ja ka ühe ratta kui tahad.

____________________________
Pontiac Fiero SE 3.4 V6 '85
06.08.2004 at 19:07
devilc
Moderator
Rihmarataste valmistamine
Thanks. Taunusman paar posti ülalpool ka seda soovitas, ju siis hea koht. :)
07.08.2004 at 23:34
kalku73
Rihmarataste valmistamine
mul selline hea sõber töötab trammipargis.minu teada teevad nad kõike ja suudavad pindasid igat moodi töödelda ka.käigukasti plokkvõlli on endal ja mõnel sõbral ka vaja läinud.hinnad on väga mõistlikud.
ma arvan et nii mõnegi siin foorumis olia auto jupp on tema käest läbi käinud.
kui huvi on siis:53-980000,Allan(ström)
08.08.2004 at 13:51
devilc
Moderator
Rihmarataste valmistamine
Vahva, eks ma järgmise nädala keskel hakka siis otsast nende soovitustega peale. Annan tulemusest kindlasti teada kah.
08.08.2004 at 18:05
devilc
Moderator
Rihmarataste valmistamine
Vahekokkuvõte:

Ferreksis tehti vingus nägu, et keeruline ja nemad ei taha teha jne. Technobaltis oldi sõbralikud, aga arvati, et ma võiks neid ikka 70-80 tk tellida, et nad jamada viitsiks (pole nende tavaline müügiartikkel). Alas-Kuul ütles et saab kõike, kuni see on suurem kui 75 mm. Kuna mul 50-60 mm vaja, soovitati teha lasta, saadeti Pioneeri.

Pioneerist (ja ka Sientist, mis kah treimisega tegeleb) öeldi, et midagi hirmus keerulist pole, tule novembris tagasi, siis võtame ette. :( Kõikidel treimisega tegelevatel firmadel tundub hetkel nende endi sõnade kohaselt kohutaval hulgal tööd olevat.

Lõpuks helistasin Allanile, kes ütles, et hetkel puhkusel, aga esmaspäeval tööl - helista siis, tõenäoliselt saab teha. Eks siis näis.

Ander, sõitis täna kolm tundi mööda linna edasi-tagasi. :)
12.08.2004 at 00:10
Astro SS
Rihmarataste valmistamine
Järsku aitab sind Tartu firma *Tarkon* ,tegelane Olds on sealt pärit .
Vähemalt masinapark on neil hea,mulle nad tegid aastad tagasi generaatorile uue rihmaratta (soonrihmaga)

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
12.08.2004 at 00:14
Crwq
Rihmarataste valmistamine
quote:
devilc:
Ferreksis tehti vingus nägu, et keeruline ja nemad ei taha teha jne. Technobaltis oldi sõbralikud, aga arvati, et ma võiks neid ikka 70-80 tk tellida, et nad jamada viitsiks (pole nende tavaline müügiartikkel). Alas-Kuul ütles et saab kõike, kuni see on suurem kui 75 mm. Kuna mul 50-60 mm vaja, soovitati teha lasta, saadeti Pioneeri.
Pioneerist (ja ka Sientist, mis kah treimisega tegeleb) öeldi, et midagi hirmus keerulist pole, tule novembris tagasi, siis võtame ette.


Pole tavaline müügiartikkel ja peab olema suurem kui 75??? Olen tellinud igasugu rattaid nii 1 kui 2 kaupa (küll firma nimel) ja kõik on välja otsitud. Tüüpiline jura kui ei viitsita momendil asjaga tegeleda. Seoses sellega tuli meelde et käisin üleeila telekaparanduses oma raadioga ja hakati kah vinguma et praegu kiire, puhkused ja et TULGE AASTA PÄRAST.
13.08.2004 at 07:28
devilc
Moderator
Rihmarataste valmistamine
See Alas-Kuuli suurem kui 75 mm jutt tundus vettpidav olevat - kataloogis sellest suurusest mulle vajalikud rattad algasid. Technobalt, jah, ei viitsinud asjaga tegeleda.

Aga äkki tegelane Olds kommenteerib seda Tarkoni võimalust?
13.08.2004 at 09:04 Last edited 13.08.2004 at 09:06 by devilc (Moderator)
Joel
 
Rihmarataste valmistamine
Mina lasin omale enda jooniste järgi veljeflantsid teha Peterburi maanteel Famar Desi (Ehituse ABC kõrval) hoovi peal asuvast firmas Metas Grupp. Päris keerulised flantsid olid - tsentreerimisrandi ja süvendiga, sellised, mis ühtede poltidega rummu külge käivad ja teiste poltide jaoks keermestatud augud sees on. Täiesti kvaliteetsed said. Jäi mulje, et vennad on nõus igasugu pisidetaile üksikkorras treima. Meistri nimi on Vadim (räägib Eesti keelt ka), tel 56 663220, ehk tasub uurida...

____________________________
2xV8
13.08.2004 at 09:21
max
Rihmarataste valmistamine
Tee üks väike otsing Summitis, seal on rihmarattaid nii et paha hakkab.
13.08.2004 at 10:09
devilc
Moderator
Rihmarataste valmistamine
quote:
max: Tee üks väike otsing Summitis, seal on rihmarattaid nii et paha hakkab.
Jup, paraku ei tea, milline neist Vortechi kompressorile sobib. Ainsad kindlalt sobivad on Vortechi enda tehtud, nendest väikseim mul olemas...
13.08.2004 at 10:13 Last edited 13.08.2004 at 10:13 by devilc (Moderator)
Hylas
Rihmarataste valmistamine
soovitaksin sellist kohta nagu Freesikoda.
Ise igast imevigureid seal lasknud teha.

Ahjaa ega sa jummala pärast kuhugi ei ütle, et sa eraisikuna tahad ?? Kui nii siis pole ime, et pikalt saadetakse.
Kuni sinnamaani kui endal veel firmat polnud ütlesin koguaeg mingi suvalise firma nime ja lasin sularahaarve kah kirjutada :) suhtumine igal pool hoopis positiivsem.
13.08.2004 at 11:26
Indrek
Rihmarataste valmistamine
Kui ei saa kuidagi, siis arvatavasti teeb Sulle selle Harju Keki Ralli tiimi treial Mart, kes tegelikult teeb mida vaid, kui tegemist metalli treimise/freesimisega.
13.08.2004 at 11:46 Last edited 13.08.2004 at 11:47 by Indrek
devilc
Moderator
Rihmarataste valmistamine
Update:

Freesikoda teeb (thanks Hylas)! Anodiseeritud alumiinium, nädala lõpuks valmis, 400-450 eeq tükk.

Üks küsimus kah. Nad ütlesid, et eraldi tasakaalustamise võimalust neil pole. Kas ma peaks muret tundma ja asja pärast kuhugi tasakaalustada viima (kuhu?) või tuleb see treipingist juba mõistlikus tasakaalus?
16.08.2004 at 11:05
vvt
  
Rihmarataste valmistamine
Mis läbimõõduga ta on? Enda autol olen kaks hooratast õhukeseks treida (nii -3 kg), Kavoris tehti ja mingeid tasakaalustamatuise probleeme ei ole. Selline ratas, kui ühtlaselt treitud (igalt poolt samapaks) tasakaalustamist ei vaja.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
16.08.2004 at 11:27
diesel
Rihmarataste valmistamine
rihmaratas on kerge, väikse läbimõõduga, pöörded ka väga hullud pole ja ilmselt vaid kiilu soon on asi mis kupatuse pisut tasakaalust välja viib. samas on see nii olematu suurus, et asi käib ilma tasakaalustuseta nigu lipsti.
16.08.2004 at 11:40
devilc
Moderator
Rihmarataste valmistamine
Läbimõõdud 53-61 mm, kaalu kah suht vähe, aga pöörded võivad 30 000+ olla.

Nii et arvate, et võib vabalt niisama proovida?
16.08.2004 at 11:40 Last edited 16.08.2004 at 11:42 by devilc (Moderator)
diesel
Rihmarataste valmistamine
30 kilo, hmm, vägev. aga siiski see ilmselt pole suur probla, kuna kiilusoon on suht tsentri juures, ehk tema loksutavmõju ikkagi pea olematu. eeldusel, et materjal ise ühtlase tihedusega, ei tohiks mingit problat tulla. ilmselt tasub asi kokku panna ja proovida. kui vibra sees, siis saab alati takkajärgi ka tasakaalustada.
16.08.2004 at 11:43
devilc
Moderator
Rihmarataste valmistamine
Tsentrifugaalkompressor... Aga thanks diesel, nii teengi, eriti kuna ka tehase originaalratastel pole mingeid tasakaalustamise jälgi näha.
16.08.2004 at 11:48 Last edited 16.08.2004 at 11:49 by devilc (Moderator)
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Rihmarataste valmistamine   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.