register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Blower Camaro ehitus, vol. 3   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
vvt
  
Blower Camaro ehitus, vol. 3
quote:
partel:
Niikuinii on iga düno erinevalt kalibreeritud ja näitab eri numbreid.
Rattadüno miinus on see, et x% jõust lendab kummipuruna tahapoole, pluss muud muutujad jõuülekandes.
Kas saab mingist mootori fine tuningust juttu olla ???
Aga potentsiaalsetest klientidest ei tohiks puudust olla... ;)

mõtleme enne natuke pikemalt tööpõhimõtete üle ja siis kritiseerime :)

eriti selle osa üle, mis puudutab ülekande kadusid ja nende võrreldavust....


____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
02.02.2005 at 15:41
Andrus BHRA
 
Blower Camaro ehitus, vol. 3
Pärtel, millest Sa räägid, minuteada mõõdavad rullidega dynod ju jõuülekannete kaod ära? Ja erinevate seadete
erinevused saad kah ainult dynos teada - või kus siis veel?!
02.02.2005 at 16:29
Märt
Blower Camaro ehitus, vol. 3
quote:
Andrus BHRA: Pärtel, millest Sa räägid, minuteada mõõdavad rullidega dynod ju jõuülekannete kaod ära? Ja erinevate seadete
erinevused saad kah ainult dynos teada - või kus siis veel?!

Ikka pe'se tunde ja 0,5 mm gaasivajutusega ytleb ära, kas 800 või 850HP :D

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
02.02.2005 at 16:34
vvt
  
Blower Camaro ehitus, vol. 3
See asjandus käib sedapidi, et otsekäiguga joonistatakse ratastelt mõõdetav powercurve välja (mis arvutatakse momendist ja rullide pööretest omakorda). Siis lastakse auto käik väljas veerema ja arvuti loeb selle takistuse omakorda maha.

Käigukastiõli/sillaõli temp vms muutujad kalkuleeritavat väntvõllitulemust ei mõjuta, sest kahe tsükli vahe on väike ja kõvera joonistamine ja tagasiarvutamine toimub samadel tingimustel.

Liiga suurte ratastega saadakse väikesemad rwhp näidud, sest kontaktkoha ja telje vaheline jõuõlg kasvab, mistõttu väheneb maha kantav jõud. Samas tagasiarvutamisel on jällegi jõukadu väiksem, sest suuremast rattast jõuülekande ringiajamiseks kulub jällegi vähem jõudu.

Ehk siis varieeruvad rwhp näidud, mitte kalkuleeritav väntvõllivõimsus. Sedasi ma aru olen saanud oma vähese aruga:)

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
02.02.2005 at 16:38 Last edited 02.02.2005 at 16:40 by vvt
tambet
  
Blower Camaro ehitus, vol. 3
quote:
Erkki: Poldid on Baltic Bolt'ist ja tavalise 8.8 tugevusega. Ei ole tugevusarvutusi teinud, aga sisetunne ütleb, et tugevust jääb veel ülegi. Need ju M20x1,5. Lambist pakun, et üks polt kannatab lõikekoormust 10 tonni. Koormus jaguneb kahele kinnituskõrvale - seega kestab üks polt 2 x 10T = 20T. Polte on kaks tükki - seega 2 x 20T= 40T - sellest on küll ja jääb ülegi...

Need augud on reguleerimise jaoks. Eesmärk on leida see "õige" punkt, kust tagasild lükkab keret.
Kel viitsimist, siis siit saab lugeda, et miks ja milleks. Teema eeldab pisut ruumilist mõtlemisvõimet ja head läbisaamist geomeetriaga. Lohutuseks teile, et mul võttis kaks aastat aega, enne kui tagasilla geomeetriast ja sellega seonduvast aru sain. Selle lingi esimeses lõigus(selle külmkapi näite varal) on mu meelest päris hästi äraseletatud, miks see õige geomeetria nii tähtis on. 4-link on lihtsalt abivahend selle saavutamiseks.

Camaro on täiesti registris olev auto. Iseasi muidugi kas ma temaga tänaval sõitma hakkan. Hetkel on eesmärgiks 100% strip.

Raha järgi ise ei käi,... tavaliselt tuuakse mulle ise kohale :D

Tegelikult on see valus teema. Kogu oma vaba raha, naise oma, head sõbrad, soosiv tööandja ja loomulikult US-Parts, kelle reklaam on Camaro külje peal juba kolm aastat olnud.


M20 Kl.8.8 - lôikekandevôime on jah sinna kanti.
Aga kui paksud on need kôrvad aukudega?
Kas pigem määravaks ei saa poldiaugu kaugus lehe servast ehk siis selle teraslehe purunemine?
02.02.2005 at 16:38
Erkki
  
Blower Camaro ehitus, vol. 3
Kui miski võiks üldse järele anda, siis tõenäoliselt võib see olla kinnituskõrv. Need on 6 mm terasest ja ma usun, et probleemi ei tohiks tulla. Kindluse mõttes teeme väikese arvutuse. Tavalise terase tõmbetugevus on miski 50-60 kg/mm2. Ühel kinnituskõrval on ristlõikepinda umbes 200 mm2, neljal kõrval seega 4 x 200 mm2 = 800mm2. See pind suudab vastu pidada seega 800mm2 x 55kg = 44000 kg = 44T peaks nagu piisama.

Vahepeal õnnestus veljed kätte saada. Aga rõõmu ei jätkunud kauaks, ootamatult tekkis probleem 15" laiuse velje ja sama laia rehvi kokkumonteerimisel. Etterutates olgu öeldud, et kokku nad lõpuks said, aga jah, kogu Tallinna kummipunktid sai läbi käidud. Igal pool oli üks ja seesama jutt: pole probleemi - tooge siia - paneme kokku. Siis kui kohale lendasin, olid silmad suured :eek ja :kill
Elevust oli muidugi palju, sellist mõõtu polnud ennem keegi käes hoidnud.
Kuna igas töökojas tuli juttu juurde rääkida, et millega on tegemist ja kuhu alla need lähevad, siis usun, et järgmisel hooajal on pöidlahoidjaid raja ääres rohkem. :)
Lõpuks siis Rehvi Eksperdi mehed suutsid need kokku monteerida. Asjalikud poisid, lähenesid oma tööle loominguliselt, pisut nutikust ja tahtejõudu ning kokku nad said.
Tänud neile siinkohal.

Auto all näevad nad välja sellised: pilt1, pilt2, pilt3


____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
03.02.2005 at 20:12
vvt
  
Blower Camaro ehitus, vol. 3
Karm 8-)

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
03.02.2005 at 22:07
imre16
Blower Camaro ehitus, vol. 3
asi areneb päris jõudsalt, või mis!?

Krt, räme rehv ikka:burnout
03.02.2005 at 22:25
hypertyyp
Blower Camaro ehitus, vol. 3
Nüüd ei jõua enam seda ära oodata, kui kiirendusrajad lumest puhtaks ja kuivaks sulavad...:)

Mille külge see mootor pannakse? Kas selle jaoks ehitatakse mingi spets raam?

____________________________
Fordi omanik...
03.02.2005 at 22:27 Last edited 03.02.2005 at 22:29 by hypertyyp
Madman
 
Blower Camaro ehitus, vol. 3
Kõrvalt vaadates tundub kõik väga lihtne :) Ainult aru ma ei saa sellest punase auto gaasipedaalist, on see Pärtli "huumor" või ongi pedaali käik 3 mm. Ma just vastupidi mõtlen enda pontul et võiks õlg natuke väiksem olla et pedaalikäiku vähendada...

Aga rehvid on ausad :burnout Huvitav palju miinimum hobuseid oleks et need kuumaks ajada jõuaks

____________________________
Pontiac Fiero SE 3.4 V6 '85
03.02.2005 at 22:33
Erkki
  
Blower Camaro ehitus, vol. 3
quote:
imre16: asi areneb päris jõudsalt, või mis!?

Krt, räme rehv ikka:burnout
Tegelt olen ajagraafikust räigelt maas. Mul on üks abiline, kes aitab mind toru- ja plekitöödel. Tal läheb ehitamine kiiremini kui ma jõuan materjali ette kühveldada. Aga probleem just selles ongi, et rahakott ei pea sellele survele vastu. Kardan, et selleks suveks valmis ei jõua.

Mootori jaoks tuleb selline toruraam ehitada. Selle külge kinnituvad ka plastist nina ja esisild.

Punase Camaro gaasipedaali käik on ikka pisut pikem kui 3 mm. Kuid ainult pisut. See jutt vastab tõele, et pisemalegi gaasipedaali liigutusele reageerib auto ülierksalt. Linna vahel liigeldes tuleb gaasipedaali vajutamist ainult "aimata" muidu sõidad eesliikuvast autost lihtsalt üle.
Kunagi siin kodanik Gis (H. Kender) leidis tabava väljendi olukorra illustreerimiseks: gaasipedaali pole vaja tallata, piisab kui kergelt puhkuda selle peale :)

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
03.02.2005 at 23:12
vr_
  
Blower Camaro ehitus, vol. 3
quote:
Erkki: Linna vahel liigeldes tuleb gaasipedaali vajutamist ainult "aimata" muidu sõidad eesliikuvast autost lihtsalt üle.
Kunagi siin kodanik Gis (H. Kender) leidis tabava väljendi olukorra illustreerimiseks: gaasipedaali pole vaja tallata, piisab kui kergelt puhkuda selle peale :)

aga milles point.. kas lihtsalt sattus ehitamise käigus või annab see miski eelise kuskil stripil? harige võhikut kruiiseriarmastajat

____________________________
Imperialist 71
03.02.2005 at 23:17
Erkki
  
Blower Camaro ehitus, vol. 3
Kogemata juhtus jah...

See ei olnud eesmärk vaid hoopis tagajärg.

Point on selles, et mootor tänava jaoks liiga võimas. 1 mm. gaasipedaaali vajutusele vallandub umbes 100 Hp.

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
03.02.2005 at 23:23
wax
 
Blower Camaro ehitus, vol. 3
Tänaval tuleb sellise autoga vist siis ainult piduripedaaliga sõita :)

Rattad on väga impressive :hail
03.02.2005 at 23:27 Last edited 03.02.2005 at 23:27 by wax
Logbox
Blower Camaro ehitus, vol. 3
Erkki sa võiks avada nö annetuste arve, kuhu kõik fännid saavad camaro ehituse jaoks raha anda. :burnout
04.02.2005 at 10:20
Olds
  
Blower Camaro ehitus, vol. 3
Erkki- suurepärane töö. Silm puhkab tehtul ja usun, et vajub suurest puhkusest päris kinni kui valmiskujul monstrumit näeb ;)
Jõudu Teile veelkord imeilusa ja loodetavasti väga kiire blowermonsteri ehitamisel!

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
04.02.2005 at 12:01
madis
Blower Camaro ehitus, vol. 3
Sinu esitatud tugevusarvutus on kahjuks liiga optimistlikus stiilis. Päris nii ei saa et ainult korrutad, jõud ei jagune kindlasti ühtlaselt. Heal juhul võid nelja asemel korrutada kahega. Rolli mängib ka väsimuspurunemine ja see, mis suunas kasutatud leht on valtsitud.
Mina kasutaks 10 tugevusega polte.

Siiski, ma ei ürita väita et asi ei kesta - tõenäoliselt tegid need kõrvad mitte lambist vaid millegi olemasoleva eeskujul.
04.02.2005 at 12:35
Erkki
  
Blower Camaro ehitus, vol. 3
Madis, olen Sinuga nõus, et arvutused on liiga lihtsad ja ei arvesta ühtegi kõrvalmõju. Tegelikult on tegemist ju dünaamilise koormusega, mida on pea võimatu ette ennustada.

Tegin need arvutused meelega näitlikud ja lihtsustatud, et oleks igale lugejale arusaadav. Et inimesed ei arvaks, et tegemist on mingi raketiteadusega. Siin foorumis on palju IT valdkonna lugejaid, kelle teoreetiline mehaanika ja tugevusõpetus on veidi võõras teema.
Kuna lugejaid on seinast- seina, siis paratamatult mõnele tundub asi liiga lihtsustatud ja samas teisele on asi jälle üle mõistuse keeruline.

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
04.02.2005 at 13:18
hypertyyp
Blower Camaro ehitus, vol. 3
quote:
Logbox: Erkki sa võiks avada nö annetuste arve, kuhu kõik fännid saavad camaro ehituse jaoks raha anda. :burnout

See on hea mõte, siis saavad kõik andunud kiirendusfännid raha anda, et näha kuidas veelgi kiirem auto sünnib...


____________________________
Fordi omanik...
04.02.2005 at 13:46
Lembit
Blower Camaro ehitus, vol. 3
Tegin ka väikese arvutuse ja sain sellise numbri:
2 ülemisele aasale launchil mõjuv tõmbejõud 16,8 tonni.

Arvutuses kasutasin selliseid andmeid (ei tea, kui täpselt need IRL'le vastavad): redline: 7500; max tq 710@5000; Tagasila ülekanne 4,6; 1. käik 2,48; konverteri stall 5000; konverteri multiplication 2; 4-lingi esimeste avade kõrgusevahe 20 cm; 4-lingi tagumiste avade kõrgusevahe 30 cm.
04.02.2005 at 13:49
Andrus BHRA
 
Blower Camaro ehitus, vol. 3
Ei ole näinud ega kuulnud, et kellelgi oleks probleeme olnud täpselt samasuguste 4-lingi kinnitustega. Ja mootorivõimsust on olnud üle 2500 hp.
04.02.2005 at 15:12
wax
 
Blower Camaro ehitus, vol. 3
quote:
Logbox: Erkki sa võiks avada nö annetuste arve, kuhu kõik fännid saavad camaro ehituse jaoks raha anda. :burnout

Siis tahavad kõik ka oma nime auto peal näha, et saaks näpuga ligi minna ja sõpradele näidata :evil

Kas ette tulevad kitsad tsiklirattad? :D
04.02.2005 at 15:18
EFTC
  
Blower Camaro ehitus, vol. 3
quote:
Andrus BHRA: Ei ole näinud ega kuulnud, et kellelgi oleks probleeme olnud täpselt samasuguste 4-lingi kinnitustega. Ja mootorivõimsust on olnud üle 2500 hp.

Mina ytleks selle kohta et parem karta kui kahetseda ! Kas Andrus oled ka teadlik mis tugevusega polte kasutasid need 4-link autod? Ei tahaks kyll näha kui yks vähestest eesti big-wheels'idest yle nipli käib!

Arvutuste kohta ka niipalju et neid loikejoude peab see polt kannatama ju mitmeid starte. Huvitav mis targad soomlased sellest arvavad? (Ma praegu ise soomes)

Aga jah - kiitust kiitust ja veelkord kiitust ! Arvan et k6ik siinsed on kahe käega poolt - annetuste teema ei ole paha m6te !
04.02.2005 at 15:52
Andrus BHRA
 
Blower Camaro ehitus, vol. 3
Jah, olen teadlik. Pro Mod'idel on 10'sed. Streetidel, Pro Streetidel on kõigil 8,8. Kui meerikast tellid 4-lingi komplekti,(ei mäleta täpselt, mis firma oma oli, vist Chassis Engineering) on 8,8 tugevusega poldid-mutrid man.
04.02.2005 at 16:12
Lembit
Blower Camaro ehitus, vol. 3
Polt pole seal probleem. Kõrv on kindlasti nõrgem.
04.02.2005 at 16:33
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Blower Camaro ehitus, vol. 3   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.