register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : benafiltri asukoht?  
Poster Message
Ram350
 
benafiltri asukoht?
Mis pakute, kas bensiinifilter peaks olema enne (minu puhul mehhaanilist) pumpa või vahetlt enne carbi. Kas sel juhul, kui enne carbi, võib rõhk väiksem olla filtri takistuse tõttu.
Soovitusi?? Muuseas on mul uus pump ja uus carb.
Veel: kas filter tohib seisma jäädes tühjaks joosta.
Selleks et rõhku suurendada, panin tagasivoolu, mis pumbast tuleb, kinni. On see OK.
23.11.2001 at 11:38
urmas
benafiltri asukoht?
Karpa korral see tagasivoolu kinni panek vist väga oluline ei ole. Sissepritse korral oleks see täielik jama, kuna bensiini rõhk võib tõusta ca kolm korda. Ja filter võiks ikka olla mootoriruumis; seal saab seda ka hooldada.
23.11.2001 at 12:25
rustang
  
Moderator
benafiltri asukoht?
Ma paneks filtri pärast pumpa.
Enne pumpa on selle pärast jama, et pumba imemisomadused on kehvemad kui surveomadused. Eriti ilmekas on see siis kui benatorustik peaks tyhjaks minema. Mul on seni vist kõigil karpaga autodel seistes filter tyhjaks vajunud ja sellest mingit probleemi pole olnud.
Tagasivoolu sulgemine ei pruugi hea mõte olla. Bensu imetakse ju ujukikambrist, selle tase peab õige olema. Kui nõelklapp peaks veidi ebatihedaks muutuma, siis tagasivoolu puudumisel uputab benapump karpa yle ja performance sellest kyll ei parane vaid vastupidi. Kui ikka segu lahja on, tuleb dyysidega mängida ja kui ujukikamber sõidu ajal tyhjaks imetakse, siis suurema tootlikkusega benapump panna. Tagasivool peab minu arust ikka olema.
23.11.2001 at 13:01
peep
 
Moderator
benafiltri asukoht?
Arvan kah, et tagasivoolu kinnipanek ponud hea mõte.
23.11.2001 at 13:03
Ram350
 
benafiltri asukoht?
Tahan lähiajal kindlasti manomeetri vahele panna, siis on täpselt näha kas on surve madal või ei.
Probl. oligi selles, et kui tagasivool oli lahti, siis jäi segu lahjaks (tagasilöögid sisslaskes) vaatamata spetsifikatsioonide järgselt normaalsele ujukitasemele (5/16"~8mm). Carb on mul AFB 750 ja seal peaks isegi liiga rikkad rod'id sees olema (nii nagu tehasest tuli).
Üldiselt on tekinud mul arusaam, et sellele mootorile (olds '73 350) on see 750 liiga palju, eriti kui üle 5000rpm eriti tihti ei roni.
23.11.2001 at 16:05
Heigo
benafiltri asukoht?
Mul on kah bensupumbal tagasivool kokku pekstud (juba Erkki poolt) ja üskord ujutas terve ssselaskekollektori ja mootori bensuga üle. Kas peaks tekitama tagasivoolu? Ja mis sellisel juhul vahet on (tagasivool on vs. tagasivoolu pole)? Karpaks on hetkel (natuke aega veel ;)) mingi Quadrajet..väga nutune...
23.11.2001 at 17:20
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : benafiltri asukoht?  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.