register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Camaro mootor  
Poster Message
antx
Camaro mootor
Mõnda aega siis tegelesin mootori otsimisega ja rääkisin ühe sõbraga, kes elab soomes. Ta rääkis ,et tal on seal mõned tuttavad V8 sõbrad ja et ta lubab nende käest midagi uurida. Sain siis üks päev kõne ja ta ütles, et tule ja vaata. Jõudsin siis helsingisse ja vaatasin, et sõber on mingi teise vennaga vastas. Niipea kui jõudsime sadamast välja nägin õues seisvat 56 Chevit. Sitax ilus oli. Auto omanik ( Kari ) rääkis, et ta tahab autole uue mootori panna ja vana müüb ära koos veel mingite jublakatega. Mootori kirjelduse lasin kirja panna ( Kuna ma eriti eestikeelseid nimetusi ei tea, siis ma panen nad nii kirja, nagu nad on ):
BB 396cid
0.060 ylikokoporaus
8.5 puristeiset takomännät
Holley 850 tuplapumpu kaasari
Edelbrock Performer alumiini-imusarjalla
727 autom
TWR11 1:1 takomukit
Comp Cams nukvõll
Crane Golden keinupolvet
3600 stall speed

Sorry, etnimetused on soomekeelsed. Komplekti hinda ma ei hetkel veel ei ütleks, sest ma isegi täpselt ei tea. On ka veel mõned väiksemad asjad ( Ntx performance küünlad )
10.12.2001 at 15:44
newton
 
Moderator
Camaro mootor
Big-block Chevy Mopari kasti, jõhkra stalli ja kahe komplekti kolbidega, mis mõlemad on üht või teistpidi äärmustesse kalduvate surveastmega, nii loen mina sealt välja :uhoh

3rd gen Camarosse mitte kõige lihtsam ja mõistlikum swap vist? Seda ei oska öelda, et kas nii palju üle puuritud mootoritesse peaks ka eelarvamusega suhtuma?
10.12.2001 at 15:51
peep
 
Moderator
Camaro mootor
Natuke imelik loetelu on see küll ja Chevy mootor Mopari kastiga on ka ennenägematu kombinatsioon, kuigi - mine tea !:)

Aga, kui hind on õige ja mootor ka korras, siis osta ära ! Nagu newton juba mainis, see mootor 3-gen camarosse kolevägalihtsalt ei installeeru, Lauri oskab rohkem kogemusi jagada muidugi.
10.12.2001 at 16:41
Erkki
  
Camaro mootor
Tegemist on jah BBC-ga ja 0,060 yliporaus ei ole 396-le mingi probleem. See plokk kannatab ka 0,125 välja. Kas BB panna või mitte panna, sõltub eesmärgist. Kui tegemist on igapäevase pereautoga siis on BB overkill, kui aga tahad arendada autot hobina, siis on mina võtaks BB. IMHO. Selle mahutamisest 3. gen'i kapoti alla oskab Lauri454 paremini rääkida.
10.12.2001 at 16:50
antx
Camaro mootor
Sõita oli muidugi sitax hea. Hobujõude mulle ei tahetud eriti öelda. Enne müümist läheb see nagunii dyno peale. Camarost päris igapäevaautot ei tule. Igapäevaautoks on hetkel 3.0 Opel Senator: Manuaal ja lisad ka ( Kont jne ). Mis te hobujõudude arvuks pakute?
10.12.2001 at 18:00
newton
 
Moderator
Camaro mootor
Selleks peaks nagu nukast ja kaantest rohkem teada, ja kummad kolvid seal lõpuks sees on. Aga +/-50 hj pakkumine oleks 350 hj :)
10.12.2001 at 18:12
antx
Camaro mootor
No see on küll hää:)
10.12.2001 at 19:45
jyrki
Camaro mootor
On my opinion, if you go big block, go BIG block. If it's just that it has to be a big block, then the 396 is OK. Or if building a class racer. But if you want performance, I would go at least with a 427 or 454 or otherwise use a small block. The small block is less expensive to build, is lighter and will make close to the same power with less money than the 396. BB's advantage, other than looks, is the cylinder heads that flow a lot better than SB heads. Oval port with big valves and minor port work or rect port heads can support over 600 hp and up to about 700-50 with the stock casting (rect port), but the ports are huge and the velocity is low. Today 500 cu in Pro Stock engine heads have a smaller port window than a rect port 396. Basically the engines capability of producing power is just a matter of how much air/fuel you can get through the engine in a certain amount of time. With a 396 this means that to make power, you have to have a lot of rpm, because of the big ports the velocity of the ports is bad and the car will not be very pleasant to drive even with less serious parts, especially part throttle and idle properties suffer.
11.12.2001 at 11:34
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Camaro mootor  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.