register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Mustangi esisilla seaded ringrajale   1 2  
Poster Message
BlueStang
 
Mustangi esisilla seaded ringrajale
Kui juba Sauga rehvipiltide näitamiseks läks (nii näevad välja minu tänavasõidu Yokohama esirehvid pärast 2x10 ringi suurel rajal ilma shikaanita):

Teises servas mustrit 12mm:)



____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
25.09.2006 at 15:31 1 edit. Last edited 25.09.2006 at 15:32 by BlueStang
Lembit
Mustangi esisilla seaded ringrajale
quote:
BlueStang: Kui juba Sauga rehvipiltide näitamiseks läks (nii näevad välja minu tänavasõidu Yokohama esirehvid pärast 2x10 ringi suurel rajal ilma shikaanita):
Khmm...... ilmselgelt TÄIESTI mööda sillaseaded - nagu kohapeal jutust aru sain, siis räme lahkujooks.
Oled sa kindel, et keegi sillapingis komakohaga mööda ei pannud reguleerimisel ja 0,5 kraadi asemel 5 kraadi ei keeranud vms?
25.09.2006 at 15:42
Garfield
  
Mustangi esisilla seaded ringrajale
quote:
Lembit: Khmm...... ilmselgelt TÄIESTI mööda sillaseaded - nagu kohapeal jutust aru sain, siis räme lahkujooks.
Oled sa kindel, et keegi sillapingis komakohaga mööda ei pannud reguleerimisel ja 0,5 kraadi asemel 5 kraadi ei keeranud vms?

Noh, tõelised rinkasettingud on sellised "ca' 5 kraadi", nagu sellel pildil:
http://www.lx-motorsport.ee/index.php?pageid=98&picsid=1039. Bluestangil oli see 5 kraadi vist valele poole kogemata ;)

____________________________
Focus RS
25.09.2006 at 16:28
BlueStang
 
Mustangi esisilla seaded ringrajale
No mul eslrattad umbes NII - no peaaegu nagu Garfieldi pildil:) ikka alt laiali ja eet lahku, kuipalju seda ei mäletagi täpselt...





____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
25.09.2006 at 16:41 1 edit. Last edited 25.09.2006 at 16:56 by BlueStang
PlyVal64
Mustangi esisilla seaded ringrajale
quote:
BlueStang: ikka alt laiali ja eet lahku, kuipalju seda ei mäletagi täpselt...
Alt laiali, sedan't küll. Siis on sirgel väiksem veeretakistus aga kurvis "väänab" kogu kontaktpinna kenasti vastu teekatet. Kuid see eest lahku tekitab küll küsimust??? Pigem ikka kokku, et siis sõites ja pidurdades rattad õigesse asendisse väänaks. Kui on kaldu ja veel ka laiali, siis rehv lihtsalt lohiseb mööda teekatet.
25.09.2006 at 17:39
Lembit
Mustangi esisilla seaded ringrajale
quote:
sfinx:edit: samuti on võimalik väikse lahkujooksuga likvideerida kummipukside paratamatut "loksu".
Seda siis ESIveolisel autol. tagaveolisel tuleks ees panna kas otse või õige natukene kokku.
Ja siis kah - räägime ikka suurusjärkudest 1-3 mm kokku/lahku velje läbimõõdul.
25.09.2006 at 19:50
Jesper
 
Mustangi esisilla seaded ringrajale
Soh, ma mõtlesin enne üritust esisilda sättides oma pea haigeks, et mis see "toe-in 3mm" Hayneses täpselt tähendab. Et kust ma seda mõõtma pean. Lõpuks panin ratta välisläbimõõdu pealt, seega vist sattus enam-vähem palliparki.
25.09.2006 at 20:19
silver
Mustangi esisilla seaded ringrajale
quote:
BlueStang: No mul eslrattad umbes NII - no peaaegu nagu Garfieldi pildil:) ikka alt laiali ja eet lahku, kuipalju seda ei mäletagi täpselt...




Sorry, aga sillaseaded on täiesti ..., külgkalle on väga hea aga seda lahkujooksu on vaja kokkujooksuks väänata. Paigas sillaga saad juba niisama sekundi ringiajast maha ja rehv ei kulu ka mõttetult. Praegu sisuliselt need laiali rattad on nagu lumesahk ees mida üritad edasi lükata. Tõenäoliselt on rooli raske keerata ja auto käitub ka nagu ise tahab. Parim "sillavend" on hetkel Pirni tn-l, ta oskab lambist igasugustel autodel sillad paika panna. Sinna minnes vaata auto väga kriitilise pilguga üle, et ühtegi loksu ei oleks ja rehvid oleks ka normaalsed mitte kulunud.
25.09.2006 at 20:22
jaanus
 
Mustangi esisilla seaded ringrajale
sobiv lõik interneti sügavustest:
Alignment settings - What are the best ones?
The simple answer is that there is no such thing!


hetkel paistab tõepoolest, et bluel on rattad liiga lahku, kuid ma ei annaks küll 100% pead panti teemal, kuidas talle tegelikult sobiks. (ka "tihend" on sillaseade juures määrav ;))
25.09.2006 at 20:43
Lembit
Mustangi esisilla seaded ringrajale
quote:
jaanus: sobiv lõik interneti sügavustest:
Alignment settings - What are the best ones?
The simple answer is that there is no such thing!


hetkel paistab tõepoolest, et bluel on rattad liiga lahku, kuid ma ei annaks küll 100% pead panti teemal, kuidas talle tegelikult sobiks. (ka "tihend" on sillaseade juures määrav ;))
Come on!
Me ei räägi siin ju kraadikümnendikest ja F1 tasemel sõitjatest.
Igal autol on olemas mingi normaalne "baseline". Kindlasti ei ole Blue auto sillaseaded mitte lähedal kah sellele. Samuti ei ole märkimisväärne lahkujooks kuidagimoodi mõistlikult põhjendatav tagaveolisel auto ja ringrajal. Jah, mingil aeglasel kurikarajal võib-olla, aga siis kah alles siis, kui juht oskab ise öelda, et talle meeldivad sellised seaded rohkem.

Kui mina oleks kellelegi sellised sillaseaded keeranud, mis 20 ringiga esirehvid ära söövad, siis mul oleks küll selline tunne, et olen talle paari rehve sees.
25.09.2006 at 00:32
jaanus
 
Mustangi esisilla seaded ringrajale
miski minus arvab, et Blue rehvide kulumine on rohkem temperatuuri poolt soodustatud. Vähemalt alul tundus küll mulle, et 2.5 atm külmalt on tema slickile ilmne overkill, kuid kas ta seda ka alla lasi, seda ei tea.
rõhud vahemikus 1.4 - 1.8 ehk oleks midagi muutnud...
a kuna ma ei ole tema cobraga meetritki selles seades sõitnud, siis ma parem ei targutaks.
26.09.2006 at 08:46
Lembit
Mustangi esisilla seaded ringrajale
quote:
jaanus:miski minus arvab, et Blue rehvide kulumine on rohkem temperatuuri poolt soodustatud. Vähemalt alul tundus küll mulle, et 2.5 atm külmalt on tema slickile ilmne overkill, kuid kas ta seda ka alla lasi, seda ei tea.
Ma pidasin Blue rehvide kulumisele osutades silmas tema tänavarehve, millest kah siin pilt väljas oli. Kui esirehvid seest servast niimoodi kuluvad, siis on sillaseaded TÄIESTI peetis. Slikile on 2,5 külmalt kindlasti palju, aga see ei mõjutanud minuarust rohkem, kui paari protsendi ulatuses, tema probleeme. Meie sõitsime rõhuga 2,4 kuumalt. Pidas OK.
26.09.2006 at 09:31 1 edit. Last edited 26.09.2006 at 14:00 by Lembit
jaanus
 
Mustangi esisilla seaded ringrajale
2.4 kuumalt on ok, pakun 1.7-8 külmalt?
aga selles, et Bluel on liiga palju toe-out oleme juba kokku leppinud. Minu point pigem oli see, et toe-in ei pruugi olla tema jaoks way to go. Mustangit vaadates ja ilmaennustajat mängites pakuks 0 või väga vähe out.
Samas, teades ka seda, et Blue mingi hetk suvel lasi cobrat madalamaks vedrude lõikamise teel, võib arvata, et ka sealt tulenevad mõned tema probleemid .... sild ju muutub
jne, jne, jne
26.09.2006 at 11:04
Lembit
Mustangi esisilla seaded ringrajale
quote:
jaanus: 2.4 kuumalt on ok, pakun 1.7-8 külmalt?

Esiveolisel Golfil ees ca 1,9 taga 2,1 - 2,2 külmalt. Tal niipalju powerit ei olnud, et 6 ringiga 1,7'lt 2,4'ks veaks temperatuuri.
Raskemal/võimsamal ringrajaautol panime jah 1,7/1,9 külmalt. Oleneb muidugi ka välistemperatuurist.
26.09.2006 at 11:10
Garfield
  
Mustangi esisilla seaded ringrajale
quote:
jaanus: Samas, teades ka seda, et Blue mingi hetk suvel lasi cobrat madalamaks vedrude lõikamise teel, võib arvata, et ka sealt tulenevad mõned tema probleemid .... sild ju muutub
jne, jne, jne
Kas peale vedrude lõikamist sillastendis ei käidud? Ai-ai. nii on lausa ohtlik.
Bluestangile soovitaks mina esialgu saada masin võimalikult rahulikuks. St. esisilla rattakalle mitte väga suureks ajada, keskmine kokkujooks sättida ja kui võimalus siis tagasijooksu nurk suuremaks ajada. Kokkujooks on vist peateema praegu - lahkujooksuga peab "tihend" hea olema ja sellega harjunud&harjutanud. Või siis mingi spetsiifiline asi - eriliselt väikeste kurviraadiustega rada näiteks. Sauga puhul paneks mina kindlasti kokkujooksu sellise, et ka pidurdades see säiliks (kui nulli läheb, hakkab auto pidurdades "trajektoori valima"). Sain kunagi Upa ringrajal tunda, mis on o-kokkujooks (suurema lõppkiiruse saavutamiseks sai minimaalne kokkujooks pandud) - 200km/h mahapidurdamisel ujus auto umbes 2-3 meetri laiusel teeribal vasakule-paremale. Trajektooril pidurdamine oli praktiliselt võimatu, sest auto võis lihtsalt "astuda" meeter kõrvale = teepeenar ja kraav.

____________________________
Focus RS
26.09.2006 at 11:23
valge välk
Mustangi esisilla seaded ringrajale
Garfieldil on täitsa õigus - lahkujooks parandab märgatavalt sõiduki kurvi sissepööramist ( ehk siis soodustab ülejuhitavust) kuid kuna antud juhul on tegu siiski rajale kohandatud tänavaautoga, siis mängib suurt osa ka pukside -ühenduste jäikus, mis suurendab pidurdamisel lahkujooksu veelgi (pikendades pidurdusmaad ning muutes auto käitumist närvilisemaks). Lisaks on selle Mustanigl ju veel tohutu ratta külgkalle, mis võimendab lahkujooksu effekte. Ma ei oska öelda missugune näeb välja selle Mustangi "camber curve", millest otseselt peaks sõltuma ka staatiline rataste külgkalle, kuid lahkujooksuga on siin ikka väga rämedalt üle pingutatud.

Samas ei saa nõustuda Lembituga, et lahkujooks on "vaid "esiveoliste ringrajamasinate jaoks. See sõltub suuresti juhi sõidustiilist, kuid lahkujooks parandab ka tagaveolise auto puhul oluliselt sõiduki kurvi sissekeeramist
26.09.2006 at 11:58
CoachMan
 
Mustangi esisilla seaded ringrajale
quote:
valge välk: Samas ei saa nõustuda Lembituga, et lahkujooks on "vaid "esiveoliste ringrajamasinate jaoks. See sõltub suuresti juhi sõidustiilist, kuid lahkujooks parandab ka tagaveolise auto puhul oluliselt sõiduki kurvi sissekeeramist
Nõus. Vormelite puhul Sauga rajal kasutame ees ca 2 mm lahkujooksu. Eks vedelate sillapuksidega kereautode puhul on see "parim seade" sellest võib-olla väga erinev aga vormel on ikkagi kah tagaveoline :)
26.09.2006 at 12:06
Lembit
Mustangi esisilla seaded ringrajale
quote:
valge välk: Samas ei saa nõustuda Lembituga, et lahkujooks on "vaid "esiveoliste ringrajamasinate jaoks.
Ega ma ei peagi silmas, et lahkujooks oleks ALATI ainult esiveolise teema.

Ma pean silmas, et selliseks "baseline" seadeks, millest edasi arendama hakata võiks olla esiveolisel kerge lahkujooks - suurus vast olenevalt sellest, kui jäigad puksid on. a'la 0-2 mm
Tagaveolisel võiks see seade, millest keerama hakata, olla ikka pigem kokkujooks või äärmisel juhul otse, aga kah selline väike. Olenevalt samuti sellest, kui palju sillakomponendid pidurdusel mängima hakkavad.

Loomulikult, kui juht juba mingit peentunimist tegema hakkab, siis võivad igasugused huvitavad sillaseaded välja tulla. Aga alustama peaks ikka mingist "mõistlikust" seadest.

Mustangi "camber curve" on üsna kehv. Selleks keerataksegi madaldatud mustangitel enamasti staatiline kalle küllaltki suureks ja pannakse ka esisillale jäigad vedrud. Caster'it vist SN95'l piisvalt ilma silda modifitseerimata ei õnnestugi saada. Selleks, et Blue'le väheke täpsemalt soovitada peaks siiski teemaga ennast rohkem kurssi viima.
26.09.2006 at 12:14
BlueStang
 
Mustangi esisilla seaded ringrajale
ee, ää... ma olen jälle tahtmatult poleemika tekitanud:)

Natuke taustast - sellel Cobral ei ole vedrusid lõikumise teel lühendatud, seal on Eibach madaldusvedrud.

Need sillaseaded said peale pandud enne esimeste õõtshoobadele polüuretaanpukside installi - pehmete puksidega muresid polnud. Juhitavus läks oluliselt paremaks, kui tavaseades - isegi natuke oli ikkagi alajuhitav.

Naljad hakkasid peale pärast polüpukside panemist - sillaseaded jätsin samaks. Eelmisel OT-l olid totaalsed üljuhtimise probleemid. Pidasin seda peamiselt "tihendi modifitseerimise" küsimuseks ja sillaseadete muutmise peale ei tulnud, sest arvasin probleemid tulenevat sellest Mustangi "snap oversteer" tagasillast, millest siin natuke juttu on olnud.

Saigi siis vahepeal natuke trenni tehtud vahepeal, et autot kurvides rajal hoida, aga trennitegemise hinnaks oli tõepoolest tänava esirehvide sisepinnad:) Slikiga asi (kulumine) nii hull ei olnud.

Peab natuke mõtlema nende seadete üle...

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
26.09.2006 at 12:35 1 edit. Last edited 26.09.2006 at 12:37 by BlueStang
valge välk
Mustangi esisilla seaded ringrajale
Sliki puhul oleks tulnud mõõta sliki välis ning sisepinna temperatuure. Nende põhjal oleks olnud väga hea järeldusi teha.

Jah, peab Lembituga nõustuma, et selle Mustangi jaoks peaks baseline kokkujooks olema null või natukene kokku ( pidurdamisstabiilsuse huvides) ning seejärel saab hakata proovima vähehaaval seadistuse muutmist.

Tänava auto puhul tuleks pigem valida seaded, mis lubavad juhil auto võimeid maksimaalselt ära kasutada, mitte alati otsida nö parimat pidamist
26.09.2006 at 13:44
margus61
Mustangi esisilla seaded ringrajale
Kuna mu hiljutine vaaderpassiga askeldamine esirataste ümber siia topicusse juba täitsa sobib, siis panen ühe suht tubli aftermarket coiloverite müüja soovitatavad baseline või starting point seaded gen 1-le erinevateks elujuhtudeks. Vt. paigaldusjuhendi lõpp, ei oska seda tabelit siia eraldi manada. Ehk on abiks, kuigi siin uut vist midagi pole.
26.09.2006 at 13:56
Jesper
 
Mustangi esisilla seaded ringrajale
Kust seda tempi mõõtmise riistapuud hankida? Nagu ma aru saan, kujutab see endast nõelasarnast eset, mille saab rehvi pinna sisse torgata ning milles olev andur mõõdab temperatuuri sekundite jooksul peale peatumist - mingi vannitermomeetriga jõuab see rehv ju ammu enne maha jahtuda kui temperatuur mõõdetud saab.
26.09.2006 at 13:57
Lembit
Mustangi esisilla seaded ringrajale
Tevalo'st saad 280 krooni eest temperatuurianduriga testri.
See ei ole küll kosmiliselt täpne ja väga mugava anduriga, aga mõned rehvimõõtmised saad ära teha. Parasjagu niipalju, et saad mingi pildi ette suurusjärkudest ja ka sellest, kuidas temperatuurid erinevad rehvi erinevates servades ja keskel.

Korralikud riistad on kallid ja infrapunaga mõõtmisel kipub pealmine pind tuulega väga kiiresti maha jahtuma - sissetorgatavad versioonid on paremad.
26.09.2006 at 14:06
BlueStang
 
Mustangi esisilla seaded ringrajale
Type of Driving Camber*
Drag racing-no street use -.2° to -.5°
General street use -.7° to -1.1°
Aggressive street handling -1.2° to -1.5°
Road race / Autocross -1.8° to -2.5°
Specifications are for Ford Mustang only

We recommend factory Ford toe settings for all situations except track-only racing..
toe = 0° (+.25°) +.50°

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
26.09.2006 at 14:39
Lembit
Mustangi esisilla seaded ringrajale
quote:
BlueStang: We recommend factory Ford toe settings for all situations except track-only racing..
toe = 0° (+.25°) +.50°
Positive toe ehk toe in ehk kokkujooks.
Vastavad mõõdud on 17" velje puhul 0,25°=1,9 mm ja 0,50°=3,8 mm
26.09.2006 at 15:01
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Mustangi esisilla seaded ringrajale   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.