register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : kogemused nitroga?   1 2  
Poster Message
corvus
kogemused nitroga?
kuidas on kogemused nitroga? migeid jamasid või tühistusi ekspl. käigus on? tuleks millestki hoiduda?
lammutan nimelt kogu kapotialuse laiali, topin kroomi, kulda ja karda täis, värvin osad asjad üle (viin mootori keskkonna salongiga ühisesse konditsiooni) ning, et lammutamine ei muutuks igaastaseks "hobiks" topin jutiga ka nitro peale ehk saab veits rohkem hobuseid min. kulutustega :)


18.01.2002 at 16:55
peep
 
Moderator
kogemused nitroga?
Räägi Lauriga toppartsust, tema on ainuke kel isiklik kogemus ja vaata hot tuningu lehte, seal on artiklite alla kogu asi väga normaalselt ära seletatud.
18.01.2002 at 17:23
corvus
kogemused nitroga?
tsiteering mainitud tuuningu saiti:
"Pikas perspektiivis maksab nitro kasutamine siiski paraja kopika! Ei ole veel Eesti Gaasist uurinud palju neil N2O liiter maksab, kuid USAs on see balloonitäis $25 ja umbes balloonitäis kulub nädalas (vähemalt alguses, kui asi uus ja põnev on). Seega aastatega teeb see tasa juba investeeringu näiteks turbokomplekti"
Kõige eeldustega on tegu järjekordsete teoreetikutega (mul on neid ka garaazitäis + paar maastikuautot nitroga) järelikult jääb praktikutest siis ainult Lauri, kes vist põhiliselt kasutab oma autot kiirendusteks?
Lauri: kas pikemas perspektiivis mingeid tüsistusi TÄNAVAL liikudes eksisteerib?

18.01.2002 at 17:38
urmas
kogemused nitroga?
Huvitav, kas mõni modimata auto ka siia sõitma jääb ?
18.01.2002 at 17:47
corvus
kogemused nitroga?
jep jääb ikka, uusi ameeriklasi tuleb nigu kärbseid, mainitud dodge 56, siis paisatb veel üks Continental (ka viiekümnendad)tulevat + miskit on veel tilkumas tulevikus paari konteineriga loodame... :)
18.01.2002 at 17:59
peep
 
Moderator
kogemused nitroga?
Niipalju oskan ma küll öelda, et tänaval pole nitrot mõtet kasutada, kui Sa just pidevalt kellegiga foori alt võidu teha ei soovi. Palju on tavaliikluses neid olukordi kus Sa täislaksu saad anda ? Poole gaasiga sõitmiseks pole nitrot vaja. Lisaks, nitrot kasutades tuleb süüdet hilisemaks keerata, mis ilma nitrota sõites vähendab mootori võimsust. Seega see balloon nädalas nüüd vaevalt kulub. Minu teada läks Lauril üks balloon terve eelmise hooaja kohta ja 10 lb täitmine maksab Toppartsis kas 800 või oli see 850.- Kui Sa kuskil mujal täita saad siis võib hind muidugi teine olla aga ei ole ühestki teisest kohast siin EW's veel kuulda olnud.

Niikaua, kui Sa hulluks ei lähe shoti suurusega ja segu lahjaks ei lase ei juhtu Su mootoriga midagi. Aga see, et segu lahjaks ei läheks nõuab toitesüsteemi laitmatut ja asjakohast tööd.
18.01.2002 at 18:26
BlueStang
 
kogemused nitroga?
Tere,
Soovisin ka kohe peale BlueStangi soetamist lisahobuseid saada nii 75-100 tükki korraga juurde. PlyVal siis soovitas ka nitrot, kui kõige sobivamat varianti, kuid otsustasin mitte seda varianti kasutada just sellepärast, et kuidas ja millal seda siis tänaval kasutad.
18.01.2002 at 18:35
BlueStang
 
kogemused nitroga?
quote:
corvus wrote:
lammutan nimelt kogu kapotialuse laiali, topin kroomi, kulda ja karda täis, värvin osad asjad üle (viin mootori keskkonna salongiga ühisesse konditsiooni):)



BTW - kui kroomi kapotialla toppimisest rääkida, siis äkki pakub huvi üks isetegemise variant - näiteks rihmarattad üle tõmmata kroomkattega - vaata Tehnika alt headerid topicust.
18.01.2002 at 18:40
corvus
kogemused nitroga?
to Peep: tänaval ikka (ja paar kolm korda nädalas,)kus siis mujal kiirendada? kella 2 või 3 paiku öösel sõidad näiteks xxxxx maantee läbi vaatad kas kõik on OK ja siis gaasi, nii paar-kolm-neli korda järjest (oleneb tee pikkusest) - oluline ei ole kihutamine vaid "kosmonaudi tunne". Siga rahustavalt hästi mõjub! Ja kuna ma raske jalaga olen ei ole mõni foori insidentki välistatud...

ja veel: süüdet ei ole vaja hilisemaks keerata kohe mitte... :)

to Bluestang: kahjuks kasutan enamuses GM originaal osasid või ametlikult tunnustatud tootjaid (Edelbrook, Holley, Eckler), kes GM'i anyway varustavad... seega on ainult üks osa milline kodusel teel kroomida või muudmoodi"käsitleda" tuleb - tiivik - seda ei ole sellisel moel KUSKILT saada!
18.01.2002 at 20:42
Erkki
  
kogemused nitroga?
To Corvus: Süüdet pead KOHE KINDLASTI hilisemaks keerama, muidu lõhub detonatsioon Su Corvette kolvid veerandtunniga puruks. Arvatavasti on Sul mootoris veel originaal st. cast kolvid, mis ei talu üldse mingit nitrot. Nitro kasutamiseks peavad forged kolvid olema. Aga tänavakasutuseks oleks hea mitmeastmeline nitrosüsteem, mille esimene aste rakendub juba poole gaasi peal, teine aste 75% peal ja kolmas aste kui punn on põhjas. Selline süsteem muudab automaatselt ka süüdet hilisemaks. Pole hindu uurinud, aga ilmselt siga kallis on.
18.01.2002 at 21:58
peep
 
Moderator
kogemused nitroga?
Mingi 100 hp. peaks stock bottom end ikka taluma aga mine tea !:) Üldiselt tasub sellise asjaga alguses siga konservatiivne olla, kuna parem karta, kui kahetseda... Hiljem kui kogemusi juba rohkem, kannatab katsetada ühte koma teist - siis järgmise mootori juures juba tead, mis ja kuidas. Astmeline süsteem on kallis jah, ma pole uurinud kas neid üldse karpa applicationitele tehakse. Sissepritse masinatel on küll spets ringraja süsteemid, mis ka poole gaasiga midagi peale annavad.
18.01.2002 at 01:07
Jaan
kogemused nitroga?
Teatavasti on nitro suht aeglaselt pölev kütus.Seega tuleks süüdet vist varasemaks keerata.Nitro vöib põhjustada kergesti ka väljalaskeklappide,nookurite ja vedrude purunemist,kuna põlemisprotsess võib jätkuda ka väljalasketrakti ajal.Pulgad nitromootori ehitamise tarvis tasuks valida suurema võimsusevaruga,süütesüsteem tugevama sädemega.Nukk hilisema väljalaskeklapi avamisega.Nii kirjutab HOT ROD (juuli 98) vähemasti.
19.01.2002 at 14:49
PlyVal64
kogemused nitroga?
quote:
corvus wrote:
Ja kuna ma raske jalaga olen ei ole mõni foori insidentki välistatud...


Vägagi tagasihoidlik autoga sõitmise kirjeldus!!! Ma ükskord püüdsin päris pika tee oma bensiinisöödikuga rohelisel TDl kannul püsida ja see vajas tõsist pingutust, kuni roheline puhtalt Off-Roadile üle läks(Kuku tagant otse)...
Nitrot oma Vettele installides riskid nii auto kui ka enda tervisega. Muidugi võin ma olla vanamoeline, kuid vähemasti Tallinna linnaliiklus ei kannata enam tugevalt alajuhitava autoga kihutamist. Varem-hiljem lõppeb see sitasti(ja matused pole just tore teema...)

Aga stripile rullnokkasid "peetima" on kõik nitrod vist teretulnud. Muidu jäävadki õmblusmasina häälega pilusilmsed punnsilmad endast liiga hästi arvama!
19.01.2002 at 15:00
partel
  
kogemused nitroga?
quote:
Jaan wrote:
Teatavasti on nitro suht aeglaselt pölev kütus.Seega tuleks süüdet vist varasemaks keerata.Nitro vöib põhjustada kergesti ka väljalaskeklappide,nookurite ja vedrude purunemist,kuna põlemisprotsess võib jätkuda ka väljalasketrakti ajal.Pulgad nitromootori ehitamise tarvis tasuks valida suurema võimsusevaruga,süütesüsteem tugevama sädemega.Nukk hilisema väljalaskeklapi avamisega.Nii kirjutab HOT ROD (juuli 98) vähemasti.

Jutt on N20'st mitte nitrometaanist!!!
19.01.2002 at 15:03
Jaan
kogemused nitroga?
Tubli,Pärtel!
19.01.2002 at 15:10
peep
 
Moderator
kogemused nitroga?
:lol, soovitusi otse elust, nii nagu küsitud.
19.01.2002 at 19:09
partel
  
kogemused nitroga?
quote:
Jaan wrote:
Teatavasti on nitro suht aeglaselt pölev kütus.
Nitrometaan on kütus. Naerugaas ei ole kütus, vaid oksüdeerija - loe hapnik.
Kuna naerugaasi kasutamisel põleb kütusesegu kiiremini, siis pole vaja nii suurt eelsüütenurka kui ilma nitrota. Hetkel käesolev Edelbrocki Owners Manual soovitab süüdet hilisemaks keerata kaks kraadi iga 50 nitro hj kohta + kaks kuni neli kraadi "ohutusvaru".

Nukkvõlli puhul väljalaske nukk suurem ja LSA kah. Pole eriline probleem, kuna tehakse nitrole mõeldud nukkvõlle.
20.01.2002 at 14:00
Jaan
kogemused nitroga?
Nitrometaan on jah 1 alternatiivkütus.Natuke hapuka lõhnaga, bensiini meenutav vedelik.Leiab kasutust ka päris kurjade mootorite juures, ei ole üldse ime kui numbrid ka 5500+ HP ringis.
Kunagi sattus mingi kogus ka minu vaatevälja ja seepärast saigi uuritud nats tema kasutusvõimalusi.Osutus liiga utoopiliseks...
Mis aga parteli juttu puudutab,siis asi õige kuni sinnamaani, kus ta väidab, et naerugaas on hapnik...Lisahapnik, millega koos siseneb ka lämmastik silindrisse ja stabiliseerib kogu seda reaktsiooni seal.Kas partel on teadlik, mis juhtub puhta hapniku lisamisel silindrisse...Hapnik ja õli omavahel on ju sõbrad.Kui ei, siis äkki proovib.Minu meelest võiks see katse siinsele foorumile kasulik olla.
20.01.2002 at 16:23
peep
 
Moderator
kogemused nitroga?
Jaan: pole mõtet ee.auto't panna, siin teab enamik inimesi misasi on N20 ja sellepärast ei hakanud pärtel üksipulgi kõike lahti seletama.
20.01.2002 at 16:41
LaSa
 
Moderator
kogemused nitroga?
quote:
Jaan wrote:
Mis aga parteli juttu puudutab,siis asi õige kuni sinnamaani, kus ta väidab, et naerugaas on hapnik...Lisahapnik, millega koos siseneb ka lämmastik silindrisse ja stabiliseerib kogu seda reaktsiooni seal.Kas partel on teadlik, mis juhtub puhta hapniku lisamisel silindrisse...Hapnik ja õli omavahel on ju sõbrad.Kui ei, siis äkki proovib.Minu meelest võiks see katse siinsele foorumile kasulik olla.
ju ta ilmselt ikka lisahapnikku mõtleski, see ju elementaane keemia :) mis puhtasse hapnikku puutub, siis minuteada kasutatakse naerugaasi, kuna asi on kergemini doseeritav, paremini hallatav ja vähem ohtlik lahendus.. kui ka lajatataks puhast hapnikku, segu hulka (mõõdukalt, lomulikult), siis ta ju anyway seguneb kütteseguga & ei tohiks enam midagi hullu olla? BTW, palju on hapniku veeldumistemperatuur :D ?

aga räägi siis õli & hapniku suhetest?
20.01.2002 at 16:44
urmas
kogemused nitroga?
quote:
Jaan wrote:
Mis aga parteli juttu puudutab,siis asi õige kuni sinnamaani, kus ta väidab, et naerugaas on hapnik...
Imselt Pärtel siiski teab, kuidas asjad käivad. Kui selles kahtlusi tekib, siis loe Kuriksi Camarost kirjutatud artiklit tqhq saidil. Pärtel ei tea seda, kui suur keemik või füüsik siinse foormi lugeja on. Sellega seoses tekivad vahest võrdlusmomendid, mille kallal on lihtne norida. Omalt poolt lisaks: 1)vaevalt Risto oma Vettet gaasikütusele tahtis ehitada, 2)teineteisele võib tühja-tähja eest molli taguda kusagil mujal.
20.01.2002 at 16:48
peep
 
Moderator
kogemused nitroga?
quote:
Mustang GT 94 wrote:
2)teineteisele võib tühja-tähja eest molli taguda kusagil mujal.

:lol, seda ma ee.auto all silmas pidasingi...

LaSa - kui hapnikku mootorisse lased, siis see lihtsalt lendab õhku - teaduslikku keemilist põhjendust ei oska tuua aga usu mind, seda ei tasu proovida.:)
20.01.2002 at 16:56
LaSa
 
Moderator
kogemused nitroga?
quote:
peep wrote:
LaSa - kui hapnikku mootorisse lased, siis see lihtsalt lendab õhku - teaduslikku keemilist põhjendust ei oska tuua aga usu mind, seda ei tasu proovida.:)
see teaduslik põhjendus mind just huvitakski tegelikult.. kindlasti sõltub palju ka kogusest. Või põhjustab ka väga väike hapniku lisamine mootori laiali lendamise.. ?
20.01.2002 at 18:21
corvus
kogemused nitroga?
OK, kuradi kuumad eesti mehed, pidage oma hobuseid! ma pidasin ikka silmas isiklikke sõidukogemusi nitroga, mida vist vähestel on.
tehniliselt poolelt on mu mehaanikud tasemel:
Süüdet ei ole vaja maha keerata, vähemalt need kaks autot, mis CarServices tehtud on ei ole a) õhku lennanud b) seisma jäänud!
Kuna mu auto on veits imelik anyway(270 hp tehase 225 hp asemel) ja nitrot on SOOVITAV kasutada mitte rohkem kui 5-6 sekundit järjest, ei juhtu Chevi Corvette moditud small blokil midagi - lõpuks ma ei tee võistlusautot.
PlyVal: 3Liitrine V6 bensiin ja neliratast vedavad + rauad ees ja taga on midagi muud kui plastik c.1.5 meetrise maksimum kõrgusega "rahamaitseline püssikuul"... :) ja vaevalt, et ma sellega ka Offroadile lähen :)
21.01.2002 at 11:33
partel
  
kogemused nitroga?
Eelmine suvi sai kasutatud konservatiivset 100 HP'st laksu, mis vabalthingavaga suht sama tulemus oli -> 12.4 @ 187. Ilma nitrota oli sama hilise süütega u. 13.3 @170. Nitro puhul oli esimene kord 30, hiljem 34-36 total advance. Vaakumit ei kasutanud.

Oluliselt häiris nõrk süütesüsteem, mis nitro kasutamisel kooles kuskil 5500 pöörde juures - nagu oleks piirajasse lasknud. Nitro sai sisse lülitatud juba esimesel käigul, paarikümne meetri peal.

100 HP laks võtab 4 lbs N20'd minutis. Pudeleid läks suve jooksul vist kolm..

Teine on Priidu Mustang, millel 80 hj "kuiv" süsteem, algul oli mingi kala fuel pressure safety switchiga, täpselt ei tea, igatahes hiljem töötas..
21.01.2002 at 11:50
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : kogemused nitroga?   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.