register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine   1 2 3  
Poster Message
BlueStang
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Taha läheb siis Viking double adjustable coilover shock - ainult nüüd vaja abi spring rate lb valikul&(
Kas 125, 150, 175, 200 või 250lb?

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
13.12.2014 at 00:15 1 edit. Last edited 13.12.2014 at 00:17 by BlueStang
Vanapagan
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Taha ei ole üldse hea stabikat panna. Ammustel aegadel panin vähe sportlikumale sigulile ka taha stabika aga siis ei saand enam kurvis kiirendada sest tõstis sisemise ratta maast lahti ja hakkas seda põletama. Tagaveolisel peab ikka esiotsaga kere kaldumise stabiilseks saama kui kere nii vedel ei ole et ikka kannatab. Kui ikka taha stabikas panna siis peaks kinnine differ ka olema aga siis juba teised jamad. Muidugi kõik oleneb sõidustiilist, kui lihtsalt piduritega kurvi minna siis hoiab küll stabiilsemana.

____________________________
Smart CDI 0.8 30kW
13.12.2014 at 00:50
ervin
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
quote:
Vanapagan: Taha ei ole üldse hea stabikat panna. Ammustel aegadel panin vähe sportlikumale sigulile ka taha stabika aga siis ei saand enam kurvis kiirendada sest tõstis sisemise ratta maast lahti ja hakkas seda põletama. Tagaveolisel peab ikka esiotsaga kere kaldumise stabiilseks saama kui kere nii vedel ei ole et ikka kannatab. Kui ikka taha stabikas panna siis peaks kinnine differ ka olema aga siis juba teised jamad. Muidugi kõik oleneb sõidustiilist, kui lihtsalt piduritega kurvi minna siis hoiab küll stabiilsemana.
arvad sa tõesti, et cobra on ilma LSD-ta? :)
13.12.2014 at 01:11
Vanapagan
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Ei arva ma kobrasest midagi ja jutt algas vist üldse Fierost aga eks annavad need LSD-d ka järgi, kõik oleneb ikka sõidustiilist.

____________________________
Smart CDI 0.8 30kW
13.12.2014 at 01:20
DevilDeVille
  
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
lsd ei tee kõlbmatust kõlbulikku

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
13.12.2014 at 02:13
ervin
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
quote:
DevilDeVille: lsd ei tee kõlbmatust kõlbulikku
ma ei olegi väitnud, et teeb. lihtsalt kommenteerimaks luku lisamist tagasilda :)
13.12.2014 at 02:17
DevilDeVille
  
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Puht tehniliselt saab vedrustusega sörts rohkem teha, kui ilma :)

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
13.12.2014 at 02:20
rustang
  
Moderator
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Kujutame ette, mis juhtub Mustangi "quadrabind (tm)" talasillaga pidurdades.



Vaatame olukorda pidurdamise ajal küljelt. Lihtsuse mõttes oletame, et tagarattad on blokki pidurdatud. Seega oleks rattad justkui "tagasilla külge keevitatud" ja mingi jõud (inerts) nihutab autot edasi, rattad lohisemas. Tagaosa tõuseb veidi niikuinii, sest raskuskese on liiga kõrgel, toimub weight transfer esiratastele. Aga kui palju ja mida teevad sel ajal tagasilla pikihoovad?

Alumine hoob on pikk, ülemine (diagonaalhoob) on külgvaates päris lühike. Alumine töötab pidurdades tõmbele, ülemine survele. Ratta ja tee vaheline hõõrdejõud üritab silda koos ratastega kaasa pöörata. See silda pöörav jõud üritab ülemist hooba kokku suruda (difri kardaaniflantsi allapoole vajutada) aga selle asemel ülemine õõts hoopis surub auto tagaosa üles.

Kui panna kõvema reboundiga amort, siis lühemate pidurduste korral on abi suurem (pära kerkib aeglasemalt) , pikema puhul jõuab saba ikkagi liiga palju kerkida. Kui panna silla liikumist piiravad rihmad, on tulemuseks see, et pidurdusjõudude suurenedes autopära kerkib sujuvalt kuni hetkeni, mil rihmad on äkki pingul. Sel hetkel tõstetakse tagarattad hetkeks maast lahti ja auto teeb suure tõenäosusega spinni.

Ühesõnaga Blue sa võid mõelda, kas soovid olemasoleva kehva geomeetria raames olukorda parandada niipalju kui võimalik (vedru, amort) või muudad ka geomeetriat.
14.12.2014 at 13:28
tõnisson
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Hea postitus!

____________________________
446+727+Dana60
225 slant six+904+8 3/4
446+727+NP203+9 1/4+dana44
14.12.2014 at 13:36
Jesper
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
BlueStangil oli ju Cobra viimati, seal on taga nelipainuti asemel sõltumatud topelt-õõtshargid.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.12.2014 at 20:24
rookierice
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
quote:
Jesper: BlueStangil oli ju Cobra viimati, seal on taga nelipainuti asemel sõltumatud topelt-õõtshargid.
Väljalaskeaastatel 99-2004 jah. Ja 03-04 lausa kompressormootor, mis päris mõnusa häälega.
Teised cobrad ikka vankritehnoloogiaga.

Bluestang pani ju pildi ka põhjaalt.
14.12.2014 at 21:32 2 edits. Last edited 14.12.2014 at 21:44 by rookierice
BlueStang
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
quote:
Jesper: BlueStangil oli ju Cobra viimati, seal on taga nelipainuti asemel sõltumatud topelt-õõtshargid.
Mul pole jah kunagi IRS olnud

Aga rustangil väga hea point tõesti - ma teadsin küll, et UCA-don sel sillalahendusel saatanast, aga ma arvasin seni, et vedrud saadavad tagaosa orbiidile kuna stabikas keret õõtsadega ei seo. Aga, et UCA-d ise (mitte vedrud) suruvad keret tagant üles, see minu jaoks praegu paras uudis. Sellejama vastu ei aita tõepoolest mingi rebound coil amort ega kere külge kinnitatud stabikas.
Siis ei aita siin ikka muu kui vana hea Torque Arm ja Panhard Bar, siis võib UCA-d üldse prügikasti visata sealt.

Aga vedru-amordi võib sellegipoolest ka vahetada - mul siiamaani stock amort seal all koos mingi Koni teadmata väärtusega madalduse ja jäikusega vedruga.

Uurisin natuke tavavedrult coilil ülemineku teooriat.
96-98 Cobra stock tagavedru on muutuva väärtusega jäikusega 165-265lb. Coili vastavuse leidmiseks tuleb seekuidagi läbi surve rattale arvestada.
Tavavedru ja tema asukoha mõju rattale on väidetavalt 50% vedrust seega 82-132lb. Kuna coil tänu oma asukohale tekitavat jälle rattale survet 110% coili näitajast, siis peaks vaatama coili 75-120lb.
Kuna stock vedru oli ikka väga pehme ja uimane ning Vikingi pakutav vahemik on 125-250lb, siis valin turvalise keskmise: 175lb - väga hardcore ka ei võta, sest tahaks vahel piima järel ka käia ilma neere lahti raputamata. Vast annab amordi jäikusega niipalju mängida, kui vaja on.
Kui nüüd keegi asjast rohkem teab, võiks kommenteerida, kas ma oma 175-ga olen ikka õigel teel:)




____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
14.12.2014 at 22:03 2 edits. Last edited 15.12.2014 at 10:01 by BlueStang
Jesper
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Aok my bad, imestasin koguaeg teemat lugedes et mis pagana nipiga silma järgi päris normaalse silla puhul kõik need eriefektid saavutatakse. A kui quadrabind siis pole ime jah. Sry segaduse tekitamise pärast.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.12.2014 at 00:00
rookierice
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Tead sa tagaosa kaalu ka? Mitu hertsi vedrustuse sageduseks tuleb?
Sn95 on originaalis ikka uskumatult pehme. Ja jäigem tagaosa vähendab ka alajuhitavust.

Teoreetiliselt peaks see orbiidile saatmine muidugui pidamisele hästi mõjuma, sest autot surutakse küll üles, aga rattad surutakse ju vastu maad. Tagumised rattad, mis muidu kipuvad pidamist kaotama järsul sissekeeramisel. Aga sellele järgnev kurvi sissekeeramine ülikõrgel asuva tagumiku ja raskuskeskmega (ning pidevalt muutuv geomeetria) on muidugi nutune. Ja kuigi minu kätte jõudes polnud rustangi stangil enam torque armi usun ma selle lahenduse edukusse. Proovi järgi!
15.12.2014 at 15:19
rustang
  
Moderator
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Minu torque arm peaks kuskil Eestis olema! Aga kellele see läks - no enam ei mäleta.
15.12.2014 at 15:55
DevilDeVille
  
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Näide sellest, et täiesti kõlbmatu geomeetriaga asjadega sõidetakse ilma persetpüstiajamata:

http://www.jherush.com/schwartzperformance/cadillac.htm

Samatüüpi neli õõtsa istuvad ka näiteks Impala SS-i tagasillas ja stabikavarras on ka "VALESTI" ja siis keeratakse ümber kurvide.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
15.12.2014 at 17:55
smallstang
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
quote:
rustang: Minu torque arm peaks kuskil Eestis olema! Aga kellele see läks - no enam ei mäleta.

On Eestis, minu Fox-i all pesitseb torque arm ja phanhard bar.


____________________________
1 3 5
|_|_|
| | |
24 R

Mustang LX'87,5.0 HO & LX'89 2.3 R4
29.12.2014 at 18:16 1 edit. Last edited 29.12.2014 at 18:16 by smallstang
anryo
  
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
quote:
smallstang: On Eestis, minu Fox-i all pesitseb torque arm ja phanhard bar.
Ohooo mida mees! Skolko let i skolko zim...? :)
Teretulemast tagasi!

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
29.12.2014 at 18:51 2 edits. Last edited 29.12.2014 at 18:52 by anryo
smallstang
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
quote:
anryo:
quote:
smallstang: On Eestis, minu Fox-i all pesitseb torque arm ja phanhard bar.
Ohooo mida mees! Skolko let i skolko zim...? :)
Teretulemast tagasi!

Tänud!
Olen pikkemalt pasiivne lugeja olnud, kisub rohkem metsa ja mutta e. offroad.
Stangi teemaldel võttan ikka sõna.

Vabandused OT eest.

____________________________
1 3 5
|_|_|
| | |
24 R

Mustang LX'87,5.0 HO & LX'89 2.3 R4
30.12.2014 at 12:19
BlueStang
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Hetkel tuleb siis ikkagi selline lahendus, et lisaks tehase stabikale tuleb juurde veel Steeda poolt spetsiaalselt 4-link stangile väljamõeldud seadistatav swaybar (pildil see ülemine siis), mis kinnitub sillatala külge ja otsad kinnituvad tagasillast eespool lansekatest kere külge kontidega. Lubadus on 2 sek ringiajast maha saada - eks seda siis näeb suvel:)


No ja siis sellised double adjustable coiloverid ka, et just reboundi peale saaks keerata:


Tagasilla ümber oma telje keeramise vastu pidurdamisel mõtleme Amperi meestega mingi custom laehnduse välja - see letikaubana stangile saadaolev T/A tundub mulle väga robustne lahendus ja kliirensit võtab ka kõvasti maha. Ei tahaks Halli uusi sini-must-valgeid äärekive maha lihvima hakata väga. F-body jaoks on BMRil näiteks vägagi elegantne kliirensisõbralik aftermarket T/A variant olemas, mis ei asu kardaani all vaid kõrval hoopis.



____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
10.01.2015 at 02:47 3 edits. Last edited 11.01.2015 at 03:07 by BlueStang
vvt
  
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Mina oleks huvitatud taolisest infost, et kes valmistab stabikavardaid tellimise peale joonise järgi? Vat ei ole suutnud leida.
Küsimus on vene autos, millele ma mingeid topeltvardaid panna ei taha (taoliselt neid omal ajal tuuniti).
Info "Vana Karksi rallitiimi Ants teeb" väga huvi ei paku, sest taoliste antsudega on mul erandita negatiivsed kogemused, nii kvaliteedi kui lubaduste pidamisega.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
16.01.2015 at 14:36
Martin460
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Ma alustan sõnadega, et kunagi üks ants mul muutis firebirdi esistabika kuju. Tegemist oli sepaga ühest katsetehasest. Niipalju sain tookord infot, et ta kuumutas varda õige temperatuurini...paenutas palju vaja ja maha ja keeras kohe asbestkanga sisse, et jahtudes vedru omadused säiluksid. Pärast tavasõiduks toimis nii nagu peab.

____________________________
Plymouth Roadrunner 440 SixPack FB-s grupp: Kroomimine
Chrysler 300C 2007
17.01.2015 at 11:10
vvt
  
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Suurbritannias tegutseb nt üks kompanii, mis valmistab muuhulgas auto keerdvedrusid vastavalt kunde soovile (kui vajaliku mõõduga traat on olemas), keeravad valmis. Kuni tollise läbimõõduga traadist, varieeruva sammuga, koonilisi jne.
Jäi silma ühe taevakanali autosaatest, kus Minile keerati nende kummijunnide asemel lausa kaamera ees komplekt valmis.
http://www.springmasters.com/customsprings.html





____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
17.01.2015 at 14:26 1 edit. Last edited 17.01.2015 at 14:27 by vvt
90Deville
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Lihtsalt märgin ära et minile on keerdvedrusid ilma eritellimusteta juba palju aastaid müüdud erinevate minipoodide poolt.
Ot löpp

____________________________
KKK-Koledate Kastikate Klubi
17.01.2015 at 15:09
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.