register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : SPLIT: Kogemused seoses Dynomax (Maksimi) dünoga   1 2 3  
Poster Message
vvt
  
SPLIT: Kogemused seoses Dynomax (Maksimi) dünoga
quote:
madis: Siis on ju ainuke ebatäpsus ratta libisemine rullil. Käigukast, turbiin jms. ei avalda mingit mõju. Milles on vvt probleem ?

Tsiteerin su oma sõnu

quote:
Võimsusegraafik on ikka sama, kuid selleks et paika panna suhe mootori pööretega on loomulikult vaja ülekandearvu. Kuid ülekandearvu teadmata saab graafikult maks poweri igal juhul kätte

Kui jutt on MOOTORI maks power'ist, siis EI SAA. Max power väljendatakse mäletatavasti kujul xxx kW@yyyy rpm. Selles ongi probleem. Ilma mootorilt pöördeid lugemata käis vanasti see Lakis nii. Sellest saab aru, kui võrrelda samal sheedil olevat kiirust rullidel arvutuslikuga (arvestades ülekandeid, ratta diameetrit jne) - vahed olid märgatavad.

Võimsus tuletatakse kindla matemaatilise seosega hp=tq*rpm/5252

Mis juhtub hp-ga, kui rpm muuta ütleme 20%? Kui palju muutub sellest tulemus?

Rõõm tõdeda, et Maksimi juures tehakse korrektselt (kahjuks pole sinna jõudnud). Lakis käidud üsna mitu korda ja natuke analüüsivõimet ka õnneks on, et saada aru, mis on mis.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
26.03.2008 at 10:34 1 edit. Last edited 26.03.2008 at 10:35 by vvt
Joel
 
SPLIT: Kogemused seoses Dynomax (Maksimi) dünoga
Mina sattusin kah veidi aega tagasi jumala kogemata Maksimi dünosse ja lasin oma igapäevaliikuri ära dünoda. Automaatkast vahetas kõrva järgi neljanda käiguni välja protseduuri käigus. Seepärast näeb ka graafik veidi imelik välja.

Infoks veel, et graafik on RATTAST (mootorist peaks Maksimi sõnutsi olema aut.kasti puhul ca +20%). Lisaks sellele, ülemises kastis on ühikud sassis - võimsus tegelikult hobujõududes, mitte vattides ning pöördemoment on tegelikult naeljalgades (lb-ft), mitte njuutonmeetrites. See väärtuste segadus on IMO tema düno ainuke miinus, tulemused tunduvad sealt igati ausad olevat.

GRAAFIK

____________________________
2xV8
26.03.2008 at 11:17 2 edits. Last edited 26.03.2008 at 11:23 by Joel
2koma8
SPLIT: Kogemused seoses Dynomax (Maksimi) dünoga
Tere!

Käisin eile Dynomaxis võimsust mõõtmas. Mootori pöördeid küünlajuhtmest ei mõõdetud, difri ega käigukasti ülekandearve ei küsitud. Ainult tahtis teada mitu silindrit on. Huvitav, kuidas siis mootori pöörded teada saadi?

Tulemustest:

Mootor stockis 84 kw(114hp) @ 5200
176 Nm @ 3000

Mootor on hiljuti tihedaks tehtud (kompressioon spetsifikatsiooni ülemises piiris) ja süüde(stroboga) ning heitgaasid(gaasianalüsaatori järgi) täpselt remondijuhendi järgi paika reguleeritud ja korduvalt üle kontrollitud, kasutusel hea õli, uued filtrid ja uued küünlad. Kiiruslikud omadused mõõdetud stopperiga, sh. arvestatud spidomeetri viga - ka selles testis vastab auto tehase spetsifikatsioonidele, ning kütusekulu samuti.

Aga ikkagi: 69 kw (93hp) ja 153 nm
Ehk siis: -15kw ja -19nm
protsentides: -17% ja -13%


Milles võiks olla viga? Mõõteviga? Kadude arvestamise viga?

____________________________
Jag&Merc V8. LPG 4. ja 5. põlvkond.
14.05.2009 at 11:32
Fog
 
SPLIT: Kogemused seoses Dynomax (Maksimi) dünoga
quote:
2koma8:...Aga ikkagi: 69 kw (93hp) ja 153 nm
Ehk siis: -15kw ja -19nm
protsentides: -17% ja -13%


Milles võiks olla viga? Mõõteviga? Kadude arvestamise viga?

Graafik on rattajõududes minuteada.

Kusjuures ma käisin ka eile seal;) Tulemus oli täpselt seal kus arvasin.

Mind ka üllatas et ülekandeid ja küünla referentsi ei küsitud/olnud, kuid graafik paigas. (Logisin ka üle OBD pistiku samal ajal ja nüüd närin numbreid).

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
14.05.2009 at 11:39
Raceboy
 
SPLIT: Kogemused seoses Dynomax (Maksimi) dünoga
Tavaliselt on Maksim optilise anduriga mõnelt rihmarattalt pöördeid lugenud.

____________________________
www.vems.ee
14.05.2009 at 20:31
charger
SPLIT: Kogemused seoses Dynomax (Maksimi) dünoga
Käisin ka eile Maksimi dynos :) ilmselt oli suurem külastuspäev :D
Küsisin pöörete kohta ja ta ütles, et dyno sünkroniseerib otsekäigu puhul need ise ära.
14.05.2009 at 21:20
Fog
 
SPLIT: Kogemused seoses Dynomax (Maksimi) dünoga
quote:
charger: Käisin ka eile Maksimi dynos :) ilmselt oli suurem külastuspäev :D
Küsisin pöörete kohta ja ta ütles, et dyno sünkroniseerib otsekäigu puhul need ise ära.
Minu puhul olid tõmbed teise käiguga.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
14.05.2009 at 21:31
charger
SPLIT: Kogemused seoses Dynomax (Maksimi) dünoga
Siis ei oska midagi kosta. Aga mul olid pöörded suht õiged nii kasutamisest saadud tunnetuse kui ka redline järgi.
Ja polnud nii oluline ka, tahtsin vaid mingi esialgse momendigraafiku saada, et hilisemate tegevuste suunda seada.
14.05.2009 at 21:36
AndreesZ
 
SPLIT: Kogemused seoses Dynomax (Maksimi) dünoga
Kindlasti ei teinud maksim 2-se käiguga tõmmet. Mina olen käinud maksimi pingis mingi 4 korda. Alguses tehaseseadmes sobis jõud täpselt. Pärast juba nosi ja superchargeriga ei oska öelda, aga kui vaadata Soomes ühte samamoodi ehitatud autot, siis oli mul isegi natuke vähem, kui sealpool lomppi. Ise nüüd pean uuesti millalgi seadistama minema, siis käin ka pärast teisest TKTK dünost läbi, et võrdlusmoment oleks olemas.
14.05.2009 at 22:43
Raceboy
 
SPLIT: Kogemused seoses Dynomax (Maksimi) dünoga
Kui tegu kolmekäigulise automaadiga, siis on 2. käik igati paslik mõõtmiseks.

____________________________
www.vems.ee
14.05.2009 at 22:46
Fog
 
SPLIT: Kogemused seoses Dynomax (Maksimi) dünoga
quote:
AndreesZ: Kindlasti ei teinud maksim 2-se käiguga tõmmet. Mina olen käinud maksimi pingis mingi 4 korda. Alguses tehaseseadmes sobis jõud täpselt. Pärast juba nosi ja superchargeriga ei oska öelda, aga kui vaadata Soomes ühte samamoodi ehitatud autot, siis oli mul isegi natuke vähem, kui sealpool lomppi. Ise nüüd pean uuesti millalgi seadistama minema, siis käin ka pärast teisest TKTK dünost läbi, et võrdlusmoment oleks olemas.

Tegi küll.
Probleem nimelt selline, et minu kasti on võimatu "sundida" olema ühel käigul, ning vastavalt kickdown tabelile ajus isegi 5000 pealt 3-ndaga vahetab teisele et siis 500 pööret hiljem tagasi kolmandale vahetada.
Teise käiguga aga on kickdown esimesele piiratud, ehk sai lasta 3000-6000 ilma kickdownita. Sama nagu manuaalil on esimene vaid kohaltvõtuks, sama loogika on tomaadi ajusse pressitud. Seega, et vähegi normaalset pilti saada, lasin teise käiguga need tõmbed teha.

Tegu on neljakäigulise tomaadiga.

TKTK pink on hetkel(kolmapäevase helistamise seisuga) maas. Mingit kola ootavad usast, et jonksu pink saada.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
14.05.2009 at 23:18
2koma8
SPLIT: Kogemused seoses Dynomax (Maksimi) dünoga
Kui arvestada graafiku väärtus 85% mootorivõimsusest, siis võin öelda et tehase andmed andis mu auto välja küll! Vähemalt väände osas, kuna otsekäigul 4300rpm juures hakkas kardaan vibrama.
19.05.2009 at 15:06
Fog
 
SPLIT: Kogemused seoses Dynomax (Maksimi) dünoga
Kui kellelgi maksimi fööninummer telefonis võiks siia postida või mulle privasse panna. dynomax.ee on maas tänu pahalastele, kuida tahaks mõõtma minna eeldusel, et tal WB jälle jonksus on.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
03.06.2009 at 23:46
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : SPLIT: Kogemused seoses Dynomax (Maksimi) dünoga   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.