register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Syytekyynlad   1 2  
Poster Message
ylovoitka
Syytekyynlad
Kui tihti peaks autol syytekyynlaid, vahetama/ puhastama ja mis on otsesed tunnusmärgid selle tegemata jätmisel? Kui palju see mõjutab kytusekulu?
16.07.2002 at 11:07
kristjan_l
  
Syytekyynlad
Süüteküünlad peaks IMO olema süütepooli juurest sellised helepruunid. Kui nad mustad ja märjad on midagi p*****. Vahetamise kohta ei oska öelda, aga meenub et süüteküünalde karbi peal mille ma viimati ostsin oli miski kilometraaž mille järel peaks vahetama. Karbi viskasin muidugi ära :)
16.07.2002 at 22:56
hirax
  
Syytekyynlad
Eks ta rohem oma asi millal - kasvõi iga päev kui tuju on:lol Mul manual väidab, et: "Every 30,000miles or 24 months, whichever comes first" Ja ju see ikka kulu suurendab, kui mõni lähmakas benat ära ei põle ja lihtsalt õue lendab. Mõned pildid ja põhjused on siin:
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/stores/detail/-/books/1563921855/jumbo-reader/19/102-4479802-2105754#reader-link

____________________________
Mercury Cougar 86
C10 1981
16.07.2002 at 23:55
peep
 
Moderator
Syytekyynlad
Küünlad on odavad, vaheta iga 15 k. miili tagant. Ära plaatina rämpsu kasuta aga kui kasutad siis nendega võid kauem sõita, 30 k. on ok.
17.07.2002 at 10:09
Incerror
 
Syytekyynlad
quote:
peep: Küünlad on odavad, vaheta iga 15 k. miili tagant. Ära plaatina rämpsu kasuta aga kui kasutad siis nendega võid kauem sõita, 30 k. on ok.


Plaatina rämps - mis see on???

____________________________
Studebaker '64
ja silm puhkab USAkatel
17.07.2002 at 14:02
peep
 
Moderator
Syytekyynlad
st plaatina küünlad on kehvemad kui tavalised, v.a. vastupidavus.
17.07.2002 at 14:10
Incerror
 
Syytekyynlad
aga hind sama?
ja kohe pakendil ka märge et plaatina
- ma peaksise ka küünlaid vahetama, et uuringi asja!

On veel mingi kahe ja kolme sädemega, mis neist nagu kasu on???

____________________________
Studebaker '64
ja silm puhkab USAkatel
17.07.2002 at 14:14
BlueStang
 
Syytekyynlad
Mullegi huvipakkuv teema - millise tootja omi uskatel kasutada kõlbaks ja mis neist parimad on. Plaatina kohta on nüüd teada, aga iriidium ja kas tasub eelistada näiteks mitmesädemeküünlaid "monodele"?
Oma aruga paneksin NGK, kuid heat range ja gapped at ...? on veel lahtised küsimused.
Panen ühe sobivustabeli ka siia:
http://www.thunderracing.com/index.cfm?fuseaction=content&contentid=39

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
17.07.2002 at 14:34 Last edited 17.07.2002 at 14:42 by BlueStang
rustang
  
Moderator
Syytekyynlad
Ei ole veel näinud vettpidavat tõestust, et mitmesädemeküünlad kuidagi paremad on. Mitu sädet tekib mu arvates vaid ideaaltingimustel, muidu ikka 1 ainus säde seal, kus takistus on vähim (lähim elektrood, mustus vms).
Omal ajal kammisin küünalde koha pealt igasugu saite ja Mustangi stock V8-le soovitati valdavalt Autolite küünlaid. Suht odavad on ka.
17.07.2002 at 14:42
partel
  
Syytekyynlad
On jäänud mulje, et NGK nitrole, Champion vabarile ja Splitfire on mõttetus. Autolite on ok.
17.07.2002 at 14:48
BlueStang
 
Syytekyynlad
Nonii, siin Autolite soovitustabeli aadress ja mulle pakutavad küünlad, millist valida?

http://www.autolite.com/catalog/index.html

Brand Name Part # Plug Gap Notes
Autolite Double Platinum Plugs APP2545 .054
Autolite Titanium Plugs ATI2545 .054
Autolite Platinum Plugs AP2545 .054
Autolite Resistor Plugs 2545 .054


____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
17.07.2002 at 15:00
smallstang
 
Syytekyynlad
Mitmeelektroodiga küünlal tekib säde seal kus on väikseim takistus, seega kui töötav elektrood on must siis on säde seal, kus takistus vähim. Sama on ka kulumisega kui säde on 1 elektroodi ära söönud siis säde liigub edasi vähem kulunule. Samuti põleb kütus paremini kui on stabiilne ja korralik säde.

Küünaldest on NGK täitsa OK.

____________________________
1 3 5
|_|_|
| | |
24 R

Mustang LX'87,5.0 HO & LX'89 2.3 R4
17.07.2002 at 17:16
max
Syytekyynlad
Kuidas mõjutab küünalde valikut kaante vahetus (raua asemele alum), surveaste tõstmine, perf nuka kasutamine jne? Milliste parameetritega küünal tuleks valida? Kui kataloogist vaatad, saad stock mootorile sobiva parameetrid, aga kui modidega arvestada, siis peaks stocki omadest natuke erinevad vist panema...
17.07.2002 at 17:57
2koma8
Syytekyynlad
streetraceorgis on sellel teemal palju juttu olnud. targemaks sai küll sealt.
17.07.2002 at 18:08
mrtn
Syytekyynlad
Mul oli Autolite'iga negatiivne kogemus. Mootor lonkas tühikäigul. 1 uus küünal kaotas isolaatori, nii, et mats käis läbi. Kuna küünal asus tulemüüripoolsel küljel, siis ei näinud ka, et küünal pealtoolt tahmane on. Hakkasin siin küünlaid kontrollima, keeran küünla padruniga lahti ja näpuga edasi. Keeran ja keeran, keeran päeva, 2 ja tüki kolmandatki. Siis helises kusagil kelluke, et kõik pole õige. Küünla sisu käis lihtsalt ringi. Aga muidu pidi Autolite'i ka Motorcrafti nime all müüdama.
17.07.2002 at 19:07
peep
 
Moderator
Syytekyynlad
LT1 jaoks on NGK hea (ise ka kasutan) ja AC Delco ei pidavat ka paha olema. Tegelikult on vist nii, et tuleb lähtuda mis konkreetsele mootorile sobib - turbojapsid (Mitsu Evo, urabus) pidid jälle Denso'dega hästi liikuma...
17.07.2002 at 19:46
askeldaja
 
Syytekyynlad
quote:
smallstang: Mitmeelektroodiga küünlal tekib säde seal kus on väikseim takistus, seega kui töötav elektrood on must siis on säde seal, kus takistus vähim. Sama on ka kulumisega kui säde on 1 elektroodi ära söönud siis säde liigub edasi vähem kulunule. Samuti põleb kütus paremini kui on stabiilne ja korralik säde.

Küünaldest on NGK täitsa OK.

Sama arvamus. Isegi natuke pettunud "mitmeelektroodiga" küünaldes ;)
17.07.2002 at 22:51
Erkki
  
Syytekyynlad
Olen alati kasutanud NGK-sid ja pole kunagi pidanud neis pettuma. Tõsi küll, täna õhtul keerasin peale Autolite'i racing küünlad, kuna tahan näha kas on mingit vahet...
Raadini siis :burnout
17.07.2002 at 23:21
viplala
Syytekyynlad
quote:
ylovoitka: Kui tihti peaks autol syytekyynlaid, vahetama/ puhastama ja mis on otsesed tunnusmärgid selle tegemata jätmisel? Kui palju see mõjutab kytusekulu?

Mu saurusel tõusis benakulu lakke nii 18 100-le, käisin siis diagnostikas, seal keerati küünlad maha, kõigil oli keskmine elektrood olematuks põlenud. Vahetati küünlad ja õhufilter, benakulu langes linnas 12-le.
17.07.2002 at 00:43
PlyVal64
Syytekyynlad
Ehh, eile vahetasin oma Plyl siis kah esimest korda küünlaid, Champ Y7C läks peale. Ei mingit muret: raadiohäirete summutita, logisevale kontaktsüütele mõeldud ja odavad(144 EEK 6 tk.). Ja pagana hästi töötavad ... eelmised siis olid peal 5,5+ aastat ...
18.07.2002 at 10:28
Sniper
Syytekyynlad
Kuna teema on juba olemas (küll väga vana), siis ei hakka uut tegema.
Küsimus nimelt selline, et kas peale küünalde vahetust tuleb ka süüdet lasta paika reguleerida või on uutel küünaldel mingi sisse töötamis aeg?
Nädalavahetusel sai NGK-d(ilmselt väga ammu vahetamatta) vahetatud ACDelco-de vastu.Nüüd aga jätab mootor vahele ja puterdab.Piibud on korralikult küünaldel peal.
Või on küünal/küünlad vigased. Kommentaare?

23.10.2006 at 11:03
Astro-97
  
Syytekyynlad
minu astrol oli ka esimesed kaks päeva anomaaliad, kuid siis läks kõik iseenesest paika.
ostsin uued küünlad. sellele aastakäigule oli parim variant R43TS.
24.10.2006 at 20:33
Saemees
 
Syytekyynlad
Täna öeldi mulle Ameerika Auto's küünlavahetusvälbaks 100K miili (meister vaatas kuskilt manualist/arvutist) ??? Ise paistis kah veidi ehmatanud oma avalduse peale.

____________________________
Dodge RAM 1500 '10
Cadillac CTS '08
Bobcat S175
24.10.2006 at 21:07
Sniper
Syytekyynlad
quote:
ASTRO-87: minu astrol oli ka esimesed kaks päeva anomaaliad, kuid siis läks kõik iseenesest paika.
ostsin uued küünlad. sellele aastakäigule oli parim variant R43TS.

US-Parts müüs mulle CR43TS. Ja peaks ütelema, et sul Margus on õigus.Puterdamine on ära kadunud ja mootor toimetab suht ühtlaselt (ka külmana).Kohati nagu jätaks paar korda vahele aga muidu on ok.

Kuna küünlaid on Astrol kuradima n*ss vahetada, siis juhtus ka selline asi:
25.10.2006 at 13:20 1 edit. Last edited 25.10.2006 at 13:22 by Sniper
aare45
 
Syytekyynlad
Alerole sai pandud NGK TR55 tavalised küünlad.OK.

____________________________
TÖÖSTUSLIKUD VENTILAATORID
Tel:512 3835
Chrysler GV - 3,3L 2005
Hyundai IX35 4WD 2014
Citroen Berlingo 2015
-----------------------------------
17.08.2007 at 09:50 2 edits. Last edited 26.09.2007 at 20:44 by aare45
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Syytekyynlad   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.