register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : Cherokee XJ '99  
Poster Message
tfr
 
Cherokee XJ '99
Paneks siis Blazeriarmee tasakaalustuseks siia veidi Mopari toodangut ka :)

Tegelikult oli tegemist täiesti planeerimata impulssostuga - eks see Renault Twingo nimeline seljakott, millega ma viimane aasta liigelnud olin, aeg-ajalt veidi väikseks jäi, aga ülejäänud aja andis ~900kg tühimassi ja 1.2-liitrise turbomootori kombinatsioon päris vahva linnaraketi. Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. :)

Siis aga sattusin möödunud kevadel täitsa kogemata selle XJ peale ja selles aju tagumistes soppides olevas nimekirjas nendest autodest, mida kunagi elus omada võiks, on ta alati olnud - selline stiilselt kandiline, aga samas daily driveriks siiski täiesti tänapäevane. Grandil juba sellist võlu enam ei ole kuidagi näiteks. Hinna/kvaliteedi suhe oli igati mõistlik ja nii ta koju tuli.

Mina olen autol kusjuures teine omanik - esimene ostis ta USAs uuena ja millalgi 2000ndate keskel siia kolides tõi ta siis konteineriga kaasa. Tulemuseks üldiselt väga viisakas seisukord (mõned kriimud stangedel ja üks väike mõlk tagaluugil välja arvata), teada ajalugu, selle aastakäigu kohta vägagi mõistlik 130k miili läbisõit ostes ja märkus "ümberasuja vara" tehnilises passis, mis loodetavasti ehk ülevaatusepunktis edaspidi veidi leebema teeninduse annab :)

Suuri fotosessioone polegi jõudnud teha, paar üksikut pilti, kuhu ta peale on jäänd kogemata:





Pärineb siis aastast 99, 4.0 ja automaatkast mõistagi. Ainsaks miinuseks on NP231 vahekast, aga küll ma ükskord töötava 242 ka leian kusagilt.

Üleval on ennast senini väga viisakalt pidanud - peale ostu sai Beautys vahetatud mahlad, piduriklotsid ja üks esimene pooltelg, peale seda sai puhtalt kütust sisse valatud kuni nüüd käesoleva aasta alguspäevadeni, kus ta järsku keset -20 ilma keema läks. Süüdlaseks osutus üks järgi andnud radikalõdvik, Beautyst koos täieliku jahutusvedeliku vahetusega (sinnasõiduks sai vett peale valatud) 84EUR eest uus ja liigub jälle.

Kütusekulust - see, mida ma Reisiselli XJ-ostuplaani-teemas mõnda aega tagasi kahtlustasin, on nüüdseks ka kinnitust saanud - kui suvel ei saanud ma 100% linnakulu kuidagi alla 17, siis viimase kolme paagitäie tangitu ja läbisõidu jagamistehe on kuluks kõik korrad täpipealt 16.1 andnud. Ilmselt tänu sellele, et kuna 231 kast nelivedu koguaeg sees hoida ei luba, tuleb sellise vahelduvalt libeda asfaldi peal lihtsalt rahulikumalt võtta.

"Tuunimisest" on siiani saanud ainult tehasemakk (mis USAst tulnuna Tallinnas ainult Elmarit ja Pereraadiot mängis) miski lihtsa Clarioni CD-mängija vastu vahetatud. Ja nüüd nädalajagu tagasi sai üks kasutet kärukonks ostetud ja liivapritsi/värvi saadetud - kui see sealt tagasi jõuab, läheb ka külge, selle järgi oli eelmine suvi ka ikka korduvalt vajadust.
17.02.2011 at 00:57
hunt
 
Cherokee XJ '99
See on tõesti nii kole auto .. et lihtsalt ILUS, kui kole üks asi saab olla !

Kui kunagi suureks kasvan, siis ostan jälle sellise.

Ise kolistasin aastakese sellise '97 isendiga ringi. Tõesti üsna ontlik liikumisvahend - erinevalt Kränd mudelist sõida temaga ikka nagu sõiduautoga .. ei mingit lollakat õõtsumist ..
Huvitav, aga minu omal oli küll 242 vahekast. Kütusekulu on linnaliikluses 17 sajale norm .. maanteel sain loomkatse tulemusena Tallinn - Pärnu otsal 10,1 .. seda tagaveo ja cruise kontrolliga (kompuutri näit.) .
Aga võttes arvesse ostuhinda, ülalpidamiskulusid, välimust (koledust), ka kütusekulu ... on ta mu arust talviseks liikluseks vaat et üks optimaalsemaid liikureid .
Ja kärutassijatele teadmiseks - pass lubab 3500 kilu sikutada.

Mulle meeldib eriti see 97+, ehk faceliftiga isendi välimus ja sisu ja unistaks järgmiseks talveks taas sellisega joonel olla.

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
17.02.2011 at 11:27
jürgen
 
Cherokee XJ '99
Meil peres ka üks faceliftitud isend. Tume roheline ja musta sisuga. Valmistatud 2001a ja kapoti alla topitud diiselmootor. Mulle ka hirmsasti meeldib see "kole" kandiline auto. :) Peaks ka ilusad pildid tegema ja siia üles viskama, sest blazeri vendi on tekkinud siia liiga palju. :)
17.02.2011 at 21:12 1 edit. Last edited 17.02.2011 at 21:13 by jürgen
tfr
 
Cherokee XJ '99
quote:
hunt: Huvitav, aga minu omal oli küll 242 vahekast.

Niipalju kui ma internetiavarustest aru saanud olen, siis standardvarustuses oli 231 ehk Command-Trac, 242 oli lisavarustuse nimekirjas.

Ja kuna minu auto ja esimene omanik pärinevad algselt Arkansase osariigist, kus talv tähendab +10 kraadi kanti temperatuure, siis ilmselt seal polnud see nii oluline, et selle eest lisa maksta.
19.02.2011 at 14:26
Oldermann
 
Cherokee XJ '99
Kui ma omale pikalt igapäeva autot otsisin, siis selline Jeep oli üks kandidaatidest, just talvele mõeldes. Omas hinnaklassis on tegemist kindlasti mõnusa igapäeva autoga, eriti talvel. Oma kandilisusega mõjub auto üsna veenvalt, korralik tööriistakast. Muretuid lumeseid miile!

____________________________
Universumi arhitekt
19.02.2011 at 14:53 1 edit. Last edited 19.02.2011 at 14:56 by Oldermann
viplala
Cherokee XJ '99
quote:
jürgen: Meil peres ka üks faceliftitud isend. Tume roheline ja musta sisuga. Valmistatud 2001a ja kapoti alla topitud diiselmootor. Mulle ka hirmsasti meeldib see "kole" kandiline auto. :) Peaks ka ilusad pildid tegema ja siia üles viskama, sest blazeri vendi on tekkinud siia liiga palju. :)

Palju su masuudipressil kütust 100'le läheb?
19.02.2011 at 16:21
jürgen
 
Cherokee XJ '99
Täpselt ei teagi, kuna sai detsembri alguses ostetud ja eks talvel külmaga läheb kütet ka rohkem. Peres meil see rohkem maal ja metsas ködistamise auto. Hetkel trassil ca 9-10l ja vaikselt lumes ukerdades ca 15l. Autol on kepikast.
19.02.2011 at 17:37
kotkloom
Cherokee XJ '99
Kui mina veel samalaadse aparaadiga kulgesin oli maanteekuluks 9l ja linnas ca 13l sajale, mootoriks loomulikult 4l reaskuuene bensukas ja 5-ne käsikast.

____________________________
Jeep Cherokee 4x4 `77 4,2L
Jeep Cherokee 4x4 `90 4,0L
Dodge RAM 1500 4x4 Quad Cab`99 5,9L V-8 Magnum (4 inch lift)
21.02.2011 at 02:41 1 edit. Last edited 21.02.2011 at 03:18 by kotkloom
tqhq.ee foorum : Minu auto : Cherokee XJ '99  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.