register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Plenumi modimine  
Poster Message
2koma8
Plenumi modimine
Kas kellelgi on kogemusi või võrdlusmomenti tekkinud dual plenumi muutmisel common plenumiks?

Olen lugenud, et common plenum aitab kõrgetel pööretel 4k+ paremini hingata, kuid madalatel pööretel kaotab mootor erksust.

Tahan teada, kas masin muutub linnasõidu jaoks võimatult uimaseks või on erinevus vaevumärgatav.

Plenumi maht on pool mootori töömahust.

____________________________
Jag&Merc V8. LPG 4. ja 5. põlvkond.
17.03.2011 at 06:37
2koma8
Plenumi modimine
quote:
2koma8: Kas kellelgi on kogemusi või võrdlusmomenti tekkinud dual plenumi muutmisel common plenumiks?

Olen lugenud, et common plenum aitab kõrgetel pööretel 4k+ paremini hingata, kuid madalatel pööretel kaotab mootor erksust.

Tahan teada, kas masin muutub linnasõidu jaoks võimatult uimaseks või on erinevus vaevumärgatav.

Plenumi maht on pool mootori töömahust.


Ise küsin, teen, vastan:

Eemaldasin plenumil vaheseina. Mootorile tekkis jõud ka 4 - 5.5k vahemikku, 2k piirkonnas on ka toekam, kuid 3.5-4k *vist* tekkis mingi lahjem koht. Igapäeva tava-linnasõiduomadused ja küttekulu ei muutunud. Enam pole kõrgematel pööretel sellist "kägistatud" tühjalt lärmava mootori tunnet ja ühtlasel maanteekiirusel saab hakkama vähema gaasivajutamisega. Sama plenumiga sõidetud ka terve talv ja probleeme polnud.


Free Mod-i kohta minu jaoks kena tulemus.

____________________________
Jag&Merc V8. LPG 4. ja 5. põlvkond.
23.07.2012 at 08:12 1 edit. Last edited 23.07.2012 at 08:20 by 2koma8
rivo09
Plenumi modimine
quote:
2koma8:
quote:
2koma8: Kas kellelgi on kogemusi või võrdlusmomenti tekkinud dual plenumi muutmisel common plenumiks?

Olen lugenud, et common plenum aitab kõrgetel pööretel 4k+ paremini hingata, kuid madalatel pööretel kaotab mootor erksust.

Tahan teada, kas masin muutub linnasõidu jaoks võimatult uimaseks või on erinevus vaevumärgatav.

Plenumi maht on pool mootori töömahust.


Ise küsin, teen, vastan:

Eemaldasin plenumil vaheseina. Mootorile tekkis jõud ka 4 - 5.5k vahemikku, 2k piirkonnas on ka toekam, kuid 3.5-4k *vist* tekkis mingi lahjem koht. Igapäeva tava-linnasõiduomadused ja küttekulu ei muutunud. Enam pole kõrgematel pööretel sellist "kägistatud" tühjalt lärmava mootori tunnet ja ühtlasel maanteekiirusel saab hakkama vähema gaasivajutamisega. Sama plenumiga sõidetud ka terve talv ja probleeme polnud.


Free Mod-i kohta minu jaoks kena tulemus.


Mis asi on plenum ?
23.07.2012 at 08:29
hents99
  
Plenumi modimine
Ilmselt irooniline küsimus, aga vastus on siit näha.



____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
23.07.2012 at 08:49
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Plenumi modimine  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.