register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : Pontiac Firebird 5.7 v8 89a   1 2 3 4  
Poster Message
vvt
  
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
Kui sa "koonust" tahad panna, siis kindlasti selline, mida ei õlitata (on olemas, nt AEM). Mäletan vanast ajast, et kunagi kui ainult õlitatavad koonused olid, siis elektrik ühtevalu puhastas ja pesi MAF-e. See on pritsega F-keha omapära, et sisselaskekõri on lühike ja otsene ning esimene asi, mis sealt gaasi andmisega lendavat õli püüab, ongi MAF. Kui sisselaskes on mingi käänuline toru, siis peab see liigse kinni.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
19.04.2012 at 13:48
Laurip5
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
Pole kaua teemat uuendanud, vahepeal ehitusega natuke rahulikumalt võtnud aja nappuse tõttu. Praeguseks olen soetanud 85-90a Trans-Am laiendid ja tagastange, esistange on mul mingisugune olemas, kuid sellega on liiga palju tööd, vormist väljas igatepidi, mitmest kohast neetidega üritatud parandada, lõhki mitmest kohast ja praguline. Kui ma ei leia sellist stanget, siis ei jää muud üle kui see korda teha. Korra käis ka mõte peast läbi, et lõikaks alt laiendiriba ära ja siirdaks mu vanale stangele, kuid sellel jällegi plastikliistud, mis tuleks sel juhul ära kaotada ja augud kinni liimida. Ühesõnaga otsin sellist stanget mis pildil:



Praeguseks on uste sisepinnad värvitud ja juhiuks küljes, nüüd ajan kõik tiibade uste ja kapoti vahed paika, laiendid korra külge ja siis saab eeltõid tegema hakata.




11.06.2012 at 23:49
Laurip5
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
Vahepeal olen suutnud autol eeltööd suuremjaolt ära teha kuni esimese krundini, nüüd lasin tal päikest kenasti võtta, et pahtel ja krunt kahaneks, nüüd veel 240 pika lauaga üle käia ja uuesti kruntida. Ühesõnaga palju pole enam värvimiseni jäänud.














25.07.2012 at 19:05
Laurip5
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
Tervist foorumlased! Pole ammu teemat uuendanud. Vahepeal ostsin ühe 3gen'i juurde 5.7 mootori ja muude jubinate pärast. Välimuse muudan 83-85a Trans-Am' Ehk siis ringi tõstsin laiendid, stanged, esitiivad ja kapoti. Mootor sai samuti eelmine nädal teiselt kerelt maha tõstetud, midagi head sealt ei tulnud. Blokis mõlemal pool mõrad, ühesõnaga otsin uut blokki!!! Kui kellegil jääb midagi silma või teab kellel vedeleb palun andke teada!!! Mootori lammutasin seibideks, õnneks midagi hullu polnud, vänta peaks saama veel lihvida rääkisid targemad mehed igatahes. Samas oodatud mõtted, kuhu/kellele viia mootor remonti, kui olemas uus blokk vaja vänt lihvida,uued saaled,jne ühesõnaga täielik kap remont vaja.






13.12.2012 at 00:04 1 edit. Last edited 13.12.2012 at 00:06 by Laurip5
Marko L
 
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
quote:
Laurip5: Tervist foorumlased! Pole ammu teemat uuendanud. Vahepeal ostsin ühe 3gen'i juurde 5.7 mootori ja muude jubinate pärast. Välimuse muudan 83-85a Trans-Am' Ehk siis ringi tõstsin laiendid, stanged, esitiivad ja kapoti. Mootor sai samuti eelmine nädal teiselt kerelt maha tõstetud, midagi head sealt ei tulnud. Blokis mõlemal pool mõrad, ühesõnaga otsin uut blokki!!! Kui kellegil jääb midagi silma või teab kellel vedeleb palun andke teada!!! Mootori lammutasin seibideks, õnneks midagi hullu polnud, vänta peaks saama veel lihvida rääkisid targemad mehed igatahes. Samas oodatud mõtted, kuhu/kellele viia mootor remonti, kui olemas uus blokk vaja vänt lihvida,uued saaled,jne ühesõnaga täielik kap remont vaja.


Kõige kindlam on viia Erkki juurde. Kõige odavam ei ole aga 100% kindel tulemus.

____________________________
Ford Mustang Club Estonia
66" Ford F600
96" Camaro Z28
14.12.2012 at 10:08
v8inside
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
Miks ise mootorit kokku ei taha panna? Neid mootoreid kerge ehitada, lased ploki, vända jne vajalikud hooldused kuskil firmas teha ja komplekteerid mootori ise ära.
On muidu palju ajude nussi ja paberiamajadnust ARK-s kui v6 asemel v8 panna?
05.01.2013 at 16:56
DevilDeVille
  
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
quote:
v8inside: Miks ise mootorit kokku ei taha panna? Neid mootoreid kerge ehitada, lased ploki, vända jne vajalikud hooldused kuskil firmas teha ja komplekteerid mootori ise ära.
On muidu palju ajude nussi ja paberiamajadnust ARK-s kui v6 asemel v8 panna?

eeldaks, et doonor tuli papritega, peaks arkijebenn kenasti elimineeritud olema. a kuna sama mootorit samal aastal pakuti, pole probleemi ka kahepütilisamisega.


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
05.01.2013 at 22:19
Maik
  
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
Kaaned jne saad Silleris lihvida ?

Vänta arvan,et viljandis ei saa - samas ei tea ka. Ülejäänud ma teeks sinu asemel ise,aega sul preagu on- talv ikkagi. NM võti ja mingi käsiraamat kätte igaksjuhuks.

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
05.01.2013 at 22:53
v8inside
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
Kas lähed carb teed? V6 mudelil vist tagasild ka trummlitega. Peaksid kasutama doonormasina tagasilda, mis ketaspiduritega. Ei taha uskuda, et ARK laseks V8 ümberehitust läbi trummlitega ja kui carb teed lähed, siis võib ka jama tulla ARK-is kuna kõik vähemalt 89a mudelid olid sissepritsega ja kui ma ei eksi, siis üldse kõik V8 mudelid 3gen ajal olid kas TBI või TPI pritsega masinad ja vaid algusaastate v6 olid carb.
Eks parem kuulame mis teised targemad räägivad, kes asja paremini jagavad. Ma ju kõigest Fordi mees :D
Tänu raskemale mootorile pead ka esivedrud vahetama v8 mudeli omade vastu välja.

____________________________
SN95 GT 94
New Edge GT 99
06.01.2013 at 06:03
DevilDeVille
  
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
quote:
v8inside: Kas lähed carb teed? V6 mudelil vist tagasild ka trummlitega. Peaksid kasutama doonormasina tagasilda, mis ketaspiduritega. Ei taha uskuda, et ARK laseks V8 ümberehitust läbi trummlitega ja kui carb teed lähed, siis võib ka jama tulla ARK-is kuna kõik vähemalt 89a mudelid olid sissepritsega ja kui ma ei eksi, siis üldse kõik V8 mudelid 3gen ajal olid kas TBI või TPI pritsega masinad ja vaid algusaastate v6 olid carb.
Eks parem kuulame mis teised targemad räägivad, kes asja paremini jagavad. Ma ju kõigest Fordi mees :D
Tänu raskemale mootorile pead ka esivedrud vahetama v8 mudeli omade vastu välja.

ARK tarkpeade silmis on v8 ja trummelpiiderite kombo küll viimane murelaps. Tahaks eeldada.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
06.01.2013 at 08:02
mehaanik666
  
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
Enamus 3 gen firedest on tagant trummlitega, kaasaarvatud v8 mootoritega. T/A GTA oli tehasest tagant ketastega.
Ja v8 karpasi on ka neid .
06.01.2013 at 11:32 1 edit. Last edited 06.01.2013 at 11:34 by mehaanik666
DJ Seebimull
  
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
Esivedrusid ei pea vahetama, mul oli nina peal 454 big block (malm kaantega) ja 2,8 vedrud, sõitu sai väga hästi teha.

Kuni ´87 aastani peaks olema enamus v8 f-bodysid karpa mootoriga, TPI pritse tuli mõned aastad varem, kuid nende masinate osakaal siiski väike.

____________________________
FULL THROTTLE CLUB
http://usaraud.ee/?id=4_65_27_6436 (reklaam)
07.01.2013 at 13:22
Laurip5
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
Auto kereosa, esitiivad ja tagaluuk koos tiivaga värvitud, 30dets kell 1 öösel lõpetasin. Kerega pole praegu aega saanud edasi tegeleda, vaja veel kapotile, stangedele ja laienditele eeltöö teha ja ära värvida. Reedel helistati kuulutuse peale ja pakuti tervet 5.7 mootorit, kuna hind oli hea ja samuti sain proovida/kuulata siis ilma pikema mõtlemiseta tõin ära, nüüd on mul 2x mootorit millest üks teha, olen rääkinud Georgiga Tartust Premiumpartsist, tundub usaldusväärne koht, viin mootori sinna tegemisse arvatavasti.Muidugi ma saaks ka ise hakkama, kõik tööriistad ja koht olemas, aga tahaks natuke jõulisa juurde. Taga on ketaspiduritega sild Trans-Am'i alt, ja mootori ümberregamine pole probleem arkis. Esivedrud on mul juba ammu vahetatud V8 vedrude vastu, vahe on suur, kõvasti jäigemad ja jämedamad on võrreldes V6 omadega.

mõni pilt jutule juurde.









07.01.2013 at 14:11
Grimmy
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
Mina ei muudaks midagi passis. Las olla see v6 seal, huinja sul keegi arugi saab ... :D

Suurema mootoriga läheb kindlustus ka kallimaks ju.
09.01.2013 at 13:20
kadjakas
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
Mis tehnoloogiaga need "tulelinnud" on tekitatud?

quote:
Laurip5:


09.01.2013 at 15:47
anryo
  
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
(Kui keegi soovib, siis mul on PFCE klubi logo tegemise ajast samasugused tulilinnu kujundused vektorgraafikana olemas)

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
09.01.2013 at 16:04
Laurip5
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
Tulilinnud tulid lihtsalt, otsisin netist pildi, ja orig mõõdud ja saatsin meiliga tegijale :) Iga reklaamidega tegelev asutus peaks hakkama saama. Seejärel kleepisin linnud enne lakkimist värvipinna peale ja lakkisin üle.

Nii, mul on nüüd asi sealmaal, et olemas kaks komplekti kaanesid, oskab keegi targem mees soovitada millised kaaned valida.

Blokk: 10054727
TJ4527222
K0706PHC




Kaaned: 1) 14102193 601


2) 14101083 H317

Mis vahet neil on ? Numbrid tunduvad suht samad ju ?




05.02.2013 at 00:33 2 edits. Last edited 05.02.2013 at 01:31 by Laurip5
Fog
 
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
quote:
Laurip5:1) 14102183 601
2) 14101083 H317

14102193 1.94"/1.5" 65.3cc Swirl port TBI, ehk jura.
14101083 1.94"/1.5" 64.0cc TPI head, parem kui eelnev.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
05.02.2013 at 01:22
Laurip5
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
Suured tänud!
05.02.2013 at 01:30
Laurip5
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
Asi areneb, värvitud peaaegu kõik, peale külje laiendite. Nüüd tuleb hakata vaikselt kokku panema.






10.03.2013 at 09:31
Laurip5
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
Vana mootor maas, auto tagasi garaazi, vahetan vedrud ja mootoripadjad ära. Tekkis ka paar küsimust, on keegi 2.8 > 5.7 karpa swapi teinud? Mure just elektriga, on õnneks on mul olemas karpa mootori mingisugune poolik kapotialune juhtmestik. Samuti tuleb mul probleem ka kelladega, või on kuidagi võimalik midagi ümber teha? Igasugune nõu oleks teretulnud.



Mootoril kontrollisin surved, puhastasin/värvisin, vaatasin kõik üle ja vahetasin tihendisarja.

30.03.2013 at 20:15
90Deville
 
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
karpamootoril ei olegi mingeid erilisi juhtmeid,, kui originaal karpa siis sinna üks juhe tooreklapi jaoks,jagajasse üks süütevool ja teine tahoka jaoks ning genekas ja starter.

____________________________
KKK-Koledate Kastikate Klubi
30.03.2013 at 00:55
Laurip5
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
Karpa pole originaal, carter performer. Elektriga pole väga sina peal. Kuid kas ma selle salongisisese juhtmestiku jätan samaks kõik, ja kõik viled toimivad?
31.03.2013 at 13:50
90Deville
 
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
Ma jätaks küll köik samaks, lihtsalt kapotialt tuleb välja raalida mis juhe kuhu läks sellel 2.8l ja kasutada ainult neid mida vaja on. Geneka-ja starteri juhtmed töenäoliselt peaks ilusti sobima ka uue konega, siis on sul veel vaja ühte juhet mis süüte sissekeeramisel vooluga varustatakse, selle paned jagaja külge kus + märk on, selle körvale käib tahokajuhe, jagaja külge siis. Carteril on tooreklapp trossiga vöi elektriline?
Siis tembiandur ja öliröhuandur, need ehk saab 2.8 küljest v8 külge ümber kruvida kui pistikud muidu ei istu.
Mitte midagi keerulist ei ole, kui ise natuke rahulikult vaatad natuke saad hakkama kindlasti.
Bensupump on tal vist paagis, pritse oma? Sellel pead vähemalt voolu tagant ära vötma kui pumpa välja ei viitsi vötta ja selleasemel mingit söelaga bensuvötturit aretada.
No ja siis jääbki hunnik pritsega seotud juhtmeid üle lihtsalt kapotiall, need vöid ju hiljem eemaldada kui köik mu toimima saadud on

____________________________
KKK-Koledate Kastikate Klubi
31.03.2013 at 14:03
Laurip5
Pontiac Firebird 5.7 v8 89a
Uuendan teemat. Vahepeal palju tööd auto kallal tehtud. Mootor peal, käib, kuid vajab spetsialisti kätt, kes süüte ja karpa korralikult paika ajaks. 1 juuni olen F-body'l kohal, kui kõik hästi läheb.



20.05.2013 at 23:58
tqhq.ee foorum : Minu auto : Pontiac Firebird 5.7 v8 89a   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.