register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : 69 Mustang Mach1 390   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
ull17
  
69 Mustang Mach1 390
quote:
sven59:
quote:
ull17:
keretöid jäi silma ka naaber Oldsi juures olev Mustang. Huvitav oli vaadata sven59 valget versooni. Kere muidugi väga kriitikat ei kannata, aga ega must Mustang Ameerikamaal tehtud kereremondiga oli algselt kordades hullem.
Ise pooldaks siiski musta varianti, kuna aga originaalis on pastel hall, ei oleks ka selline toon välistatud.
Kui sul Mustangist isu täis saab, olen avatud pakkumisele. :)


Ilus sile on su mustang küll :). Mul on ka plaan ikka täiesti pulkadeks ja algusest peale. Ma vaatasingi seda kui algmaterjali ja esimese asjana hakkasin põhja uurima. Ikka päris kobe oli mingeid erilisi keevitusi ei olnud. See, et kere detailid vähe lainetavad ja ei jookse nii peenelt kokku, kui peaks, ei häirinud mind üldse. Kõige kurvem selle juures on see, et kui kõik ära teha ilusti, siis on maru kahju ringi sõita. Elada pidevas hirmus, et keegi kriimustab, et ise kraabid jne.

Ega see auto laiskusest ka tegemata ei ole. Mul lihtsalt haruldasemad projektid jooksevad praegu. Sellega on niisama tore sõita.
Et üks V8 projekt, mis ka tegelikult siia foorumisse sobiks, on siin:
http://www.volga.ee/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4914&postdays=0&postorder=asc&start=0
Muidugi Volgaga on ilus töö tehtud. Endal ka üks musta numbri alla tehtav GAZ 21 lõpu järgus. Paar GAZ 24 -ja on läbi käinud, aga seevastu GAZ 21-e plekitööd on tehtud 22-le autole. Muidugi ühtegi KGB varianti pole ette juhtunud.

____________________________
Keretööd, värvimine. Tel. 56 90 10 90 Tartu.
28.12.2017 at 10:40
sven59
 
69 Mustang Mach1 390
quote:
Muidugi Volgaga on ilus töö tehtud. Endal ka üks musta numbri alla tehtav GAZ 21 lõpu järgus. Paar GAZ 24 -ja on läbi käinud, aga seevastu GAZ 21-e plekitööd on tehtud 22-le autole. Muidugi ühtegi KGB varianti pole ette juhtunud.

Siis on volga kogemus sul kõva. Oleme teinud ka Gaz 21 KGB variandi, see tegelikult gaz 23. Millel juba must nr käes - kõige originaalsem taastatud auto 99% - nüüdseks on vead ka parandatud.
projekt on ise siin:
http://www.volga.ee/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4917
ja ilmus ka autolehes: https://www.autoleht.ee/uudis?id=11704

Et kui mustangit hakkan taastama, peab ta ka saama väga korralik - ei mingeid otseteid. Praegu tahan veel sõita :).
28.12.2017 at 17:04
ull17
  
69 Mustang Mach1 390
quote:
sven59:
quote:
Muidugi Volgaga on ilus töö tehtud. Endal ka üks musta numbri alla tehtav GAZ 21 lõpu järgus. Paar GAZ 24 -ja on läbi käinud, aga seevastu GAZ 21-e plekitööd on tehtud 22-le autole. Muidugi ühtegi KGB varianti pole ette juhtunud.

Siis on volga kogemus sul kõva. Oleme teinud ka Gaz 21 KGB variandi, see tegelikult gaz 23. Millel juba must nr käes - kõige originaalsem taastatud auto 99% - nüüdseks on vead ka parandatud.
projekt on ise siin:
http://www.volga.ee/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4917
ja ilmus ka autolehes: https://www.autoleht.ee/uudis?id=11704

Et kui mustangit hakkan taastama, peab ta ka saama väga korralik - ei mingeid otseteid. Praegu tahan veel sõita :).

Minu lugupidamine.:)

____________________________
Keretööd, värvimine. Tel. 56 90 10 90 Tartu.
28.12.2017 at 20:30
sven59
 
69 Mustang Mach1 390
Aeg on sealmaal, et auto peaks laiali lammutama ja viimase peale ära tegema. Ja kui juba teha, siis tuleb mustale numbrile. Minu kerekood näitab, et auto peaks olema D5 pastel grey. Olen seda värvi vaadanud nii ja naa, aga mustagit seda värvi värvida oleks patt. Oskab äkki keegi öelda, et kui suur miinus oleks värvida auto mõnda teist tooni, mis selle aastakäigul värvivalikus on?

06.05.2018 at 06:36
DevilDeVille
  
69 Mustang Mach1 390
a) pole sel värvitoonil häda midagi - kõlbas toona Shelbyle, kõlbab täna ka meile
b) originaalsusele mõjub toonivahetus alati halvasti



____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
06.05.2018 at 07:40
ranno24
69 Mustang Mach1 390
Lase mingi tiib(mingi suvaline) selle tooniga(D5 pastel grey) värvida, siis saad paremini aru kas sobiks või ei. Mingeid fotosid vaadata või väikest värvikaarti on suht mõttetu. Suurem detail annab parema nägemuse.
06.05.2018 at 08:30
sven59
 
69 Mustang Mach1 390
Kui see sobiks, kui pastel grey, siis ei ole küsimustki.

06.05.2018 at 08:49
peep
 
Moderator
69 Mustang Mach1 390
Minu auto puhul originaal värvitooni puudumise eest hindamisel miinust ei antud.
06.05.2018 at 20:52
Kingfisher
 
69 Mustang Mach1 390
Mul küll isiklik kogemus puudub seoses mustade numbritega, kuid ma arvan ka, et kui valid mõne teise tooni mis oli samuti valikus, siis see ei anna mingit miinust. Ma olen asjast niimoodi aru saanud, et värv peab olema originaal ja et tehase värvi ja originaal värvi vahele ei saa võrdusmärkki alati panna.
Aga värvivalikust rääkides valiksin ise meadowlark yellow või royal maroon-i.



____________________________
'38 Ford V8 2dr sedan
'68 DeVille convertible
'69 el Camino
'72 el Camino (body)
'72 Buick Skylark
'88 Beauville Van 6,2d daily driver
08.05.2018 at 09:25
ull17
  
69 Mustang Mach1 390
quote:
kingfisher: Mul küll isiklik kogemus puudub seoses mustade numbritega, kuid ma arvan ka, et kui valid mõne teise tooni mis oli samuti valikus, siis see ei anna mingit miinust. Ma olen asjast niimoodi aru saanud, et värv peab olema originaal ja et tehase värvi ja originaal värvi vahele ei saa võrdusmärkki alati panna.
Aga värvivalikust rääkides valiksin ise meadowlark yellow või royal maroon.

Ise võib ju igasuguseid asju arvata, aga kui vin koodis on värvi toon määratud ja kui sõiduk on värvitud teist värvi, ei saa me rääkida enam musta nr. märgi väärilisest sõidukist.
See musta nr. märgi värk lastigi siin mõni aeg nii põhja, et igasugused ebardidki said musta nr. Mis see siis olgu? Sellistel komisjonihärradel tuleks munad pihku võtta, kes mööndusi teevad. Musta nr. märgi vääriline sõiduk peab olema originaal või originaalile väga sarnane, need on kriteeriumid, millest tuleneb hiljem ka sõiduki kõrgem hind ja väärtus.
Kui vin kood ei määra värvi tooni, on natuke mängumaad rohkem. Nt. nagu Gaz 21 puhul on võimalik oma äranägemise järgi valida toonide hulgast, millised olid tol ajal kasutuses ja väita, et just see sõiduk tuligi tehasest täpselt seda tooni..
Musta nr. märgi saamiseks on laias laastus kaks varianti. Sõiduk on originaalkujus säilinud, see tähendab et kõik on originaal nagu tehasest tuli. Teine variant, kui sõidukil on kere värvitud, tuleb ka kõik teised detailid taastada uue vääriliseks.
Seega algul toleb kohe otsustada, kas originaalne vanasõiduk või hobisõiduk.



____________________________
Keretööd, värvimine. Tel. 56 90 10 90 Tartu.
08.05.2018 at 17:56
rollingjack
 
69 Mustang Mach1 390
quote:
ull17:
Ise võib ju igasuguseid asju arvata, aga kui vin koodis on värvi toon määratud ja kui sõiduk on värvitud teist värvi, ei saa me rääkida enam musta nr. märgi väärilisest sõidukist.

Rahu, ainult rahu, nagu lendav propeller ütles. 1969 aasta Ford Mustangi koodis ei ole kere värvist haisugi. 9 on 1969 eest ja seejärel koostetehas- üks kolmest, edasi kere tüüp ja mootori kood ning lõpuks seerianumber:

http://mustangattitude.com/mustang/1969vinmatrix.shtml

____________________________
Have fun and be safe!
08.05.2018 at 19:37
Vanaisa
  
Moderator
69 Mustang Mach1 390
enamikul vanadel mikidel pole VIN varustusega seotud. Selleks on SPID label, vanadel alumiiniumbirka kuskil mootoriruumis, uuematel paber kuskil salongis/pagassis.
Aga kas ise oleksid õnnelik oma musta numbri üle kui tead et värv teadlikult vale sai? Sisekaemuse teema rohkem, eksole.
08.05.2018 at 19:46
sven59
 
69 Mustang Mach1 390
quote:
rollingjack:
quote:
ull17:
Ise võib ju igasuguseid asju arvata, aga kui vin koodis on värvi toon määratud ja kui sõiduk on värvitud teist värvi, ei saa me rääkida enam musta nr. märgi väärilisest sõidukist.

Rahu, ainult rahu, nagu lendav propeller ütles. 1969 aasta Ford Mustangi koodis ei ole kere värvist haisugi. 9 on 1969 eest ja seejärel koostetehas- üks kolmest, edasi kere tüüp ja mootori kood ning lõpuks seerianumber:

http://mustangattitude.com/mustang/1969vinmatrix.shtml

Sul on jah täiesti õigus, vin ei näita midagi. Näitab see:


ja siis selline info:
08.05.2018 at 20:07
sven59
 
69 Mustang Mach1 390
Ma olen igalt poolt nüüd vaadanud ja D ikka ja jälle tähistab hoopis acapulco blued. See decoder, mis ma kasutasin oli lihtsalt vigane. Et kui keegi vastu ei vaidle, siis hakkan siniseks värvima hoopis.
08.05.2018 at 21:13
kaedoo
 
69 Mustang Mach1 390
See ju väga uhke kombo aga :) tolmu pühid pidevalt. Tee auto endale mitte foorumile, virisejaid leidub alati(nagu mina). :beer
08.05.2018 at 21:48
mrtn
69 Mustang Mach1 390
issand, see tolm! ja see kütusekulu!
08.05.2018 at 21:50
sven59
 
69 Mustang Mach1 390
quote:
kaedoo: See ju väga uhke kombo aga :) tolmu pühid pidevalt. Tee auto endale mitte foorumile, virisejaid leidub alati(nagu mina). :beer

Endale teengi, ainult et musta numbriga. :)
Et siis allolev pilt ka selgitab mida miski tähistab ja all veel väikeses kirjas lisatud 5 tähendus.



08.05.2018 at 21:58
kaedoo
 
69 Mustang Mach1 390
quote:
mrtn: issand, see tolm! ja see kütusekulu!
:kill
08.05.2018 at 22:05
Kingfisher
 
69 Mustang Mach1 390
quote:
ull17:
quote:
kingfisher: Mul küll isiklik kogemus puudub seoses mustade numbritega, kuid ma arvan ka, et kui valid mõne teise tooni mis oli samuti valikus, siis see ei anna mingit miinust. Ma olen asjast niimoodi aru saanud, et värv peab olema originaal ja et tehase värvi ja originaal värvi vahele ei saa võrdusmärkki alati panna.
Aga värvivalikust rääkides valiksin ise meadowlark yellow või royal maroon.

Ise võib ju igasuguseid asju arvata, aga kui vin koodis on värvi toon määratud ja kui sõiduk on värvitud teist värvi, ei saa me rääkida enam musta nr. märgi väärilisest sõidukist.
See musta nr. märgi värk lastigi siin mõni aeg nii põhja, et igasugused ebardidki said musta nr. Mis see siis olgu? Sellistel komisjonihärradel tuleks munad pihku võtta, kes mööndusi teevad. Musta nr. märgi vääriline sõiduk peab olema originaal või originaalile väga sarnane, need on kriteeriumid, millest tuleneb hiljem ka sõiduki kõrgem hind ja väärtus.
Kui vin kood ei määra värvi tooni, on natuke mängumaad rohkem. Nt. nagu Gaz 21 puhul on võimalik oma äranägemise järgi valida toonide hulgast, millised olid tol ajal kasutuses ja väita, et just see sõiduk tuligi tehasest täpselt seda tooni..
Musta nr. märgi saamiseks on laias laastus kaks varianti. Sõiduk on originaalkujus säilinud, see tähendab et kõik on originaal nagu tehasest tuli. Teine variant, kui sõidukil on kere värvitud, tuleb ka kõik teised detailid taastada uue vääriliseks.
Seega algul toleb kohe otsustada, kas originaalne vanasõiduk või hobisõiduk.



Originaalsus on sõltuvuses valmistamise aastast:

a) valmistamisajaga enne 1. jaanuari 1930 – vähemalt 70 % ulatuses;
b) valmistamisajaga alates 1. jaanuarist 1930 kuni 31. detsembrini 1945 – vähemalt 75 % ulatuses;
c) valmistamisajaga alates 1. jaanuarist 1946 kuni 31. detsembrini 1960 – vähemalt 85 % ulatuses;
d) valmistamisajaga alates 1. jaanuarist 1961 kuni 31. detsembrini 1970 – vähemalt 90 % ulatuses;
e) valmistamisajaga alates 1. jaanuarist 1970 ja vähemalt 35 aastat tagasi – vähemalt 95 % ulatuses.
Selleks, et konkreetsel Mustangil saada mustad uunikumi numbrid, peab olema auto vähemalt 90% originaal. Kahtlen sügavalt, et ainult värvitoon 10% kogu sõidukist on. Vahepeal liikus ringi kollane ´75 või ´76 Corvette, mis oli turbotatud ning samuti musta numbriga. Kumb siis on rohkem musta numbri vääriline, kas taastatud ja turboga Corvette, kuigi turbot neile ei pandud või siis täielikult originaali taastatud Mustang, millel ainus erinevus tehasest väljumise ajaga oli see, et värv on teine, kuigi ikkagi valikust, mida sellele autole pakuti?

http://forte.delfi.ee/news/auto/autoentusiasti-abc-mida-tahendab-must-number-ja-kuidas-vanasoiduk-arvele-votta?id=78406650

edit:
"Ilusa, aga originaalile mittevastava värviga musta numbrit ei saa. Täpsemad nõuded ja hindamise kriteeriumid on vanatehnikaklubid ja eksperdid kokku leppinud läbi ühiste arutelude ning need põhimõtted on käsiraamatu kaante vahel."
Sinna käsiraamatu kaante vahele ma näinud ei ole, aga sellest tekstist võib mitut moodi aru saada. Kui värv on võetud sellest värvivalikust, mida talle pakuti, siis on ju originaalile vastav(?), sest seda värvi neid oli ju saada. Originaalile mittevastav oleks siis näiteks roosa siniste triipudega.

____________________________
'38 Ford V8 2dr sedan
'68 DeVille convertible
'69 el Camino
'72 el Camino (body)
'72 Buick Skylark
'88 Beauville Van 6,2d daily driver
09.05.2018 at 10:22 1 edit. Last edited 09.05.2018 at 10:38 by Kingfisher
sven59
 
69 Mustang Mach1 390
Ma tõesti ei taha autot pastel greyks värvida. Ma veel siiralt usun, et kuna mu värvikoodiga on selline segadus, siis värvides ta aqupulco blueks ja metallikuna, kuna tellida saab teda ainult metallikuna http://www.automotivetouchup.com/touch-up-paint/ford/1969/all-models/, siis miinuspunkte ei tule. Meil on siin paar autot musta numbriga, üks 99% ja teine 98% miinused tulid klambritest, tihenditest, generaatori värvist, poritiiva liist aasta võrra uuem, seibid kapoti all vale mõõduga ja relee kaas natuke vale aasta.
09.05.2018 at 13:27
F1ERO
69 Mustang Mach1 390
Ekspertide nimekiri on mnt.ee olemas. Tasub helistada ja asja uurida. Paar päeva tagasi sain ühele oma liikurile "musta numbri" ning üldjoontes on eksperdid lahkelt nõus infot ja ka kogemusi jagama.

____________________________
Pontiac Fiero
Lincoln MKX
Jeep Wrangler Rubicon
09.05.2018 at 17:05
BlueStang
 
69 Mustang Mach1 390
quote:
sven59: Ma olen igalt poolt nüüd vaadanud ja D ikka ja jälle tähistab hoopis acapulco blued. See decoder, mis ma kasutasin oli lihtsalt vigane. Et kui keegi vastu ei vaidle, siis hakkan siniseks värvima hoopis.


Sinine mustang on väga hea...;)

Aga ilma naljata ka, et ma arvan et Sinu óige juhtum on Acapulco Blue with blackout hood treatment

Oleks D6, siis oleks see Pastel Grey.

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
10.05.2018 at 13:02 1 edit. Last edited 10.05.2018 at 13:13 by BlueStang
sven59
 
69 Mustang Mach1 390
quote:
BlueStang:
quote:
sven59: Ma olen igalt poolt nüüd vaadanud ja D ikka ja jälle tähistab hoopis acapulco blued. See decoder, mis ma kasutasin oli lihtsalt vigane. Et kui keegi vastu ei vaidle, siis hakkan siniseks värvima hoopis.

Sinine mustang on väga hea...;)

Aga ilma naljata ka, et ma arvan et Sinu óige juhtum on Acapulco Blue with blackout hood treatment

Oleks D6, siis oleks see Pastel Grey.

Kas BlueStangil on ka oma sinine täkk või?
10.05.2018 at 19:30
ull17
  
69 Mustang Mach1 390
quote:
BlueStang:
quote:
sven59: Ma olen igalt poolt nüüd vaadanud ja D ikka ja jälle tähistab hoopis acapulco blued. See decoder, mis ma kasutasin oli lihtsalt vigane. Et kui keegi vastu ei vaidle, siis hakkan siniseks värvima hoopis.

Sinine mustang on väga hea...;)

Aga ilma naljata ka, et ma arvan et Sinu óige juhtum on Acapulco Blue with blackout hood treatment

Oleks D6, siis oleks see Pastel Grey.

Loomulikult on kõik sõiduki omaniku otsustada, aga pooldan ka kindlalt kahe käega välimuselt sinist (väga hea, täpselt ,,õiget" tooni sinine), musta kapotiga Mustangi kui halli.


____________________________
Keretööd, värvimine. Tel. 56 90 10 90 Tartu.
11.05.2018 at 10:06
sven59
 
69 Mustang Mach1 390
Mulle meeldib ka sinine väga. Sai ka seda küsimust arutatud vanasõiduki numbri komisjoniga. Kuna D ümber on segadus, siis võin värvida siniseks, aga sinised mustangid ei olnud seest punased. Et nüüd pean sisu muutma kas mustaks või valgeks. Elan ka vast selle üle, aga samas jäi lahtiseks konflikt mis tekiks ettenähtud sisu tooni ja välise värvile vastavuses. Ühesõnaga originaalis tuli ta hallina, see on selge. Kui halliks ei värvi - miinuspunktid mulle kusagilt tulevad. Hullem pidi olema kui ikkgi konseptsioon on vale, et mul sinine auto punase sisuga.
12.05.2018 at 07:15
tqhq.ee foorum : Minu auto : 69 Mustang Mach1 390   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.