register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : '73 El Camino   1 2 3 4 5  
Poster Message
incognito
 
'73 El Camino
Vahepealsed nädalad pole päris niisama passitud.

Küttesüsteem sai täienduseks 30L fuel celli, originaalpaaki olid augud sisse roostetanud.


Kütusetorustik raamil


Võtsin lahti, puhastasin/värvisin piduri proportsiooniklapi


Ligi nädal kulus kere põhja keevitamise ja värvimise peale :)



Jep, päevad läksid juba öö peale ära. Vahva raadio Sanyo hoidis vaimu üleval.




____________________________
Daytona Shelby Z '88
Dart Sport '74
El Camino '73
09.07.2017 at 18:47 3 edits. Last edited 14.09.2018 at 11:25 by incognito
Hellborn
'73 El Camino
Kere puksid meenutavad hokilitreid ... või mis kraam see tegelikult on?

____________________________
Harley 88"
Chevrolet M1028 379"
Buick Le Sabre Coupe 468"
Shvetsov ASh-62IR Radial Engine 1830"
NOTHING BEATS CUBIC INCHES --- BIGGER IS BETTER

FULL THROTTLE CLUB
09.07.2017 at 20:19
kaedoo
 
'73 El Camino
Peaksid väljanägema sellised:

Litrisse peaks mingi hülsi ikka panema mis teeb ülemise ja alumise puksi üheks.
Ja 30L paak? Kas auto ainult kiirenduseks? :beer
09.07.2017 at 20:31
incognito
 
'73 El Camino
eks nad litrid on :D hülsid saab sisse treida ikka.
Tuli käepärasem ja soodsam.

Auto on pigem lõbusõiduks ja ehk ka veidi rajale seega esialgu kõlbab see fuel cell ka :) hiljem mõne teise tehnikaga saab orginaalpaagi tagasi alla.
Argipäeva sõitudeks on mul small blockiga mopar :)

____________________________
Daytona Shelby Z '88
Dart Sport '74
El Camino '73
09.07.2017 at 21:18
vvt
  
'73 El Camino
quote:
Võtsin lahti, puhastasin/värvisin piduri proportsiooniklapi

Nii nagu sul ülemised vasktorud prop. klapi küljes on painutatud, ei tohi piduritorusid panna, torud tuleb painutada nii nagu sul on paremalt allakõlge minev toru pandud!
Pragunemise oht (kogetud). Painutada tuleb piisava kaarega, et tekiks kompensaator surve all toru paindumisele ja temperatuuriga kahanemisele.

Muidu tubli töö, et viitsitakse põhjaalust ka kenaks ehitada :hail

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
13.07.2017 at 15:26 3 edits. Last edited 13.07.2017 at 15:33 by vvt
incognito
 
'73 El Camino
Tänud info eest, ma ühendan uue peasilindri külge, siis saab veel neid torusid kohendada.
Eks see projekt ongi paras ühe suve kool :)

Et blower tahab lühikest veepumpa, ning veidi teistlaadi rihmaratast, oli vaja välja mõelda mingisugune lahendus generaatori kinnitamiseks.
Väga viisakaid bracketeid saab tellida ligi 100e eest, aga ma mõtlesin käesolevatest materjalidest ise ühe valmistada.
Väliskuju veidi viimistleda ning ära värvida, täidab eesmärgi küll.



Hankisin ka ühe mehhaaniliste kellade komplekti, originaalis on autol vaid spidomeeter ning signaal-lambid.


BBC testikäivitamine pukis oli täna plaanis.
Mahlad püsisid sees ning prelube sujus hästi, akudrell HV pumbaga hakkama ei saanud - tahtis suitsu välja ajada.
Vähe suurem elektridrell sai õnneks hakkama.

Seejärel läks veidi põnevamaks
Esmalt avastasin, et olin kogemata testipukile ostnud 24V releed - nominaalpinget kusjuures releel eraldi kirjas ei olnudki, koodi sees olevast numbrist 24 sai aimu.

Leidnud töötavad releed selgus, et pumba ja regulaatori liitmikud lekivad - teflonteipi ei soovitata kasutada, alternatiivina keermeliim?
Sai üles seatud Kuuba stiilis kütusesüsteem :)
Pump muidu mõnusalt vaikne ning rõhuregulaatoriga kohe 7psi.



Auto saab hiljem kogu küttesüsteemi vähe viisakamate AN fittingutega, aga testipukil on tava voolikud ja liitmikud.


Lõpuks stardi nupu vajutamiseni jõudsin, kiilus starter kinni.
Proovisin 0.3mm ja 2mm shimmidega, tulemus ikka sama. Visuaalselt oleks hambumine justkui OK, aga ei taha hammakat tagasi lasta.
Mootorit edasi-tagasi pöörates läheb oma kohale tagasi, käsitsi hammakat välja tõmmata ei erine mõnest töötavast starterist.

Aeg maha võtta ning veidi nuputada, milles viga...starter on pärit 70s BBC pealt.
Mõned mõtted:
Gen V ja MK IV bbc on millegipärast erinevad starterid, mida ei tahaks väga uskuda.
Flex on uus ning värvitud, värv segab?
Starteri võlli otsapuks kulunud ning see põhjustab kinni kiilumise? Samas näpuga loksutades jällegi ei tuvastanud suurt erinevust mõne teise starteriga.


____________________________
Daytona Shelby Z '88
Dart Sport '74
El Camino '73
13.07.2017 at 23:30
kaedoo
 
'73 El Camino
Kui see shrimm on plaat starteri ja ploki vahel siis ei oska kosta. Mu autol oli probleem just selles et starter oli liiga lähedal hammasvööle. Tegin plekitükist plaadi ja siiani OK.
13.07.2017 at 00:04
incognito
 
'73 El Camino
Mu esimene mõte oli sama, mistõttu proovisin erinevaid spacereid.
Ehk prooviks esmalt lihtsalt mõne teise starteriga.
Ei saa ka välistada, et flexplate'l mingi viga juures.

Ehk kellegil siin 168 hambalise starter vedelemas, mida oleks nõus prooviks laenama.
Mul endal on 2tk 153 hambalise omi.


____________________________
Daytona Shelby Z '88
Dart Sport '74
El Camino '73
14.07.2017 at 09:00
madis
'73 El Camino
quote:
incognito: eks nad litrid on :D hülsid saab sisse treida ikka.
Tuli käepärasem ja soodsam.

Auto on pigem lõbusõiduks ja ehk ka veidi rajale seega esialgu kõlbab see fuel cell ka :) hiljem mõne teise tehnikaga saab orginaalpaagi tagasi alla.
Argipäeva sõitudeks on mul small blockiga mopar :)

Ma päris litrit ei soovitaks - natuke uurimist ja kui on teada mis kõvadus ja kas on nt õlikindel jne siis saaks õige materjali ETRA balticust. Pakun et oma 20-30 euri võib ära kuluda :)

Sest muidu nääd palju vaeva - treimine ja pressimine jne aga tulemus on küsitav.
15.07.2017 at 11:56
PTC
  
'73 El Camino
sai treitud puksid oma camarole materjalist nimega delrin
15.07.2017 at 15:31
madis
'73 El Camino
quote:
PTC: sai treitud puksid oma camarole materjalist nimega delrin

Krt see pole just mõistlik - POM on ju suht rabe materjal.

Miks mitte osta jupp polüuretaani või kvaliteetset kummi ?
15.07.2017 at 15:46
SPITFIRE
 
'73 El Camino
Kummi ja polüuretaani treimine peaks juba suht teadus olema. Mina väidaks, et POM pole rabe, vastupidi, pidi hakkama surve all roomama, olen POMi ka kantpressi all painutanud.

____________________________
Hell Camino
15.07.2017 at 18:25
madis
'73 El Camino
Nooo... Puksi mõte on vibrat ja lööke summutada, POM seda ei tee.

Kummi ja polüurekat on mõtekas treimise asemel lihvida või siis pistad vedelasse lämmastikku ja külmutad ära ning treid. Ei mingit teadust. Pealegi, võid alustada sellega et kõigepealt paigaldad sisemise hülsi ja välist diameetrit treid juba selle abil.
15.07.2017 at 18:50
tõnisson
 
'73 El Camino
No tänapäeva sirgesõidu rallipuks, näiteks õõtsas, on määritav delrin/alu.
madis, millest sa teeksid puksi, kui eesmärk oleks maksimaalselt vabalt liikumine?



____________________________
446+727+Dana60
225 slant six+904+8 3/4
446+727+NP203+9 1/4+dana44
15.07.2017 at 21:06
madis
'73 El Camino
Ma googeldaksin millise shore kõvadusega kummi offroadi mehed kasutavad.
15.07.2017 at 22:28
incognito
 
'73 El Camino
Veidi ka uurisin neid kohalikke kummimüüjaid, aga jäi mulje et mõistliku hinnaga ja kohe saab vaid õhukest lehte.
Eks tulevikus mõne järgmise projektiga teeb tiba teisiti. Selle autoga sai esialgu litreid proovitud.
Õli või keemiakindluse üle ma väga ei muretse, see auto tõenäoliselt aastas palju ei sõida ning igasugused mahlad on plaanis oma kohal hoida :)

American beautyks autot nähtavasti kokku ja sõitma ei saanud, küll aga jätkab tempokalt edasi!

Enne Beautyt jõudsin keevitada+värvida salongi


Darti peal oleva holley konvertisin secondary metering blocki peale. Võimaldab mugavamalt seadistada.
Holley 0-3310-2 750cfm 4160 tüüpi karburaator, millel secondary metering plate, düüse pole.
Holley 34-13 on spetsiaalne metering block mille abil saad 4160 tüüpi karburaatori 4150 sarnaseks ning secondary düüsid.
https://www.holley.com/products/fuel_systems/carburetor_components/metering_blocks_plates_and_conversion_kits/metering_block_conversion_kits/parts/34-13
Analoogne komplekt on olemas ka väga levinud 0-1850 600cfm karburaatorile, tootekood selle puhul: 34-6



Täna siis lõpuks sai ka mootori käima :)
Puhastasin flexplate värvist ning lisasin starterile veel lisa spacereid, kippus vähem peale jääma aga ei jaksanud mootorit eriti ringi pöörata.
Sain õnneks ka laenuks ühe ministarteri, millega tekkis järgmine probleem - hammakad veidi kohakuti:

Ajutise lahendusena panin seibid flexplate ja väntvõlli vahele ning sai starteri korralikult tööle.

"its alive!"
Mootor läks hästi käima ning peale väiksemat seadistust suutis tühikäiku ca 1000pöörde juures hoida.
Nukkvõlli oli juba eelmine omanik sisse töötanud, seega ei pidanud seda nn sissetöötamist teostama.



Edasi õlipann maha ning ümber teha - et mahuks Camino alla. Plaanisin võtta olemas oleva Moroso eeskujuks.
Seejärel juba tehnikat peale tõstma hakata.
Hetkel on see pann ikka paras bassein, 10L õli neelas alla enne kui hakkas midagi dipsticki peal näitama.

____________________________
Daytona Shelby Z '88
Dart Sport '74
El Camino '73
17.07.2017 at 23:33 3 edits. Last edited 17.07.2017 at 23:38 by incognito
incognito
 
'73 El Camino
Leidsin kola seest uue käigukasti padja


Värvisin veidi komponente punaseks.
Pidurisadulad said uued sisu ning värvi, peasilindri sain ka külge.
Küll aga tekkisid raskused pidurite õhutamisel, proportsiooniklapp ei taha kuidagiviisi tagumist toru toita - kas panin puhastades valesti kokku või on midagi muud viga, vaja veel kontrollida.



Lõpuks jõudis järg ka sinnakanti, et mootorit sai peale tõstma hakata.
Hetkel läheb mootori järele TH350, sest selle puhul ei pea kardaani ringi tegema ning bolt-on lahendus. Küll aga selgus üsna ruttu, et torque converteri poldiavad flexiga kokku ei lähe (153/168 hamba teema vist jälle) Õnneks oli üks sobiva suurusega avadega võtta.

Mootori tõstmine läks alguses sujuvalt, aga seejärel tekkis probleem - mootoripoolsed kõrvad oleks justkui liiga laiad/kaugemal kui raamipoolsed puksid .. nii umbes 10-15mm
Veidi ootamatu, sest MK IV plokk samade kõrvadega istus peale.



Ehk on homme päev targem, saab plokke ning erinevaid patju/kõrvu mõõta proovida.



____________________________
Daytona Shelby Z '88
Dart Sport '74
El Camino '73
22.07.2017 at 01:09 1 edit. Last edited 14.09.2018 at 11:28 by incognito
incognito
 
'73 El Camino
Vahetanud mootori kinnituskõrvad tiba väiksemate peale sai tehnika lõpuks peale.
Headerid said nii mõnegi koha pealt haamrit aga siiski läks sujuvamalt kui näiteks Hookerite paigaldus mopari A-body peale.
Väjast vaadates justkui poleks midagi muutunud :) Ehk saab tuleva nädala lõpuks juba proovisõitu teha.




____________________________
Daytona Shelby Z '88
Dart Sport '74
El Camino '73
23.07.2017 at 23:03 1 edit. Last edited 23.07.2017 at 23:05 by incognito
malloc
'73 El Camino
Vabanda minu laiskust praegu teemat mtite korralikult läbi lugeda, aga mis sellest kompressorist sai, mis vahepeal nagu oleks tee mootori külge leidnud?

Muidu, selle auto välimus üldiselt on ikka vabsjee "valmis" Jube hästi kulunud, vägev töö!
24.07.2017 at 07:21
incognito
 
'73 El Camino
Kompressor on alles, tegemist on Weiand 8-71 isendiga.
Välimus on jah "Natural" ja veidi kiita ka saanud, seega jätab selliseks :)




____________________________
Daytona Shelby Z '88
Dart Sport '74
El Camino '73
24.07.2017 at 16:31 5 edits. Last edited 26.07.2017 at 21:38 by incognito
MENT_GORILKA
'73 El Camino
Ei taha tõrva meepotti tilgutada, aga kui loen ja vaatan, kui suure hoole ja armastusega, raha kokku hoidmata, veermik ja mootor korda saab, siis kere rotikaks jätta...nu ei tea...ei meeldi kohe üldse ja näitusel jääks mul selle eest autole punktid andmata, ütlen ausalt...see auto oleks viimase vindini korda tehtud kerega ka superilus (st sobilik uus värvivalik, kroomdetailid jne, st peensusteni tehase originaali lähedale taastatud). Kuidagi jätab sellise tunde, nagu omal ajal poogiti Sapakale võimekas mootor külge, kuigi välimus oli originaal ja siis oli imestamist kõvasti, et see masin ei peaks ju ometi nii hästi edasi minema... :)
24.07.2017 at 20:17
DevilDeVille
  
'73 El Camino
Ma vägahästi ei kujuta ette, kuidas presenteerida originaalikstaastatud kaminat originaalipähe, kui kapotist rihmavilistaja välja vahib. Ja sellega kaasnevad paratamatult ka rehvid, mida keegi originaalina ei usuks.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
24.07.2017 at 20:46
wagoneer
'73 El Camino
See auto on just nii lahe. Mis krdi pärast peab kõik asjad lihvima prillikiviks?
Meie naabrite Soomlaste ja natuke kaugemate Rootslaste juures on Väga palju samalaadse lähenemisega masinaid. Ja mitte ainult USA päritolu. Viimati Rootsis olles sai silmitsetud GMC kastikat mis oli just samasuguse välimusega. Ja,et see välimus ei kaoks oli auto üle tuisatud poolmatt lakiga. Mootoriks LS 525hp
Läikivaks värvida jõuab alati.

Super projekt igaljuhul ja jõudu viimaste "meetrite" läbimiseks kokkupanekul.

____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
25.07.2017 at 21:14
2TEP60
  
'73 El Camino
Ilus auto.välimus jäägu omaniku otsustada.meerikas on ka see rotikate autode kultuur täiesti toimiv.seal on lausa sellistele omad yritused ja kiirendused.kuhu prillikivisid ei lastagi.lööge yuutuupi ratty muscle ja kaege.

____________________________
May the spring be with us!!
25.07.2017 at 21:40
v6sa
'73 El Camino
quote:
incognito: ....
Välimus on jah "Natural" ja veidi kiita ka saanud, seega jätab selliseks :)




Kannatust ja selgroogu praeguse kuue väljakandmisel. Läikivaid ülerestaureeritud isendeid on piisavalt selletagi.
25.07.2017 at 21:41
tqhq.ee foorum : Minu auto : '73 El Camino   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.