register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.   .. 5 6 7 8 9 10 11 ..  
Poster Message
vvt
  
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
No 72 eurot aastas ei viitsiks ka mina tõmmelda. Aga kui üritatakse taolisi suurusjärke nagu arenguseire keskus fantaseerib, tuleb midagi teha, kui taolisi "vähekasutatavaid" autosid, mis aasta sõidavad ehk 500 km, on mitu, siis ajab tigedaks küll.
Probleem näib jätkuvalt olevat selles, et kui teemat hakkavad arendama tegelased, kel kokkupuude asjaga piirdub pere ainsa liisingu ökoboksiga, siis meiesugustele saab asi karm olevat.
Palju ühe 460 cid bigblocki CO2 emissioon oleks, 500 grammi/km?

Üks päästeventiil ehk oleks teatud vanusest (nt 30a) jätta need autod rahule, need on kas hobiautod, mis sõidavad vähe või suvel liikuvad pensionäride Ladad, keda ei peaks ka üle maksustama.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
27.04.2023 at 16:04 1 edit. Last edited 27.04.2023 at 16:06 by vvt
Vanaisa
  
Moderator
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
Suht tühi arutelu sel teemal kui suur maksulitak´ tuleb.
Teada on ka Toompea töllidele ainult see et vaja oleks 120+ miot kokku krabada.

Eedik: ´96 Elduril pole CO numbrit olemas, ´05 SRX pakub numbriks 331 (g/km), minul olnud 500CID näite kah pole. Ju see CO on uuema aja näit (`97+).


____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
27.04.2023 at 16:05 2 edits. Last edited 27.04.2023 at 16:15 by Vanaisa (Moderator)
vvt
  
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
Varem või hiljem maandub see 120 miljoni soov rahandusministeeriumi ametnike laual koos ülesandega töötada välja rakendusmehhanism. Seda "toompea töllid" ei tee. Hetkel ei ole ka ministeeriumis (veel) arusaama, mismoodi, ehk aeg on soodne liigutamiseks.
Veel on teada üldine CO2 vastase võitluse õhin - ehk asja isevoolu lastes head siit ei paista.

Kas keegi palun seletaks lahti, kui keerukas on Eesti registris oleva auto viimine Läti registrisse? Kui aktsiisitõusuga hakkavad rekkad Lätis tankima, siis kui reaalne ongi, et kui inimesel on nt 6 hobiautot, osad tükkide kujul, need Läti registrisse viia, et vältida hiigelmaksustamist?

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
27.04.2023 at 16:09 1 edit. Last edited 27.04.2023 at 16:11 by vvt
DevilDeVille
  
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
Tsivilistina pead olema Läti resident, samas pole keelatud omada Läti keha ja autosid selle hingekirjas pidada. Boonusena saad siit oma ostud Läti kehale nullkäibariga teha.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
27.04.2023 at 16:38
vvt
  
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
Prognoosin, et veokid, mille maks võib olla tuhandetes, hakkavadki Läti registrisse sattuma. Kui ikka lisakulu muutub valusaks ja tundub ebaõiglane, siis tehaksegi.
Lihtsalt karta on, et raskuspunkt tuleb hoopis sõiduautodele, selle eraisikust omanikud on riigikuulekamad ja ei viitsi taoliste asjadega jamada.

Kütuse (ja ka alko) aktsiisi tõusu ideid kammitseb hiljutine valus kogemus "lätti minekuga" ja tagasitulekuga, kui neid langetati. Eestis saabus see hetk, et laekumine ei kasvanud, kuna müügikogused hakkasid langema.
Kuna mootorikütuse tarbimise enamuse annab kommertstransport, siis muidugi imesid ei juhtunud - rekkad tankisid oma miljoni liitrisi paake täis väljaspool Eestit.

See on ka vastus küsimusele, miks lihtsalt aktsiisi ei tõsteta. Kui ma sõidan nt autoga 500 km aastas, on mul üsna kama, kas liiter on 1 või 2 eurot. Seisvale või laiali võetud autole pole kütust vaja.

Aga kui hakatakse tapma siinset hobiautondust, siis sellest oleks küll kuradi kahju.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
27.04.2023 at 16:44 2 edits. Last edited 27.04.2023 at 16:46 by vvt
Vanaisa
  
Moderator
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
Ehk peaks ühe katus-MTÜ Lätti tegema? Kuidas sealmaal selliste kehadega teemad on?
MTÜs TqHqs :evil

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
27.04.2023 at 16:58 1 edit. Last edited 27.04.2023 at 16:59 by Vanaisa (Moderator)
orubenno
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
quote:
Vanaisa: Ehk peaks ühe katus-MTÜ Lätti tegema? Kuidas sealmaal selliste kehadega teemad on?
MTÜs TqHqs :evil

Täitsa huupi viskan esimese silma alla sattunud kuulutuse,kus ka kohaliku automaksu summa kirjas:

https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/dodge/ram/achdg.html

"Sõiduki kasutusmaks 980,40 eurot aastas (täielikult); CO2: 477 " (google translate)

edit: järgmine näide

https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/pontiac/grand-prix/eddfm.html
27.04.2023 at 17:12 1 edit. Last edited 27.04.2023 at 17:19 by orubenno
PhilipJFry
 
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
Kylanaised saunas r22kisid, et selles osas Tšehhi peaks parem olema - autode regamine ma m6tlen siis.

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
27.04.2023 at 18:05
reimo
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
quote:
ramman: Igasugune maksutõus ajab marru, aga ilmselt sellest pole pääsu nagunii. Kui jätame välja meiesugused, kes moodustavad tegelikult autoomanikest tühise osa, siis ilmselt ei hakka keegi meie appikarje peale isegi silma pilgutama. Peab ikkagi tõrvikud ja hangud kätte võtma ning karjuma minema, enne keegi kuulda ei võta. Pole ise suurem asi organiseerija, aga kui hobiautode omanike seas on keegi selline, kes oskab ja teab, kuidas avalikke proteste korraldada, siis hea meelega sõidaks Toompeale oma V8-ga.
Makse on vaja tõsta, sellega olen nõus.
Kuid asjal peab olema sees kõikidele gruppidele arusaadav loogika. Olen nõus sellega, et kehtestatakse valem, mille järgi maksad. Auto saastamine x läbisõit aastas = makstav summa. Lihtne ja kõikidele arusaadav. Liitrise mootoriga hübriidjaaris müügimehe käes saastab oluliselt rohkem, kui minu V8, mis sõidab aastas 4-5000 km. Korrutame siis auto reaalse ja mõõdetud CO erituse (mida tahetakse nagunii fikseerima hakata kütusekulu mõõtmisega) läbi aastase kilometraažiga ja siis saad arve. CO mõõtmine toimub nagunii ülevaatusel ja sealt saab väga täpsed andmed. Riik saab kohustada kõikidele autodele iga-aastase CO mõõtmise koos läbisõidu fikseerimisega. Kellel vaja, saab sama tuulega teha ka tehnoülevaatuse. Plussid selles olukorras peaks olema ju märgatavad. Ülevaatuspunktidelt saab riik maksu korjata osutatud teenuste eest (lisalaekumine), autode heitmed on pideva kontrolli all, autode läbisõidud on järelturu jaoks ideaalselt fikseeritud jne. Autoomanik maksab siis täpselt selle järgi, palju ta tarbib oma saastavat või vähem saastavat autot. Ja juhul, kui tuleb soov auto maha müüa, siis sipsti ülevaatuspunktist läbi, CO ja läbisõit kirja ning saad peale omanikuvahetust saastemaksu arve ja uus omanik hakkab oma kilometraaži järgi maksma.
Kindlasti tekib sellise valemiga ka spekulante, kes hakkavad huiama. Aga seda tehakse nagunii, ükskõik, mida riik teha kavatseb. Suurt pilti vaadates peaks olema sellise skeemi juures kõige vähem petiseid, sest tulemus sõltub ju enda kasutusest. Mina ei viitsiks küll Läti või Leedu registriga jändama hakata, kui oma hobiauto eest pean maksma 50-70 € aastas. Las olla. Aga kui pannakse mulle mitusada € aastas selga, siis hakkan küll mõtlema. Juba jonni pärast.

Selline mask on juba olemas - kütusektsiis arvestab nii saastamist kui aastast läbisõitu. OK saastamise kohapealt võime ju rääkida katalüsaatorist - EGRist -AdBluest ja muust sarnasest, aga tegelikult on aastane kütusekulu just see number mis nii saastamise kui läbisõidu kokku võtab.

____________________________
Grand Cherokee ´93 - müüdud
Grand Cherokee ´12
27.04.2023 at 20:58
madis
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
ADBlue ei vähenda CO2 kogust.

Aga üks vaatenurk veel: igasugune rämpsplatvormindus (rendi äpiga mingi romu nurga pealt) saab automaksuga kohe tuult tiibadesse.

Rendi, ära oma.

Rendi arvuti, rendi auto, rendi tarkvara, rendi.. (ei sobi seda siia kirjutada)

Omamise asemel rent.

Töötamise asemel tööampsud.

Nii meie rahvast kusikud tehaksegi.
27.04.2023 at 22:28
v6sa
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
quote:
Vanaisa: ...
Toompea töllidele
...
´96 Elduril pole CO numbrit olemas...


Tagant ettepoole: süsinikdioksiidi arvutusliku heitme saab kõigile rehkendada kütusekulu aalusel ja siin mingit nõidust ei ole.

"Toompea töllid" on inimesed meie seast. Aga võim kipub lihtsale inimesele kiiresti pähe lööma ja siis tuleb inimese kasvatus või kasvatamatus selgelt esile.

Praegune skeem paneb jälle maksma vaesemad, kel skeemitamiseks aega ja vahendeid ei ole. Rikkad leiavad viisi viia oma varad löögi alt välja ja mitte maksta.

Kasu keskkonnale on null, loodetud kasu riigieelavele jääb alla poole: veoautod sõidavad muude lippude alla, suured ja janused eraautod samuti ning maksu jäävad maksma ainult need, kes ei taha või suuda võõrleegioni astuda.
28.04.2023 at 09:07
margus61
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
quote:
vvt: Tahtsin tegelikult välja jõuda sinnani, et on aeg midagi tegema hakata, et oma hääl kuuldavaks teha. Muidu tehaksegi see asi ära taolise ebakompetentsuse taseme pealt nagu meedias näha saab.
Aga proovime, äkki häält kuuldakse, kui see on konstruktiivne.

Kütuse- ja muu aktsiisi häda on selles, et seda ei ole mõistlik tõsta eriti kõrgemaks, kui naabritel. Samuti ei saa selles teha erisusi tundlikematele gruppidele. Ja pole selles automaksus miskit uut Eestis. 1997 kui õigesti mäletan, oli impordil 3EEK/cm3 ja ametnik oli sedajagu nutikas, et oskas vahet teha õige ja puuduliku silindrite arvuga mootoril nii et läks 289cid eest ca kuuendik soetamiskuludest automaksuks registreerimisel.

Aga kui see automaks korra kipub meile üsna paratamatult tulema, siis pessimistlikult halavale ja kiruvale peavoolule vastupidiselt proovisin disainida mingi uduse visiooni,
milline võiks olla selle mõistlik kuju riigis, kus on igasugu registrid andmeid täis, IT heal järjel ning püüd ja võimalus teha personaalset riiki olemas.

Iga maks peaks olema mõistliku määraga, siinkohal on kohane viide Lafferi kõverale. Riik tahab sinna keskele, inimene alguspoolde ja lõpupoolt ei taha tegelikult kumbki.
Samas maks peaks olema rakendatud õiglaselt s.t. mingi teenuse tegeliku tarbimise järgi ja selle tasumine peaks olema lihtne ja paindlik. Automaks võiks seega olla mitte kapitali- vaid tarbimismaks.

Maks juhib ka arenguid soovitud suunas, nagu väiksem keskkonnakoormus. Seejuures peaks toimima ka nii, et tundlikumad grupid valusalt ega fataalselt pihta ei saaks.
Samuti peaks nägema laiemat pilti, nt et kui hobiautondusele, mis muidu riigikassat mingil määral täidab käibemaksu jm. näol, kirvest panna, jääb sealt raha automaksu
kujul laekumata ja suurenevad vbl hoopis kulud tervishoidu sest mis sa siis seal garaažis ikka muud teed oma vaba ajaga kui...

Kipub vist tulema 2 komponenti - esmasel registreerimisel ja jooksvalt.
Igale konkreetsele sõidukile võiks olla mingi baasmäär. M1 (vbl ka N1) maksu baasmäär võiks koosneda 50/50 täismassist ja CO2 heitmekogusest nii et värskem
RAV4/Octavia vms asi pisemast otsast mootoriga annaks välja jooksvat komponenti ca 10...12€ kuus. Selle vast kannataks ära ilma et mingi jobuklubi hakkaks tõrvikuid süütama.
Registreerimisel mingi 300...400€ keskmise baasmäära kohta ei löö ka liiga valusalt, ökomad/väiksemad tuleks ju odavamalt.
Vanematel, millel registriandmetes pole CO2 kogust, ehk saab selle talutava täpsusega disainida väljalaskeaasta, kütuse liigi, töömahu ja täismassi järgi. Vbl on juba AI abiks?

Maksta peaks saama analoogselt kohustusliku liikluskindlustusega kuskil (riigi)portaalis, võtab see protsess ju tänapäevaste vahenditega paar minutit.
Minimaalselt päevakaupa, maksimaalselt aasta korraga, mis oleks 5...10% odavam. Nii saaksid hooajalised, hobikad ja kel tõesti väga kitsas ning nt nädalavahetusel ei sõida, mõistlikult ökotada. Aga mitte nii, nagu kindlustus, kus arvutuskäik on on suur saladus. Kõik komponendid ja rehkendus peaksid olema selged ja nähtavad. Ka võimaliku soetatava sõiduki kohta.

See oleks miinimumprogramm, mida modida omaniku personaalsete ja/või sõidukikohaste koefitsientidega.
Baasmaksele koefitsiendid elukoha/firma asukoha järgi Tallinn 1,2 Tartu ja Tallinna kuldne ring 1,1.
Kooliealine laps gümna lõpuni 0,9/tk. Elukoha kaugus tõmbekeskusest vms (lähim pood+arst+kool) 0,95 iga alanud 10 km alates teisest. Pensionärile 0,8. Vastava puudega ja/või hooldajale 0,1 jne. Rakenduks ainult omaniku ühele sõidukile. Nii peaks andma voolida küll suunaga õiglasemaks.
Üle 35 aasta vanustel oleks 30 päeva kalendriaastas koefitsient miskit 0,05 ja edasi baasmääraga.
Baasmäära ja koefitsiendid võiks igaastaselt üle vaadata ja vajalikus suunas muuta. Maksukohuslased oleksid ka väljamaa autod mingi keskmise alusel. Must number automaksuvaba.

Kontroll - noh numbrituvastus on heal järjel, kaameraid on kõik kohad täis, pangu nad vastavalt tööle. Nuhelda saab eksijaid igasugu viguritega, nt kolmekordne tasu viimasest makstud päevast, nagu kindlustuse korral. Ei saa laeva ega maha, autot müüdud, TÜVi enne kui asjad klaaritud. Nabid lätlase piiril kinni, kui katsub koju minna jne.
Numbrid siin visioonis on nii tuharatunde järgi enam-vähem. Kui asi käima pandud, saab neid timmida.

Kui riik tahab registrit surnud hingedest puhtaks saada, mis on igati mõistlik, võiks ka juhtumikohaselt riigi poolt aktiivselt tegutseda, omanikuga kontakti võtta. Pärida mis värk on ja anda teada, mis mingi aja jooksul juhtuma hakkab.
Iga utiliseerimis- või lammutustõendi eest kuni kuu aega pärast esmast regamist saab 10% regamistasust maha ja hakatakse romusid otsima. Tasaarveldus järgmiste maksetega.
Mida ei ole, seda ei ole. Antakse omanikule teada kustutamisest ja kui see miskit ette ei võta, siis lähebki hingusele (arhiivi) mingi aja jooksul. Vajadusel saab registrisse
tagasi, kui on ette näidata ja perspektiiv sõitma saada. Olen seda ennistamist korra teinud aastal 2000, vaja oli viimase omaniku avaldust. Projektitoorikutest võiks küsida pilti registreerimärgiga ja jätta registrisse aega ootama.

Lõpuks kusagil peaks olema ka mingi mõistlik kogus inimintellekti, kes oleks volitatud vastu võtma otsuseid probleemküsimustes.
28.04.2023 at 10:11
olevtoom
 
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
Mustandi projekti visand on valmis:

https://www.err.ee/1608962620/transpordiamet-kais-esimesena-valja-automaksu-tostmise-konkreetse-kava

Praegust administratsiooni silmas pidades arvan, et tegelikkus tuleb hullem. Lõpeb ju CO2 päästu maksustamine ära bensiinikulu 12,8 l/100 km juures. Vara, liiga vara.


____________________________
1956 Cadillac 62 hardtop coupé, 1991 Jeep Cherokee. Ja peres 1972 Buick Riviera
28.04.2023 at 12:57 1 edit. Last edited 28.04.2023 at 12:57 by olevtoom
vvt
  
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
Suur samm edasi on juba idee, et maksta saab päeva või kuu kaupa kah. Hobiautod üldiselt sõidavad suvel ja sedasi on see koormus vähe talutavam.
Mingist vanusest, et 30a, võiks need rahule jätta.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
28.04.2023 at 13:28
PhilipJFry
 
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
Vaatasin 26.aprilli Esimest stuudiot - mulle meeldib Mart V6rklaev - maainimene ei pea olema vaene. M6tlesin, t6esti, vaene ei ole tore olla, mina nyydsest ei ole vaene :D

https://www.delfi.ee/artikkel/120180152/videoeksperiment-kas-1992-aasta-audi-saab-holpsalt-saastlikuma-vastu-vahetada-nagu-soovitab-rahandusminister#daltop2

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
28.04.2023 at 19:33
vvt
  
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
Maainimesed sõidavad 25a vanuse Audiga põhjusel, et 25a vanuse (ja samas vääringus) tojootajaarise ressurss on ammuilma otsa lõppenud. Nii lihtne see ongi. Siinkandis ongi premium saksa autod need, mis piisavalt kaua kestavad ja mida jõuab veel üleval pidada (nii kulude kui varusade saadavuse pärast). Ja väike tehniline tarkus on ka see, et suurema töömahuga (st ebaökonoomsem) mootor kestab palju kauem.

Miks mina ei sõida tojootajaarisega? Seepärast et ma olen 194 pikk, parajalt raske ja seljahädaga, ma ei saa sõita autoga, mille juhikoht on arvestatud 170 cm pika ja 60 kg inimese kaoks. Kui selg toetub istme küljetugedele, siis jääb haigeks, kuna selja keskosa on õhus. Küll aga on suuremate mersude, bmw-de, volvode jne (kõigil on CO2 heide üle 200) iste mulle üldiselt meele järgi - piisavalt lai ja reguleeritava nimmetoega, millega kannatab vahepeal püsti tõusmata Tallinnast Riiga sõita.

Alati pole "priiskava" auto põhjus kujutletav tõusiklikkus - selleks võivad olla väga praktilised vajadused, mida tojootajaarised ei rahulda kuigivõrd.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
29.04.2023 at 10:47 1 edit. Last edited 29.04.2023 at 10:51 by vvt
ivoalaska
 
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
Minu jaoks on eriti jabur mingi kinnistunud arusaam, et maainimesed on vaesed. Olen ise ka poole kohaga maainimene ja võin kinnitada, et enamus ümberkaudsetest maakatest saavad väga kenasti hakkama.

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
29.04.2023 at 14:34
PhilipJFry
 
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
ivoalaska, ma ei taha isiklikuks minna, kuid lihtsalt huvitab: kust kandi mehi olete? :) Se’s suhtes, olen ise samuti maalt ja hobesega. Tean samuti m6lema 22rmuse otsas paiknevaid inimesi.

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
29.04.2023 at 14:41
ivoalaska
 
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
Pärit L-Virumaalt maakolkast, argipäeviti toimetan pealinnas. Äärmusi ongi kõikjal, pakun, et linnas on palgapäevast palgapäevani toimetajaid samuti päris palju. Ühesõnaga stereotüüp vaese maainimese kohta ammu enam ei kehti. Enamuse jaoks on see teadlik valik, mida pakub valdavalt parem elukeskkond.

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
29.04.2023 at 14:52
madis
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
Vaene või mitte kuid autovalik tehakse ikka mugavuse ja kütusekulu, mitte broilerite pseudoteaduste alusel.

Ma arvan et üks broiler põletatakse kiirelt läbi, söödetakse kaarnatele ja siis tuleb nt Sõerd "olukorda päästma".

Võiks eeldada et rahandusminister on vähemalt magistrikraadiga majandusteadlane aga noh.. geodeet kusagilt kolhoosiasulast on kah ok
29.04.2023 at 16:42
PhilipJFry
 
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
Rahandusminister on meil kunagine Rae valla vallavanem - seega ta on juhtinud valda, mis ei ole steps mitte halval j2rjel.

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
29.04.2023 at 17:09
madis
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
Rae vald on Tallinna magala, üks suur endine kolhoos. Ei ole asi mille üle uhkust tunda. Isegi Keila on viisakam koht :)
29.04.2023 at 17:16
ivoalaska
 
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
Rae valda võib juhtima panna gorilla, ta oleks ikka heal järjel. Ma olen asjaajamist Rae vallaga omal käel kogenud päris palju. Kui nii hakkab riigis ka olema, siis on asjad halvasti.

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
29.04.2023 at 17:44
PhilipJFry
 
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
ivoalaska, n2risid mu m6tte l2bi :) Kui vallavanematest kedagi rahanduse etteotsa panna siis v6iks olla keski selline, kes teab ja on n2inud elu k6iki tahke.

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
29.04.2023 at 17:58
ivoalaska
 
TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.
Rahanduse etteotsa peaks panema kellegi, kes rahandusest kõvasti üle keskmise jagab. Neid inimesi kindlasti leidub mitmeid, kahjuks pumba juurde satuvad vähesed.

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
29.04.2023 at 19:54
tqhq.ee foorum : Vaba teema : TEEKASUTUSTASU 2018, automaks 2023.   .. 5 6 7 8 9 10 11 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.