register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : GMC Yukon XL 2007   1 2 3 4  
Poster Message
maalo
GMC Yukon XL 2007
Ei ütleks, et keberniit. Mis liigub, see kulub.
Tüüpilised 5.3 nõrgad kohad on siiani veel kõvad, tüüpvigu pole olnud, tõukurvarda tiksu ravisin välja lihtsate vahenditega.. Kõik need hädad on eurorämpsudel samuti ju. 2012.a VAG või bemm või merss on kõvasti kulukamad pidada. Ford Smaxi kasti remont on näiteks 3300 eurot, kui kast nõksutama hakkab. Mul läks kõigest 2000, tugevdatud sisuga. Eurorämpsu on kõik kohad täis, aga kõik ainult sõidavad, kuniks enam ei käivitu.
Tutikal autol 4000km ees ja mootor jooksis kokku. Heakene küll, garantii aeg, aga see oht on ka edaspidi. Marki ei nimeta ja tehasetaastatud mootor on 6200 euri ilma agregaatideta. 1.2 liitrine 3-silindriga.
Töötan esinduses, kus on kokku 7 marki, kõigil neil on ka 4veolised erinevatel kujudel, mootorid erinevate lisadega, ja mõnda autot näed üle päeva taas ukse taga, mõni tuuakse treileriga ja kõmmdi jälle mitu tuhat arve.
Tõsi, kõik tööd teostanud siiani ise oma kahe vasaku ja kolme parema käega ja oskustega, mis viimase 20 aasta jooksul külge nakkand.. Kui peaks seda töörahaks arvestama, siis tõesti vb lööks käega. Kui löön siiani kokku need kastiremondid, muud hooldused, siis km hind on ikka madal. Kolleeg ostis flippimise eesmärgiga ühe Bemmi ja Passati, et "neist saab kiirelt lahti pärast". Mõlemal on kastiprobleemid, mootorid ei anna heitgaasi välja ning baierlasel on nagu eriti vastikud vead alates aktiivstabikatest ees ja taga, lõpetades tagasilla roolilatiga, mis maksab üksi samapalju, kui minu Juku remont kõik kokku.
Taaskord pean tõdema, et on olnud päevi, kus tahaks tule otsa pista, aga pikalt seisnud autost muud ei ootagi, lihtsalt soetushind oli pool järgmisest sõitvast autost, siis ma ei mõelnud pikalt. See oli minu võimalus V8 täismõõduliste maailma. Kui tekkis müüki paar aastat uuem punane Suburban uhkete velgede ja sisuga, siis tõdesin, et oleks võinud pisut oodata tõesti, kuid too auto maksis juba 0.7x rohkem, kui mina Juku eest välja panin.
Ja ei ole saladus, et tõenäoliselt peale ülevaatuse templit ma ta turgu pistan ka. Aga müün vaid asjalikule kodanikule, nii palju on see auto ära teeninud siiski. Lihtsalt hing ihkab natuke rohkemat ja tüüpvead on teada nii 5.3 ja 6.2 puhul ja elektroonika on ikka megalihtne ning horsepaueri tõstmiseks osta vaid kiiresõidu nänn kokku ja klati külge. Mul ei ole see eesmärk, mul oli vaja midagi, mis mahutaks mu pere ja mõned asjad ja suudaks ka mingi suurema käru ära vedada. Selle ülesande täitis ta edukalt. :)
Närv on tegelikult üpris lühike, aga küllap tead isegi seda rahuldust pakkuvat tunnet, kui oled miskit jälle edukalt korda saatnud ja elu tundub 7 tooni võrra heledam ja põlemapistmise mõte kaob jälle mõneks ajaks. :D
13.02.2023 at 00:23
holari
GMC Yukon XL 2007
Tere. Mis moodi seda ATFi kasutasid? Mul ka pisike tiks, kui see natukegi aitaks, tasub proovida, ennem remonti


H
16.02.2023 at 21:49
maalo
GMC Yukon XL 2007
Sorri, ei olegi märganud, et keegi on kirjutanud...

Ehh, mis seal ikka kasutada, mootoriõliga kokku. Kallan liitri atfi alla ja mootoriõli takka ja käima ja sõitma. Et selles suhtes otse mootorisse, mitte paaki. :) Paaki võid kallata ATFi, kui oled diislimees. Aitab pihustiotsad kenasti lahti põletada. Karla lisand on ka suures osas ju atf ja 2T õli ja mõned dispersandid ja detergendid lisaks.

Terosoni roostemuundur maandus ka lauale, nüüd peab ühe nädalavahetuse leidma ja ära puristama.
Lisaks sai hangitud üks Simonsi pütt, et ülevaatuse onu ei peaks häbi tundma. Pean selle aja ka leidma ja külge säristama. Ja ega siis muud olegi, kui ainult nautida oma töö vilju.
Lisatuld plaanin vahetama hakata, eks lükkan oma vana turgu, kui uus käes. Keegi raudselt tunneks rõõmu sellest.

Aga eks siis järgmise sissekandeni. Loodan ka mõned pildid tekitada vahelduseks.
27.02.2023 at 00:58
holari
GMC Yukon XL 2007
Ok, aga mis õli sa kasutad? Mis õli te üldse kasutate antud mootorites? Äkki õli vahetus võttis tiksu, mitte atf? Lihtsalt uurin, ennem, kui midagi ette võtan. No muidugi on varjant ka lahti katkuda, aga, kui on olnud abi, siis tasuks proovida. Mul tuleb kerge tiks, kui mootor soojeneb
No file was uploaded.


H
17.03.2023 at 17:48
maalo
GMC Yukon XL 2007
Kasutan seda õli, mis ette nähtud - 5W-30.
Speci alusel on selleks Shelli AF 5W-30. Sinna siis atf lisandina sisse.

Märtsiga sai ülevaatus otsa. Endalegi arusaamatult, kui tavaliselt tegelen sellise asjaga kuu algul, siis terve kuu kulus tööalaselt sinna ja siia jooksmiseks ja auto jaoks jäi aega vaid viimasel päeval. Nokkisin kiiruga ledid välja ja veeresin ukse taha.
Anti ilusti lennuluba järgmiseks aastaks.
Seisupidur ideaalne, heitgaas ideaalne. No pidi ka olema, panin uue Simonsi poti alla otsetoru asemele. Aga, soovitan järgmine kord keevitustöid alustades vaadata, et kas gaasi jagub, et lõpetada. :) No sai igatahes hermeetiline.

Hetkel olen võitluses iseendaga, et kas müüa või mitte. Kodu on vaja osta, seega panen ta ikkagi turgu, alustades siit foorumist.
Auto on aus, varjanud ei ole midagi ja sõidab rõõmsalt ka edasi, kuid mõned kohad vajavad tähelepanu.
07.04.2023 at 20:39
maalo
GMC Yukon XL 2007
Kuna hetkel on kinnisvaraga natuke kiireks läinud, siis lasin müügiteemas hinna veel allapoole, sest natukene on asjalood valusaks muutunud.

Kurva tõsiasjana, kuna uutel majadel pole ette nähtud 6meetriste autode jaoks parkimisruumi, siis pole mul ka teda kuhugi parkida ja tänaval juba saab trahvi, sest Tartu linn on viimase peal. Sain ka oma üürikorteri ees trahve, kui sabaots oli 20cm üle nende mõõdetud 5 meetri ja lihtsalt ära väsitab see linna pealesurumine.

Radikas hakkas nurgast veidi ila ajama, selle vahetan ka ära.
Uus õhulugeja sai ka just ja kasti töö paranes märgatavalt. Kogenud mehed ütlesid, et õhulugeja eluiga ongi u 100 000miili ja on ennegi juhuseid olnud, kus vigane õhulugeja tapab korralikud kastid ära.
25.04.2023 at 11:54
maalo
GMC Yukon XL 2007
Nii, mõnda aega jälle pole midagi olnud üles tähendada...
õigemini auto seisis päris tükk aega.
Peale radika vahetust ikkagi sai selgeks, et käigukasti viivitamine ja käikudest keeldumine ei olnud lekkiva radikaga seotud.
Ei tahtnud ka kuidagi uskuda, et 2 suve tagasi saanud uus kasti sisu on juba väsima hakanud.. Natukene märkasin radikat vahetades, et kasti õlijahuti poole pealt tulev õli on küll läbipaistev, kuid valgele paberile jätab õlivarras mustad triibud.
Sai veeretatud tükk aega siia ja sinna ning võtsin vastu otsuse, et proovin õlivahetust ja kui juba, siis uued solenoidid ja rõhukollektor.
Miks ma selleni üldse jõudsin - probleem siis nimelt oli selline, et kui auto sõita soojaks ja näiteks teha 2 minuti paus, siis kast keeldus esimeselt käigult edasi minemast. kui mõnda aega vägistada, siis läks kolmanda ja neljanda peale. kickdowniga tuli ilusti 2 peale.
Tech 2 pihus, käisin ja sõitsin ja sundisin ja mida ei juhtunud, oli käiguvahetused. Kuigi ajus kõik õige ja sel ajal, kui kiirus 60, ja aju järgi juba neljas käik, oli auto ikka esimeses kinni.
4L60E ei hiilga vastupidavusega ja rohkem lõhkuda ei tahtnud. Linnast maale ja maalt linna oleks saanud sõita küll aga mitte linnas fooritsükleid.

Lappasin siis katalooge, tellisin ikkagi otse Usast 1-2 ja 3-4 solenoidid, uue kastifiltri, pressure manifoldi ning õlina kasutasin Mercon LV tähisega Toptec 1800.

Esimene takistus oli see, et Recros pandud õlivann oli silikooniga kinni ehitatud. Seda ma jeblasin alt ära u 1.5h, kui mitte rohkem. Ei tahtnud vanni serva rikkuda aga natuke ikka paindus. Ei hullu, tegin pärast korda.
Servad puhtad, pinnad silikoonist vabastatud, võtsin ette solenoidi ploki. Vahetasin ära ülesvahetuse solenoidid ja puhastasin allavahetuse solenoidid. alla vahetas sujuvalt, neid ei hakanud niisama vahetama.
Üks solenoididest oli küll seda nägu, et mähis tuksis. Seda kahtlust kinnitas ka soojendamise katse, kus mingil hetkel mähise takistus muutus lõpmatuks.

Kasti filtri võtuava oli mingit imelikku sodi täis ning ka solenoidide sõelad ees olid kahtlase lägaga koos, aga ei midagi hullu.

Panin kõik kokku tagasi, lasin soojaks käia, ajasin õli normi ja läksin sõitma. käiguvahetus sujuv ja ideaalne, mingi 20km tegin linnasõitu ja siis maanteele ja pärast linna.

Pilt ei olegi niivõrd kütusekulu promomiseks, kuivõrd puhta kellaploki näide, et mitte ühtegi häda ei karju.. :D tegin pildi peale maanteel jauramist.
Maanteel on kast tugevam, V4 rakendub kiirelt, linnas hoiab ka pöörded kõvasti madalamal. vaatasin testri järgi, et slip rpm näit on ühtlasel sõidul nüüd kivisse raiutud 0, enne ikka libises kohati kergelt 50rpm läbi, kuigi TCC oli rakendatud ja turbiin lukus.

Tundub, et kõik hea hetkel. 3 nädalat asendusautosid panid selja valutama, oma auto on ikka oma. :D

Auto on ikka jätkuvalt turul kõigi oma heade ja veade komplektiga.
16.05.2023 at 11:12 1 edit. Last edited 16.05.2023 at 11:13 by maalo
tqhq.ee foorum : Minu auto : GMC Yukon XL 2007   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.