register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : 92 CAMARO   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
mrtn
92 CAMARO
Raju. Hullumaja.

See "Saabi" armatuur tundub kuidagi tuttav, kas see oli kunagi mingis muus lõimes teemaks?
20.06.2021 at 12:12
aivar
 
92 CAMARO
See armatuur oli siin foorumis jutuks küll 15 aastat tagasi kui ma selle valmis voolisin. Kinnitan endiselt, et Saabiga seal midagi pistmist ei ole - kõik on nullist ise mõeldud tehtud. Tol ajal oli inspiratsiooniks Audi 100 pikad kellad.
20.06.2021 at 18:00
mrtn
92 CAMARO
Ei ma tean küll, lihtsalt selle kujuga seostub esimese asjana Saab.
20.06.2021 at 21:07
twist
92 CAMARO
Kõigepealt aitäh jagamast! Mäletan veel kui selle sama auto eelmine versioon oli kas usarauas või siinsamas kajastatud. Tore näha, et projekt on ikka sama omaniku käes, mitte ei ole kuhugi põllule mädanema jäänud või "raske südamega/poolik projekt" staatuses kuhugi näoraamatu gruppi müüki läinud.

Kastikontrolleri koha pealt ei ole mina kohanud ühtegi aftermarket junni, mis automaatrežiimis vähegi talutavalt toimetaks. Kõik on race-only ja kas järskude või väga järskude vahetustega.
Samas HPTuners-iga peaks saama sedasama GM-i TCU-d ka küllaltki näppida. Teemaalgatajal tundub olevat piisavalt pealehakkamist, et need paar solenoidi oma soovitud sisendiga lülituma panna.

Kas armatuuril-uksepolstritel jätkub sama musta-helepruuni joon, mis istmetel? See salong on ikka äge saavutus, kus on kohtunud ajastukohase (+5-10a) euroopa auto disain mõistliku ergonoomikaga.
Miskipärast suur osa usa kustomiseerijatest ei oska salongiga midagi muud pihta hakata kui kõik nahaga katta ja läikiv rool paigaldada. On muidugi erandeid; Rad Rides, Ring Brothers jm tegijad.

Edu tegemistes ja ootan uusi reportaaže!

____________________________
Miki
06.07.2021 at 11:49
aivar
 
92 CAMARO
Jah sisu tuleb kõik musta-pruuniga. Endine hõbedane osa on veel pisut lahtine, kuid kindlasti mitte hõbedane. See must-sinepikollane nahk ja hõbedane oli 15a. tagasi "äge" kuid tundus tänasel päeval pisut aegunud ning tahtsin, et auto tunduks võimalikult erinev eelmisest korrast. Sisu tegemine on praegu pausil kuna on selge, et sel hooajal auto valmis ei saa.
Kuna auto on tehniliselt koos siis on praegu rõhk testimisel ja seadistamisel. Välja on tulnud asju, mis tahavad vigadeparandust. Torukollektor muutis peale paari sõitu pisut kuju ja hakkas vastu sillatala käima - sai pisut ruumi juurde tehtud. Enne WB lambdat olid mõned sumpsiühendused, mis õige vähe läbi lasid kuid piisavalt, et segukell valetas. Tagasillas on mingi klik-kolks. Uuritud puuritud - ainus liigne lõtk tuleb pooltelje nuutidest. UUed poolteljed tellitud, vaatab kas aitab. Kuna uuesti tagasilda minek siis on ka kiusatus pisut ülekannet särtsakamaks muuta. Esialgu tundub, et praegune 3.23 , lukk ja 295 Toyo rehv suudavad mootorist tuleva ilusti maha panna. Mõttes on 3.55. Kõigepealt tuleks mootor seadistada ja siis vaatab kuidas tundub.
Regullisin uuesti ka roolikarbi ja vahetasin roolivõlli jäikade ristidega võlli vastu. Sai tunduvalt parem aga keskel ikka väike tühi koht. Jäiga võlliga on roolist pisut kuulda hüdroõli susinst keerates.
Mootoriseadistamisega alustasin paar õhtut tagasi. Esialgu pole väga libedalt läinud aga on huvitav.
07.07.2021 at 12:08
max
92 CAMARO
Mida sa täpsemalt seadistada tahad?
07.07.2021 at 23:07
aivar
 
92 CAMARO
quote:
max: Mida sa täpsemalt seadistada tahad?
Hetkel tegelen VE tabeliga siis MAF , idle airflow ja võibolla näpin süüdet ka. Kuna see mul esimene seadistamine siis maadlen algaja hädadega. Esimene probleem oli see, et ei saanud andmeid scanneri histogrammist editori üle tuua - viga oli selles, et komakohtade arv ei klappinud. Teine probleem, et ükski muudatus VE tabelis ei muutnud mittemidagi, kirjuta kas või nullid, ikka AFR sama. Sellele leidsin eile lahenduse. Kuni 2000a. ls1-l kaks VE tabelit. Selleks, et tuunida VE-d tuleb tühistada MAF. Kui aga MAF failib siis kasutatakse secondary VE tabelit, mina aga tuunisin esialgu primary VE-d. Ühesõnaga tuleb tegeleda secondary VE -ga ja pärast sama tabel tõsta ka primary VE-ks. Jabur on aga see, et secondary-l on ridasid poole vähem kui primary tabelil. Primary siis 5kpa sammuga ja secondari 10kpa sammuga. Ilmselt tuleb tõsta täiskümned read üle ja vahed interpoleerida. Ei ole küll kõige täpsem kuid olen aru saanud, et põhiline ikkagi MAF mille järgi airflow-d loetakse. Ühesõnaga primary VE tabel siis kui kõik korras ja secondary VE siis kui tuvastatakse MAF-i häire.
08.07.2021 at 07:14 1 edit. Last edited 08.07.2021 at 07:18 by aivar
hents99
  
92 CAMARO
Vabandan ette lolli kommentaari eest, aga teinekord võib VE tabeli reageerimine (mitte vastavuses ootusega) sõltuda ka lambda korrektsioonist. Vahetad numbrit, aga tarkvara “timmib” ise kütust edasi nn “target’i” järgi.
Ehk igasugu korrektsioonid(automaatne seadistamine manuaalse seadistamise ajal) seadistamise ajal keelata.

Oleks Alpha-N strateegia pluss ülelaadimine, vot siis läheks seadistamine huvitavaks :D

Edu! Väga lahe projekt :)



____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
08.07.2021 at 08:03
aivar
 
92 CAMARO
quote:
hents99: Vabandan ette lolli kommentaari eest, aga teinekord võib VE tabeli reageerimine (mitte vastavuses ootusega) sõltuda ka lambda korrektsioonist. Vahetad numbrit, aga tarkvara “timmib” ise kütust edasi nn “target’i” järgi.
Ehk igasugu korrektsioonid(automaatne seadistamine manuaalse seadistamise ajal) seadistamise ajal keelata.


See ajaski segadusse, et kõik ülejäänud tegurid olid keelatud.
Nüüd kui olen õige tabeli kallal kõik toimib.
08.07.2021 at 08:14
Maik
  
92 CAMARO
quote:
aivar:
quote:
max: Mida sa täpsemalt seadistada tahad?
Hetkel tegelen VE tabeliga siis MAF , idle airflow ja võibolla näpin süüdet ka. Kuna see mul esimene seadistamine siis maadlen algaja hädadega. Esimene probleem oli see, et ei saanud andmeid scanneri histogrammist editori üle tuua - viga oli selles, et komakohtade arv ei klappinud. Teine probleem, et ükski muudatus VE tabelis ei muutnud mittemidagi, kirjuta kas või nullid, ikka AFR sama. Sellele leidsin eile lahenduse. Kuni 2000a. ls1-l kaks VE tabelit. Selleks, et tuunida VE-d tuleb tühistada MAF. Kui aga MAF failib siis kasutatakse secondary VE tabelit, mina aga tuunisin esialgu primary VE-d. Ühesõnaga tuleb tegeleda secondary VE -ga ja pärast sama tabel tõsta ka primary VE-ks. Jabur on aga see, et secondary-l on ridasid poole vähem kui primary tabelil. Primary siis 5kpa sammuga ja secondari 10kpa sammuga. Ilmselt tuleb tõsta täiskümned read üle ja vahed interpoleerida. Ei ole küll kõige täpsem kuid olen aru saanud, et põhiline ikkagi MAF mille järgi airflow-d loetakse. Ühesõnaga primary VE tabel siis kui kõik korras ja secondary VE siis kui tuvastatakse MAF-i häire.

Natuke on küll mälust läinud,aga täpselt nii oligi see värk jah. Ise jebaitasin oma corvettega samamoodi selle hptunersiga, omajagu maadlemist ja seadistamist.
Netist lugedes tundub nagu lihtne asi,aga reaalsuses oli ikka tükk tegelemist. Mina lugesin põhiliselt miskit hptunersi ja corvette foorumit,
aga samas lõpuks sain ka konkreetselt hptunersi seadistamise õpetus videod, tõsi- hetkel ei tea kas alleski enam on.

Üks väga äge teema sul üldiselt, uskumatu visadus ,et üldse vana projekti edasi teha..peab nentima. Ise vist ei suudaks.


____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
08.07.2021 at 00:15
aivar
 
92 CAMARO
Eile jõudsin seadistamisega sinna maani, et sai WOT-d proovida. 6200 rpm AFR 12.5 INJ. duty cycle 107% - vaja suuremaid pihusteid!
09.07.2021 at 08:08
hents99
  
92 CAMARO
quote:
aivar: Eile jõudsin seadistamisega sinna maani, et sai WOT-d proovida. 6200 rpm AFR 12.5 INJ. duty cycle 107% - vaja suuremaid pihusteid!

Suurenda pihustite trassis rõhku. 4-5 bar teeb juba üpris ilusa aurupilve, lisaks ei peaks pihusteid vahetama, sest palju ilmselt puudu ei jää.
Ega lambda 0.88 järgi rikkamaks vast segu polegi vaja vabalthingavale (üsna rasvane segu juba)
Väände saabudes lambda 0.88 ja ise timmiks pigem kuni lambda 0.92’ni ja lõpupoole võib jälle bensuga jahutama hakata.
Aga iga mootor on erinev ja tulebki pikemalt proovida.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
09.07.2021 at 08:21 1 edit. Last edited 09.07.2021 at 08:23 by hents99
aivar
 
92 CAMARO
Ls1-l on juba originaalis 58psi rõhk. Olen aru saanud, et üle 90% ei ole soovitav (80% max normaalne). Mul üle 90 oli juba allpool. Imestan seda, segu lahjaks ei läinud (target ka 12.5) . Leidsin boschi 36lb@43psi pihustid mõistlikult saadaval, nii et lihtsam ja kindlam siiski pihustid vahetada. Kütuse rõhuklapp paagis sees ja mitte regullitav.
09.07.2021 at 08:57
max
92 CAMARO
hents99-ga päri, et kui pihustit osta ei taha, saaks ka niisama hakkama - veidi rõhku juurde (kui üldse) ja segu lahjemaks. Puusalt pakun, et 12.5 on rikas sellele mootorile. Viisakas lahendus on jah suurem pihusti, aga siis peab päris palju tabeleid uuesti üle käima.

Kas ma sain õigesti aru, et target on 12.5 ja segukell näitab samuti 12.5? Kui nii, siis on varu küll. Praegu pole sul mõtet ilma dünota WOTi näppida. Seal saaksid aru, kas lahjem segu annab juurde või mitte. Kui annab, siis kukub duty veidi allapoole ja ongi korras. Kui oledki jõu mõttes maksimumis ja pisut rikkamas otsas, siis samuti otseselt häda pole. Kui aga on viimane variant ja tahad redline-i tõsta, siis on suuremat pihustit vaja. Veelkord, 12.5 tundub liiga rasvane sellele.
09.07.2021 at 11:19 1 edit. Last edited 09.07.2021 at 11:20 by max
max
92 CAMARO
Kuule, midagi on sul mäda seal. Mul jäi kripeldama, et selliste väikeste modifikatsioonidega ei tohiks kütusesüsteem pudelikaelaks jääda.

Leidsin, et kõige väiksem stoock pihusti LS1-l oli 26.4 lb/hr.
https://ls1tech.com/forums/fueling-injection/1324361-what-stock-ls1-injector-size.html

See pihusti laseb mootorist saada 480+ hp, mida sul seal kindlasti pole. Seega uut pihustit sul vaja pole, aga seadistada küll.
09.07.2021 at 11:46
aivar
 
92 CAMARO
Olen palju nende pihustite suuruse kohta otsinud ja lugenud. Erandeid on aga üldine arusaam on mulle jäänud, et 450hp 28.8lb pihustitega 100% duty cycle ja 26,4 pigem sinna 400hp juurde. Mul ongi need väiksemad. Ega ta nüüd otseselt nälga ei jäägi aga mulle ei meeldi sellise asjaga piiri peal olla. Leidsin 0280155868 boschi pihustid, mis saadaval saksa boschi laost ja seetõttu mõistliku hinnaga. Neid pandi ka mingitele C5 eriversioonidele peale. Minu arvates mõistlik investeering rahuliku une tarvis.
Endal kogemus veel puudub ja 12.5 AFR WOT on soovitatav loetu põhjal. Mis see siis võiks olla?
09.07.2021 at 13:28
max
92 CAMARO
Nagu ma ütlesin, iga mootor on erinev ja düno ütleb, mis on sinu puhul optimaalne. 12.5 võib olla "OK", aga kindlasti rasvases otsas. Hents99 toodud vahemikud on OK ehk teisisõnu 12.8-13 võiks äkki tulla turvaline (rikkam) tippjõud. Veelkord, nendest arvudest pole mingit abi, dünosse peab minema.

Rahuliku une pärast võiks muretseda, kui detonatsiooni oht. Antud aju kaitseb ennast väga edukalt deto eest, nii tuleb vaid logist vaadata, kas see reaalselt kah oht on. Kui deto 0, siis mine dünosse ja häälesta. Mingit suuremat pihustit hetkel hädasti vaja küll pole.

Lisaks, kui sul segukell (eeldusel, et see ei valeta) ja target klapivad, kuid duty 107%, siis on sul MAF kalibratsioon metsas.

Veelkord, hetke pildi põhjal näib mulle 100% seadistamise probleem.
09.07.2021 at 14:21 2 edits. Last edited 09.07.2021 at 14:25 by max
max
92 CAMARO
Võid teha ka nii, kui dünosse minna ei taha. Pane target nt 12.8, mis on kindlasti piisavalt rikas vabalthingamale LS1-le. Usun, et tegelikult on 12.9-13 kah üsna turvaline. Kalibreeri MAF korrektselt ära ja vaata, mis su duty teeb seejärel. Võid redline-i 6k peale tuua ajutiselt (ca 3% väiksem duty), siis peaks veel rohkem varu olema. Kontrolli kütuserõhku, kui see juba kontrollitud pole. Kui kõik see tehtud, siis peaks su duty ca 90% või veel vähem olema. Siis saad jälle peale keerama hakata ja/või dünosse minna, kui tahtmine päris häälde saada tekib. AFR kell peab õigeid numbreid näitama.
09.07.2021 at 15:23
aivar
 
92 CAMARO
Vahepeal tuleb ikka "kass" peale ka. Lisaks undavale, tilkuvale, kolksuvale tagasillale sai otsa A/C kompressor ja kuhugi kadus suurem osa mootori õlirõhust.

Paar poolikut ööd ja palju lammutamist olen leidnud ka koha kuhu kadus õlirõhk kuid teadmata on põhjus. Nimelt nukkvõlli neljas saale on pesast tahapoole jooksnud. Nukkvõll ja saale ilus korras, saalet ringi pole tõmmanud. Laiast maailmast olen leidnud paar sarnast juhust kuid ka neil põhjus teadmata. Kui kellelgi on juhtunud midagi sarnast siis palun teada anda. Hetke plaan on teha tõmmits, saale paika, kokku ja vaatab mis saab.
15.07.2021 at 12:10 1 edit. Last edited 15.07.2021 at 13:11 by aivar
max
92 CAMARO
Ma ei tahaks tujurikkuja olla, aga ma ei saa aru, miks see saale uuesti välja tulema ei peaks, kui ja juba korra tuli ja nüüd tagasi lükatud saab, mis peaks tulevase liikumise tõenäosust veelgi suurendama? Uus saale igaks juhuks äkki panna? On nad seal erinevate aukude tarbeks erineva mõõduga kah või kõik samad? Saaksid pesa kah üle vaadata.
15.07.2021 at 15:54 1 edit. Last edited 15.07.2021 at 15:56 by max
aivar
 
92 CAMARO
Saaled kolmes eri mõõdus. Valesti ilmselt ei saa olla, sest vahed 0.008. Probleemne saale keskmises mõõdus, ehk suurem ei mahu ja väiksem kukub välja.
Ausalt öeldes ei saa ma üldse aru, miks ta peaks sealt välja pugema. Ainukene teooria mis mul on, et kui saale ei olnud täpselt keskel (saale pesas on lai ja väga madal õlisoon) ja pidas ainult ühe servaga ning teiselt poolt hakkas õli läbi pressima ja saalet teises suunas lükkama. Teen tõmmitsa valmis ja proovin tõmmata siis saab ka aimu millise istuga sees. Võib-olla lükkan korra veel edasi, et näeksin õlisoont (äkki pole see keskel). Saalet esialgu ei kipu välja võtma kuna ma mootorit maha ei võtnud ja vända ning kepsude vahelt sinna ligipääs suht niru. Pealegi veel õlitusauk, mis vaja joondada jääb allapoole ning näeb vaid peegliga. Eks kui midagi tundub pisut valesti siis võtan välja.
15.07.2021 at 17:25
aivar
 
92 CAMARO
Esiteks lükkan ümber interneti kuulujutu mida siin kirjutasin. LS1 nukasaale all ei ole mingit õlisoont. Nukasaale alla tuleb üks õlikanal ja see peab saale õliauguga kohakuti olema. Teine õliauk saale sees ei tee midagi. See nüüd oma silmaga kindlaks tehtud.
Kohe kui proovisin probleemset saalet liigutada tundus mulle see liiga väikese istuga. Kuna oli võimalus ka teise tootja uusi saalesid mõõta ja vajadusel kasutada siis võtsin vana välja - küll kuidagi ikka tagasi saab. Seda saalet suht keeruline mõõta kuid Mahle saale tundus pea kümnendiku võrra jämedam. Kuna õlisoont all ei ole siis otsustasin panna vahele ka laagriliimi. Kuna uusi saalesid oli terve komplekt, siis otsustasin ära vahetada esimesed neli, et saaks parema pildi, mis toimub. Viimast ei saa kuidagi all kätte. Selgema pildi see ka andis - 1, 2, 3 saaledel suht tugevad istu jäljed peal, 4 -ndal aga mõned peened triibud. Viga siis tõenäoliselt plokis. Uus neljas saale läks sisse tunduvalt tugevamalt kui vana välja ja laagriliim ka vahel - ehk jääb pidama. Selle liimi idee leidsin ka muidugi kusagilt usa foorumist mingi väidetava racing mootoriehitaja soovituste järgi kuid tundus mulle mõistlik. Teine huvitav variant oli alu plokki nukasaalede paigaldamine kuumistuga. See eeldaks tühja plokki.
Praeguseks nukk tagasi mootoris ja vaja ülejäänud kola ka kokku laduda siis on tulemus näha.
16.07.2021 at 01:27
max
92 CAMARO
Laagriliim tuli mul kah pähe ja panin isegi kirja, aga kustutasin enne postitamist ära, sest see tundus üsna odav häkk. Kuidas sa selle sealt hiljem maha saad, kui uuesti nukasaadele vahetus päevakorda peaks tulema? Kui see probleem pole, siis...

Ploki kuumutamise asemel peaks teoreetiliselt saama ka saalet külmutada.

17.07.2021 at 21:26
ramman
92 CAMARO
quote:
max: Laagriliim tuli mul kah pähe ja panin isegi kirja, aga kustutasin enne postitamist ära, sest see tundus üsna odav häkk. Kuidas sa selle sealt hiljem maha saad, kui uuesti nukasaadele vahetus päevakorda peaks tulema? Kui see probleem pole, siis...

Ploki kuumutamise asemel peaks teoreetiliselt saama ka saalet külmutada.


Laagriliim nüüd selles mõtte mingi väga imeasi ei ole. Jah, hoiab laagri, saale jms kenasti paigal, kui pinnad puhtad ja liim nakkub kenasti. Välja tõmmates täpse ja korraliku tõmmitsaga tuleb peale tavalisemast suurema jõu rakendamist kenasti. Ei ole jäädavalt kinni. Iseasi, kuidas ploki sees nuka saaledega majandada on. Olen korduvalt liimitud laagreid erinevatest pesadest ja võllide pealt maha tõmmanud. Tõmmits peab olema hea ja ilusti istuma, siis hakkab tulema ka.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
18.07.2021 at 18:24
aivar
 
92 CAMARO
Vändakaelad ka triibulised, nii et mootor maha ja lahkamisele.
19.07.2021 at 08:19
tqhq.ee foorum : Minu auto : 92 CAMARO   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.