register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Lõputu võitlus lollusega   .. 14 15 16 17 18 19 20  
Poster Message
BlueStang
 
Lõputu võitlus lollusega
mulle tegelikult hakkas huvi pakkuma, kuidas madise pöörete ja vóimsuse versioon auto kiirenduse protsessi plokk-skeemist välja näeb - praegu nagu jääb mulje, et pöörded oleksid nagu mingi vótmeküsimus, et nendest tekib vóimsus ja siis siuhti ... auto kukub iseeneslikult kiirendama umbes nagu kui pöördepill torque monsteriga kórvuti kurvist väljudes sel juhul:

jóudu kiirendamiseks pole -> madis vajutab pedaali -> kohe pöörded üleval -> kuskil tekib müstiline vóimsus -> vóimsus kiirendab auto tsahh 1,947 sek-ga minema??? selline mulje nagu jääks, et pöörded kellegi meelest kuidagi iseeneslikult tekitavad vóimsust ja kiirendust:D



Üldiselt on ikka nii, et kui pöördepill ja torque monster väljuvad kórvuti kurvist, siis sama läbimóóduga tagaratas käib neil all ringi samakiiresti, olenemata, mida see mootor seal parajasti teeb - loogiline eksole.

Nüüd kurvist välja kiirendamiseks on sellel pöördepillil vaja nórga mootori kompenseerimiseks pöörded üles saada, et mingitki jóudu tagarattasse kiirendamiseks saada - aga kuna mootoris ikkagi piisavalt jóudu ei ole pööretega multiplikeerida, vaatamata mootori punasesse ajamisele, siis kahjuks need tagaratta pöörded ei saa nii kiiresti tóusta, kui tahaks ja kiirendust ei saa tekkida piisavalt...

Sama vóimsusnäitajatega aga suurema väändemomendiga torquemonsteril aga on samal ajal kurvist väljumiseks rattas saadaval ca 30% rohkem jóudu, st saab auto kiiremini kurvist välja kiirendada

Peaks päris kergesti arusaadav olema...

ps.- ameti kohta - Tóstamaa vanasónad - ega amet ei riku meest ja andis jumal ameti, annab ka móistuse - kehtivad ilmselt ka Sinu enda kohta;)
seda ka veel, et - näha on, et alati ainult haridusest ei piisagi, haritust ka nagu vaja ikka...

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
16.08.2021 at 11:41 5 edits. Last edited 16.08.2021 at 12:06 by BlueStang
madis
Lõputu võitlus lollusega
Ja nagu alati mingi külajutt aga ei ühtegi valemit.
16.08.2021 at 12:13
v6sa
Lõputu võitlus lollusega
quote:
Draal: ...

Ma ei te kas seda generootoriga varianti reaalselt kasutatakse sest muud lahendused on täpsemad (aga jah mõte on et generaatorilt mõõdetakse saadavat elektrivõimsust)

Ma tõin need näited rohkem selleks, et pole tähtis kuidas sa mõõdad mootori võimsuse, sest ka pärast hoopis teisel viisil saadud võimsuskõverat saad sa kohe arvutada ka väändekõvera.
...


Kas ma kusagil Eestis ka näen generaatoriga stendi, kus mõõdetakse elektrilist võimsust? Saksmaal ma ühte 600 kW tean DLG testjaamas. Nad ei pea seda kuigi heaks, kuivõrd ülekandetegur mehh-->elektriline sõltub palju mõõtahela temperatuuridest. Aga pikematel mõõtmistel statsionaarses režiimis on mõistlik sooja asemel elektrit jahvatada. Enamus mõõtmisi tehakse pöörisvoolugeneraatoriga stendil selle toereaktsiooni mõõtes. Olla täpsem...

Ma küsin nüüd selguse mõttes üle: kas Sinu jaoks on võimsus ja pöördemoment kaks erinevat asja, mis mootorist väljuvad ja auto liigutamisel osalevad erineval viisil?

16.08.2021 at 12:39
Draal
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
v6sa:
quote:
Draal: ...

Ma ei te kas seda generootoriga varianti reaalselt kasutatakse sest muud lahendused on täpsemad (aga jah mõte on et generaatorilt mõõdetakse saadavat elektrivõimsust)

Ma tõin need näited rohkem selleks, et pole tähtis kuidas sa mõõdad mootori võimsuse, sest ka pärast hoopis teisel viisil saadud võimsuskõverat saad sa kohe arvutada ka väändekõvera.
...


Kas ma kusagil Eestis ka näen generaatoriga stendi, kus mõõdetakse elektrilist võimsust? Saksmaal ma ühte 600 kW tean DLG testjaamas. Nad ei pea seda kuigi heaks, kuivõrd ülekandetegur mehh-->elektriline sõltub palju mõõtahela temperatuuridest. Aga pikematel mõõtmistel statsionaarses režiimis on mõistlik sooja asemel elektrit jahvatada. Enamus mõõtmisi tehakse pöörisvoolugeneraatoriga stendil selle toereaktsiooni mõõtes. Olla täpsem...

Ma küsin nüüd selguse mõttes üle: kas Sinu jaoks on võimsus ja pöördemoment kaks erinevat asja, mis mootorist väljuvad ja auto liigutamisel osalevad erineval viisil?



Ma ütlen et pöördemoment ilma pöörlemiskiirusetta on puudulik suurus kirjeldamaks mootorit. Mootori puhul peab ju alati vaatama pöördemomenti koos selle kiirusega millega see moment pöörleb ja see annab võimsuse. Kui vaadata sedasama dünot siis jah mõõdetakse ainult momendina seda toereaktsiooni ja olekski just nagu ainult moment aga selle iga selle erineva toereaktsiooni taga on ju erinevad mootri pöörded. Loomulikult mõndadele meeldib kasutada väändekõverat ja teistele võimsuskõverat aga sisuliselt need on jah täpselt samad asjad. Ma ütlen, et vääne eraldi, ilma selle väände seosega pööretesse ei näita midagi selle mootori kohta. Minuarust on väga vale kui hakatakse kuskil rääkima ootori väändest ja siis juskui selgitamiseks kasutatakse mutrit ja võtit ja selle alusel püütakse mootori väänet seletada. Ma väidan, et autot kiirendab võimsus, st see võimsus mida mootor on võimeline kasutatama auto kiirendamiseks (mitte max võimsus) või kui kellegile meeldib vääne siis autot kiirendab see väände hulk mida mootor on võimeline kasutama (mitte max vääne). Aga samas väände hulk ongi võimsus...

____________________________
Pontiac Fiero 2.8
Chevrolet Express 1500
16.08.2021 at 14:03
madis
Lõputu võitlus lollusega
Vaidlus on suht mõttetu. Kui keegi paneks siia valemi kus kiirendus oleks tuletatud ILMA mootori võimsuse ja ilma mootori pööreteta, siis see oleks juba revolutsiooniline.
16.08.2021 at 14:16
BlueStang
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
madis: Ja nagu alati mingi külajutt aga ei ühtegi valemit.

mis see mees siin keksib jalalt jalale, kus on valem, kus on valem - ma olen valemit juba vähemalt kolm korda siin välja kirjutanud
vóin veelkord kirjutada, pole probleemi - keha kiirendus sóltub keha massist ja talle mójvast jóust F=m*a, kiirendus siit siis loomulikult a=F/m puhas klassika, puhas Newton, mida veel vaja on?

vihjeks ka - ega kóigil kehadel pole pöörlevaid rattaid all, aga kiirendust saab neile arvutada ikkagi - näe herr Watt leiutas hobusele isegi vóimsuse, kuigi sellel rataste asemel hoopis kabjad krt




____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
16.08.2021 at 14:47 5 edits. Last edited 16.08.2021 at 15:14 by BlueStang
BlueStang
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
Draal: Minuarust on väga vale kui hakatakse kuskil rääkima ootori väändest ja siis juskui selgitamiseks kasutatakse mutrit ja võtit ja selle alusel püütakse mootori väänet seletada.

Vot see on väga kümnesse tähelepanek - ma nüüd vaatasin ka neid youtube videoid, kus vennad, kes ise midagi asjast ei taipa, üritavad midagi selgitada torque vs horsepower ja kasutavad seda mutrivótme móttetut näidet:D


____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
16.08.2021 at 15:00
madis
Lõputu võitlus lollusega
quote:
BlueStang:
quote:
madis: Ja nagu alati mingi külajutt aga ei ühtegi valemit.

mis see mees siin keksib jalalt jalale, kus on valem, kus on valem - ma olen valemit juba vähemalt kolm korda siin välja kirjutanud
vóin veelkord kirjutada, pole probleemi - keha kiirendus sóltub keha massist ja talle mójvast jóust F=m*a, kiirendus siit siis loomulikult a=F/m puhas klassika, puhas Newton, mida veel vaja on?


Kus on valemis auto mootori parameetrid ? Jäta see ülejäänud möla kirjutamata ja suhtleme valemite keeles
16.08.2021 at 15:19
BlueStang
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
madis:
Kus on valemis auto mootori parameetrid ? Jäta see ülejäänud möla kirjutamata ja suhtleme valemite keeles

hm, aga kus Sul siin valemis olid auto mootori parameetrid?

quote:
madis: a=F/(m*v)



____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
16.08.2021 at 15:38 1 edit. Last edited 16.08.2021 at 15:39 by BlueStang
v6sa
Lõputu võitlus lollusega
quote:
Draal:
Ma ütlen et pöördemoment ilma pöörlemiskiirusetta on puudulik suurus kirjeldamaks mootorit.
...
Loomulikult mõndadele meeldib kasutada väändekõverat ja teistele võimsuskõverat aga sisuliselt need on jah täpselt samad asjad. Ma ütlen, et vääne eraldi, ilma selle väände seosega pööretesse ei näita midagi selle mootori kohta. Minuarust on väga vale kui hakatakse kuskil rääkima ootori väändest ja siis juskui selgitamiseks kasutatakse mutrit ja võtit ja selle alusel püütakse mootori väänet seletada. Ma väidan, et autot kiirendab võimsus, st see võimsus mida mootor on võimeline kasutatama auto kiirendamiseks (mitte max võimsus) või kui kellegile meeldib vääne siis autot kiirendab see väände hulk mida mootor on võimeline kasutama (mitte max vääne). Aga samas väände hulk ongi võimsus...

Ja võimsus, ilma muutumise kõverata, on mootorit üheselt kirjeldav suurus? Tõesti? 373 kW on parem, kui 372 kW?

Ikkagi, kuidas kilovatist tuleb välja see jõud, mis autot edasi tõukab? Ilma seda vahepeal pöördemomendiks ümber arvutamata...

Kuidas pöördemomendist see tuleb, ma tean.

Ma ei vaidle üldse selle vastu, et võimsus on kasulik arvutuslik näitaja, kui on vaja kahte klantspilti teineteisega võrrelda. Et kumb läigib rohkem;) Aga joonele panekul ei ole sellega midagi teha, kui tervet kõverat ei ole teada. Kõverat, mis valdavalt saadakse pöörleva võlli pöördemomendi mõõtmise teel:) Samuti olen väga nõus sellega, et üksik pöördemomendi väärtus on sama kasutu, kui üksik võimsuse näitaja. Graafikut on vaja!
16.08.2021 at 15:55
madis
Lõputu võitlus lollusega
quote:
BlueStang:
quote:
madis:
Kus on valemis auto mootori parameetrid ? Jäta see ülejäänud möla kirjutamata ja suhtleme valemite keeles

hm, aga kus Sul siin valemis olid auto mootori parameetrid?

quote:
madis: a=F/(m*v)



Palun vasta küsimusele. Tänud ka kirjaveale tähelepanu juhtimast.
16.08.2021 at 16:28
Draal
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
v6sa:

Ja võimsus, ilma muutumise kõverata, on mootorit üheselt kirjeldav suurus? Tõesti? 373 kW on parem, kui 372 kW?

Ikkagi, kuidas kilovatist tuleb välja see jõud, mis autot edasi tõukab? Ilma seda vahepeal pöördemomendiks ümber arvutamata...

Kuidas pöördemomendist see tuleb, ma tean.

Ma ei vaidle üldse selle vastu, et võimsus on kasulik arvutuslik näitaja, kui on vaja kahte klantspilti teineteisega võrrelda. Et kumb läigib rohkem;) Aga joonele panekul ei ole sellega midagi teha, kui tervet kõverat ei ole teada. Kõverat, mis valdavalt saadakse pöörleva võlli pöördemomendi mõõtmise teel:) Samuti olen väga nõus sellega, et üksik pöördemomendi väärtus on sama kasutu, kui üksik võimsuse näitaja. Graafikut on vaja!

Ma kunagi mingid arvutused juba panin, valemid on siin suht halvasti kirjutatud ...

Rattalt teele rakenduv jõud(mida üritab rakendada) F =(1-kaod) (võimsus pööretel X pööret sek)*(ülekandearv)/ ((pöörete arv sek)*pii*ratta diameeter ) krdi kehv on siia valemit kirjutada. Teeb siin nubritega ka siis. Võimsus siis 2400 rpm (40 pööret sek.) i juures on 200kw ülekande tegur on 6:1 ja ratta diameeter on 0.6 m ning kaod on ülekandes 30% siis jõud F = (1-0,3)*200000*6/(40*pii*0,6) ja see on 11,14 KN jõudu. Siit saab juba edasi leida kiirenduse jne.
Vaatame siis sama olukorda kui meil on vääne 2400 rpm juures Kui võimsus 2400 rpmi juures on 200 kw siis vääne on 795.77 Nm 2400rpmi juures siis F= 795.77*6*0.7*(1/0,3) ja saame ka 11,14 KN nii et vahet pole kumma järgi arvutada

Ma pole kunagi väitnud, et max võimsus on mootorit üheselt kirjeldav .. ma kuskil ka juba kirjutasin et anda max vääne mingitel pööretel ja anda max võimsus mingitel pööretel on lihtsalt ilusad numbrid millega tegelt suurt midagi teha pole.
Kas mootor mille max võimsus on 300 kw on parem kui 200kw sõltub sellest millise tehnilise lahendusega see võimsus sealt auto kiirendamiseks muudetakse 300kw mootor on potentsiaalselt parem aga kui seal otsas istub mingi äärmiselt nigel kast mis on võimeline kasutama ainult 100 kw sellest siis pole sellest 300 kw mingit kasu.

Miks ma raiun et võimsus on see mis autot kiirendab on füüsika loogikast. Auto kiirendamiseks on vaja energiat, selle energia annab mootor ja selle energia andmise kiiruse määrab võimsus. Sama loogilist lähenemist ei saa kasutada kui ütelda et vääne kiirendab autot. Loomulikult arvutustes kasutatakse igalpool palju ka väänet ja muid parameetreid aga vääne ei kirjelda seda energiahulka mida autole edsi antakse, seda kirjeldab küll vääne koos pööretega aga see on võimsus, miks tahta kasutada seda väänet koos pööretega kui selle asemel on võetud kokkuleppeliselt neid kahte (jõud ja teepikkus ajaühikus) siduv suurus "võimsus" Võimsus näitab ette selle piiri kui kiiresti mis massiga keha on võimalik mingi kiiruseni kiirendada. Loomulikult ei saa 383 kw mootoriga 1883 kg kaaluv auto kiirendada nullist 100 1.9 sekundiga. Aga vääne ei suuda anda ette seda piiri, vääne ilma väände hulgata on liiga vähe infot et selle järgi kasvõi mingi teoreetiline piir arvutada.
Millega ma ei saa nõus olla, ja mida vahel väidetakse, et kui on sama massiga autod ja sama võimsad mootorid, aga ühel on max võimsus kõrgetel pööretel aga max vääne on madal ja teisel on max võimsus madalatel pööretel ja max vääne on kõrge siis sellest piisab, et öelda, et suurema väändega masin kiirendab paremini sest tal on rohkem väänet. Paremini kiirendab see mille tehniline lahendus lubab kasutada suuremat keskmist võimsust









____________________________
Pontiac Fiero 2.8
Chevrolet Express 1500
16.08.2021 at 16:44
BlueStang
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
vääne ilma väände hulgata


jälle midagi uut - "väände hulk", khm...

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
16.08.2021 at 17:39 1 edit. Last edited 16.08.2021 at 17:41 by BlueStang
madis
Lõputu võitlus lollusega
Blue, palun vasta küsimusele mitte ära noki teiste sõnastuse kallal
16.08.2021 at 18:07
BlueStang
 
Lõputu võitlus lollusega
madisele nagu küll pole mul midagi tõestada vaja - ta oma suupruukimist nagunii kinni ei maksa, ei tasu oodata, kuigi need 2 asja, milles siin kokku lepiti said tõestatud juba

aga kiirenduse teemaga edasi minnes, siis keegi pole kuskil öelnud, et mootori parameetreid pole vaja kiirenduse arvutamiseks, muidugi on, ainult et ikka neid päris parameetreid, mitte mingit võimsuseumbluud - nagu ka herr v6sa siin just mainis, väändemomendi graafik on hea vahend selleks

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
16.08.2021 at 18:22
Draal
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
BlueStang: madisele nagu küll pole mul midagi tõestada vaja - ta oma suupruukimist nagunii kinni ei maksa, ei tasu oodata, kuigi need 2 asja, milles siin kokku lepiti said tõestatud juba

aga kiirenduse teemaga edasi minnes, siis keegi pole kuskil öelnud, et mootori parameetreid pole vaja kiirenduse arvutamiseks, muidugi on, ainult et ikka neid päris parameetreid, mitte mingit võimsuseumbluud - nagu ka herr v6sa siin just mainis, väändemomendi graafik on hea vahend selleks

No näed nüüd hakkame kuskile jõudma, vähemalt niipalju on paigas, et loeb väändemomendi graafik mitte lihtsalt vääne ... seal on suht suur vahe sees ikka ....
Hmm aga füüsika mõttes on väändemomendi graafik sama mis võimsusegraafik ....st neid ei saa vaadata eraldi ...

____________________________
Pontiac Fiero 2.8
Chevrolet Express 1500
16.08.2021 at 18:38
BlueStang
 
Lõputu võitlus lollusega
võimsusegraafikut pole üldse vaja vaadata - milleks seda exceldatud (loe: kunstlikult tuletatud) graafikut peaks vaja olema, see ei näita mitte midagi, kui just ei taha teada, kuipalju mingi hobune suutis kunagi ammu raskust vedada - võimsuseühiku hobujõuks nimetamine on hobuse solvamine...

btw, tundub veel, et võimsusemehed on siin oma pööretes ka natuke liiga kinni (sellest vist tuli see uus móiste "väände hulk"), päeva lõpuks taandub asi ikkagi lineaarsee jõule, kuigi pealevaadates võib lihtsam aru saada, et oi, ratas käib ringi ja lükkab autot, vajutan aga pedaalilt pöördeid juurde ja küll ta läheb

päris nii ikka ei ole - offroadimehed, kes mäest üles vahel liiguvad, teavad, et kui ikka jõudu ei ole, siis pöördeid maintainida pole võimalik, jõupuudusest tulenevalt ei jõuta enam autot kiirendada ja pöörded ajas vähenevad (kuigi gaas põhjas) kuni lõpuks keeldub mootor koostööst, talla palju tahad seda pööretepedaali - kus nüüd võimsus jäi siis, pöörded pidid ju võimsust juurde tekitama...

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
16.08.2021 at 19:09
madis
Lõputu võitlus lollusega
quote:
BlueStang: madisele nagu küll pole mul midagi tõestada vaja - ta oma suupruukimist nagunii kinni ei maksa, ei tasu oodata, kuigi need 2 asja, milles siin kokku lepiti said tõestatud juba

aga kiirenduse teemaga edasi minnes, siis keegi pole kuskil öelnud, et mootori parameetreid pole vaja kiirenduse arvutamiseks, muidugi on, ainult et ikka neid päris parameetreid, mitte mingit võimsuseumbluud - nagu ka herr v6sa siin just mainis, väändemomendi graafik on hea vahend selleks

Tsiteerin üht varasemat postitust - mine perse oma jutuga.
16.08.2021 at 19:29
v6sa
Lõputu võitlus lollusega
quote:
Draal:
...
Millega ma ei saa nõus olla, ja mida vahel väidetakse, et kui on sama massiga autod ja sama võimsad mootorid, aga ühel on max võimsus kõrgetel pööretel aga max vääne on madal ja teisel on max võimsus madalatel pööretel ja max vääne on kõrge siis sellest piisab, et öelda, et suurema väändega masin kiirendab paremini sest tal on rohkem väänet. Paremini kiirendab see mille tehniline lahendus lubab kasutada suuremat keskmist võimsust


Eeldusel, et seda "suuremat keskmist võimsust" on võimalik maakera külge kleepida.

Arvutuse osa ma ei kommenteeri: arvutame võimsusest pöördemomendi, et sellest omakorda jõud arvutada:) Nii saab jah, aga mille kuradi pärast on meil enne vaja võimsus arvutada pöördemomendist? Ma saan aru, et arvutid on täna nii võimsad, et säärased arvutused ei võta hetkegi, aga nii põhimõtteliselt;)

Hea muidugi, et me jõudsime ühisele arusaamisele, et üks number reaalse sisepõlemismootori juures on vajalik vaid tillipikendamiseks ja maksude määramiseks.
16.08.2021 at 20:53 1 edit. Last edited 16.08.2021 at 20:54 by v6sa
Draal
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
v6sa:
quote:
Draal:
...
Millega ma ei saa nõus olla, ja mida vahel väidetakse, et kui on sama massiga autod ja sama võimsad mootorid, aga ühel on max võimsus kõrgetel pööretel aga max vääne on madal ja teisel on max võimsus madalatel pööretel ja max vääne on kõrge siis sellest piisab, et öelda, et suurema väändega masin kiirendab paremini sest tal on rohkem väänet. Paremini kiirendab see mille tehniline lahendus lubab kasutada suuremat keskmist võimsust


Eeldusel, et seda "suuremat keskmist võimsust" on võimalik maakera külge kleepida.

Arvutuse osa ma ei kommenteeri: arvutame võimsusest pöördemomendi, et sellest omakorda jõud arvutada:) Nii saab jah, aga mille kuradi pärast on meil enne vaja võimsus arvutada pöördemomendist? Ma saan aru, et arvutid on täna nii võimsad, et säärased arvutused ei võta hetkegi, aga nii põhimõtteliselt;)

Hea muidugi, et me jõudsime ühisele arusaamisele, et üks number reaalse sisepõlemismootori juures on vajalik vaid tillipikendamiseks ja maksude määramiseks.

Võimsuse järgi jõu arvutamine ei olnud väände arvutamine ja siis sellest jõu . Seal on aluseks et töö=jõud X teepikkus aga paratamatult saab sealt välja lahterdada ka väände.. need on nii sügavalt seotud ...

Aga sinna tillipikenduse juurde lisaks täpselt samuti väände, ei näita too number ka midagi reaalse auto kohta. Ka võimsuskõver ja väändekõver näitavad ainult infot mootori kohta ja kui tea kuidas see jõud sealt mootorist ratasteni jõuab ei saa ka auto kiirenduse kohta midagi öelda.

Viskaks õhku sellise teise küsimuse kui meil on auto mis on variaatorkastiga, siis milliste mootori pöörete juures ta kiirendab paremini , kas seal kus on max vääne või seal kus on max võimsus ?


____________________________
Pontiac Fiero 2.8
Chevrolet Express 1500
16.08.2021 at 21:40
BlueStang
 
Lõputu võitlus lollusega
madis vóib seal kóiki perse saata, tal ilmselt aasjalikud argumendid otsas

aga ma tegin siin ühe näitlikustava abivahendi nendesamade pidevalt vaatluse all oleva M5 ja Viperi osas, olukorras, mida madis varasemalt soovitas vaadelda - minek kiiruselt 130kmh - massid panin võrdseks M5 kasuks ehk mõlemad 1523kg ja tagaratas on 315/35R17
peaks olema hästi näha, et võrdselt kiiruselt minekuga (ratta rpm 1095) on sama võimsusnäitajatega (373kw) auto puhul kiirem see, millel väänet rohkem puhtalt põhjusel, et nõrgem mootor ei jõua ratta pöördeid nii kiiresti tõsta, kui vaja ehket tekib see BOOooo, mida móni ehk on tundnud, kui nórga mootoriga gaasi vajutad - vajutad, aga midagi ei toimu.... samal ajal suuremat väänet omav auto jõuab ratta pöörded kiiremini üles saada nagu ka kiirendusandmed all näitavad


____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
16.08.2021 at 22:10 1 edit. Last edited 18.08.2021 at 12:27 by BlueStang
tõnisson
 
Lõputu võitlus lollusega
Draal siin alles üritas keskmisest hobujõust midagi rääkida. Keskenduge sellele parem.

____________________________
446+727+Dana60
225 slant six+904+8 3/4
446+727+NP203+9 1/4+dana44
16.08.2021 at 22:51
madis
Lõputu võitlus lollusega
Mis on sellel pildil valesti ?

Kõik numbrid on valesti, mootori võimsus on väiksem kui tagaratta võimsus mõlemal autol

Ja arvuta mootori või tagaratta järgi, kiirendus on ka vale.

Nii et joonista edasi kui tahad, ega sa sellest targemaks ei saa aga ära vähemalt teistele mingit lolli pläma aja.


M5 130kmh rpm=4900 tq=380 ja wrpm=1056 wtq=1912
M5 käigukasti kasutegur on 108% ! sakslased ruulivad.
16.08.2021 at 23:20
Draal
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
BlueStang: madis vóib seal kóiki perse saata, tal ilmselt aasjalikud argumendid otsas

aga ma tegin siin ühe näitlikustava abivahendi nendesamade pidevalt vaatluse all oleva M5 ja Viperi osas, olukorras, mida madis varasemalt soovitas vaadelda - minek kiiruselt 130kmh - massid panin võrdseks M5 kasuks ehk mõlemad 1523kg ja tagaratas on 315/35R17
peaks olema hästi näha, et võrdselt kiiruselt minekuga (ratta rpm 1095) on sama võimsusnäitajatega (373kw) auto puhul kiirem see, millel väänet rohkem puhtalt põhjusel, et nõrgem mootor ei jõua ratta pöördeid nii kiiresti tõsta, kui vaja ehket tekib see BOOooo, mida móni ehk on tundnud, kui nórga mootoriga gaasi vajutad - vajutad, aga midagi ei toimu.... samal ajal suuremat väänet omav auto jõuab ratta pöörded kiiremini üles saada nagu ka kiirendusandmed all näitavad


Ma proovin siis õigete numbritega teha
130 kmh Ratta rpm on ok 1056 aga sealt edasi M5 mootor teeb sellel juhul 5313 rpm (ülekandeteur on ikka 1.39x3.62 st 5,03) ja m5 mootoril on väänet seal siis 512 Nm ja see teeb siis ratta võllil väändeks 2575 Nm (vaatame ainult ratta võllil väänet sest viperi ratas on sama läbimõõduga)


Viperi puhul siis 1056 rpm ratas aga mootor teeb 1,3x3.07x1056 =4212 rpm selle juures vääne on 712 Nm ja sealt edasi siis vääne ratta teljel 2840 Nm
Siiani õige, viperi rattal on rohkem väänet.
Aga miks peaks M5 sinna kurvi minema 4nda käiguga. Tark automaatkast leiab et mõistlik oleks kolmanda käiguga minna.
Teeme arvutused kui bemmil on 3 käik differ jääb samaks 3.62 aga 3 käik on 1.806 nii et kui ratas teeb 1056 rpm siis mootor teeb 6900 rpm selle juures vääne on 505Nm ja see teeb rattal väändeks 3300 Nm On nagu natuke rohkem

Bemmi mootor teeb selle 6900 rpm juures 365 kw ja viperi mootor 4212 rpm juures 312 kw

Nii et ....





____________________________
Pontiac Fiero 2.8
Chevrolet Express 1500
16.08.2021 at 23:58 1 edit. Last edited 16.08.2021 at 23:58 by Draal
gretzky
 
Moderator
Lõputu võitlus lollusega
quote:
madis:M5 käigukasti kasutegur on 108% ! sakslased ruulivad.

Siin foorumis sakslased ei ruuli :smokin
Kui tõsiselt, siis "verd" on selle topikuga valatud ehk liialt palju. Paneks ehk lukku . . .



____________________________
Dodge Ram 5.7 hemi '04 - rebuild
Ford Mustang '05
Jeep Grand Cherokee '08
16.08.2021 at 00:35
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Lõputu võitlus lollusega   .. 14 15 16 17 18 19 20  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.