register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : 2014 Jeep GC SRT parktuled ei toimi töötava mootoriga  
Poster Message
savi
2014 Jeep GC SRT parktuled ei toimi töötava mootoriga
2014 Jeep GC SRT

Ostetud algselt Eestist, seega teadaolevalt mingeid tulede modifikatsioone tehtud pole.

Töötava mootoriga parktuled ei toimi. Ei ees ega ka taga. Seda siis just nimelt parktulede(ehk teisiti tuntud ka kui gabariit) positsioonil. Koos udutuledega töötavad ja töötavad ka siis kui mootor ei käi.
On keegi sellise probleemiga kokku puutunud võib-olla ka tavalise Grand Cherokee juures ja mis võiks olla lahendus? Google vahendusel leidsin teisigi hädalisi mujalt maailmast, aga mitte ühtegi adekvaatset lahendust. Kummastav on asja juures fakt, et tegu on Eestist ostetud ja siin ka 7 aastat ÜV läbinud masinaga.
Eelmine omanik ei osanud kommenteerida - ükski ÜV pole sellega probleemi tekkinud. Ju ma siis olen eriline jälle, aga paraku ÜV sellise "veaga" ei läbi.
14.08.2021 at 11:50
matu1988
 
2014 Jeep GC SRT parktuled ei toimi töötava mootoriga
Eee mõtlesin et kas ei või olla hämara anduriga mingit seost
Kas ka pimedas ei põle
Ja samas kui 7aastat on läinud ülevaatuselt läbi läinud ja ma loodan et mitte mustalt siis kas äkki on see normaalne



____________________________
chevi van G20 5.7 smallblock 1988
Subaru forester xt 2.5 turbo
skoda praktik(töö auto)
CB kanal 8am kutsung MATU

http://www.s-tuning.ee
http://www.rodzu-ranzo.ee
http://www.kardaan.ee
14.08.2021 at 14:02 1 edit. Last edited 14.08.2021 at 14:04 by matu1988
savi
2014 Jeep GC SRT parktuled ei toimi töötava mootoriga
Üsna ebatõenäoline, et eelmised kaks omanikku oleks viitsinud mustalt ÜV kuskil teha.
Ma ise ei tundnud ennast eksperdina, et vaielda ÜV-s. Automaatselt kõik tuled toimivad nii nagu vaja. Lihtsalt ühes konkreetses positsioonis ülevaataja ütles, et peavad olema parktuled ka manuaalselt lülitatavad.
Mida nad ka tegelikult on, aga töötava mootoriga paraku ei ole. ÜV tehakse aga igalpool töötava mootoriga (eranditult nagu aru saand olen.) Seega, ei saa ka olla, et seda varem märgatud pole. Manuaalselt lülitades ei tohiks valguse sensor minuarust rolli mängida ka.
14.08.2021 at 15:29
dodge525
2014 Jeep GC SRT parktuled ei toimi töötava mootoriga
quote:
savi:
Mida nad ka tegelikult on, aga töötava mootoriga paraku ei ole.
Ei noh, tuleb mainida et euroliidus ei võigi parkida töötava mootoriga, kuna keskkonda kahjustav tegevus ja karistatav- niisiis parkimine iseenesest ongi pikemaajaline tegevus. :D
15.08.2021 at 23:47
savi
2014 Jeep GC SRT parktuled ei toimi töötava mootoriga
Olen tänaseks konsulteerinud ka teise ÜV punktiga. Teoorias nad juba olid peaaegu murdumas, kuid kuna protseduur on selline, siis parim mis nad soovitasid oli esindusest paberi võtmine auto eripära kohta. Ja siis juba maanteeameti kinnitus. Edasi peaks nö märge juures olema masinal. Aga no, ikka pean mina see olema, kellel siuksed probleemid tekivad.

Enda teooria oli, et parktuledega sõitmise nö takistamiseks lükkabki Run positsioonil pargid välja. See sunnib juhti sisse lülitama lähituled ja/või keerama automaatsele positsioonile tuled. Toredat tõestamist mulle ja tänan kaasa elamist!
15.08.2021 at 00:04 3 edits. Last edited 15.08.2021 at 00:06 by savi
savi
2014 Jeep GC SRT parktuled ei toimi töötava mootoriga
Aeg järjejuttu jätkata. Helistasin siis United Motorsisse - ikkagi ametlik esindus. Ja nii ongi, et USA-s peavad park tuled täpselt sedasi toimima. Imporditud masinatel tehakse aga nö ümberseadistus kohalikus butiigis.
Kuhu seadistus aga kadus ja miks, võib ainult pakkuda. Autoga ka on omajagu lapsi veetud varasemalt. Või on mingi muu veidruse pärast proovitud Uconnecti resetida. Igastahes nüüd on vaja uuesti programmeerida :)
16.08.2021 at 20:32 1 edit. Last edited 16.08.2021 at 22:20 by savi
Sniper
2014 Jeep GC SRT parktuled ei toimi töötava mootoriga
Mul olemas AlfaOBD programm koos OBDLink MX+ lugejaga.
Olen oma GC-l igasuguseid seadistusi sellega muutnud ( ka. veakoodide lugemine ja kustutamine).
Programmi kohta saad lugeda netist.

Kui on huvi, siis helista 5643976 Ehk saan aidata ( asun Sauel, tööpäeviti Harkus).

____________________________
´15 Jeep GC 6.4 Srt
22.08.2021 at 17:49 1 edit. Last edited 22.08.2021 at 17:49 by Sniper
spark
 
2014 Jeep GC SRT parktuled ei toimi töötava mootoriga
omad kogemused ... Canada variant :) , küll teise autoga

Kui seisma jääd ja tuled on sees, kas käsipidurit kasutades lähevad lähitulede asemel pargid põlema?


____________________________
Seitsekümmend Viis
25.08.2021 at 11:35
savi
2014 Jeep GC SRT parktuled ei toimi töötava mootoriga
Täna on üsna kentsakas seis. Käisin hiljuti autoga Carringis (Jeepi esindus ja hoolduspartner Tartus.) Nemad vaatasid, et nende masinad salongis on sama süsteemiga. Sealt edasi käis kirjavahetus kuni Leedu maaletoojani välja. Ka nende vastus oli minu arust üsna ammendav, aga Maanteeametile sellest päris ei piisanud vist. Mis siis täna puudu on? Mingi direktiiv, mille järgi oleks kindel, et see süsteem vastab nõuetele (!?) Seda nüüd siis üheskoos otsitaksegi. Omaltpoolt olen saatnud pilte, kirjeldanud veelkord lülitite asendeid + kombinatsioone kui käik on kas sees või väljas. Kopp hakkab vaikselt ette saama. Kui oleks üks või teine otsus käes, saaks vastavaid lahendusi otsida või eluga edasi minna. Milles aga kõik ühel meelel on ... auto on Euroopa varustusega maale toodud ja müüdud.
25.08.2021 at 17:42
Sniper
2014 Jeep GC SRT parktuled ei toimi töötava mootoriga
quote:
savi: Täna on üsna kentsakas seis. Käisin hiljuti autoga Carringis (Jeepi esindus ja hoolduspartner Tartus.) Nemad vaatasid, et nende masinad salongis on sama süsteemiga. Sealt edasi käis kirjavahetus kuni Leedu maaletoojani välja. Ka nende vastus oli minu arust üsna ammendav, aga Maanteeametile sellest päris ei piisanud vist. Mis siis täna puudu on? Mingi direktiiv, mille järgi oleks kindel, et see süsteem vastab nõuetele (!?) Seda nüüd siis üheskoos otsitaksegi. Omaltpoolt olen saatnud pilte, kirjeldanud veelkord lülitite asendeid + kombinatsioone kui käik on kas sees või väljas. Kopp hakkab vaikselt ette saama. Kui oleks üks või teine otsus käes, saaks vastavaid lahendusi otsida või eluga edasi minna. Milles aga kõik ühel meelel on ... auto on Euroopa varustusega maale toodud ja müüdud.

AlfaObd programmiga saab seda seadistada vastavalt soovile.
Endal on seadistatud teadlikult Canada versioonile, et tühikäigul/parking- ul olles DRL ei põleks. Nii kui käigu sisse paned läheb DRL põlema.




____________________________
´15 Jeep GC 6.4 Srt
26.08.2021 at 18:11
savi
2014 Jeep GC SRT parktuled ei toimi töötava mootoriga
Esinduse ja maaletooja kirjavahetusest selguks justkui, et masin juba on "Europe DRL 48.04" seades. Aga mine hullu tea, kas tegelikult ka keegi kaabli sappa pani.
Väike erisus võib-olla on siin selles, et mul on SRT Jeebil eraldi DRL ribad udutulede kõrval (bamperil.) Ja tules endas sees olevad LEDid täidavad gabariidi/parktule funktsiooni.

Igastahes, ma ei pidanud täna vastu ja tellisin OBDlinki ära (lahjema versiooni ehk OBDlink LX.) Võib teist hiljemgi vaja minna...
26.08.2021 at 23:26
Sniper
2014 Jeep GC SRT parktuled ei toimi töötava mootoriga
quote:
savi: Esinduse ja maaletooja kirjavahetusest selguks justkui, et masin juba on "Europe DRL 48.04" seades. Aga mine hullu tea, kas tegelikult ka keegi kaabli sappa pani.
Väike erisus võib-olla on siin selles, et mul on SRT Jeebil eraldi DRL ribad udutulede kõrval (bamperil.) Ja tules endas sees olevad LEDid täidavad gabariidi/parktule funktsiooni.

Igastahes, ma ei pidanud täna vastu ja tellisin OBDlinki ära (lahjema versiooni ehk OBDlink LX.) Võib teist hiljemgi vaja minna...


SRT-l on võimalik ka seda seadistust muuta, ehk siis "DRL location config." Samuti on muudetav suunatule config. ( kas vilgub koos DRL-iga või kustutab vilkumise ajaks DRL-i).

____________________________
´15 Jeep GC 6.4 Srt
27.08.2021 at 07:56
savi
2014 Jeep GC SRT parktuled ei toimi töötava mootoriga
Sebisin siis endale ka AlfaOBD ja OBDLinki (LX). Ühtegi muudatust veel ei teinud, sest eesmärk oleks auto ikkagi ilma legaalseks saada. Täpsemalt, ma ei taha, et mu auto ajalukku jääks katkestatud ülevaatus. See on minu jaoks õnnetuskohalt lahkumise maiguga. Seleta kuidas tahad, aga arvatakse ikka et "olid täis peaga roolis" ehk auto ei vastanud nõuetele.

Potentsiaalne positiivne uudis aga Maanteeametist ka. 2015/16 on olnud mingi pretsedent (ühe bussiga), kus sarnane lülitusskeemi osas tehti positiivne otsus. Nüüd on (l)ootus, et minu Jeebi osas tehakse sama ja seejärel saadetakse ka ÜV punktidele infokiri. Edasi ei tohiks juba enam kellelgi probleeme tekkida. Ka salongist tulevate Jeepidega.
03.09.2021 at 12:27
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : 2014 Jeep GC SRT parktuled ei toimi töötava mootoriga  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.