register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Erinevate väntvõllide tasakaalustamine.   1 2 3  
Poster Message
Erkki
  
Erinevate väntvõllide tasakaalustamine.
Tasakaalustamine on teadus omaette ja kellele teema huvi pakub, siis pisut erialast lugemist.

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
21.06.2005 at 00:13
partel
  
Erinevate väntvõllide tasakaalustamine.
Näiteks Pro Stockid ei kasuta damperit, kuna see võtab hobujõude ära.

Ja pöörded on üle 10000 ja iga hobujõud on arvel.

____________________________
_
23.06.2005 at 07:50
vvt
  
Erinevate väntvõllide tasakaalustamine.
Pro Stockiga ei sõideta igapäevasõite ka ja mootor ei kesta seal ka suurt midagi.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
23.06.2005 at 09:16
algaja
Erinevate väntvõllide tasakaalustamine.
Selline mure,et kas keegi võiks aidata tehnilise Inglise keelega?
http://www.maverickracing.co.uk/>software
on Crank Balance assistant kuid osa asju jäid segaseks.
Ring peaks olema kolvirõngad,locks sõrme splindid kuid mis asi on shells?
Oil on ilmselt kanalisse mahtuva õli kaal kuid mis asi on Recip %?
Samuti räägitakse teatud juhtudest mil seda ei saa kasutada.
Ehk keegi teeks väikse kokkuvõtte selles asjas?
08.01.2009 at 12:39
DevilDeVille
  
Erinevate väntvõllide tasakaalustamine.
recip. % on ilmselt reciprocation elik edasi-tagasi (üles-alla, vasakule-paremale) liikumine

merriam-webster

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
08.01.2009 at 12:51 1 edit. Last edited 08.01.2009 at 12:52 by DevilDeVille
turboV8
Erinevate väntvõllide tasakaalustamine.
Kas algaja on asjas selgust saanud? Tahaks kangesti ühendust inimesega, kes valdaks väntvõlli tasakaalustus teemat.
22.03.2009 at 00:02
algaja
Erinevate väntvõllide tasakaalustamine.
Mis seal ikka saada. Tegin endale asja selgeks ja sai ka tehtud abivahendid ja asi aetud.
23.03.2009 at 11:09
partel
  
Erinevate väntvõllide tasakaalustamine.
Shells - kepsusaaled (inglased oma terminoloogiaga!)

Recip % - koefitsient, mil määral arvestatakse üles-alla liikuvat massi (kolb & co + kepsu ülemine ots).

V8'l on ühe vändakaela peal 2 kolbi-kepsu. Bob weight on kõigepealt pöörlev mass ehk kaks kepsu alumist otsa koos saaltega. Sellele lisandub 50% "reciprocating" massi ehk siis ühe kepsu ülemine ots + 1 kolb kogu kamaga. Lisaks sobival määral õli sobivasse kohta jne.

Programm paneb ise kõige optimaalsema combo kokku. Kasutada ei saa siis, kui komplektis on mõni jupp väga mööda (näiteks üks keps palju raskem kui teised). Ehk aja kaalud enne paika.

Samuti ei arvesta kolbide erinevust. Näiteks small-block Chevy'l on ju erinevates silindrites klapid eri pidi, ehk kolbide disain peab vastava silindriga sobima. Big-blockil näiteks seda muret pole.

Mis muidu, siis näiteks isegi Top Fueli vänt peab kümmekond sõitu vastu (8500+ rpm). Samuti oli blown alkos küsimus kui üks vahetas kolvid 6 grammi erinevate vastu. Vastati, et 10 grammi bob-weight'i erinevust pole suurt midagi, s.t. ei pea uuesti balansseerima.

TurboV8, mida see inimene sulle annaks? Paneb käed pea peale ja kohe on kõik selge? :) Ise tuleb ikka asi endale selgeks teha, netiski on päris palju asju. Kui ei oska tehnilist inglise keelt, tuleb õppida. Selleks, et teada, et 2+2=4, ei pea matemaatikaprofessori käest konsultatsiooni küsima, saab ka oma jõududega hakkama.





____________________________
_
23.03.2009 at 11:19
turboV8
Erinevate väntvõllide tasakaalustamine.
TurboV8, mida see inimene sulle annaks? Paneb käed pea peale ja kohe on kõik selge? :) Ise tuleb ikka asi endale selgeks teha, netiski on päris palju asju. Kui ei oska tehnilist inglise keelt, tuleb õppida. Selleks, et teada, et 2+2=4, ei pea matemaatikaprofessori käest konsultatsiooni küsima, saab ka oma jõududega hakkama.

Kahjuks on väntvõllide tasakaalustamine tunduvalt raskem kui 2+2. Ja käsi pea peale ei ole ka tarvis. Lihtsalt küsimusi on palju. Minu inglise keel = Google tõlge, inglise-eesti tehnikasõnaraamat + oma oskus asju kokku panna + tasapisi õppimine. Muidu päris hea link antud teema kohta on http://www.eatonbalancing.com/blog/2007/11/21/engine-balancing-part-1/
Alustuseks peaksin ütlema, et olen ise valmis ehitanud tasakaalustus pingi. Kui kedagi huvitab võin ka pildi üles panna. Olen tegelenud asjaga vahelduva eduga paar aastat.
Hetkel on probleemiks signaalide ebakindlus erinevatel pöörlemiskiirustel ja erinevate disbalansidega. Oleks vaja valmis teha uus võimendi-juhtplokk, et siluda signaali harjasid ja faasi. Võib olla ka muud. Täpsust on tarvis suurendada. Üldiselt pikem jutt.
Mis tasakaalustamist ennast puudutab siis mõned küsimused?

V8'l on ühe vändakaela peal 2 kolbi-kepsu. Bob weight on kõigepealt pöörlev mass ehk kaks kepsu alumist otsa koos saaltega. Sellele lisandub 50% "reciprocating" massi ehk siis ühe kepsu ülemine ots + 1 kolb kogu kamaga. Lisaks sobival määral õli sobivasse kohta jne.

Kas see kepsu alumine ots tähendab nüüd seda, et võetud on keps ilma kolvita ja siis väiksem silm nööri otsas hoitud kaalutud alumist pead?
Ise olen siiani aru saanud et asi käib nii. Võetakse keps-kolb kõige täiega mis sinna külge käib, otsitakse noa peale asetamisega raskuskese. Märgitakse koht. Siis sukeldades alumise otsa kuni märgini vette, määratakse ruumala, selle järgi arvutatakse kaal. Bob weighti kaal oleks siis see tulemus x2+ühe ülemise otsa kaal.
Või kuidas need asjad siis kõige paremini oleks?
Kas Bob weight on vajalik ka rida mootori puhul?
Kuidas on selle "50% factor "kasutamisega, mis tingimustel oleks seda vaja muuta?
Eks küsimusi oleks veel palju aga tänaseks aitab.
25.03.2009 at 23:24 1 edit. Last edited 27.03.2009 at 23:53 by turboV8
partel
  
Erinevate väntvõllide tasakaalustamine.
quote:
turboV8:Olen tegelenud asjaga vahelduva eduga paar aastat.

No kui sa oled sellega mitu aastat tegelenud, siis vaevalt siin suuremaid eksperte on.

Kui mul leiba vaja on, siis ma ei hakka põllumeheks, vaid lähen poodi ja ostan. Sama ka balansseerimisega: Soome R-Koneistosse ja kõik (kuna Eestis see veel võimalik pole). Pead vaevan hoopis sellega, mida sinna saata: tootja, materjal, kolvikäik jne.

Igatahes edu!


____________________________
_
26.03.2009 at 09:17
algaja
Erinevate väntvõllide tasakaalustamine.
Pilte tahaks küll näha.Eriti huvitaks ajami lahendus ja väntvõlli toetamise pind.
27.03.2009 at 08:55
diesel
Erinevate väntvõllide tasakaalustamine.
pärtel on muidugi ülipädev ja tema arvamus kindlasti vägagi põhjendatud, aga siiski häirib mind küll mistahes tegevuse kohene maa sisse tampimine.
minu meelest on väga kena, kui keegi asja vasta huvi tunneb ja sellega tegeleb. ja äkki ühel päeval ongi sellest ettevõtlikkusest sirgunud koht kuhu eestimaa pinnal saab vända töösse anda ja pole vaja r-koneistusele raha viia.
vot nii, vähem sarkasmi ja rohkem tolerantsi seltsimehed. :)
27.03.2009 at 10:49
partel
  
Erinevate väntvõllide tasakaalustamine.
Hehe, ja kas siis mina pole "mõttetu omaette nikerdaja", selle asemel, et öelda, et ostku välismaalt "võtmed ees" auto. Hmmm, aga siis hakkaksid kohe hädakõned ex-omanikule stiilis "issi, mis ma nüüd teen??" :)

Mul pole midagi selle vastu kui oleks inhouse mootoridüno, balansseerimine, flowbench või-olla ka CNC asju.

Viitasin lihtsalt sellele, et kui keegi on balansseerimist tudeerinud mitu aastat, siis suht vähetõenäoline, et keegi siin veel pädevam on.


____________________________
_
27.03.2009 at 12:35
turboV8
Erinevate väntvõllide tasakaalustamine.
http://live.hot.ee/gallery/show_gallery_thumbs?id=1149354
Tore kui asja vastu huvi on. Loodan et saan ka elektroonika ükskord joonde. Erinevaid katseid olen päris palju teinud. Mootor on pingil kolme kiiruseline 1000,1500,3000. Praegu ülekandega nii et kui vändakael 60mm, siis kiirus vändal ca 850 p/min.(see on esimese kiirusega) Liugepinnad on mingit sorti plastikust. Suurt V8 vänta kogu kolaga pole proovinud ringi ajada aga tahaks loota, et vastu peavad. R6-e vändale peavad ilusti vastu. Õli tuleb aeg ajalt vahele lasta. Kui on veel küsimusi vastan. See mull selline hobiprojekt.
27.03.2009 at 22:50 1 edit. Last edited 27.03.2009 at 22:51 by turboV8
Astro SS
Erinevate väntvõllide tasakaalustamine.
Mina olen (piltidel) näinud pinki,kus vänt kinnitub tsentipukkide vahele.....

Kas sinu puhul ei ole ohtu liugpindade per***se keeramiseks

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
27.03.2009 at 23:04
turboV8
Erinevate väntvõllide tasakaalustamine.
quote:
Astro SS: Mina olen (piltidel) näinud pinki,kus vänt kinnitub tsentipukkide vahele.....

Kas sinu puhul ei ole ohtu liugpindade per***se keeramiseks
Tsentripukkide vahel võib olla mõni likiaegne varjant. Tänapäeval ikka kõik liugpindadel.Näiteks selline http://www.logandieselusa.com/images/384_cranksand33.jpg
See mis seal otsas paistab on pöörlemisandur.
27.03.2009 at 23:15 1 edit. Last edited 27.03.2009 at 23:17 by turboV8
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Erinevate väntvõllide tasakaalustamine.   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.