register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :( vol 3   1 2  
Poster Message
dodge
Autogaas: :) või :( vol 3
Kindlasti soovtan paigaldust lätis Valmieras. Mul on juba kolmas masin seal tehtud ja väga rahul.
Ilmselt ka oluliselt soodsam. Kusjuures päevaga tehakse tavaliselt valmis, viimane kord pikutasin
hotellis ja õhtul seitsme ajal sain auto kätte. Paigaldaja on autode valdkonnas väga pädev. Sõidab
rallikossi LPG-autoga ja riiul on karikaid täis. Seadmed on Zenit Pro, Barracuda, KME. Vene keele
oskus tuleb kasuks. Võin jagada kontakti.
13.06.2022 at 07:25
desiderii
 
Autogaas: :) või :( vol 3
Käisin suurele autole gaasi tankimas ja avastasin, et kütusehinnaga toimuv on kohati absurdne, eriti nende jaoks, kes bensiini-diisli-cng-ga sõidavad.

1. Kuna kevadel oli raha vähe, siis ma suure autoga sõitsin mitte nagu tavalise autoga vaid nagu uunikumiga või nagu ise oleks vanainimene, vaikselt kiirendan, vaikselt aeglustan, piirkiirust ületan ka vähem, samas kellelegi jalgu ka ei jäänud. Lihtsalt võtsin pingevabalt. Tulemus: keskmine kulu kukkus üle 25%. 28.5 pealt 20.6 peale. See on umbes 47/53 linn/maantee. 65 liitri gaasiga sõitsin 196 miili.

2. 20.6 liitrit sajale. Circle K extraga saan ma 2.5s/liiter alla, ehk siis liiter gaasi on 0.849. Väike korrutustehe ja tulemuseks on €17.50. Samas tanklas on 95 bensiin 2.149. 2.5s alla on 2.124. Kui rahaliselt on kulu €17.50/100km, siis bensiinikulu ekvivalent oleks 8.24 liitrit sajale keskmiselt. Sõites ikka 33" mudarehviga ja 25a vana autoga, mille tühimass on 2500kg.

Arvutades mudarehvi asemel tehasemõõdus AT rehviga (mudarehv 285/75R16, tehaserehv 265/70R17) ja arvestades, et mudarehv väiksemal veljel pani mulle bensiinikulus juurde 3.6L/100km), saan ma tulemuseks, et bensiinikulu ekvivalent oleks 6.36 liitrit sajale, keskmiselt. Meenutades, et mul võttis tavalise rehviga ökotades 16.5 sajale keskmiselt, siis gaasiga vrd bensiiniga sõidaks täna nii et justkui 61% kütuse rahalisest kulust jääb ära. Ja selles arvutuskäigus on sees ka veel 30% gaasi ülekulu.

____________________________
kirjanik
97' Expedition, unistuste auto.
ex 94' Seville STS
ex 97' Mark VIII
15.06.2022 at 22:15 1 edit. Last edited 15.06.2022 at 22:15 by desiderii
tkt234
Autogaas: :) või :( vol 3
quote:
dodge: Kindlasti soovtan paigaldust lätis Valmieras. Mul on juba kolmas masin seal tehtud ja väga rahul.
Ilmselt ka oluliselt soodsam. Kusjuures päevaga tehakse tavaliselt valmis, viimane kord pikutasin
hotellis ja õhtul seitsme ajal sain auto kätte. Paigaldaja on autode valdkonnas väga pädev. Sõidab
rallikossi LPG-autoga ja riiul on karikaid täis. Seadmed on Zenit Pro, Barracuda, KME. Vene keele
oskus tuleb kasuks. Võin jagada kontakti.

Mõtle õige jah, aga kaheldav kas kõik sinna kohale tahvad sõita. Tln-s sab ka ju lasta paigaldada 2 päevaga.
26.06.2022 at 10:23
dodge
Autogaas: :) või :( vol 3
Valmiera on siiski oluliselt lähemal, kui Tallinn.

Hoiatan ka kõiki gaasiseadme paigaldanuid - kui tahate oma seadet legaliseerida, siis maanteamet selle asemel, et gaasiseadet auto andmetesse lisada,
hakkab hoopis turvavöid ja rehve ja auto valgustusseadmeid kontrollima. Tänasin viisakalt töötajat, võtsin auto dokumendid ja lahkusin angaarist.
Varem oli nii, et vaadati ainult gaasiseadet, siis küsiti mingi 20 euri ja tehti uus tehniline pass. Veel peab olema paigaldusakt, kus seadmete kaalud kirjas, vastasel korral peab
minema Metroserti autot kaaluma. Paigaldusakti kohta muidugi mingeid nõudeid ei ole, seega võib selle ise väljastada:) Elagu banaanivabariik!
13.09.2022 at 11:51 2 edits. Last edited 13.09.2022 at 18:49 by dodge
mrtn
Autogaas: :) või :( vol 3
Huvitav, ma käisin ainult uut passi saamas.
13.09.2022 at 16:03
orubenno
Autogaas: :) või :( vol 3
Erinevate MNT angaaride ( ja seal töötavate ametnike ) arvul on võrdeline seos erinevate juhtumiste ja kogemustega hulgaga.
13.09.2022 at 16:28
brougham
Autogaas: :) või :( vol 3
Ostsin Escalade, millele oli KME gaasiseade eelmise omaniku väitel paigaldatud Texas Services.
Palusin eelmist omanikku küsida Texas Servicest paigaldusakti, kuna ülevaatuse aeg läheneb ja tehnilises passis seda kirjas ei ole.
Texase isik lubas seda teha, kuid ei ole nädala jooksul seda teinud ning telefonile ei vasta enam.
Tuleb ilmselt minna Gaznetti, kus see dokument on tehtav 150€-ga.
Gaasiseade on mulle esimene kogemus. Peab möönma, et üllatavalt soodne miililäbimise kogemus.

____________________________
Fuck the beer economy
13.09.2022 at 17:35
dodge
Autogaas: :) või :( vol 3
Mingit akti ei ole vaja, piisab sellest, kui on seadmetel sobiv märgistus.
Eesti seadusandluse järgi võib igaüks paigaldada autodele gaasiseadmeid.
13.09.2022 at 18:52
dodge
Autogaas: :) või :( vol 3
Sain gaasiseadme registreeritud teises maakonnas. Tartusse ei soovita minna. Vajalik on paigaldusakt,
kus on kirjas seadmete kaalud ja süsteemi kogukaal täispaagiga. Mina koostasin antud dokumendi ise ja see sobis.
Vajadusel võin ka teistele huvilistele sellise väljastada oluliselt odavamalt kui 150€:)
25.09.2022 at 10:02
tkt234
Autogaas: :) või :( vol 3
Propaan müüb juba hinnga 0,67 eur/l LPG-d Tln-s betoooni tänaval ja on sooduskaardiga hind 0,63 eur/l
Mujal on igal pool kallim, isegi Olerex/Alexela sooduskaartidega.
15.12.2022 at 23:45
Clyde
Autogaas: :) või :( vol 3
quote:
dodge: Valmiera on siiski oluliselt lähemal, kui Tallinn.



Mis hinnaklass Valmieras? Mul tuli pakkumine Gaznetist 2130€ 5.3 Vortecile.
07.01.2023 at 22:11
tkt234
Autogaas: :) või :( vol 3
Eile Laagri circle k tanklas oli posti peal LPG 0,707 EUR/l. Extra soodustusega sain 0,637 EUR/l. Peaaegu Propaani hind juba.
20.01.2023 at 23:02
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :( vol 3   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.