register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Pidurikettad, maru kallis saatmine.  
Poster Message
eerikkarts
Pidurikettad, maru kallis saatmine.
Otsustasin ette võtta poldi valemi vahetuse enda 70a abody Moparil, nimelt tal on maru haruldane 5x4" mõõt (5x101.6mm)
Plaan muuta see 5x4.5" (5x114.3mm) mis on oluliselt levinum. Velgede valik oluliselt suurem. Sisuliselt ees vaja kettad välja vahetada hilisema 73a mudeli vastu, rockautos hind mõistlik ketastel, kuid saatmise hind on pea 170eur.
Arusaadav, malmist kärakas, kuid siiski, käsi ei tõuse ostma kohe. Ehk on mõnda odavamat meetodit? oskate soovitada?
Mõnel ehk konteiner tulemas sealt, saab ehk sinna sokutada nad?

Ettepanekud, soovitused teretulnud
03.01.2023 at 00:34
alr77
 
Pidurikettad, maru kallis saatmine.
Kas see ketas on mingis x mõõdus?
Mõistlikum mõni "suvaline" õige poldivalemiga asendus panna pole?



Alar.
05.01.2023 at 16:34
l6hmus
Pidurikettad, maru kallis saatmine.
Kas mitte SBP ->BBP swap ei tähenda ka suporti, käändmiku ja ülemise õõtsa vahetust?
Minu teada on rattalaagrid erineva suurusega.



____________________________
Valiant '69, Fox '79
05.01.2023 at 18:04 1 edit. Last edited 05.01.2023 at 18:05 by l6hmus
eerikkarts
Pidurikettad, maru kallis saatmine.
Mul ees upgrade'itud Kelsey-Hayes pidurid 4 silindrilise suppordiga, teada olevalt peaksid uuema Dusteri BBP kettad sobima
Väikeste modifikatsioonidega sobivad ka Mustangi kettad

Taga poolassidel augud kinni keevitada ja üle puurida

Edit:
krt ei sobigi uuema dusteri kettad upgradeitud suportitega. Tundub mõistlikum optsioon on mustangi omi kasutada...
06.01.2023 at 23:16 1 edit. Last edited 06.01.2023 at 00:25 by eerikkarts
l6hmus
Pidurikettad, maru kallis saatmine.
Kui selle Mutangi asja ette võtad, siis oleks huvi kui leiad kellegi kes ära teeb (ja ka juppide listi, mida täpselt vaja)
Mul sama setup (K-H ees), sama mure. Kuna mulle tundub, et enamusel jääb probleemseks sobiva rattalaagri tolmukatte leidmine ja kes on leidnud ei räägi konkreetse jupi koodist, siis hetkel pole teemaga edasi viitsinud tegelenud.
Lisaks leidsin ette ja taha sobivad veljed, lihtsalt poldivalem on erinev (ees siis sbp ja taga bbp).

Siin on pikk teema kus seda lahatakse:
https://www.forabodiesonly.com/mopar/threads/using-mustang-rotors-for-4-5-bc.20544/

Huvitav on ühe prantslase lähenemine (lk 11), kes joonestas valmis eraldi detaili rattalaagrite ja tikkude jaoks (nagu tänapäeva autodel), lihtsalt tuleb leida sobiv piduriketas (tema kasutas seda sbp ketaste kasutamiseks, et rahas kokku hoida).
Lasin tuttaval ühe sellise valmis treida aga pole ka edasi tegelenud, kuna otseselt ei põle see teema minu jaoks.



____________________________
Valiant '69, Fox '79
07.01.2023 at 20:44
eerikkarts
Pidurikettad, maru kallis saatmine.
See prantslase lähenemine mulle ka meeldis.
Sa küsisid seal BBP piduriketta sobivuse osas , kuid mul jäik ikka õhku millised kettad siiski sobiksid sinna täpsemalt

Njah pealt vaadates lihtne modifikatsioon kujunes välja parajaks peavaluks. Eks ma seedin seda...
08.01.2023 at 20:42
l6hmus
Pidurikettad, maru kallis saatmine.
Mingit vastust ma ei saanduki.
Tema ütles, et leidis mingid SBP jaoks sobivad.
Ilmselt tuleb netis mingi aeg kataloogis sobrada ja leida mingid variandid ja siis proovida lihtsalt.

____________________________
Valiant '69, Fox '79
09.01.2023 at 10:17
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Pidurikettad, maru kallis saatmine.  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.