register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : 2011 Cadillac CTS4 Coupe  
Poster Message
tfr
 
2011 Cadillac CTS4 Coupe
Et kõik ausalt ära rääkida, siis aastal 2018 sai omale ostetud Ducato-põhine matkabuss, mis ühtlasi võttis sisse pere teise daily driveri (ehk minu igapäevaauto) rolli.

Matkabuss oli tore, aga siis juhtus elu - sai asutatud startup, perre sündis laps - ja tundus, et lähemad paar aastat seda väga sihtotstarbeliselt kasutada ei õnnestu. Ja kui kunagi jälle õnnestub, on laps juba nii palju suurem, et seal bussis on veidi kitsas. Ja ega see Ducato just maailma kõige mõnusam ja mugavam daily driver ei olnud ka - ei manualiga ummikus tiksumiseks kui õhtul peale tööd Selveri parklas parkimiseks.

Ühesõnaga, 2021 varakevadel koorus idee, et müüks bussi maha ja ostaks omale mingi veidi mugavama daily. Aga kuna läbisõit väga suur ei ole, siis ei olnud ökonoomsus kõige primaarsem argument - ja tekkis võimalus mälusoppidest oma autode "bucket list" välja kaevata.

Alguses oli laual igasugu variante - Grand Cherokee SRT8, 300C Hemi, Alfa 159 või Brera Q4, isegi uuesti Renault Avantime - aga ühtegi head eksemplari ei leidnud ja kuidagi kerkis järjepidevalt sinna listi etteotsa Cadillac CTS Coupe.

Too hetk õnnestus neid Euroopast müügist leida kokku 3tk - üks CTS-V (äge, aga ca 2x üle eelarve ja manualiga), üks tagaveoline Saksast (natuke kallim, kõvasti suurema läbisõiduga ja piltide järgi trööbatum kui järgnev) ja siis üks Šveitsis müügis olev CTS4.

Uurisin ka siit foorumist soovitusi, kes ta mul sealt ära tuua aitaks, ja mitmelt poolt soovitati A1 Autokeskust Hiiul. Suhtlesin nendega, selgus et täitsa lähipäevil oli üks nende inimene sealkandis ja läks vaatas auto üle. Vaatas ja andis tagasisidet, et tundus täitsa korralik - müügimees rääkis muidugi seda standardjuttu ka kõrvale, et üks kirurgist omanik jne. Leppisime diilis kokku, vahetasime allkirju ja raha ja jäin ootama.

Nüüd oli muidugi rohkem aega ja VINi googeldades õnnestus leida ka üks 2020 suve kuulutus sama auto kohta, kus läbisõit oli praktiliselt sama, küll aga oli auto "bone stock" - praeguseks hetkeks oli teda natuke tuunitud - iluvõre, katus, peeglid, veljed ja veel mõned detailid mustaks värvitud. Aga noh, mis teha, diil oli tehtud.

Märtsi keskpaigas oli auto kohal ja arvel. Läbisõit too hetk ca 152000km. Sai Vikingis tehtud suur 150K hooldus (mootorikett, absoluutselt kõik mahlad jne) ja veidi hiljem ka kõik need asjad, mis esimese hoolduse ja ülevaatuse käigus said "võiks ära vahetada" märke. Läks omajagu raha, aga kogu ostuhinna, toomise ja nende hooldustega läks lõpuks umbes ca 1500-2000€ võrra kallimaks kui see teine Saksas müügis olnud mitte-V. Seega pigem tunnistasin asja kordaläinuks.

Mugavuse mõttes sai ostetud ja paigaldatud NavTool nimeline vidin, mis lisas tehase touchscreen navile ka CarPlay võimekuse. Maksis kokku ca 600€, aga tagantjärgi iga senti väärt investeering, sest see originaalnavi on üsna 90s ja olemas oli küll USB sisend, aga sinna sai ainult mälupulga panna, iPhonet mitte.

Tänaseks nüüd siis 3 aastat ja ligi 25000km sõidetud. Selle aja jooksul vahetatud ainult õli ja mõned pisikesed kuluosad silladetailides. Paar korda olen küll müüki lükanud lihtsalt sellepärast, et rahutu hing tahaks mingit järgmist asja, aga kuna keegi teda osta pole tahtnud, siis tundub, et tuleb edasi nautida. :)

Ja noh, nauding ta on. Piisavalt mugav, piisavalt võimas ja see 300+hp kombineerituna RWD-biased neliveo ja mõistlikku powerslide'i lubava ESP-ga teeb tast ka kõige funima talveauto, mis mul kunagi olnud on.










14.04.2024 at 17:38 1 edit. Last edited 14.04.2024 at 19:15 by tfr
tfr
 
2011 Cadillac CTS4 Coupe
Väike statistika ka - Transpordiameti andmetel on kupeesid hetkel Eestis kokku 5tk - neist üks CTS-V (oli hiljaaegu Auto24-s ca 48000€ eest müügis ka) ja ülejäänud tavalised 3.6-liitrised V6-d, peale minu oma veel üks neliveoline ja 2 tagaveolist.

Oma silmaga on õnnestunud neist ülejäänud neljast kolm ära näha, viimast olen pildi pealt näinud.

14.04.2024 at 17:49 1 edit. Last edited 14.04.2024 at 19:15 by tfr
Vanaisa
  
Moderator
2011 Cadillac CTS4 Coupe
3.6 ja 300+ HP? palju pole nagu?

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
14.04.2024 at 18:09
tfr
 
2011 Cadillac CTS4 Coupe
Mul on LLT ehk 229kw / 312hp. Hilisematele aastakäikudele pandi ka LFX, mis on 239kw/325hp.
14.04.2024 at 18:51
Vanaisa
  
Moderator
2011 Cadillac CTS4 Coupe
aah. :)
Aga miks pilte ei näita, ma ei oska küll öelda. (vähemasti mina ei näe).

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
14.04.2024 at 19:00
tfr
 
2011 Cadillac CTS4 Coupe
quote:
Vanaisa: Aga miks pilte ei näita, ma ei oska küll öelda. (vähemasti mina ei näe).
Vast sai parem, HTTP lingid olid läinud, neid vist osad brauserid enam ei nõustu näitama.
14.04.2024 at 19:16 1 edit. Last edited 14.04.2024 at 19:16 by tfr
tqhq.ee foorum : Minu auto : 2011 Cadillac CTS4 Coupe  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.