register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Megasquirt EFI kogemusi ?   1 2 3 4  
Poster Message
karikas
Megasquirt EFI kogemusi ?
quote:
jaanus: üks lihtne valem: BPW = BPC * MAP * T * A/F * VE * BVC * BLM * DFCO * DE * CLT * TBM
Njah. Pinge korrektsiooni (BVC) oli mul puudu, kuid ei ole selle kohta MegaSquirt-i puhul mingit inffi leidnud (mis muidugi ei tähenda, et seda ei ole). Sama ka blokk-korrektsiooniga (BLM). Kui on tehtud asi tuunimiseks, siis nii või teisiti käid oma VE tabeli pidevalt üle ja piisab ka ühest lambda abil seatavast parameetrist (EGO), mis sisaldab kõikki väliseid mõjutusi ja peaks olema sõltumatu pööretest ja MAP näidust.
Antud valemis on parameetrid antud kordajatena, kuna need on suhtarvud. MegaSquirt seletustes aga rõhutatakse, et nende arvutus käib otse protsentidega. Seepärast lahkasin asja ka protsessina.

Muidu tänud hariva lingi eest. Pole selle otsa varem sattunud. Samas on seal korduvalt mainitud - "I don’t fully understand the inclusion of this term in the equation". See nüüd kirjatüki autoriteetsustusele kasu küll ei too ;)

quote:
Midagi erilist tegelikult pritsungites ei toimu ning megasquirt selles suhtes midagi erilist ei ole. Ei tasu endale asja liiga keeruliseks ka luulutada.
Tooksin välja mõned nüansid, mis MegaSquirt-i eriliseks teevad (vähemalt loojate sõnul):
Pritse toimub süüteimpulsi peale ja saab seadistada ka ühe korra pritsima kogu kahe vändapöörde jooksul (pritse üle iga 8 süüte). Seda saab muuta mootori töö ajal.
Saab 2 pihustigruppi vaheldumiisi tööle panna.
Väitetakse, et enamus ajudel on puudu automaatne sisselaske temperatuuri mõõtmine, mille järgi saab koos MAP näiduga tegelikku õhu massi arvutada ja tulemust korrigeerida. (Ilmselt on see sama asi, millest välja toodud jutu autor aru ei saanud) BLM olemasolu puhul poleks see tegelikult nii oluline, kuna siis saab ka temperatuuri mõjutused erinevatel tingimustel lambda abil välja mõõta.
Kõik mõjutajad on arvutatud protsentides. See teeb asja lihtsamaks. Tavaliselt kasutatakse 100% asemel 128 või nii, et korrutust oleks lihtsam teostada. Vaevalt et mõni üldse liitmist kasutab, nagu MegaSquirt lehel mainiti.
VE tabel on 8x8 maatriks. Väidetavalt ei pidavat rohkem vaja olema ja sisestus muutub lihtsalt tülikamaks. Näidud on lineaarselt interpoleeritud, st. punkte VE kõveras ühendavad sirged jooned, mitte "trepp".
Ja muidugi ka LED indikaatorid, mida teistel pole.

Mul oma arusaam ideaalsest ajust ja vaikselt olen ka võimalusi uurinud. Aga ehitamiseks veel teadmisi vähe
Karikas
15.02.2004 at 15:10
aif
Megasquirt EFI kogemusi ?
quote:
[b]karikas:
Mul oma arusaam ideaalsest ajust ja vaikselt olen ka võimalusi uurinud. Aga ehitamiseks veel teadmisi vähe
Karikas

megaplurts on lihtsustatud derivaat diy-efi motoroller 68332 prosel baseeruvast teeb-kõik-ja-on-üdini-unversaalne efi juhist. Megaplurts tehti selle jaoks et suur osa meha, kes ei suuda ise valmis joota ja progeda nullist tervet efi juhti ja samuti ei suuda enamus raua-softi buge välja ajada, saaks ka midagi mootori külge surada. Samuti on megaplurtsu raud inseneeritud veavabaks, esiisa diy-efi plaat elas läbi ikka õige mitu reainkarnatsiooni sest osa bug olid seotud plaati disainiga. Oeh. Kes tahab toodet mis ei tapa eelarve poolest ja ei nõua terve 4-taktilise juhtimiseks vajaliku matemaatika oskamist ja motoroller 68332 koodi puhast valdamist siis nende jaoks on megaplurts. Lihtne ja valmis, raud on testitud ja viimistletud, kood on kasutatav kohe out-of-box.

____________________________
aif, LX "broken mare" Mustang 2.3
XS "thrashed" PUG 206
15.02.2004 at 19:41
Astro SS
Megasquirt EFI kogemusi ?
quote:
aif:
quote:
[b]karikas:
Mul oma arusaam ideaalsest ajust ja vaikselt olen ka võimalusi uurinud. Aga ehitamiseks veel teadmisi vähe
Karikas

megaplurts on lihtsustatud derivaat diy-efi motoroller 68332 prosel baseeruvast teeb-kõik-ja-on-üdini-unversaalne efi juhist. Megaplurts tehti selle jaoks et suur osa meha, kes ei suuda ise valmis joota ja progeda nullist tervet efi juhti ja samuti ei suuda enamus raua-softi buge välja ajada, saaks ka midagi mootori külge surada. Samuti on megaplurtsu raud inseneeritud veavabaks, esiisa diy-efi plaat elas läbi ikka õige mitu reainkarnatsiooni sest osa bug olid seotud plaati disainiga. Oeh. Kes tahab toodet mis ei tapa eelarve poolest ja ei nõua terve 4-taktilise juhtimiseks vajaliku matemaatika oskamist ja motoroller 68332 koodi puhast valdamist siis nende jaoks on megaplurts. Lihtne ja valmis, raud on testitud ja viimistletud, kood on kasutatav kohe out-of-box.
Kust see info pärineb?

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
15.02.2004 at 19:49
aif
Megasquirt EFI kogemusi ?
quote:
Astro SS: [Megaplurts tehti selle jaoks et suur osa meha, kes ei suuda ise valmis joota ja progeda nullist tervet efi juhti ja samuti ei suuda enamus raua-softi buge välja ajada, saaks ka midagi mootori külge surada.
Lihtne ja valmis, raud on testitud ja viimistletud, kood on kasutatav kohe out-of-box.
Kust see info pärineb?

http://www.diy-efi.org/efi332/ sai seda mail-listi miski 3 aastat loetud ja piideldud.

Megasquirt on samade meeste tehtud kes arendasid ka enamuse efi332'e testimisest. Disaini algupära on erinev, efi332 on lahtine ja modulaarne, megasquirt on "usable out-of-box". Selgus lihtsalt et mehed kes käivad üle 4-taktilisest sisepõlejast ei kipu olema head elektroonikaehitajad ja testijad ja vastupidi.

____________________________
aif, LX "broken mare" Mustang 2.3
XS "thrashed" PUG 206
16.02.2004 at 12:18
Astro SS
Megasquirt EFI kogemusi ?
Mina olen aru saanud , et Megasquirt on kilekotitäis Lego juppe.

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
16.02.2004 at 18:20
baker
Megasquirt EFI kogemusi ?
Emm, sai eelmine suvi üks megasquirdijagu juppe tellitud ja kokku tinutatud, asi nüüd seisab kodus riiulis, sest auto mille peale see pidi minema ei ole veel valmis. Kui on huvi küsimusi, palun küsige, katsun jõudumööda vastata.
17.02.2004 at 10:35
Astro SS
Megasquirt EFI kogemusi ?
quote:
baker: Emm, sai eelmine suvi üks megasquirdijagu juppe tellitud ja kokku tinutatud, asi nüüd seisab kodus riiulis, sest auto mille peale see pidi minema ei ole veel valmis. Kui on huvi küsimusi, palun küsige, katsun jõudumööda vastata.
ehk oled nõus asjast $$$ ££££ loobuma

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
17.02.2004 at 12:09
baker
Megasquirt EFI kogemusi ?
Arvestades aega ja vaeva mis sinna alla on läinud ja fakti, et see auto ikka kunagi valmis saab, siis ei.
17.02.2004 at 12:32
SD1
Megasquirt EFI kogemusi ?
Tere!
sattusin siija juhuslikult. Kui kedagi huvitab ,siis on mul 1 MSquirt käima saadud, Rover i V8 mootoril. 2 tk i on veel kokkupandud, testitud, kasutatavad. See ei ole nn profi kontroller, aga minu vajadusteks piisav. Keegi kuri onu kunagi utles, et seda ei tohi kodus teha, polevat võimalik. Aga asi töötab. Mega View display samuti töötab. Asja peamine võit on madalas maksumuses, ja see kes viitsib endale asja selgeks teha, pole pritsung enam mingi "must kast".
09.04.2004 at 00:36
MossOpel
Megasquirt EFI kogemusi ?
quote:
SD1: Tere!
sattusin siija juhuslikult. Kui kedagi huvitab ,siis on mul 1 MSquirt käima saadud, Rover i V8 mootoril. 2 tk i on veel kokkupandud, testitud, kasutatavad. See ei ole nn profi kontroller, aga minu vajadusteks piisav. Keegi kuri onu kunagi utles, et seda ei tohi kodus teha, polevat võimalik. Aga asi töötab. Mega View display samuti töötab. Asja peamine võit on madalas maksumuses, ja see kes viitsib endale asja selgeks teha, pole pritsung enam mingi "must kast".

1. Milline siis võiks olla nn "profi kontroller" või mis on MS'il puudu?
2. Mis asja lõpphinnaks kujunes (kasvõi suurusjärk)?
10.04.2004 at 22:03
SD1
Megasquirt EFI kogemusi ?
Tere!
profikontroller on selline valmisehitaud must kast, mille saab osta piisavalt kalli raha eest, et kõik uskuma jääksid et tegimst on "päris" asjaga. Vabandust, ei tahthtnud kellegi suhtes terav olla.
Minu projektis oli hind 50 USD basic kiti eest + ca 500 EEki lisapulgad. Või vähem veel. Mul on elektroonika alsed kogemused olemas ja ka mingid NL liidue aegne pulgavaru kah alles veel, nii et kõike ei pidanud ostma. Ma kasutasin olemasolevad EFI seadmed. Seega kapotilausele seadmestikule oli kulu 0.
Kes on viitsinud siiamaani lugeda, neile tahan selgitada, et sisspritse väga lihtsas lähenemises on : "põletame bensiini effekiivselt ära". Detailidesse minnes osutub asi keerulisemaks. Kõik on õpitav, ainult peab natuke teooriat selgeks tegema. Paljud kaebavad, et MS on keeruline ja esaa aru mis on kodelehel kirjas. Igat asja saab teatud lähenduses lihtsustada, aga mitte lõppmatuseni.
10.04.2004 at 23:42
uzi
Megasquirt EFI kogemusi ?
Praktilisi kogemused veel puuduvad kuid aju on praegu jootmisel koos simulaatoriga. Mais tahaks asja tööle saada. Mul on heameel et keegi veel Eestis on sellise asja käsile võtnud kindlasti võtan veel teiega ühendust. Mindgi paelus asja lihtsus ja ka hind, mis järgnevate komplektide puhul võib muutuda päris väikeseks kuna esimene on tellitud koos naha ja karvadega USA-st. Kuna üritan seda paigaldada ühele vene päritolu autole karburaatori asemele tundus see parim lahendus koos TBI-ga.
12.04.2004 at 17:20
SD1
Megasquirt EFI kogemusi ?
Tere!
kui keegi soovib, siis on üks Megasquirt kokkupandud ja testitud kujul müügiks hind 2200.- kr. Saan ka arve teha kui vaja on.
13.04.2004 at 11:06
Astro SS
Megasquirt EFI kogemusi ?
quote:
SD1: Tere!
kui keegi soovib, siis on üks Megasquirt kokkupandud ja testitud kujul müügiks hind 2200.- kr. Saan ka arve teha kui vaja on.
Kus kandi mees oled?


____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
13.04.2004 at 18:28
SD1
Megasquirt EFI kogemusi ?
Mina olen Tallinnast
13.04.2004 at 19:18
Astro SS
Megasquirt EFI kogemusi ?
quote:
SD1: Mina olen Tallinnast
Tel. number profiilis ei teeks paha!!!! ;)

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
13.04.2004 at 20:50
SD1
Megasquirt EFI kogemusi ?
Tere!
pärast mõningat vaheaega vaatasin siija tagasi, midagi pole suurt muutunud, ilmselt pole teema hetkel väga aktuaalne. Oma hiljtistest edusammudest niipalju, et sain valmis ja edukalt katsetatud WB02, ehk siis laia mõõtepiirkonnga heitgasside mõõtesüsteemi, anduriks LSU4. Selle abil kavatsen lähiajal ka oma Megasquirt kontrollerile täpishäälestuse teostada.
26.04.2004 at 22:57
Erkki
  
Megasquirt EFI kogemusi ?
Tere!
Tunnen huvi WB lambda vastu, sellega on mootorit lihtsam häälestada kui tavalisega.
Müük, rent, millistel tingimustel??

Tunnen tõsist huvi dataloggeri vastu. Äkki meisterdad sellise ka valmis?

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
27.04.2004 at 18:24
SD1
Megasquirt EFI kogemusi ?
Datalogger on sissehitatud, kuid katsetamata.
Logib kahte kanalit temperatuuri ja kaht kanalit pinget (mingi anduri signaali) + mootori sagedust. Õigemin peaks seda tegema. Müüki ei ole plaanis, kindlasti võin kogemus i jagada. Rentida ei taha, mul ei vea kõik minu asjad lähevad miski pärst võõrastes kätes katki.
27.04.2004 at 22:35
_siim_
Megasquirt EFI kogemusi ?
kaevame siis jälle vana teema üles.

nüüd saab VE tabeli 8x8 maatriksi asemel 12x12 kasutada,rektsioonikiirus on kuskil 1 µsec,saab ka iga pihustit eraldi juhtida(High or Low impedance) mis vanaga (mega1) suht võimatuks osutus ja üle 16 000 rpm-i kannatab,vana pani pange suurtel pööretel

hea oleks kui kuskilt pcb joonise saaks,on olemas pdf versioon aga sellest pole tolku,oleks vaja gerberis\protelis tehtud,või siis mõni muu masinale söödav formaat,saaks kohapeal plaadi valmis teha,skeemid olemas,tevalost saab kõik osad mis vaja,täpne vidinate nimekiri ka olemas



http://www.dsmsource.com/classifieds/showproduct.php?product=9922&date=1150467671 siin siis uuemad võimalused kirjas
02.01.2008 at 01:31
Jesper
 
Megasquirt EFI kogemusi ?
Ma võin sulle öelda, et ise plaadi tegemine ja Tevalost juppide taga ajamine on pointless. PCB on 4 kihiline, kivi peab olema programmeeritud, kõik on tehtav, aga milleks, kui terviklik kit koos korpusega maksab mingi 3000 krooni ringis USA-st tellides?
03.01.2008 at 13:49 2 edits. Last edited 03.01.2008 at 13:52 by Jesper
Sören
Megasquirt EFI kogemusi ?
quote:
siim_pallav:

hea oleks kui kuskilt pcb joonise saaks,on olemas pdf versioon aga sellest pole tolku,oleks vaja gerberis\protelis tehtud,või siis mõni muu masinale söödav formaat,saaks kohapeal plaadi valmis teha,skeemid olemas,tevalost saab kõik osad mis vaja,täpne vidinate nimekiri ka olemas



mulle tundub see varguse moodi - ka trükkplaadi disain on intellektuaalne omand.
lisaks nagu jesper mainis on veel asja mõttekuse küsimus. väikeseerias trükkplaadi tegemine ei ole odav ja juppide tellimine erinevatest allikatest lisab oma aja- ja rahakulu.



____________________________
gts1000 & gl500 & w140
03.01.2008 at 14:04
Raceboy
 
Megasquirt EFI kogemusi ?
MS trükkplaate tehakse ise pidevalt ja mitmete tootjate poolt. B&G siiani ei tundu seda varguseks pidavat.

____________________________
www.vems.ee
03.01.2008 at 14:39
Jesper
 
Megasquirt EFI kogemusi ?
Seal on selline poolkõva süsteem, et kui sa võtad nende skeemi ja disainid ise plaadi, siis pole hullu, aga kui sa B&G plaadist tuimalt koopia teed ja seda müüd, siis on ata ata. Ehk siis kogu muu mudru on vaba riistvara/tarkvara, aga plaadi müügist saavad nad ise raha. Lisaks msefi foorumis ei võeta omatehtud plaadiga jutule jms jamad. Need eelpool mainitud B&G plaatide koopiate tootjad maksavad neile litsentsitasu.

Kui huvi on, siis mul on kokku panemata komplekt üle, kuna tuunimisplaanid sügise jooksul natuke muutusid. Lisaks basic komplektile on lisa süütetranss ja hästi kokkusobiv IAT sensor (soovitatakse see õige IAT sensor osta, kuna paljude teistega on probleeme), Tevalost ostetud stimulaatori jupid ja toitekas kah (stimulaator on mugav kokku tinutamisel). 4k läks kogu mäng ja selle tahaks tagasi saada.

Täiendus: minu jutt käib siis v3 plaatidest, varasemad olid kahekihilised ja neid annab ise lihtsamini teha ja olid omal ajal odavamad kah, aga samas on v3 plaadil süüte juhtimine peal, mis tähendab et EDIS-e plokki pole enam vaja ja muidu on ka igat pidi paremaks tehtud. Seega täna ehitama hakates tasub ikka v3 teha, lihtsam puhtam ja mõnusam.
03.01.2008 at 16:49 2 edits. Last edited 03.01.2008 at 17:02 by Jesper
mart154
 
Megasquirt EFI kogemusi ?
MS V3 kit 3000eek
süütedraiverid lisaks maksavad 100.- tükist

Kokkujootmine teenustööna umbes 1000.-


EDIS jms crap unustage kohe ära. MS on ilusti võimeline juhtima 8cyl wasted spark.

kel huvi täpsema info kohta, siis saatke mail.
03.01.2008 at 17:50
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Megasquirt EFI kogemusi ?   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.