register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest lasnamäel   1 2  
Poster Message
aivoha
 
Speedest lasnamäel
Vastu tulles võistlejate soovidele tegin muudatusi võistlusklassides.
6.juuni Lasnamäe kanalis toimuval Speedestil on võistlusklassid järgmised.

A - kuni 2000cm3
B - 2001–3000cm3
C - 3001 - 5000cm3
D - üle 5000cm3
E - bike
F - chopper


25.05.2004 at 10:11
tfr
 
Speedest lasnamäel
quote:
aivoha: E - bike
Et biked on kõik ühes klassis, mitte 600 ja 1000 eraldi, nagu seni?
25.05.2004 at 10:12
peep
 
Moderator
Speedest lasnamäel
Haapsalus oli väiksese bike klassis kolm osalejat, korraldajale natuke kallis lõbu ehk minu jaoks arusaadav muudatus.
25.05.2004 at 10:15
sam
  
Speedest lasnamäel
Võistlusraja kogupikkus on 1/8miili ehk 201.17 m. Et lõpukiirused juba liiga suured või?

____________________________
www.es-racing.ee
25.05.2004 at 10:30
aivoha
 
Speedest lasnamäel
quote:
sam: Võistlusraja kogupikkus on 1/8miili ehk 201.17 m. Et lõpukiirused juba liiga suured või?

Tallinna teed ei luba kiiremini sõita
25.05.2004 at 10:34
ural
Speedest lasnamäel
quote:
aivoha: Vastu tulles võistlejate soovidele tegin muudatusi võistlusklassides.

....
F - chopper


quote:

BHRA lehel on choperite kohta järgmised tingimused...
1.1 Hot Rod Cruiser.
V-Twin tüüpi mootorid 1100-1800cm3(2 silindrilised, näit. Kawasaki Vulcan,Honda Shadow,Yamaha Dragstar,Harley-Davidson jne.).

Seega tekis mul küsimus, kuhu klassi läheb V-4 tüüpi mootoriga custom tüüpi ratas.




____________________________

25.05.2004 at 11:41
About
Speedest lasnamäel
njah ega selleks võib kohale tulla, et autosi vaadata ja pilti teha, aga muud küll kahjuks vaadata pole :*(
Mina sain alles täna teada, et 1/8 miili
Selle arvelt väheneb ka pilteti ostjate arv arvatavasti :(
25.05.2004 at 16:19
PlyVal64
Speedest lasnamäel
Ei tasu 1/8 miili üle dramatiseerida. USAs on see distants vat et populaarsemgi, kui "klassikaline" 1/4, seda eriti hobisõitjate ja nende võistluste seas. Ohutum, vähem kulukas jne. Lisaks ongi ju dragracing plahvatusliku reaktsiooni võistlus, kus tunduvalt suurem võimalus heal sõitjal kehvema autoga võita. Reaalselt peaks asi olema põnevam ja sõitja oskuseid paremini esile toov. See "tagumine" 200 meetrit on tavaliselt koht, kus loll toores jõud autol maksvusele pääseb(tuletan meelde turbodiisel kastika videot) ja tegelikult selline sõitmine(sekund magada stardis) ei ole üldse dragracingu tegeliku olemusega kooskõlas.
Ja isegi selle distantsi juures lajatavad kõvemad Eesti autod 170 km/h lõppkiirust. Kindlasti on, mida vaadata.
25.05.2004 at 16:28
LaSa
 
Moderator
Speedest lasnamäel
kaheksandikmiili arvelt suureneb hoopis slickide müük :p

aga tõsi - ega ei tahaks küll kanalis sõita kiirusega 200+++ kmph :uhoh
25.05.2004 at 16:29
peep
 
Moderator
Speedest lasnamäel
Sõitja jaoks on 1/8 suurem väljakutse, kuna erinevused autode võimsustes ei mõjuta samal määral kui 1/4 peal. Mulle on need 1/8 sõidud küll meeldinud, kus olen osalenud.
25.05.2004 at 16:30
jaanus
 
Speedest lasnamäel
quote:
About: njah ega selleks võib kohale tulla, et autosi vaadata ja pilti teha, aga muud küll kahjuks vaadata pole :*(
Mina sain alles täna teada, et 1/8 miili
Selle arvelt väheneb ka pilteti ostjate arv arvatavasti :(
Huvitav, mitu korda sa oled käinud vaatamas 1/8 miili kiirendusi? Eesti kiirematel on vahe lõppkiiruses vaid mõnikümmend km/h ning vaadatavaim asi nende puhul on ikka 60' läbimine. Olen vaadanud 1/8 miili sõite ja ka ise võistelnud ning võin öelda, et asi on tegelikult sama lahe, kui 1/4.
25.05.2004 at 16:31
partel
  
Speedest lasnamäel
200 meetri võistlused on igati huvitavad.

Kiirus on u. 80% 400 meetri omast ja ajad tuleb jagada on vist 1.56'ga.

Point selles, et 200-400 meetri vahel on mootor praktiliselt täispöördes ja võib iga kell õhku lennata, kes siis rada koristab ja võistleja on ka pankrotis ning ei saa tükk aega publikut rõõmustada.

USA's on igatahes 200 meetri võistlused harrastussportlaste seas väga levinud.

Näiteks Outlaw Pro Modid, mille metanooli tarbivate kompressormootorite võimsus on pea 3000 hj, sõidavad seal alla 4.0 sek aegu kiirusega üle 300 km/h, ja sageli on finishijoonel külg nii ees, et aja lööb kinni kas ukselink või tagatiib.. nii et showst puudust pole..

____________________________
_
25.05.2004 at 17:16
IceUul
 
Speedest lasnamäel
Jap ja tuleb veel arvestada, et sealsel rajal on väga halb pidamine ja 400m sõitude tulemuseks oleksid kehvad ajad (ligi 1 sekund kehvemad, kui autode rekordid). Ja 200m peal sõitvat autot on publikul palju kergem jälgida, kui 400m peal sõitvat.
25.05.2004 at 02:12
zapi
Speedest lasnamäel
no eelmine (oli vist ikka?) ,kui vihmaga distantsi vähendati 1/8-i ei olnud seal antud kohas pealvaatajal küll midagi vaadata,tundus kohe nagu midagi eriti suurt puudu jäävat sel momendil ... arvatavalt siiski ka antud võistluse koht/pealtvaatajate rohkus jne mängivad sellele kaasa...1/8 miilil näed autosid võib-olla kaks korda heal juhul läbi rahvamassi ja sedagi nagu enda peopealt,kus ennem tundub asi juba lõppenud ,kui see alata oleks saanud...
aga njah võib ju öelda,et erinevalt kõigist teisest võistlustest,mis kusagil Eesti teises otsas toimuvad,ei ole selle nägemiseks vaja mitte kui midagi maksta...
samuti arvatavalt inimene ,kes aiaga kukkujaid ja muid jamasid seal nägi eelnenud kordadel, ei kahtleks distantisi vähendamiseks toodud argumentide tõsiduses...
aga mujal tahaks ikka 1/4 miili näha....
26.05.2004 at 10:39 Last edited 26.05.2004 at 10:47 by zapi
Menthor
Speedest lasnamäel
quote:
zapi:aga njah võib ju öelda,et erinevalt kõigist teisest võistlustest,mis kusagil Eesti teises otsas toimuvad,ei ole selle nägemiseks vaja mitte kui midagi maksta...
Kas ma olen valesti aru saanud või mis värk on, aga pilet pidi seal 100 eeku olema ju nii et kuidas siis pole vaja maksta ?
26.05.2004 at 10:53
aivoha
 
Speedest lasnamäel
quote:
Menthor:
quote:
zapi:aga njah võib ju öelda,et erinevalt kõigist teisest võistlustest,mis kusagil Eesti teises otsas toimuvad,ei ole selle nägemiseks vaja mitte kui midagi maksta...
Kas ma olen valesti aru saanud või mis värk on, aga pilet pidi seal 100 eeku olema ju nii et kuidas siis pole vaja maksta ?

100.- eeku on siis kui tahad minna tribüünile vaatama.
Silla pealt janõlvadelt on jälgimine tasuta.
26.05.2004 at 10:57
Mell
Speedest lasnamäel
Ma suure tõenäosusega seekord ka osaleja,seega paar lihtsat küsimust:

1.Kas sõit toimub suunaga kesklinna poole,ehk siis kergelt vastamäge?

2.Kas startikohta liimitakse?

3.Haapsalus oli mõni auto sisustusest nii paljaks kistud,et salongis ainult armatuurlaud,rool ja juhisadul...tundus,et sellest kellelgi problemit ei tekkinud,kuigi reeglitest tundus,et juhist tagapoole on vabad käed,aga esistmed,uksepolstrid jne peaks olema...kuda seekord asi on?Mul "Kaubaliftist" saaks kah mingi 100kilo jagu mööblit ja muud kola välja visata,ilma et kaalureeglitega vastuollu läheks (1600kg asemel saaks 1500kg :D aga see 100kg võib täitsa päästjaks osutuda,nagu mulle Haapsalus tundus )

Tänud vastuse eest :)

____________________________
Kaubalift 3,0 ja/või 4,0
26.05.2004 at 11:46
aivoha
 
Speedest lasnamäel
quote:
Mell: Ma suure tõenäosusega seekord ka osaleja,seega paar lihtsat küsimust:

1.Kas sõit toimub suunaga kesklinna poole,ehk siis kergelt vastamäge?

2.Kas startikohta liimitakse?

3.Haapsalus oli mõni auto sisustusest nii paljaks kistud,et salongis ainult armatuurlaud,rool ja juhisadul...tundus,et sellest kellelgi problemit ei tekkinud,kuigi reeglitest tundus,et juhist tagapoole on vabad käed,aga esistmed,uksepolstrid jne peaks olema...kuda seekord asi on?Mul "Kaubaliftist" saaks kah mingi 100kilo jagu mööblit ja muud kola välja visata,ilma et kaalureeglitega vastuollu läheks (1600kg asemel saaks 1500kg :D aga see 100kg võib täitsa päästjaks osutuda,nagu mulle Haapsalus tundus )


Tänud vastuse eest :)

1. Sõit toimub suunaga kesklinna poole, kuid vastumäge hakkab rohkem minema peale 200 m.

2. Rada ei liimita

3. reeglid on kõikidel võistlustel ühesugused.
26.05.2004 at 14:10
mrw
Speedest lasnamäel
Kas sparco JET kiiver (0030240) või Voyager (0030112) sobib võistlemiseks?
27.05.2004 at 21:52
Silwer
Speedest lasnamäel
Mina leidsin BHRA lehelt sellised reeglid:

9.2. Juhi ja kõrvalistuja uks peavad olema polsterdatud. Muu polster võib olla eemaldatud.

9.4 Esiistmed peavad olema terved, vigastusteta, esiistmete seljatugi peab olema kindlalt fikseeritud. Sõitjaistmel peatugi kohustuslik. Kõrvalistuja- ja tagaistme võib eemaldada.

Järelikult peab olema vaid juhi iste ja esimeste uste polstrid.


____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
28.05.2004 at 17:37 Last edited 28.05.2004 at 17:38 by Silwer
foke
 
Speedest lasnamäel
quote:
Silwer666:

Järelikult peab olema vaid juhi iste ja esimeste uste polstrid.

Täpselt nii:)
28.05.2004 at 17:40
Joel
 
Speedest lasnamäel
quote:
Silwer666: 9.4 Esiistmed peavad olema terved, vigastusteta, esiistmete seljatugi peab olema kindlalt fikseeritud. Sõitjaistmel peatugi kohustuslik. Kõrvalistuja- ja tagaistme võib eemaldada.

Järelikult peab olema vaid juhi iste ja esimeste uste polstrid.

Aga vaata, et kõrvalistuja iste oleks sul garaazhinurgas terve, vigastusteta ja seljatugi kindlalt fikseeritud... :D

Ise pooldan Lasnamäe kanalis 1/8 miili distantsi, mõeldes Maksimi möödunudaastasele rajavahetusele ja Jyrki veel ammusemale sabaliputamisele pea terve veerandmiili ulatuses...
28.05.2004 at 20:18
ICE
  
Speedest lasnamäel
4wd mehed kipuvad jah 1/8 distantsi toetama :P
Aga tõsiselt siis eks ta õige ole.
29.05.2004 at 01:17
Jutulind
Speedest lasnamäel
quote:
Joel: Ise pooldan Lasnamäe kanalis 1/8 miili distantsi, mõeldes Maksimi möödunudaastasele rajavahetusele ja Jyrki veel ammusemale sabaliputamisele pea terve veerandmiili ulatuses...
Ka ise pooldan 1/8 distantsi. Sõitjad saavad ju kogu vajaliku info kätte - 60', reaktsioon ja aeg ning kiirus 1/8 peal. Sellest piisab et ka 1/4 jaoks masinat seadistada. Publikul ka lõbusa ja lisaks oluliselt ohutum.


____________________________
Team OUTLAW
'80 Jeep Wagoneer 258 cid R6 4 spd manual
'79 Jeep Wagoneer 360 cid V8 TH400
'06 Fiat Panda 4x4
29.05.2004 at 02:36
partel
  
Speedest lasnamäel
Unustage ära igasugune 400 meetrit, mõelge nüüd järele, mida tähendab seal 210-220+ kiirused üle 1500 kg autodega.

4wd on seal alati suur eelis, Lauri ja Erkki jne tegelevad slaalomi ja iluuisutamisega.

See ei ole kuigi spordiüritus, vaid promo/show, nii et pole mõtet riskida.


____________________________
_
30.05.2004 at 08:39 Last edited 30.05.2004 at 08:41 by partel
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest lasnamäel   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.