register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Telemaja Firebird   1 2  
Poster Message
newton
 
Moderator
Telemaja Firebird
Vaene auto vist seisab ikka veel seal hüljatuna, ja kunagi me põdesime, et mida selle VIN'i mootorikood L tähendab, mida kuskilt leida ei õnnestunud:

http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?TopicID=81

Nüüd thirdgen.orgi foorumit lugedes selgus, et tegu olla omamoodi haruldusega, nimelt 2.8 V6 H.O. mootoriga, mida pandi ainult '83 ja ainult Firebirdile, Camarole mitte, ja ilmselt vähe, kuna asja kuskil eriti kirjas pole. Mootor on 135 hj, vs. tavaline V6 107 hj. Thirgen'is oli ka üks vend kellel sama mootor oli, oli teine kohe õnnelik.
20.06.2001 at 11:42
rustang
  
Moderator
Telemaja Firebird
BTW, kui täna töölt koju sõitsin, siis asja käivitati!
20.06.2001 at 20:41
wax
 
Telemaja Firebird
quote:
rustang wrote:
BTW, kui täna töölt koju sõitsin, siis asja käivitati!
:eek õhtul kottu minnes vaatan, kas veel alles.
kurb, kui ei ole, sest ta rõõmustas seal iga päev mu silma :)
ja kurb muidugi kui ta veel kauaks sinna roostetama ja mädanema jäetakse.
21.06.2001 at 09:45
fire83
 
Telemaja Firebird
See on minu Fire 1998. aastast peale ja päris üllatav oli lugeda, et ta sellist tähelepanu on pälvinud. Seda, et see mootor natuke eriline on ma küll ei teadnud. Nüüd vist ei mõtlegi enam nii väga uue ja võimsama mootori soetamise peale :)

See, et ta niimoodi seisnud on, on minu viga ja ka minu hinge iga päev tast mööda jalutades kriipinud. Praeguseks on seis selline, et masin läheb kohe-kohe remonti - peale tulevad uus pendelhoob, tagumine õõtshoob, laagrid. Pidrurid saavad remonditud. Varem on välja vahetatud starter, karteripõhi, roolisüsteemi detailid, tagumised vedrud, muu pudi padi mida siinkohal ei hakka üles lugema. Peale sai pandud ka õiged veljed - enne olid bemmi omad. Finantsraskuste tõttu olen siis tasapisi korrastanud auto sisemist poolt, kuigi mootori kallale pole veel jõudnud. Nüüd olen varunud ka kaks uut (kasutatud, kuid korralikku) esitiiba, mis vahetavad vanad välja. Valge uks on sellepärast, et vana uks oli alt servast täitsa läbi roostetanud ja õnnestus saada soodsalt teise masina uks. Nüüd on nii, et ootan ühte viimast detaili ja siis läheb masin kohe remonti ja seejärel keretöö + uus värv peale. Üle tuleb päris kindlasti värvida, sest praegu on tõesti kole vaadata ja endal ka paha olla sellepärast. Lihtsalt papiga oli vahepeal kitsas ja eesmärk oli investeerida esialgu pigem "sisse" kui "välja". Aga jah, olukord muutub lähinädalatel. Uus värv oli esialgu plaanis pärlmutter oranzh, aga nüüd tuleb vist neoonpunane.

PS. Selle thirdgen.org all ilmunud lingi eest, kus räägiti minu massa mootorist, oleksin väga tänulik! :) Vaatan kohe ka ise sinna...

Greetz!
Fire83
28.06.2001 at 18:10
newton
 
Moderator
Telemaja Firebird
Tervist!

Tore kuulda, et auto siiski hoolitsevates kätes on!

Link vastavale teemale on siin:

http://www.thirdgen.org/messgboard/Forum8/HTML/001082.html

Päris fun vist mõelda jah, et mingi kamp on pikemat aega autot vahtinud ja isegi VINi lugema hiilind. Omal oli ka vähe imelik seda teha :)
28.06.2001 at 18:16
fire83
 
Telemaja Firebird
Tnx lingi eest! :)
Vaatsin, mida mehed seal thirdgen.org all rääkisid, aga jäigi nagu lahtiseks, kas on TransAm või ei. Ühed ütlevad, et on - teised, et ei ole. Sisu on mul ka pruun, nagu ka seal listis sõna võtnud meestel ja nende tuttavatel, aga sellest ei oska ma midagi arvata. Saatsin kunagi oma vinkoodi ühele ameeriklasele, kes ise peab Firebird/TransAm lehekülge ja vestluslisti. See seletas siis, et on Firebird TransAm Special Edition, aga kahjuks on see meil praeguseks kadunud. 2.8 TransAm oleks muidugi päris hea nali :)

Autot võib vaadata küll, kuigi ta näeb praegu kole välja. Tegelikult on kere suht heas korras, sõrmi kuskilt läbi ei lükka :) vajab natuke kõpitsemist ja uut värvkatet.
28.06.2001 at 18:55
LaSa
 
Moderator
Telemaja Firebird
nääh, täna sõitsin asjast just rolleriga (ärge liiga kõvasti lööge :)) mööda & mõtlesin.. ja nüüd õdanguveeres loen foorumit siin.. ohjah.
29.06.2001 at 00:44
Heigo
Telemaja Firebird
Kusjuures, minu fire on kah trans am special edition ja oli ennem 2.8 (see mootor on praegu PONTU V8 käes, müügis muide) Aga kas nendel mudelitel peale võimsama 2.8 kah mingit vahet teistega on?
29.06.2001 at 18:01
newton
 
Moderator
Telemaja Firebird
Niipalju kui mina tean:

S/E pole Trans Am, ainuke kolmanda põlve v6 Trans Am on '89 Turbo Trans Am.

S/E kohta öeldi thirdgen'is järgmist:
quote:
SE was an option on the base FBird it gave you a Trans-Am interior,gauges,wheels basically a sporty appearance Pkg. in later years you could of had the TransAm hood and Tail lights.But keep in mind it was NOT a Trans Am it was a sports apearance pkg.on the base FBird somewhat of what the RS is to the Camaro.
Mitte kõigil S/E-del pole see võimsam V6 mootor, ainult siis, kui mootorikood VIN-is on L. Tavaliselt on S/E-l tavaline V6 või siis V8 hoopis.
29.06.2001 at 18:21
Heigo
Telemaja Firebird
vin'is ongi mootorikood L ja thirdgen.org andis mudeliks Trans Am Special Edition. Mine sa nüüd tea kuda see asi täpselt on...
29.06.2001 at 18:25
newton
 
Moderator
Telemaja Firebird
Siis oli vist küll selle "vähem levinud" mootoriga :eek Täitsa huvitav, kui neid siin juba 2 tk. on, äkki polegi siis nii ebatavaline :)

Tolles lingis mis üleval kirjas on, väidetakse ka, et see on viga ja tegelt S/E pole Trans Am, kuigi ma ei tea, mis see suur vahe siis lõpuks on, S/E-le ilmselt ei saanud "kõvamaid" 305 mootoreid, ülejäänd optionid oli vist samad.

Aga see teeb heameelt, et Firebirde siia foorumisse kuidagi palju juba kogunenud on :)

Newton @ Firebird, mitte S/E, mitte T/A, lihtsalt Firebird :)
29.06.2001 at 18:31
Heigo
Telemaja Firebird
quote:
newton wrote:
Siis oli vist küll selle "vähem levinud" mootoriga :eek Täitsa huvitav, kui neid siin juba 2 tk. on, äkki polegi siis nii ebatavaline :)
just just ja kui keegi soovib võib selle mootori omale PONTU V8 käest saada :) ikkagi parem kui tavaline 2.8 V6 ... :rolleyes
29.06.2001 at 18:33
fire83
 
Telemaja Firebird
Noniinoniinoniinonii! Nüüd on siis mul ka asjakohane signatuur! :)
29.06.2001 at 19:07
mrtn
Telemaja Firebird
quote:
newton wrote:
Newton @ Firebird, mitte S/E, mitte T/A, lihtsalt Firebird :)

no ei ole lihtsalt firebird, siis on ta sul SC?
29.06.2001 at 19:47
newton
 
Moderator
Telemaja Firebird
SC on Camarol, Fire baasmudel ongi lihtsalt Firebird.
02.07.2001 at 12:56
rustang
  
Moderator
Telemaja Firebird
Eileõhtuse seisuga asi ära sõitnud, ehk varsti on kordatehtud kujul liikumas näha?
10.07.2001 at 15:24
mrtn
Telemaja Firebird
nägin asja "kordategemisel" ühes töökojas :)
10.07.2001 at 15:26
fire83
 
Telemaja Firebird
Jah, masin on nyydeks juba keretöös ja peagi ka yle v2rvitud. Kui aega saab, siis tahaks ka PowerCamp`ist osa võtta :)
10.07.2001 at 16:30
mrtn
Telemaja Firebird
Ruubiku kuubiku roosa =)
01.08.2001 at 03:03
LaSa
 
Moderator
Telemaja Firebird
ongi nii :eek ?
01.08.2001 at 13:36
mrtn
Telemaja Firebird
on! hõõgus pimedas nagu krt =)
01.08.2001 at 13:42
wax
 
Telemaja Firebird
vääga sheff :)
01.08.2001 at 14:04
LaSa
 
Moderator
Telemaja Firebird
nuuh, õnnetus kah lõppeks värv oma silmaga ära näha!
hästisheff! aga seuke edev värv eeldab ka kindlasti kõikide muude (välis)detalide ülihead seisundit, et asi ülihea oleks,...

[Edited by LaSa on 10.08.2001 at 16:24 GMT]
10.08.2001 at 17:23
mrtn
Telemaja Firebird
jah, veljed tahaksid hädasti vahetamist :\
10.08.2001 at 19:34
aif
Telemaja Firebird
quote:
mrtn wrote:
jah, veljed tahaksid hädasti vahetamist :\

ei taha. puhastamist ja poleerimist v6i siis kroomipoissi. Samas need esimesed mustad v6red ei haakunud kyll kuidagi.
10.08.2001 at 19:44
tqhq.ee foorum : Autod : Telemaja Firebird   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.