register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Test & Tune Haapsalu 30.aprill 2005!   1 2  
Poster Message
foke
 
Test & Tune Haapsalu 30.aprill 2005!
quote:
newton: Segaduste vältimiseks peaksid ehk mainima, et ühe sõidu tegid siiski ka 445-na :)
Njah, see on kah iseenesest tore tulemus. Sõitsin selle 101% tänavaseades - st. tänavarehv (pastel, mis pastel ja läheb viimsele teekonnale ehk tuleval laupäeval;)), kaks tööriistakohvrit, tungraud, istmed, polstrid, summuti, õhupuhasti, pool paaki bensiini, hilisevõitu süüde...
13,1:)
02.05.2005 at 11:42
POZ
 
Test & Tune Haapsalu 30.aprill 2005!
Teab keegi mis Calibraga (nr 5) tegu on?


02.05.2005 at 11:56
erik
Test & Tune Haapsalu 30.aprill 2005!
ma ei tea, mulle tunduvad need ajad utoopiliselt head. kas on mingi teoreetiline võimalus, et distantsi mõõtmisel väike viga tekkis? :p

No enda näide: kogu kola ja värkidega (275 rehviga) seni olnud parim tulemus 13,626 @ 16? something, seekord ainult uisutamine 225 talverehviga (!!!) ja aeg 13,589 @ 169. Kas tõesti laia rehvi veeretakistus distantsi lõpus on niipalju suurem, et kitsaste rehvidega on võimalik seni üksjagu kordi proovitust parem aeg välja sõita? Tunde järgi ei olnud seekord distantsi alguses üldse pidamist võrreldes laiema rehviga.
02.05.2005 at 12:25
Ragnar
Test & Tune Haapsalu 30.aprill 2005!
quote:
foke: Minu nr oli 15, ühe sõidu proovisin huvi pärast - 15,3@154:)
Ragnari Riviera oli aeglasem:p
Minu number oli 16
Tegin kaks sõitu:
15.815@144 (traction controlliga)
16.086@144 Sai natuke liiga pikalt rehvi suitsetatud :( Aga tagumiku tunnetuse järgi rebis ilma traction´ita 2X paremini.

Noh jah kui võrdlemiseks läks, siis ühest järgmise gen Mark VIII´st Riviera oli üle. ;)

Fakt: 280-290hp v/s 240hp
02.05.2005 at 12:36
foke
 
Test & Tune Haapsalu 30.aprill 2005!
Üks mis kindel - Haapsalu rada on kiire rada mingil seletamatul põhjusel (betooni veeretakistus???). Olen alati seal suhteliselt kiired ajad saanud. Teine "+" oli jahe ilm, miskine 6..7 C. Kolmandaks arvan, et pidamine olenemata tundest on Haapsalus üsna hea. Pidamise puhul mängib rolli tegelikult vähemalt pool distantsi. Esimesed 10-20 m on muidugi oluline, kuid tegelikult libiseb rehv läbi veel päris pikalt.
Ilmselt paljude soodsate asjaolude kokkulangemisel need sekundikümnendikud tulid:)
02.05.2005 at 12:40
Mell
Test & Tune Haapsalu 30.aprill 2005!
foke...sul on kindlasti kogemus haapsalu+ET Street rehvid...just 60ft näiteks erinevate rõhkudega

mul endal tundus näiteks viimane start (0,7rõhk)ülihea olema,aga lõppaeg ja kiirus olid sootuks kehvemad eelmistest...

1,5 bar rehvis= 13,43 @ 165kmh
1,2 bar rehvis= 13,41 @ 164kmh
0,7 bar rehvis= 13,53 @ 162kmh

???





____________________________
Kaubalift 3,0 ja/või 4,0
02.05.2005 at 13:33
foke
 
Test & Tune Haapsalu 30.aprill 2005!
quote:
Mell: foke...sul on kindlasti kogemus haapsalu+ET Street rehvid...just 60ft näiteks erinevate rõhkudega

mul endal tundus näiteks viimane start (0,7rõhk)ülihea olema,aga lõppaeg ja kiirus olid sootuks kehvemad eelmistest...

1,5 bar rehvis= 13,43 @ 165kmh
1,2 bar rehvis= 13,41 @ 164kmh
0,7 bar rehvis= 13,53 @ 162kmh

???

Mis mõõtudega rehv 10,5X26??
02.05.2005 at 13:43
Mell
Test & Tune Haapsalu 30.aprill 2005!
Jepp...seesamune.

Endale just tundub,et mootor jääb suurematel kiirustel vist nõrgukeseks tühjema rehvi puhul ja sealt ka kehvem aeg....

____________________________
Kaubalift 3,0 ja/või 4,0
02.05.2005 at 13:46
jyrki
Test & Tune Haapsalu 30.aprill 2005!
Seems to me like you don't have a problem with traction with the ET Streets if your ET's get worse when you drop the pressure. Or another possibility is, that with too much traction your engine can't get in to it's operating rpm and that makes the ET worse.
02.05.2005 at 13:56
foke
 
Test & Tune Haapsalu 30.aprill 2005!
Väga raske on soovitada. Olen ise sõitnud enamasti 0,5-0,65ga. Rõhu puhul mängib rolli ka rehvi laius, profiil ja külgseina tugevus. Kindlasti peab arvestama auto kaalu ja mootori võimsusega:)
See, kui ujuma hakkab ja jube imelikuks läheb, see on normaalne, nii käibki. Mida ma oskaks soovitada - tõmba vildikaga kriipsuke velje ja rehvi peale ning vaata peale starti, kas need on nihkunud ja kui palju on nihkunud. Normaalne on, kui rehv on ühe stardiga libisenud ca 1-2 cm velje suhtes. See muidugi jälle oleneb rehvi diameetrist. Kui üldse libisenud pole, on rehv veidike iiga täis. Soovitatakse rehvi struktuuri säilimiseks sõita mitte rohkem kui 3-5 cm summaarse nihkumiseni, siis peaks rehvid teisele poole tõstma ja jälle kriipsud kohakuti laskma. Kriipsude pealt saad vaadata ka kumb ratas rohkem libiseb (sellel on kriipsukesed vähem nihkunud) ning vastaval rehvil rõhku vähendada. Endal olen sageli rõhud erinevaks lasknud.
100% ei julge öelda, et Sinu puhul kriipsukestega häid andmeid saad koguda.

Teine asi, millega arvestada on BO, mille ajal tõuseb rehvirõhk vähemalt 0,1-0,2 ühikut. Sõltub BO pikkusest, auto kaalust, BO rattakiirusest muidugi.

Väga oluline on konkreetsel võistlusel konkreetse ilmaga ja konkreetse rajakatteseisuga üldine pidamine. Mõistlik oleks Sul alustada kusagilt 1,2 pealt. Siis lase rehvi järjest tühjemaks ja vaata, mis juhtub lõppkiirustega ja mis juhtub 60ft-ga ning ET-ga. Rusikareegel kipub olema selline, et parima ajaga ei saa parimat kiirust. Kuna oluline on just aeg, pööra rohkem tähelepanu sellele.
Kui nüüd rada liimitakse, on pidamine kindlasti võrdlemisi hea, st. võib-olla kannatab sõita kõrgemate rõhkudega ja võita veidike raja teises pooles veeretakistuse arvelt juurde. Proovimise asi.
Ahjaa, BO tegemisel on kaks eesmärki - show ja rehvi ettevalmistus stardiks. Paraku need on omavahelises pöördvõrdes. Kui teha pikk BO ja sõita üle joone, siis auto kogub märkimisväärse kiiruse ning pärast pidurdad hoo maha ja tagurdad tagasi mustal rajaosal, kogud rehvidele sodi ja lisaks jahtuvad rehvid maha. Kui teha BO paigal, seejärel stardijoonele veereda, peaks rehv paremas seisus olema (ja publik halvemas:p) Valik on Sinu!
BO lõpetamisel on õige moment siis, kui veelombist välja veeredes rehv järsku kinni haukab. Seda momenti tajub sees päris hästi. Kui mootoril on palju võimu ja kinni ei hauka, siis jäta lihtsalt ise järgi. Ära ainult pikalt edasi veere ja samas ära ka veelombis BO-d lõpeta.

Kokkuvõttes mõtle ka tehnika peale, ära autot ära tapa!
Edu!:)
02.05.2005 at 14:21
hypertyyp
Test & Tune Haapsalu 30.aprill 2005!
Foke kuidas su enda camaro tehniline seisukord on? Kas on uusi SBC rekordeid oodata?

____________________________
Fordi omanik...
02.05.2005 at 20:39
foke
 
Test & Tune Haapsalu 30.aprill 2005!
Seisukord on eelmise aasta oma. Või siis veidi kehvem, kuna mootor vajaks lahtivõtmist ja kontrolli.
Uusi rekordeid oodata pole. Uusi rekordeid ka sõita ei saaks, kuna alla 12 sek autod peavad vastama tervele reale turva-tehnilistele nõuetele, millele minu auto paraku ei vasta.

Alla 12,5 sek
3.1. Autol peavad olema vähemalt 3 punkti turvavööd. Autod, mis läbivad ¼ miili ajaga alla 12,5 sekundit (edaspidi märgitakse lihtsalt aeg) peavad kasutama 4 punkti turvavöid.

Alla 12 sek
11.1.1. Auto peab olema väline peavoolulüliti (soovituslikult tagapaneelil), mis peab katkestama kõik vooluahelad, aku, generaatori, tuled, süüte ja seiskama mootori. Lüliti tuleb märgistada sinise kolmnurgaga, mille küljepikkus on 80 mm.
11.1.2. Auto peab olema varustatud FIA nõuetele vastava turvakaarega http://www.fia.com/resources/documents/469140977__Drag_Drawings.pdf). Turvakaar peab olema auto kandevstruktuuride (raam, poolraam) külge keevitatud. Juhi kiivri ja turvakaare vahe peab normaalasendis istudes olema vähemalt 3" (76 mm).
11.1.3. Autol peab olema kardaanirõngas mõõtmetega 6 mm × 50 mm × 360 kraadi, mis ei tohi asetseda esimesest kardaaniristist rohkem kui 152 mm kaugusel.
11.1.4. Kõik õlivoolikud ja torud peavad olema ühendatud keermesliidetega, klambrite kasutamine keelatud.
11.1.5. Alumiiniumist rattamutrid ja poldid on keelatud. Rattamutrid ei tohi olla "kübar" tüüpi. Rattapoldi ots peab ulatuma mutri välistasapinnast üle vähemalt 3 mm.
6.5 Alla 12 sek autol on tubeless-tüüpi rehvi puhul mutriga kinnitatavad ventiilid kohustuslikud.


Väljavõte Speedest Nightrace 2005 võistlusjuhendist:
Samuti kuuluvad võistluselt eemaldamisele sõidukid, mille turvavarustus ei vasta nende poolt võistluse käigus saavutatud aegadele. Erandina on lubatud võistlust jätkata juhul, kui järgmiseks stardiks suudetakse auto ohutusnõuetega vastavusse viia.

Minul on neist reeglitest täidetud vaid 4-p vööd, seega aeg 11,999 oleks reglemendi kohaselt minu võistlemise lõpp:(
Nõuetele vastavusse viimine oleks mõeldav vaid juhul, kui vahetada kaaned, nookurid ja nukk. See eeldab kopsakat rahasüsti, mida hetkel omadest vahenditest ei kavatse teha.
Niiet sel aastal eeldatavasti B-klassi kiired ajad turboautode mängumaa...
02.05.2005 at 22:32 Last edited 02.05.2005 at 22:36 by foke
GixxeRon
  
Test & Tune Haapsalu 30.aprill 2005!
Mina olin nr. 3

____________________________
9.349@244km/h
dragbike.ee
03.05.2005 at 14:16
vvt
  
Test & Tune Haapsalu 30.aprill 2005!
quote:
foke: Seisukord on eelmise aasta oma. Või siis veidi kehvem, kuna mootor vajaks lahtivõtmist ja kontrolli.


Ma vaatan juba mõnda aega huviga, palju sellest mootorist malmkaantega veel välja tuleb. Millegipärast on tunne, et ülim aeg on osta ühed korralikud alukaaned. Korraliku kompanii toode, pisut väiksemate portidega, aga suurem võimsus kui praegu. Ise neid mõtet ehitada pole.

Veel soetada nimetatu juurde korralik programmeeritav süütebox, see 6AL on selline piirajaga kommutaator nagu rohkem, puuduvad (sh nitro) retardid ja süütekõver on mingi harjukeskmine. Nii suurel mootoril saab 1-2 kraadist süütest juba 10 hp. Mis surveaste sul on - crank-triggeri, progetava boxi ja alukaantega kannatab vabalt 12,0-ga ka sõita (98-ga).

Minu mõtted...

See on eriti huvitav punkt
6.5 Alla 12 sek autol on tubeless-tüüpi rehvi puhul mutriga kinnitatavad ventiilid kohustuslikud.

Kas siin keelevääratus pole?




____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
03.05.2005 at 14:44 Last edited 03.05.2005 at 14:47 by vvt
foke
 
Test & Tune Haapsalu 30.aprill 2005!
Surveaste on täna 10,0
Olen Sinuga nõus, Aare.
Praeguseks projektipiduriks on liigkõrge hobujõu hind - ca 1000 kr. Eks vaatab, mis suvi toob, hobina on asi end minujaoks ammendanud, võistlusspordina aga veel ei toimi.
Oma laiskus kah siin süüdi:(

Kaantevalik kipub olema V. Jr. 23* 76cc, mis peaks tegema 11,5 surveastme, nukale veel ei ole mõelnud, esialgu prooviks kaaned + nookurid ära. Aga millal ja kas üldse, seda ei tea keegi......
03.05.2005 at 17:22
vvt
  
Test & Tune Haapsalu 30.aprill 2005!
Praegu on sul jah selline loll seis, kus hüppeks edasi kasvavad eekid mitte enam kr/hj, vaid hüppeliselt ja edasiminekuks on väga kalleid töid vaja. Üks variant on ju veel NOS, aga see pidi vist nagu põhimõtte asi olema...:)

Nukk muidugi on hinna poolest kökimöki kui juba kaante ostmiseks läheb....

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
03.05.2005 at 18:17
foke
 
Test & Tune Haapsalu 30.aprill 2005!
quote:
vvt: Praegu on sul jah selline loll seis, kus hüppeks edasi kasvavad eekid mitte enam kr/hj, vaid hüppeliselt ja edasiminekuks on väga kalleid töid vaja. Üks variant on ju veel NOS, aga see pidi vist nagu põhimõtte asi olema...:)

Nukk muidugi on hinna poolest kökimöki kui juba kaante ostmiseks läheb....
nukaga on see asi, et siis tahaks ka pöörded üles ajada juba, mis omakorda tähendab kogu asja pulkadeks võtmist ja soome tasakaalustamisse saatmist. Seda hooaja keskel ei viitsiks teha.
NOSiga on aega... Kulud ei tõuse hüppeliselt, niikuinii on juba kr/hj suhe laes
03.05.2005 at 18:49
tqhq.ee foorum : Üritused : Test & Tune Haapsalu 30.aprill 2005!   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.