register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : KÜTUSE ABC   1 2  
Poster Message
corvus
KÜTUSE ABC
teeks miskit kasulikku kõigile meile autoomanikele, näiteks paneks kuhugi ülesse millised bensujaamad on aktsepteeritavad ja millistes on probleeme

ja ärge nüüd toppige oma kogemusi ja hinnanguid järgmistesse kommentaaridesse, ülevaade kui selline puudub ja et keegi ei viitsi kõike kommentaare läbi käia! Parem oleks teha mingi viide või tabel kuskil TQHQ, mida saaks aegajalt külastada ja vaadata ning update võiks käia kellegi maili kaudu? Samas võiks (newton?) alati foorumis märkida kui kellegil problasid on - aga alati tuleb arvestada, et kui ma kurat paar kuud ära olen ei ole mul aega ja tahtmist kogu kirjavahetust TQHQ foorumis läbi käia, lahendus uus "asi" kuskil TQHQ's, mida alati lihtne kontrollida! Lihtne näide veel maili sisust kellegile (newton?)kes asja tabelisse kannab:
1) corvus/corvette 79: shell kadriorg 95Vpower tangib kogu aeg ei ole probleeme


2) corvus/corvette 79: Lukoil sõpruse pst. 95super(mingi asi)
tangitud paar korda 11.10.01 tankimise järgselt võivad olla probleemid kütusest - gaasi andmisel paaril korral jõud kadus

jne. jne

mis arvate, kes teeb ära?



19.10.2001 at 17:12
newton
 
Moderator
KÜTUSE ABC
Täitsa huvitav mõtte, miskeid meile ei viitsi vist küll keegi sorteerida, aga põhim. oleks vist nii võimalik, et foorumi kasutajad saavad ise kuhugi süsteemi oma ülestähendusi teha ja loetav oleks see siis kõigile, bensujaama, rajooni vms kaupa sorditav jne. Ma võin sellele mõelda, kui mu muud "võlgnevused" tqhq ees on likvideeritud :)

BTW, ons see kvaliteediprobleem nii tõsine ja kas leiduks nägusid, kes siis teeksid ülestähendusi? Ilmselt tuleks mingi lihtne vorm selleks.
19.10.2001 at 17:47
corvus
KÜTUSE ABC
ma usun, et asi on tõsine küll, kui kuskilt umbes võtad ja masin kinni jookseb... mul näiteks hakkasid mootori võimu kadudes, kohe $$$$ märgid silme ees jooksma ja püütsin meeleheitlikult meenutada palju Jyrki pakutud chevi 350 maksis

aga asi peab leheküljega või äärmiselt kahega piirduma, ja mingi aeg võiks vanad kommentaarid maha võtta (pool aastat?)
19.10.2001 at 18:00
peep
 
Moderator
KÜTUSE ABC
Mind on võib-olla jumal või miski muu päästnud aga statoilist tankides pole veel probleeme kogenud.

Mujalt pole EW's viimased kolm aastat bensu võtnud...
19.10.2001 at 18:00
udu
 
KÜTUSE ABC
minu thunderbird ntx 2 korda ei olnud nõus sõtima pärnus Statoili bensiiniga.
Samad probleemid osades tallinna Nestedes, pragu tangin shelli (kuna mul on kaart)
aga üldiselt käib usa mootor suvalise bensiiniga :)
19.10.2001 at 19:06
ats
 
KÜTUSE ABC
Postimehe artiklist selgub, et ainukesed kaks kindlat eurobensiini on Shelli 99+ ja Statoili 98 Ultima (ise sõidan viimasega).
Vastastoas on mul siin www.kytus.ee tegijad, võib ju lasta ka neil sinna mingi foorumi/hinnangu koha teha.
19.10.2001 at 19:26
Ragnar
KÜTUSE ABC
tabel igati väärt idee(iseasi, kas kellelgil viitsimist seda teha) - olen nõus nii mõndagi jaama kommenteerima.
20.10.2001 at 14:07
max
KÜTUSE ABC
Pidevalt Nestet, ei ole eri probleeme olnud.
21.10.2001 at 17:19
jaak
 
KÜTUSE ABC
Teema: Kütusepaak just maha võetud ja puhastatud. K.filter vahetatud. Statoli tanklast võetud küttega sõidetud uue kütuse filtriga 500km.

Tagajärg: K.filter konkreetselt umbes, pruun lõga ja vesi.

Mis tegin: Vahetasin filtri, lasin paagi tühjaks, võtsin kütet jällegi samadest kohtadest ning VOILA uuesti filter umbes peale 500km...edasi mõelge ise.

Tanklate asukoht: Statoil; Kanali lõpp ja Viimsi raudtee ülesõit.

[Edited by jaak on 21.10.2001 at 17:34 GMT]
21.10.2001 at 20:33
Crac
KÜTUSE ABC
Neste automaat Mustamäe teel.
98 bens - pihustid umbes
filter umbes.

Shelli 99racing toimib paremini.
22.10.2001 at 13:03
urmas
KÜTUSE ABC
Olen võtnud igapäevast pena Tartu mnt. ja Haabersti Statoilist. Mingit jama pole olnud. Pena filtrit Jeebil ei ole ja pihustid on ka nii suured, et isegi paaki visatud mutrid jookseksid läbi.
22.10.2001 at 13:25
corvus
KÜTUSE ABC
jõudsimegi sinnani, et kõik oma kogemused siia panevad, kolme nädala pärast suur probleem neid leida on - seega tabel vajalik oleks väga?! Ja veel vaja on näidata bensu täpne mark (98, 95, 95+, dio või mõni muu mutterfukker, kõige eelduste järgi ei olegi asi mitte firmas (statoil, neste) vaid bensujaamas - kurat seda teab, kas keegi oma vend segab midagi või suunatakse mõnda jaama pask, kuid niipalju on selge, et NÄITEKS 95V power siin ei pea olema sama kvaliteetne 95V power seal (selle tahakski välja selekteerida ja soovitavalt ennem kui mul autod otsa lõppevad)...
22.10.2001 at 13:35
PlyVal64
KÜTUSE ABC
Peale Rocca al Mare UNO-Xst tankimist keeldus Ply pikka aega sõitmast. Lukoili tavabenad seevastu päris head. Ja igapäevaautosid tangin Silikaadi 1-2-3s, nii diisli kui bensiiniga.Pole probleeme olnud.
23.10.2001 at 14:57
Riho
KÜTUSE ABC
Sry offtopic: ostke Opel see ei tee vahet kas bensiini (ükskõik millise kvaliteediga) või diislit paaki valad, edasi ikka ei lähe. :evil
23.10.2001 at 15:51
LaSa
 
Moderator
KÜTUSE ABC
PlyValil ongi oopel :D
23.10.2001 at 16:00
Riho
KÜTUSE ABC
quote:
LaSa wrote:
PlyValil ongi oopel :D

Mul kah ja juba teine Omega daily` kasutuses nii, et mees teab mis räägib :smokin
23.10.2001 at 16:05
PlyVal64
KÜTUSE ABC
quote:
LaSa wrote:
PlyValil ongi oopel :D
Nonoh? GM ikkagi...
A tegelikult hetkel hoopis kaks prantslast kasutada-Saxo ja Megane. Bensiiniga. Sõidavad küll. Ja ooooopel on mul ju Izuzu mootoriga, s.o. madeinjapan. Sõidab iga küttega, värvist sõltumata.
24.10.2001 at 11:57
arxx
KÜTUSE ABC
Sütiste/Sõpruse Shell; 95. Peale tankimist (dets. teises pooles) algasid järgmisel hommikul käivitamisega probleemid. Tahhomeetriosuti kargles külma mootoriga startides üles-alla ning asi lubas nagu seiskudagi. Peale uue bena sissevalamist on kõik jälle OK.
07.01.2002 at 11:55
Vanaisa
  
Moderator
KÜTUSE ABC
Olen u. aasta Järve Selveri juurest Statoilist enamasti 95 võtnud (mõnikord saab ka mujal tangitud) ja pole siiamaani häda olnud (MB230 ja Caddy)
07.01.2002 at 12:23
tambet
  
KÜTUSE ABC
Ehk on kellelgi siin listis olijatel olnud sarnane viga>(auto on Chevy Camaro 5.7L ,pritsung).Rahulikul sôidul,madalate pööretega,kipub jônksutama.Vähe kôrgematega käib paremini.Tühikäigul kord käib,siis jälle seiskub.Kui sôites järsult gaasi vajutada,siis mootor hakkab jônksutama,detoneerima,aeglasel vajutamisel kiirendab mingil määral.Ka sooja mootori taaskäivitamine on probleemne.
Kogu see jama hakkas peale Neste Männiku tankla külastamist.Nii,et ilmselt on bensiinist.Aga ehk oskab keegi ytelda,kas on tôenäoliselt bensus vett vôi madal oktaaniarv vôi midagi muud.
Seda.kuidas kylmana käivitub.pole veel teada.Hommikul proovin.Igatahes,vihasex teevad need f....g tanklad!
04.04.2002 at 02:16 Last edited 04.04.2002 at 02:18 by tambet
corvus
KÜTUSE ABC
kütusest nehh! osta kohe pudel mingit head vee sidujat (või injector cleanerit, millel samad omadused) ja pane võimalikult head (soov. 98E) kütust oma tava tanklast pilgeni peale...
..ja siis tuleb parim osa - otsi suurimate aukudega tee (väga lihtne) ja sõida sealt mõned korrad läbi :)

PS: ma ei tea kuidas on bensujaamades maandatud kondensvee probleem, kuid vahel tundub, et odavaim-mees-ehitab mentaliteedi tõttu võib ka sealt miskit tilkuda? eriti nendes bensukates mis 90ndate alguses rajatud?

____________________________
Risto; Corvette '79
05.04.2002 at 12:31
Ragnar
KÜTUSE ABC
quote:
corvus: kütusest nehh! osta kohe pudel mingit head vee sidujat (või injector cleanerit, millel samad omadused) ja pane võimalikult head (soov. 98E) kütust oma tava tanklast pilgeni peale...
..ja siis tuleb parim osa - otsi suurimate aukudega tee (väga lihtne) ja sõida sealt mõned korrad läbi :)

võin teeosa soovitada - see mis Tabasalu tagant Paldiski maanteele välja viib :D
05.04.2002 at 12:41
LaSa
 
Moderator
KÜTUSE ABC
mina soovitaks tähetorni tn-t!
05.04.2002 at 12:52
BlueStang
 
KÜTUSE ABC
quote:
corvus: kütusest nehh! osta kohe pudel mingit head vee sidujat (või injector cleanerit, millel samad omadused) ja pane võimalikult head (soov. 98E) kütust oma tava tanklast pilgeni peale...
..ja siis tuleb parim osa - otsi suurimate aukudega tee (väga lihtne) ja sõida sealt mõned korrad läbi :)


Reklaami ei tohi siin teha, aga kuna peep juba soovitas, siis täpsustan tema soovitust ;)

FUEL SYSTEM ANTIFREEZE & WATER ELIMINATOR Disperses equal amounts of water in fuel and reduces the freeze point of an equal amount of water to 0°F. Treats 250 gallons and can be used in gasoline or diesel fuel. Contains no harmful alcohols. Also provides excellent fuel lubrication in diesel and gasoline engines.

COMPLETE FUEL SYSTEM CLEANER is a concentrated package of the most powerful high-temperature detergents available to clean gasoline fuel injectors and intake valves. Complete Fuel System Cleaner can clean injectors to nearly 100% efficiency in one treatment. The cleansing effect on injector deposits can raise fuel economy approximately 12% or even greater, depending on the condition of the injectors. Although many gasolines advertise injector cleanliness, GM presented a paper to the SAE which indicates that their customers encountered injector plugging with all major brands of gasoline (SAE 861533). Complete Fuel System Cleaner contains detergents and a synthetic upper cylinder lubricant which will help clean the intake valves, pollution control valves, combustion chamber deposits and carburetors. Complete Fuel System Cleaner also protects the fuel system from rust. One bottle treats up to 100 gallons. Safe for continual use.

BTW - topicust ka. Keegi teab, milline bensiin sobib 9.0 surveastmele? Kas 92 ja kust seda võib saada? Keegi siin mainis, et oma autosse eurostiilis 98 sisse valades on benakulu 18-19? aga surveastmele sobivamalt madalama oktaanarvuga bensiini kasutades üle 15l kuidagi ei lähe:-/
05.04.2002 at 13:33 Last edited 05.04.2002 at 13:42 by BlueStang
gets
KÜTUSE ABC
Surveastmes nüüd nii kodus ei ole aga 92 ostan ise Hydro Texacost Tallinnas Beterburi mnt. ääres Susi hotelli läheduses. Mujalt eestist polegi 92'te julgenud osta, kuigi mõningates kohtades veel teist müügil. Õnneks ka 95'ga saab enam vähem läbi.
05.04.2002 at 13:48
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : KÜTUSE ABC   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.