register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Õli rõhk  
Poster Message
urmas
Õli rõhk
Õli rõhu näit oli kõrge. Kahtlustasin andurit ja vahetasin. Näit veidi vähenes, kuid tundub, et on ikka kõrge. Kui ma selle auto ostsin, siis oli näit oluliselt madalam. Kas viga võib olla näidikus või on mootoris ka midagi (mingi klapp pidi õli survet regullima)? See mootori viga pidi teadjameeste arvates ebatõenäoline olema. Väisfoorumites fakitakse Fordi mõõdikute tehnilisi lahendusi ohtralt. Eks nad ole ikka lelud küll.

Kui tahaks ühe korraliku õli rõhu mõõtja lisada, siis kuhu selline andur keeratakse, kas mingi tehase poolt tehtud auk selliseks juhtumiks ka on? Mootoriks on Fordi 5.0L.
30.10.2001 at 21:28
Ago
 
Õli rõhk
Kõige adekvaatsema näidu saad kui praeguse rõhuanduri mootoriplokist välja keerad ja toru abil tavalise manomeetriga ühendad. Mul kunagi zigullil oli, näitas mis mühises.
30.10.2001 at 22:06
peep
 
Moderator
Õli rõhk
Ma ka kipun arvama, et originalauku tuleb see uue näidiku andur/ots toppida. Mehhaaniline on muidugi kindlam aga paras jura installida, elektriline selles osas lihtsam. AutoMeter teeb kvaliteetseid näidikuid. Korraks mõõtmiseks kõlbab ilmselt mingi vene traktori oma ka - mul endal sama tegevus plaanis, õlirõhk on kahtlaselt langenud...???
30.10.2001 at 23:08
Ram350
 
Õli rõhk
Mis peaks see norm rõhk olema @idle ja @2400

Mul 350olds vastavad 1-2 ja 3-4atm
31.10.2001 at 17:37
urmas
Õli rõhk
Kahjuks kõik targad raamatud vaikivad õli rõhu arvuliste näitude kohalt. Tühikäigu rõhk ei erine oluliselt rõhust suurematel pööretel. Originaalnäidikul numbreid pole. Seoses tulevaste modidega installeeritakse teisigi näidikuid ja hetkel silmapiiril AutoMeter tooted.
31.10.2001 at 20:35
wax
 
Õli rõhk
Kas te Haynes-i vms. manualis pole norm. õlirõhku ära toodud? Minul küll on. Nii idle kui üle 2Krpm (täpselt ei mäleta)
01.11.2001 at 10:31
peep
 
Moderator
Õli rõhk
Minu autol on norm tühikäigul ca. 10-15 psi ja sõidu ajal ca. 10 psi'd iga tuhande pöörde kohta.
01.11.2001 at 11:09
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Õli rõhk  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.