register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Huvitav Blazer müügis   1 2 3  
Poster Message
tfr
 
Huvitav Blazer müügis
quote:
Astro SS: Blazeritel ei ole keskdiffrit, Astro AWD'l aga on.

Kuidas keskdifri olemasolu või puudumine maksimaalset 4WD lubatud kiirust mõjutab? See, et keskel difrit ei ole, tähendab pigem, et 4WD-d ei tohi asfaldil kasutada, kiirusest sõltumata. Lumel/kruusal vajuta, palju aga mune on.
11.09.2010 at 22:36
Astro SS
Huvitav Blazer müügis
Sul on õigus , see AWD ja 4WD jutt oli mõeldud igivana vastuse juurde,kus proovisõitu tehti 4wd'ga .

Eeldame,et proovisõit hõlmas ka rooli keeramist,mitte ainult otse sõitmist.



Tegelikult olen ma näidud mingi masina päiksesirmil ka 4wd puhul piirangut ca 30mph, enam ei mäleta millisel ....


RAM'iga Haapsalus sai ka asfaldil otse 4wd'ga kulgetud ca 140 + , mingit probleeme ei ole anult keerata ei saa ...

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
12.09.2010 at 15:47 1 edit. Last edited 12.09.2010 at 15:48 by Astro SS
tfr
 
Huvitav Blazer müügis
quote:
Astro SS: Tegelikult olen ma näidud mingi masina päiksesirmil ka 4wd puhul piirangut ca 30mph, enam ei mäleta millisel ....

Mingil libaveoga pargimaasturil (konkreetne mudel ei meenu, Hyundai SantaFe äkki?), millel nelivedu keskelt siduriga lülitatakse, aga ka "nelivedu lukustada" sai, oli mingi teema, et sees püsib see kuni mingi 50-60km/h, peale seda läheb libaveo peale tagasi, ilmselt ülekuumenemise ohu vältimiseks.
12.09.2010 at 16:04
juuriaadol
 
Huvitav Blazer müügis
Andestage kui küsimus väga loll on.
Kas keskdiffer tähendab siis seda, et kui näiteks üks ratas maast lahti tõsta siis auto edasi ei iigu?
Kui keskel on samasugune differ nagu taga ja ees siis ta suunab jõu sellele rattale (keskdiffri puhul sillale) millel kõige kergem vedu on (millel kõige vähem seda vaja on :D )
12.09.2010 at 22:53
Maik
  
Huvitav Blazer müügis
Selle vastu on lahendus olemas - hoia õrnalt pidurit all ja kõik rattad veavad...
ka audi quattro puhul pidavat see aitama..mina kui quattro omanik tõsi kuulsin sellest allest vast hiljuti ja kasutanud samuti 0 korda..
kinni istutud vast samas mingi 4-5x :)

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
13.09.2010 at 00:13
TrailMaster
Huvitav Blazer müügis
See 30mph käib aeglase neliveo kohta kuin auto ei sõidagi siis kiiremini. Kiire neliveoga lase nii kiiresti kui tahad, ainult libe pind peaks rataste all olema.
13.09.2010 at 08:26
Harry_R
Huvitav Blazer müügis
See 4 veo jutt läks vähe segaseks nüüd. Üks ütleb üht, teine teist. Ma siin nüüd küsin konkreetselt. Mul on lülitid 2 HI, 4 HI ja 4 LO. 2 HI- selge, et tagavedu, 4 LO aeglusti, millele siis kehtib see 30mph. Kas 4 HI'ga võin siis sõita rahulikult nii, et näiteks talvel algul lükkan sisse ja lõppedes võtan välja, olenemata kiirustest ja teeoludest? Osadel Blazeritel olen näinud aga veel neljandat nuppu veo jaoks. Auto manuali ka ei oska ka lugeda, puha saksa keeles raisk. :)
14.09.2010 at 20:51 1 edit. Last edited 14.09.2010 at 20:53 by Harry_R
tfr
 
Huvitav Blazer müügis
quote:
Harry_R: Kas 4 HI'ga võin siis sõita rahulikult nii, et näiteks talvel algul lükkan sisse ja lõppedes võtan välja, olenemata kiirustest ja teeoludest? Osadel Blazeritel olen näinud aga veel neljandat nuppu veo jaoks.

Ei või, Blazeril on "part time 4WD" ehk ilma keskdifrita. Ehk siis, nagu TrailMaster ütles, "libe pind peab rataste all olema".
14.09.2010 at 20:54
Harry_R
Huvitav Blazer müügis
quote:
tfr:
quote:
Harry_R: Kas 4 HI'ga võin siis sõita rahulikult nii, et näiteks talvel algul lükkan sisse ja lõppedes võtan välja, olenemata kiirustest ja teeoludest? Osadel Blazeritel olen näinud aga veel neljandat nuppu veo jaoks.

Ei või, Blazeril on "part time 4WD" ehk ilma keskdifrita. Ehk siis, nagu TrailMaster ütles, "libe pind peab rataste all olema".

Nii, ok minu autoga ei tohi, aga nii palju kui ma olen arusaanud, siis neil "neljanupulistel" on see võimalus? Pidi olema mõeldud niiöelda tavasõiduks. Või olen valesti aru saanud?

14.09.2010 at 21:03 1 edit. Last edited 14.09.2010 at 21:05 by Harry_R
juuriaadol
 
Huvitav Blazer müügis
Peab ise mõtlema kuidas kõige vähem lõhub.
Mina näiteks talvel hoiaksin 4wd pikamaa sõidul koguaeg sees, kuna pole järske pöördeid mis diffrit lõhuks.
Linnas ilma jää, lume ja muu pasata sõidaksin ikka 2wd-ga
15.09.2010 at 16:01
Sprot
  
Huvitav Blazer müügis
quote:

Nii, ok minu autoga ei tohi, aga nii palju kui ma olen arusaanud, siis neil "neljanupulistel" on see võimalus? Pidi olema mõeldud niiöelda tavasõiduks. Või olen valesti aru saanud?



Oled täpselt aru saanud. See Auto 4WD on see neljas nupp. Ehk siis lülitab nelivedu ainult ajutiselt sisse, kui leiab, et kuskil on libisemine vms muidu on aga tagumine vedu.
16.09.2010 at 11:04 1 edit. Last edited 16.09.2010 at 11:05 by Sprot
Harry_R
Huvitav Blazer müügis
Kas 4 LO'ga peaks kõik 4 ratast korraga kaapima?
01.12.2010 at 21:34
Astro SS
Huvitav Blazer müügis
quote:
Harry_R: Kas 4 LO'ga peaks kõik 4 ratast korraga kaapima?
ei, võib juhtuda et ainult üks eest ja üks tagant

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
01.12.2010 at 22:43
tfr
 
Huvitav Blazer müügis
quote:
Harry_R: Kas 4 LO'ga peaks kõik 4 ratast korraga kaapima?

Ei, vähemalt üks esimene ja üks tagumine ratas, kuna keskdiffer on lukus (õigemini puudub). Selleks, et kõik 4 ratast korraga kraapima saada, peaks ka sildades olevates difrites lukud olema.

4LO lihtsalt lisab täiendava aeglustava ülekande transmissiooni, tõstes ratastesse jõudvat pöördemomenti kiiruse arvelt.
01.12.2010 at 23:04
Harry_R
Huvitav Blazer müügis
quote:
Astro SS:
quote:
Harry_R: Kas 4 LO'ga peaks kõik 4 ratast korraga kaapima?
ei, võib juhtuda et ainult üks eest ja üks tagant

Siit postitusest ma saan aru, et nagu võiks vedada ka kõik 4 ratast, kuid võib juhtuda, et mitte.

quote:
tfr:
quote:


Ei, vähemalt üks esimene ja üks tagumine ratas, kuna keskdiffer on lukus (õigemini puudub). Selleks, et kõik 4 ratast korraga kraapima saada, peaks ka sildades olevates difrites lukud olema.

4LO lihtsalt lisab täiendava aeglustava ülekande transmissiooni, tõstes ratastesse jõudvat pöördemomenti kiiruse arvelt.

Siit postitusest saan ma aru, et see ei ole võimalik.

:D
01.12.2010 at 23:41
tfr
 
Huvitav Blazer müügis
No kui Sa omale diferentsiaali tööpõhimõtte selgeks teed, siis saad aru :)
01.12.2010 at 23:48
Astro SS
Huvitav Blazer müügis
Kui aus olla siis enamus :

2wd on tegelikult 1wd

ja 4wd on tegelikult 2wd


:D , sõltub kuidas võtta

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
02.12.2010 at 00:35
Jutulind
Huvitav Blazer müügis
Astrol taas õigus, ntx minu pisike punane panda on tegelikult 2wd, ehk siis kui 1 esimene ja 1 tagumine enam ei pea siis ei liigu ka kuhugi. Samas on erinevaid variante kuidas saavutatakse ka "reaalne" 4WD. On osadel masinatel lülitatavad lukud mis keskdifri ja sillad lukustavad. Enamasti on sellisel juhul piirang nii max kiiruse kui teekatte osas välja toodud. Probleemiks saab "kõik lukus" sõites just hea pidamisega pinnasel pööramine kus rataste erinevad pöörderaadiused neidsamu lukke, rehve jms. lõhkuma asuvad. Ehk siis enamasti tegu nö. hädaolukorra lülitiga, mille rakendad et mülkast välja tulla ja pärast välja rabelemist taas maha võtad.

Näiteks minu Wagoneeril BW1339 vahekastil on vaikimisi LSD, kuid on jäetud ka keskdifri jäiga lukustamise võimalus. Selleks eraldi hoob kindalaekas mille saab just nimelt "Emergency drive" asendisse pöörata. Lisaks saab esimese silla ka jäigalt lukku keerata. Tulemuseks see et läbi peavad libisema mõlemad esimesed ja vähemalt 1 tagumine et endiselt kinni oleks. Samas kui tagumisele sillale kasvõi LSD paigaldada siis on tegu tõepoolest masinaga kus kõik neli peavad läbi libisema selleks et korralikult kinni olla.

EDIT: Üks lisapõhjustest miks selline lüliti kastil on muidugi ka see et saaks ühe silla purunenud kardaaniga ilma LSD-d tapmata edasi liikuda.

____________________________
Team OUTLAW
'80 Jeep Wagoneer 258 cid R6 4 spd manual
'79 Jeep Wagoneer 360 cid V8 TH400
'06 Fiat Panda 4x4
02.12.2010 at 01:36 1 edit. Last edited 02.12.2010 at 01:41 by Jutulind
Valmet
 
Huvitav Blazer müügis
To Jutulind: Kuidas sa selle esimese lukku keerad? Miski aftermarket asjandus või originaalis juba peal?

____________________________
Wagoneer`79 (Valmet powered)
Wagoneer`76
02.12.2010 at 01:58
DevilDeVille
  
Huvitav Blazer müügis
loogika kõneleb rummulukkudest

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
02.12.2010 at 02:21
tfr
 
Huvitav Blazer müügis
quote:
Jutulind: Näiteks minu Wagoneeril BW1339 vahekastil on vaikimisi LSD, kuid on jäetud ka keskdifri jäiga lukustamise võimalus. Selleks eraldi hoob kindalaekas mille saab just nimelt "Emergency drive" asendisse pöörata.

See on küll müstiline, et see kuskile kindalaekasse "Emergency" nime all paigaldatud on. Difrilukk on üldiselt ikka featuur, mida on maasturil hea konkurentsieelisena prominentselt turundada.
02.12.2010 at 02:50
Jutulind
Huvitav Blazer müügis
quote:
Valmet: To Jutulind: Kuidas sa selle esimese lukku keerad? Miski aftermarket asjandus või originaalis juba peal?

Hakkasin mõtlema ja ega ikka keeragi :D Mäletasin valesti. Ühel masinal jah rummulukud ja teisel pideva neliveoga BW1339 kast. My bad.

Muidu selleks ARB Air Locker abiks ... Aga mul seda ei ole :)



____________________________
Team OUTLAW
'80 Jeep Wagoneer 258 cid R6 4 spd manual
'79 Jeep Wagoneer 360 cid V8 TH400
'06 Fiat Panda 4x4
02.12.2010 at 04:02
Maik
  
Huvitav Blazer müügis
vana hea nipp, hoia pidurit all siis üritavad kõik rattad vedada .. vähemalt audi quattrol on nii.

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
02.12.2010 at 10:51
Harry_R
Huvitav Blazer müügis
quote:
Maik: vana hea nipp, hoia pidurit all siis üritavad kõik rattad vedada .. vähemalt audi quattrol on nii.

Jep, see nipp eile aitas päris tõhusalt.
02.12.2010 at 12:20
antennimees
 
Huvitav Blazer müügis
quote:
DevilDeVille: loogika kõneleb rummulukkudest

Rummulukkudel ja difrilukul ei ole mitte midagi ühist ega kokkupuutuvat. Rummulukud vajalikud selleks, et rummud ühendada sillaga, difrilukk vajalik selleks, et mõlemad rattad veaks. Rummulukkude otstarve on ainult see, et 2WD sõites ei lohiseks esisilla sisemised jubinad kaasa. Läbivusele ei aita see grammigi kaasa.

____________________________
'05 Chevrolet SSR & '03 Cadillac Escalade EXT
02.12.2010 at 13:21
tqhq.ee foorum : Autod : Huvitav Blazer müügis   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.