register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Tööriista vaja  
Poster Message
urmas
Tööriista vaja
Vaja eemaldada 5.0L Fordi roolivõimu rihmaratas. Selleks tuleb kasutada spets tõmmitsat. Laenaks, ostaks... mida iganes. Ja veel oleks vaja välimisi tähtvõtmeid; need ostaks, sest on sageli tarvis kasutada.
15.12.2001 at 14:56
urmas
Tööriista vaja
Haynes ütleb: a special puller for this purpose is available at most auto parts stores :(
15.12.2001 at 15:30
nunnukas
Tööriista vaja
2ra saad sa selle v2ga kergelt aga kuidas sa selle tagasi saad?on kogemusi ja tean,et seda tagasi sa enam ei saa!on proovitud isegi keevitust.pead koos v6lliga v2lja v6tma....
15.12.2001 at 19:03
urmas
Tööriista vaja
Tagasi saab oluliselt lihtsamalt. Võlli sees on keermestatud auk. Ratas pannakse võlli otsa ja surutakse pika poldi võlli sisse keeramisega peale. Simpel. Kui muud ei saa, siis lasen treida vajaliku riista.
15.12.2001 at 23:17
nunnukas
Tööriista vaja
rihma ratta sees on augud.sealt aukudest on kergem seda v6lli saada k2tte nii,et rihma ratas j22b v6lli peale alles.kahele pumbale ma enam rihmaratast tagasi ei saanud.
16.12.2001 at 14:42
urmas
Tööriista vaja
quote:
nunnukas wrote:
rihma ratta sees on augud.sealt aukudest on kergem seda v6lli saada k2tte nii,et rihma ratas j22b v6lli peale alles.kahele pumbale ma enam rihmaratast tagasi ei saanud.
Tahtsid öelda, et eemaldasid pumba nii, et ratas jäi võlli otsa. See on võimalik, sest orig. bracketis on vastav sisselõige. Mul on aga selline juhtum, kus tuleb paigaldada uus bracket. Seal seda sisselõiget enam ei ole. Pumbalt tuleb ratas eemaldada.
16.12.2001 at 16:23
urmas
Tööriista vaja
Vastav riist olemas ja ratas maas :)
17.12.2001 at 17:33
madis
Tööriista vaja
Ma lisaksin, et äkki on lämmastikuspray abix ? Detailide jahutamine aitab istutamisele kaasa.
17.12.2001 at 17:50
urmas
Tööriista vaja
quote:
Mustang GT 94 wrote:
Tagasi saab oluliselt lihtsamalt. Võlli sees on keermestatud auk. Ratas pannakse võlli otsa ja surutakse pika poldi võlli sisse keeramisega peale.
Sai see ratas täpselt nii tagasi pandud. Unustasin õigel ajal sobiva poldi hankimata. Vaatasin kriitilise pilguga kapotialust ja leidsin sobiva mõõduga poldi AC ja roolivõimu bracketi vasakust ülemisest nurgast :)
24.12.2001 at 10:11
MN12
Tööriista vaja
quote:
madis wrote:
Ma lisaksin, et äkki on lämmastikuspray abix ? Detailide jahutamine aitab istutamisele kaasa.
Tegelikult ongi ju nii,et võll jahutatakse vedelas lämmastikus maha ja ratas aetakse "punaseks" ja pannakse otsa, jahtudes enam ära ei tule.
28.12.2001 at 15:31
urmas
Tööriista vaja
quote:
mn12 wrote:
Tegelikult ongi ju nii,et võll jahutatakse vedelas lämmastikus maha ja ratas aetakse "punaseks" ja pannakse otsa, jahtudes enam ära ei tule.
Teoreetiliselt muidugi. Praktiliselt veepumba võlli haamerdada ei tohi, set laagrid võivad puruneda. Termotöötlus nõuab kiiret opereerimist. Pumpa mahavõtmata seda presspinki ei pane. Värvitud ratast ei aja punaseks. Mul kestis ratta poldiga peale surumine paar minutit. Asjatundjad Ledoviinist ütlesid, et põhiline viga, mis tehakse on see, et ratas pannakse tagasi tagurpidi. Vaat siis on küll täielik japs, sest sellist kombinatsiooni ilma ratast lõhkumata enam lahti ei saa.
28.12.2001 at 15:49
LaSa
 
Moderator
Tööriista vaja
mul nüüd sama mure, ei saa V8-l rihmaratast maha vändaotsast... :( Kiilu ei saa kah mingi nipiga kätte :(

Stang94, kui suur & tugev Sul see tõmmits om... ;) ?
26.02.2002 at 13:18
urmas
Tööriista vaja
Universaalseid tõmmitsaid kasutada ei tohi, nendega keerad ratta tuksi. Minu rattal-võllil ei olnud kiilu vaid ratas oli võlli peal istuga. See tõmmits, mida kasutasin, sobis ainult chevyle ja fordile.
26.02.2002 at 18:54
LaSa
 
Moderator
Tööriista vaja
me eile meeleheites nagunii tagusime seda ratast, niiet ilmselt nagunii vaja uus vaadata sinna :\
26.02.2002 at 18:59
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Tööriista vaja  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.