register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Polüretaan puksid.   1 2  
Poster Message
Heiti
Polüretaan puksid.
Plaan osta Vette`le`puksiring.Paljudel ilmselt kogemus olemas(head ja vead)kui vigu üldse on.
17.12.2001 at 21:21
peep
 
Moderator
Polüretaan puksid.
Minu omal on ja siiani pole miskit hullu juhtunud. Aga väidetavalt on nende eluiga lühem kui kummipuksidel, seda eriti halbades teeoludes. Ja määrida tuleb neid ka, et kigisema ei hakkaks. Tõsi, mina enda omasid määrinud veel ei ole, v.a. siis kui installisin. Neile käib mingi special määre, selline eriti kleepuv valge möga.

Eelis on siis suurem jäikus aga ma ei oska väita, et teelpüsivusel mingi suur vahe oleks, kuna koos puksidega sai ka uued vedrud/amordid pandud.

Igatahes suht odavad on nad ka ja vähemalt teoreetiliselt on neist kasu.
17.12.2001 at 22:05
Heigo
Polüretaan puksid.
mida siis valida kui auto enamasti igapäevasõitudes on? mul endal just tagasilla puksivahetus ees..???
17.12.2001 at 22:47
peep
 
Moderator
Polüretaan puksid.
Ega seal vahet pole kas igapäevasõidus või mitte, taksot Sa ju niikuinii ei sõida...

Võta see mis odavam on, kuigi mingid Mongoolias valatud kummipuksid ei pruugi parim variant olla. 1LE osad on head aga kallimad kui poly.

Handlingu mõttes on parimad metallist kuulliigenditega otsad aga need on juba palju kallimad ja kuluvad ruttu.
17.12.2001 at 22:57
minimum
Polüretaan puksid.
quote:
peep wrote:
Ja määrida tuleb neid ka, et kigisema ei hakkaks. Tõsi, mina enda omasid määrinud veel ei ole, v.a. siis kui installisin. Neile käib mingi special määre, selline eriti kleepuv valge möga.
Deflonmääre.
18.12.2001 at 10:03
rustang
  
Moderator
Polüretaan puksid.
quote:
peep wrote:
Igatahes suht odavad on nad ka ja vähemalt teoreetiliselt on neist kasu.
Kust neid odavalt saab?
18.12.2001 at 10:12
QRX
Polüretaan puksid.
quote:
peep wrote:

Handlingu mõttes on parimad metallist kuulliigenditega otsad aga need on juba palju kallimad ja kuluvad ruttu.

Metallist kuulliigendeid kannatab kasutada ainult rinka või mistahes sileda asfaldi peal kihutaval autol, tänavasõiduks nad ei kõlba. See on tõestatud fakt. Näiteks võiks tuua veel, et kui me panime ralliautole kuulliigendid, siis pärast kuuendat katset olime sunnitud katkestama, põhjuseks ebamäärased hääled esiosast. Hilisemal kontrollimisel selgus, et tänu kuulliigendite jäikusele olid nii esi- kui tagalanserid pragusid täis ja kaotanud oma jäikuse. Järeldused võib igaüks ise teha! :)
18.12.2001 at 11:26
urmas
Polüretaan puksid.
quote:
rustang wrote:
Kust neid odavalt saab?
Ostsin suvel TopPartsust HyperFlexSystem Energy Suspension kiti ja maksin ca 5k. Komplekt on peaaegu täielik (Sulle vajalikud mootoripadjad siiski puudusid).
18.12.2001 at 11:49
peep
 
Moderator
Polüretaan puksid.
newtoni firekal on tagasilla pikihoovad metallist kuulliigenditega juba paar aastat ja hullu pole. Rallikate kohta ei oska oelda, mis neil vahel on.
18.12.2001 at 17:56
rustang
  
Moderator
Polüretaan puksid.
quote:
Mustang GT 94 wrote:

Ostsin ja maksin ca 5k.
Nojahh, teine 5K mootoripadjad ja siis 3K mootoritihendid jne jne

Jõulude ajal on raha massilisest väljaandmisest täielik siiber ees :(
18.12.2001 at 18:00
peep
 
Moderator
Polüretaan puksid.
quote:
rustang wrote:
Jõulude ajal on raha massilisest väljaandmisest täielik siiber ees :(


maksa kaardiga :D
18.12.2001 at 18:17
rustang
  
Moderator
Polüretaan puksid.
quote:
peep wrote:
maksa kaardiga :D
Toppartsul ei ole kaardimasinat :(
19.12.2001 at 10:06
madis
Polüretaan puksid.
Ma nende pukside kohta võin öelda, et toredad ja ilusad, kuid kui vähe määret (nagu mul) siis teeb auto taguots sellist diivani häält. Vana vedrudega diivani :) Eks peab Vahuri juures käima. Aga jõulud on ja raha pole selleks :(
19.12.2001 at 00:25
murukult
Polüretaan puksid.
Kas polü-pukse saab määrida ka kuidagi kodustes tingimustes(või tuleb nad kuidagi ikkagi lahti võtta)?
17.07.2006 at 12:15
BlueStang
 
Polüretaan puksid.
Mul ka sama küsimus:)

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
17.07.2006 at 14:57
rustang
  
Moderator
Polüretaan puksid.
quote:
murukult: Kas polü-pukse saab määrida ka kuidagi kodustes tingimustes(või tuleb nad kuidagi ikkagi lahti võtta)?
Kui on paigaldatud määrdeniplid, siis saab määrida ka ilma lahti võtmata.
17.07.2006 at 15:06
Madman
 
Polüretaan puksid.
Polüuretaanpukse on ka erinevaid. Musta värvi sisaldavad ise ka juba määret, oli vist molübdeen ja need ei pidavat nii krigisema hakkama. Punased on ilma määrdeaineta.

____________________________
Pontiac Fiero SE 3.4 V6 '85
17.07.2006 at 15:09
BlueStang
 
Polüretaan puksid.
quote:
Madman: Polüuretaanpukse on ka erinevaid. Musta värvi sisaldavad ise ka juba määret, oli vist molübdeen ja need ei pidavat nii krigisema hakkama. Punased on ilma määrdeaineta.

Ma ei tea, eelmisele panin mustad, praegusele punased - mingit vahet pole kriginates:D


____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
17.07.2006 at 16:19
Taavi
Polüretaan puksid.
Ise valisin punased, kuna hiljem oleks meeles millised puksid vahetatud sai. Enda autol oli vahe tuntav, vanade väsinud tension rod (eestikeelset vastet ei tea :)) puksidega tugeva pidurusega hakkas auto nina ujuma ja muutus ebastabiilseks, uued polüuretaanpuksid kõrvaldasid selle vea.



Energy teeb ka seda õiget määret, tootekood #911110. Niipalju kui mina veebist lugenud olen, siis sellega paigaldamisel määrimisest piisab. Kääksuma ei hakka ja iga poole aasta tagant uuesti määrima ei pea. Polüpuks peaks ka kestma kordades kauem kui tavaline kummipuks. Energy Suspension polüpukside hinnad on õnneks väga mõistlikud võrreldes näiteks Powerflexi või Whiteline toodanguga. Minu autole on isegi tehase kummipuksid 2-3x kallimad kui Energy toodang.
18.07.2006 at 10:53 1 edit. Last edited 18.07.2006 at 11:02 by Taavi
minimum
Polüretaan puksid.
lisaks kah paar sõna omast kogemusest.
sai kunagi vaetatud terve ring poly'de vastu. alguses oli tunne tõesti hea ja kindel. peale talve ja soola läks jamaks. ülemiste õõtsade puksid, kuhu polnud võimalik määrdenipleid paigaldada ruuminappuse tõttu hakkasid esimestena kääksuma - see kaasatulnud ja paigaldusega pandud teflonmääre ilmselt lahkus. tulemuseks puksi sees olev hüss roostetas karvaseks, sõi puksi kiirelt ära jne. uuesti kummipuksi vastu vahetades tuli välja, et sellest hülsist oli alles vaid kaks rootes liistakat.
vastupidavuse eeliste suhtes siinsetel tänavatel (või õigemini nende puudumisel) kahtlen tugevalt - lisajäikus koormab liigselt ka muid veermikusõlmi.

ps. nüüdseks ainult stabikapuksid poly'd veel

____________________________
-
18.07.2006 at 12:22
peep
 
Moderator
Polüretaan puksid.
See määre jah ajapikku ikkagi kuivab/kaob vms. ja peab uuesti määrima. Kui nipleid pole, siis peab lahti võtma. Ma ise ka ei usu seda pikemat vastupidavust kuna poly puksid erinevalt kummipuksidest deformeeruvad ja auklikel teedel toimub see suht. kiiresti.
18.07.2006 at 13:16
kkerem
Polüretaan puksid.
Ennastki ootab ees pukside vahetus. Uurisin just erinevaid hindu ja polü puksid on päris palju odavamad. Kuna autoks on cherokee, mis ka vahel maastiku näeb, siis tahaks saada võimalikult head kvaliteeti, samas hea hinnaga.

Üks asi kindlasti, mis mind huvitab on see määrimisteema, kuna osadesse kohtadesse on ligipääs küllalt piiratud.

Lisaks sellele huvitab jäikuse osa, kas need teevad auto palju jäigemaks? Kuidas peavad sellest tingituna vastu teised puksid - liigendid.

Tänud

____________________________


-------------------
Ford Maveric/Escape (gone), Subaru Forester (gone), Jeep GC '03 (gone), xj Limited '91 (gone), xj Pioneer '89 (gone)
18.07.2006 at 19:08
BlueStang
 
Polüretaan puksid.
Kogemustest - kui mul rinkateemat poleks, siis polypukse ma küll ei hakkaks tavakasutuses olevale autole panema.

Ilmselt on minimum-ilt hea soovitus - polyd edaspidi ainult stabikatele:)

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
18.07.2006 at 20:10
zeke
Polüretaan puksid.
Tere
Kaevasin vana teema ülesse. Kas keegi seda nn. polü pukside määret Eestis ka müüb?

____________________________
MX-5, 116
14.10.2009 at 21:06
Jesper
 
Polüretaan puksid.
Palju sul vaja on? Mul peaks vedelema Powerflexidest üle jäänud määrdekotikesi kuskil terve posu, neid oli puksidega meeletu laadung kaasas.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
15.10.2009 at 10:09
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Polüretaan puksid.   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.