register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Mootori remont?   1 2  
Poster Message
camsist
 
Mootori remont?
Küsimus selline, et kelle juurde siinviibijad julgevad oma kalli Chevy V8 remonti viia. Mul tuleb ette hobbycar, aga kas seal osatakse ja kus veel sarnaseid kohti on?

Plaanis just saaled, kolvirõngad ja nukk ära vahetada veits kangemate vastu. Teoorias olen küllaltki tugev :D aga kui töökindlus ja hoorspauer mängu tulevad siis oleks kindlam mõne õppind venna juurde viia, vast?
18.12.2001 at 16:55
peep
 
Moderator
Mootori remont?
Kui Sul aega ja kohta on siis soovitan ise teha...ainult osta enne moni SBC remoraamat (neid on sadu, kui mitte tuhandeid). See ei ole uldse keeruline.
18.12.2001 at 17:59
peep
 
Moderator
Mootori remont?
BTW on Sul nukk olemas ? Kui ei ole siis mul on LT1 stock nukk pakkuda, mis on just "natuke kangem". Kui oled huvitatud siis maili mulle privasse.
18.12.2001 at 20:07
Erkki
  
Mootori remont?
Kui ruum olemas ja mutrivõtmed vähegi peos püsivad, siis tee ISE. See on lihtne nagu võrri mootor, ainult silindreid on tiba rohkem. Internetis on kõik vajalikud juhised ja tehnilised andmed olemas. Seda enam, kui oled juba teooria selgeks saanud. Sa võid leida selli, keda usaldada töökindluses. Aga kui mängu tuleb horsepower, siis saad EV-s loota ainult ise-endale. Ühesõnaga - harjuta kätt eelseisvateks suuremateks tegudeks.
Nagu ütlevad jänkid: Be big, be a builder!

[Edited by Erkki on 19.12.2001 at 20:10 GMT]
18.12.2001 at 23:08
camsist
 
Mootori remont?
Seda ma kartsingi, et kokkuvõttes tuleb ikkagi ise teha. Ruum ja aeg pole probleem aga spets riistadest tuleb puudu, tuleb ilmselt laenama hakkata.

Aga, millist raamatut soovitate? Neid kuradeid nii palju, et silmeeest läheb kirjuks! :uhoh

Nukka veel pole, aga huvi on CompCamsi Xtreme Energy vastu n:12-242-2, Summitis $97.
Kuskil artikklis oli, et madalatel kaotad u. 10-15 momenti aga kõrgetel tuleb 50 jõudu juurde :burnout
19.12.2001 at 10:21
max
Mootori remont?
Po**ui see madal moment, sõida Vaniga, kui madalat momenti tahad ;) Samamoodi võtavad väidetavalt ka headerid madalat momenti ära. Oluline ju ikka seal kõrgematel pööretel toimuv, kui lahinguks läheb :)
19.12.2001 at 15:24
partel
  
Mootori remont?
Camsist, loomulikult tee ise kõik mis vähegi võimalik. Kirjandusest on mul hetkel olemas John Lingenfelteri SBC raamat, aga see on üldine jutt, mida vast tead juba.. Hea meelega pakuks tõelise mootori, s.t. Big-Block'i raamatut..
19.12.2001 at 16:06
camsist
 
Mootori remont?
Ega ma momendile suurt rõhku ei panegi, seepärast ma kirjutasingi, et 10 momenti kaotan ja 50 jõudu võidan, mis iseenesest väägade hää. Momenti niigi üle 300.

Ei ole veel Lingenfelteri raamat kätte sattund, kuigi olen mõelnd et ostaks raisa ära aga vaja oleks küllaltki detailset raamatut. Loll noh muidu ei saa aru. &(

[Edited by camsist on 19.12.2001 at 15:21 GMT]
19.12.2001 at 16:21
newton
 
Moderator
Mootori remont?
Ma ei tea, mis 350ga tegu on, aga kui see muus osas on näiteks stockipoolne van'i või muu lo-po :) mootor, siis karmi nukaga läheb alt see moment kaduma, aga üles ikka midagi juurde ei tule, sest igast pudelikaelasid on kõrgetel pööretel küllaga. Sinu mainitud nukal on 224/230 duration @050, mis tähendab tippvõimsust ca 5500-6000 RPM juures, milleks peab asi ikka päris hästi hingama.

Kui sul praegu on tavaline vanem SB, siis Peebu pakutavat LT1 nukka ei peaks küll saama niisama lihtsalt peale visata, kuna too on rullnukk -> teistsugune plokk, tõukurid, jagaja ajamine vist ka teine, võib-olla veel midagi.

Newton@suur teoreetik

[Edited by newton on 19.12.2001 at 15:27 GMT]
19.12.2001 at 16:25
Erkki
  
Mootori remont?
Mul on pakkuda Cranecams'i 216-228@0.050 nukka, mis on sõitnud umbes 200 km ja Edelbrock Performer sisselaset, mis on ühe suve auto peal olnud. Mõlemad sobivad stock turbiiniga.
PS. Milline surveaste Su mootoril on, kui surveaste on madal, ei kannata kanget nukka sisse panna.
19.12.2001 at 16:44
camsist
 
Mootori remont?
Olen newtoniga nõus kuid mul pole päris stcok variant. Sellepärast julgengi arvata(loota), et kuskil 50 jõudu 5500-6000 juures juurde tuleb.

LT1 ei klapi vist tõepoolest.

Surveastet ei tia veel, aga kui laiali võtan siis üritan ta kuskil 9,5-10 peale ajada, kui kannatab.
19.12.2001 at 19:42
peep
 
Moderator
Mootori remont?
Mina ei tea kas klapib või mitte aga usas on see nukk üpriski populaarne vähemalt 305 SBC omanike hulgas. Seega asja saab installida ja ta annab reaalset efekti. Populaarsuse põhjuseks on ilmselt ka odav hind, kuna neid on kasutatult päris palju müüa.
19.12.2001 at 20:29
Erkki
  
Mootori remont?
Mis plokikaantega tegu on? Ja on need alumiiniumist või malmist? Plokikaane valunumbri järgi saab teada, millega on tegemist ja milline on põlemiskambri maht ja milline on kanalite voolavus(CFM). See viimane on kõige põhilisem.
19.12.2001 at 21:23
camsist
 
Mootori remont?
Ausalt öeldes pole uurind neid numbreid, ostes ainult ploki pealt vaatasin, et ta ikka 350cid oleks ja kõik. Kaane materjal tundub ikka malm rohkem olema. Võibolla kui õnnestub ja piisavalt vahendeid on organiseeriks soomest mingid paremad kaaned.

Kokkuvõttes temaga kuskil 2 kuud sõitnud alles kah ja pole siiani, peale õlivahetuse, midagi teinud ega uurind.
20.12.2001 at 10:36
partel
  
Mootori remont?
Camsist, arvesta, et kes on 5.0->5.7 või midagi sarnast teinud, on praegu big-blocki omanikud (Lauri454, Erkki etc). Enne kui hakkad SBC'sse tõsist raha sisse panema (mida tagasi ei saa), tasub asja üle mõelda. Minu arvates moditud väikemootor ei ole liha ega kala, liiklusummikus liiga võimas, kiirendusrajal liiga nõrk. Think about that..
20.12.2001 at 13:08
Georg79Fire
Mootori remont?
quote:
partel wrote:
... arvesta, et kes on 5.0->5.7 või midagi sarnast teinud, on praegu big-blocki omanikud (Lauri454, Erkki etc).

Ära sa,Pärtel,unusta,et minu firel on ikka 5,7 vahel ja ma ei kavatse BBC-d vahele aretada,sest SBC-st piisab täielikult!
20.12.2001 at 14:25
partel
  
Mootori remont?
quote:
Georg79Fire wrote:
quote:
partel wrote:
... arvesta, et kes on 5.0->5.7 või midagi sarnast teinud, on praegu big-blocki omanikud (Lauri454, Erkki etc).

Ära sa,Pärtel,unusta,et minu firel on ikka 5,7 vahel ja ma ei kavatse BBC-d vahele aretada,sest SBC-st piisab täielikult!
Olen olukorrast teadlik! Sul vast rohkem show poole suund, nii et erilist mootorit pole vaja. Ma pean päris kaua mõtlema, et leida Eestist veel ilusam auto kui sinu Firebird. Nagu näha, minu big-blocki propagandas on "erand kinnitab reeglit" :)
20.12.2001 at 14:47
camsist
 
Mootori remont?
Pärtel ka ei väsi BBC juttu ajamast ...

Minu KAMAARO ehitus plaan näeb ette, et kui ma ta kunagi valmis saan siis peaks temaga saama väga kiiresti punktist A punkti B. Seega BBC raske võitu, IMHO. Veerandmiil ei ole eesmärk omaette, minu puhul.

[Edited by camsist on 20.12.2001 at 13:49 GMT]
20.12.2001 at 14:47
partel
  
Mootori remont?
quote:
camsist wrote:
Pärtel ka ei väsi BBC juttu ajamast ...

Ei väsi jah. Kõik, kes on tõelise mootori, s.t. big-blocki peale üle läinud, kahetsevad, et on raha raisanud mingi muruniidukimootori peale, mis tuli liiga odavalt maha müüa.
quote:

Minu KAMAARO ehitus plaan näeb ette, et kui ma ta kunagi valmis saan siis peaks temaga saama väga kiiresti punktist A punkti B. Seega BBC raske võitu, IMHO. Veerandmiil ei ole eesmärk omaette, minu puhul.

[Edited by camsist on 20.12.2001 at 13:49 GMT]
Paraku on maanteel reeglina 90 ja linnas 50 km/h piirang. Kui veerandmiil ei huvita, siis tee SBC 250-350 hj. Kauba peale saad imetleda mingite Porsche'te jne tagaotsi.
20.12.2001 at 16:03
camsist
 
Mootori remont?

Paraku on maanteel reeglina 90 ja linnas 50 km/h piirang. Kui veerandmiil ei huvita, siis tee SBC 250-350 hj. Kauba peale saad imetleda mingite Porsche'te jne tagaotsi.

Reeglid on selleks, et neid rikkuda ja kui ma teen 400-500 hj siis on ju vastupidi.
20.12.2001 at 16:32
Ram350
 
Mootori remont?
Tava Porsche-pussul, mis Eestis liiguvad on nii vähe momenti, et lähevad enne põlema, kui momendimonstrumitest üritavad mööduda. Moditud SBC-il on powerit piisavalt, et iga nurga alt lapatsit andes tagatuled möödasõidetava juhi ennatlikke järeldusi tegevasse ajukoorde sööbida.

BTW. noomisin camsisti ja lubas ikka ise remontida.
20.12.2001 at 17:10
camsist
 
Mootori remont?
BBC vastu pole mul mitte kui madagi aga praegu autu igapäeva kasutuses st. plahvatuse ostmisega võib raskeks minna.

Pärtelile lohutuseks niipalju, et kui ma omale kunagi teise auto kõrvale ostan (8 silindrilise loomulikult) ja kui camaro pühapäeval kirkus käimiseks jääb siis luban, et panen BB vahele.
20.12.2001 at 17:40
partel
  
Mootori remont?
quote:
camsist wrote:
BBC vastu pole mul mitte kui madagi aga praegu autu igapäeva kasutuses st. plahvatuse ostmisega võib raskeks minna.

Pärtelile lohutuseks niipalju, et kui ma omale kunagi teise auto kõrvale ostan (8 silindrilise loomulikult) ja kui camaro pühapäeval kirkus käimiseks jääb siis luban, et panen BB vahele.
Kütusekulu sõltub eelkõige sõidumaneerist, mitte mootori töömahust ega võimsusest. BTW peamine raha läheb mootori ehituseks ja hooldamiseks, mitte bensiiniarvetesse. Minu arvates on BBC kasutamisele takistuseks eelkõige see, et gaasipedaaliga tuleb väga ettevaatlik olla, mis on igapäevasõiduki jaoks liialt pingeline asi. Ning ka see, et tavaliselt on konditsioneer jne välja visatud :)
20.12.2001 at 20:48
camsist
 
Mootori remont?
Minu sõidumaneer ongi täpselt selline, et kõigepealt :burnout ja siis veel nätuke :burnout ja lõpuks korralik :burnout. Seega kütuse kulu - suuuur.
21.12.2001 at 10:31
LaSa
 
Moderator
Mootori remont?
quote:
partel wrote:
Kütusekulu sõltub eelkõige sõidumaneerist, mitte mootori töömahust ega võimsusest.
lause esimene pool peab põhimõtteliselt mudugi paika, aga teine pool on enamvähem puhas BULLSHIT. Kui sa väidad, et performance-mootor ei võta rohkem kütust kui tavaline, siis jahh...

ja ära hakka mulle mingeid kaheliitrise ridanelja & BBC omavahelisi võrdlusi tooma; suhe on muidugi põhimõtteliselt BBC kasuks, aga reaalset pappi kütuse eest maksad siiski mitte selle suhtarvu, vaid reaalse kulu pealt...

quote:
BTW peamine raha läheb mootori ehituseks ja hooldamiseks, mitte bensiiniarvetesse. Minu arvates on BBC kasutamisele takistuseks eelkõige see, et gaasipedaaliga tuleb väga ettevaatlik olla, mis on igapäevasõiduki jaoks liialt pingeline asi. Ning ka see, et tavaliselt on konditsioneer jne välja visatud :)

jah, justnimelt SINU arvates. Ei pea siis ju parema jalaga nii hirmsasti rahmeldama kogu aeg? ja kui on liiga paha tänaval sõita sellega, siis osta endale üheliitrine fiat or sth, sellega saad kogu aja rahulikult paremat pedaali põhjas hoida.

edit: appi, jälle mingi flame... :uhoh

[Edited by LaSa on 21.12.2001 at 10:20 GMT]
21.12.2001 at 11:19
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Mootori remont?   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.