register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Chevrolet Suburban ´87   1 2 3  
Poster Message
amatöör
  
Chevrolet Suburban ´87
üle tee siis pigem peaaegu :)

Täna rääkisin rikuga, tal spidoka jama. erinevad hammasrattad(pikk tekst)(käigukasti parandamine käsil). Loodame et järgmine nv näeme liikvel :)
15.06.2007 at 20:00
Astro SS
Chevrolet Suburban ´87
Uudised:

Eile nägin seda masinat liikumas :burnout , järelikult käimakast on korras.

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
21.06.2007 at 09:53
amatöör
  
Chevrolet Suburban ´87
Mil linnas masinat näeb? Ootan rõõmuga seda vaatepilti/häält.

21.06.2007 at 15:09
Ri-Q.
 
Chevrolet Suburban ´87
Pildimaterjali:









____________________________
REC
BB
29.06.2007 at 12:29
Timo
  
Chevrolet Suburban ´87
nagu näha, siis auto liigub jälle jah. kas keegi oskab äkki mulle uue omaniku tel. numbri anda, nimelt tahaks veel mõned asjad üle anda, leidsin kapist näiteks ühe paari lisavõtmeid ja teise signa puldi. ise olen suutnud numbri ära kaotada

____________________________
Chevrolet Astro AWD 96 varuosadeks
Chevrolet Astro AWD 95
Fordson model N 1935
29.06.2007 at 12:35
Astro SS
Chevrolet Suburban ´87
quote:
suburban: nagu näha, siis auto liigub jälle jah. kas keegi oskab äkki mulle uue omaniku tel. numbri anda, nimelt tahaks veel mõned asjad üle anda, leidsin kapist näiteks ühe paari lisavõtmeid ja teise signa puldi. ise olen suutnud numbri ära kaotada

Ri-Q kontakt on profiilis ;)

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
29.06.2007 at 13:24
Timo
  
Chevrolet Suburban ´87
sorri, thanks .

____________________________
Chevrolet Astro AWD 96 varuosadeks
Chevrolet Astro AWD 95
Fordson model N 1935
30.06.2007 at 18:00
amatöör
  
Chevrolet Suburban ´87
Aga tegelt see auto eriti ei taha liikuda :)
Riq proovib siis kiiremas korras liikvele panna.

Olgu muretuid tunde remontimises ning peale seda palju miile sõidus!
30.06.2007 at 20:38
Astro SS
Chevrolet Suburban ´87
Sel masinal on vist süüde totaalselt paigast ära ;) , vähemalt minu perse tunnetus ütleb nii :rolleyes

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
30.06.2007 at 21:17
Ri-Q.
 
Chevrolet Suburban ´87
quote:
Astro SS:
quote:
suburban: nagu näha, siis auto liigub jälle jah. kas keegi oskab äkki mulle uue omaniku tel. numbri anda, nimelt tahaks veel mõned asjad üle anda, leidsin kapist näiteks ühe paari lisavõtmeid ja teise signa puldi. ise olen suutnud numbri ära kaotada
Ri-Q kontakt on profiilis ;)
Jah, mul on see au - kaotasin Pontiaci 455 mootori, ostsin Chevy. Võtmed on iseäranis teretulnud - otsisin võimalust juba eelmisel nädalal neid tegema minna.
Auto liigub tõesti, kuid reservatsioonidega. Praeguseks läbitud ca 20 km.
Sümptomid:
Pidurdades tahab ja surebki välja (asula vahel on päris meeletu sellise suure autoga sõita ühtlase lubatud kiirusega).
Sooja mootoriga ei soovi käivituda.
Kütus pihustub mõlemale reale ebaühtlaselt. Jätab vahele.
Pöörded kõrged.
Külmalt käivitub korralikult ja mootor toimetab ühtlasemalt.
2 päeva jooksul jõudnud teha:
Süüde kontrollitud, reguleeritud - tühikäik läks paremaks, sooja mootoriga toimis veel vanast seadest ebaühtlasemaltki. Peab natuke rohkem sõitma täpsemaks otsustamiseks.
Gaasipedaali asendi andur kontrollitud. Korras
Aju kontrollitud. Korras.
Vaakum kontrollitud. Peaks olema OK
Ühtlasel kiirusel, kõrgematel pööretel sõites ei saa arugi, et midagi lahti oleks.

Rõõmustavat: Gunnelli Chevy truckide kataloogi andmetel on Subil kahest pakutud 350 TBI (TBI-le oli 87´ I aasta) mootorist võimsam 210 hobujõuline versioon. Sellest mootorist oli jõudsam veel ainult 454 BB. Auto ajaloost on teada, et esimene omanik (väliseestlasest härrasmees, kes elab Rootsis ja on ka täna Eestiga tihedalt seotud) lasi mootorit enne meie maale toomist võimsamaks ehitada - mida vahetati - kuidas tehti on täpsustamisel. Võib arvata, et originaalist on võimsusnumbrid vähemalt 20 hp kõrgemad. Tagumikutunde järgi jätsid vähesed läbitud km-id mitte täiesti toimiva tehnikaga mulje, et suutlikkust (tühimassiks on passi märgitud 2320 kg) on masinal vägagi austamisväärsel hulgal.

Timo. Vanadest teemadest võib lugeda, et toimetasid spidomeetriga. Hea oleks teada, kas said tööle - teab VSS-i üle kontrollida.

____________________________
REC
BB
30.06.2007 at 22:03
Timo
  
Chevrolet Suburban ´87
see tühikäigu kala on tal algusest peale ja mina olen sellele kulutanud teab, kui palju tunde ja umbes kolm korda samapalju närve. olen näppind süüdet ja puhastannud pistikuid ja kontrollinud andureid, aga ei miskit. ma arvan, et targem mõnda tiagnosti minna, ja säästa oma närve ja aega. ei ole ju mõtet hakata leiutama, kui saab ka lihtsamalt.
mootorist rääkis mulle eelmine omanik niipalju, et mootor on remonditud ja nats käredam nukk on sees. ja peale remonti polegi auto enam ilusti töötand.
ja spidokat ma tööle ei saanud jah, ega polnud aega seda tehagi, sest nagu teada siis olid autol igasugused muud haigused kogu aeg kallal.

Jõudu ehitamisel ja millalgi tahaks oma eksi näha, kui selle vastu pole miskit.

____________________________
Chevrolet Astro AWD 96 varuosadeks
Chevrolet Astro AWD 95
Fordson model N 1935
01.07.2007 at 12:17
Madlobster
Chevrolet Suburban ´87
Tühikäigu probleemi sümptomid tunduvad kuidagi tuttavad. Võimalus: imeb kuskilt lisaõhku.
Kuna külma mootoriga antakse rohkem kütust kätte, siis külma mootoriga töötab paremini. Mootori soojenedes kütusehulk vähenb ja segu jääb lisaõhu tõttu lahjaks.
Soovitus: võta mingi piduripuhastus, karpapuhastus spray (kergesti süttiv asi). Pihusta seda sisselaske kolle übrusesse (tihendid, andurid, vaakumi torude jms juurde. Kui spray satub lekke kohapeale, siis mootori töö muutub. Olenevalt erinevatest anduritest, ja klappidest, kas mootori pöörded tõusevad, või hakkab hullemini puterdama, kuni selleni, et sureb täitsa välja. Ära väga uputa ja väljalaske peale väga kuumast peast pihusta tuleohu tõttu, piisab suht väikestest sutsakatest. Väga hea ja suht ainus võimalus vaakumi lekete otismiseks. Teine võimalus on mootori kuulamise stetoskoop vms ta nimi on. Keera sellel see vastu panemise pulk küljest, siis jääb otse toru kõrvani. Sellega saab kuulata erinevates kohtades hääli. Sisinad on ka suht hästi kuulda ja saab kergelt määrata suunda, kus kohast sisin tuleb.

Mõlemad meetodid on testitud ja toimivad. Enda autol suht sarnane viga juba aastaid. Igasugu tarkade juures käidud ja diagnoositud. Kõik võimalikud andurid, ajud, juhtmed, poolid ja küünlad vahetatud ja ei midagi. Siis sai stetoskoobiga tuvastatud sisin, ning kahtluste kinnitamiseks sisina piirkonda sprayd pihustatud. Olenevalt kogusest vahest mootori pöörded tõusid ja vahest suri täitsa välja. Koht: sisselaske kolle tihend. Nüüd võtan hoogu et lammutama hakata.
01.07.2007 at 12:48
Ri-Q.
 
Chevrolet Suburban ´87
Viimased päevad on kulunud TBI-lehekülgi uurides.

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Astro SS: Sel masinal on vist süüde totaalselt paigast ära , vähemalt minu perse tunnetus ütleb nii
--------------------------------------------------------------------------------

Astro, Sul näib olevat tuline õigus. Auto ajaloos sobrades selgub, et teatavatel põhjustel (nendest allpool) on muuhulgas nt jagajal (originaal, kuid mitte HEI) eemaldatud vaakumühik e auto toimivat eeskujulikult ainult ühes kindlas režiimis, mille Timo nähtavasti enne avakruiisi süüte reguleerimisega kaotas, millest mina ilmselt veelgi kaugemale eksisin ja mis nüüd tuleb üles leida. Eelsüütenurk hetkel 10*, tehase poolt stockile ette nähtud 0*.


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
amatöör:
Olgu muretuid tunde remontimises ning peale seda palju miile sõidus!
--------------------------------------------------------------------------------

Charmante. Aitäh! 80-ndatega võiks natuke tõepoolest sõita ka.

quote:
suburban: ma arvan, et targem mõnda tiagnosti minna, ja säästa oma närve ja aega. ei ole ju mõtet hakata leiutama, kui saab ka lihtsamalt.

Sub on mulle hobiauto ja ma olen arvamusel, et teatud tasandil peab autoomanik oma masinat väärt olema. Seega katsun esialgu anda endapoolse maksimumi kuni mõtteid jätkub ja tingimused lubavad. (kui ise ei oska, siis keegi teadjam ikka aitab. Tänud toredatele aitajatale-kaasamõtlejatele). Remonditöökodades sünnib vahel ebameeldivaid juhtumeid-asju.

quote:
suburban:
mootorist rääkis mulle eelmine omanik niipalju, et mootor on remonditud ja nats käredam nukk on sees. ja peale remonti polegi auto enam ilusti töötand.

Ei, probleem tekkis hiljem ja oli seotud pritsega, mis päädis auto Tartusse, ühte üsna esinduslikku töökotta viimisega, kus krimpsutati ameeriklase peale esialgu küll nägu, kuid võeti siiski ette; viidi läbi mitmesugused huvitavad konversioonid ning elimineeriti võimalikult palju komplitseerivaid detaile a la EGR, jagaja vaakum ja kõige tulemusel saadi masin siiski liikuma. Edaspidiseid kaebusi ei esinenud.


quote:
suburban:
Jõudu ehitamisel ja millalgi tahaks oma eksi näha, kui selle vastu pole miskit.
Suur aitäh! Absoluutselt, millal aga soovid. Üks päev mõtlesin spontaanselt, et kui aega oleks rohkem, võinuks võimekast mootorist veel mõned hobused otsida, ja ABCS kiirendusest osa võtta eesmärgiga mitte jääda viimaseks - sel aastal truckide klassis vist BB-d või hirmsasti moditud Subist väiksemad-kergemad masinad.


quote:
Madlobster: Tühikäigu probleemi sümptomid tunduvad kuidagi tuttavad. [...]
Asjalik jutt. Aitäh!

E: Mis tulemusega Tartusse käik lõppes.

____________________________
REC
BB
02.07.2007 at 19:20 1 edit. Last edited 02.07.2007 at 19:25 by Ri-Q.
altraditional
Chevrolet Suburban ´87
Muuseas, on küll olemas eraldi süütepooliga HEI. Otsing sõnadega 'HEI remote coil' annab tulemusi.
02.07.2007 at 19:56
Ri-Q.
 
Chevrolet Suburban ´87
quote:
altraditional: Muuseas, on küll olemas eraldi süütepooliga HEI. Otsing sõnadega 'HEI remote coil' annab tulemusi.
Ja muuseas oli ka Buick ´54...
Definitsiooni määravad siis jah:
-higher-voltage coil (täpsustamata asukohta)
-magnetic breakerless system.
Korrigeerigu, kes täpsemalt teab.

____________________________
REC
BB
02.07.2007 at 20:56
Ri-Q.
 
Chevrolet Suburban ´87
Üle pika aja põhjust teha sissekanne.
Sel nädalavahetusel oli võimalus, ja mis peaasi, tahtmist Suburbanit uuesti modima hakata. Vahepeal olin sunnitud Tema isegi müüki panema, kuid huvi ei tuntud, mis on seda üllatavam, et tegemist on iseenesest ülikena autoga (minu jaoks (enne ei osanud suurtest SUVidest hoolida) 80-ndate üks kõige vahvamaid-funktsionaalsemaid keresid) ja esines võimalus osta vähema raha eest kui Ta mulle maksma on läinud.
Viimati autoga enne ABCS-d tegeldes sai hea foorumikaaslasega (aitäh Sulle!) üksipulgi veel kord kõik sõlmed üle kontrollitud ja mõõtmised tehtud. Kõrvalekaldeid ei olnud, kuid probleem püsis, mis viitas otseselt kiiruseandurile-trossile. Hiljem avastasin, et pikemalt sõites hakkab radikas lekkima, kuid õnneks nii vähe, et vedelikku suurt ei kao ja aku andis otsad, mille tulemusel pidin nagu ikka mõningase aja öise maantee ilu imetlema. Sellest jäi ta seisma. Ainsad tööd, mida teha jõudis, olid salongipesu ja mootoriruumi särama löömine.
Nüüd sai muude juppide hulgas külge kruvitud uus tühikäigumootor ja ka uus aku läks 100% asja ette. Käivitub igast asendist hästi. Täna õnnestus lõpuks jõuda selleni, et autoga saab sõita nii et ka mina rahul olen ja Ta ei sure enam välja. Sai läbi sõidetud päevaga vist sama palju kui eelneva perioodi jooksul kokku.
Uuel nädalal mõtlen, kuidas oleks õigem radikaga talitada ja lisavõimsuse tarbeks saab hakata uut väljalaset ehitama.
See peaks praegu kõige olulisema kokku võtma. Jutu kaunistamiseks ka mõned tänased pildid:











____________________________
REC
BB
05.08.2007 at 19:40
amatöör
  
Chevrolet Suburban ´87
Jess :)
Augusti lõpu kruiisil kohal? :)

____________________________
Elu esimene auto: camaro 78´
06.08.2007 at 20:14
Astro SS
Chevrolet Suburban ´87
Nagu näha on Subbika pildid tehtud Raasikul endise vildivabriku ees. ;)


Nüüd küsimus suurele ringile: Mille poolest oli Raasiku Vildivabrik maailmas ainuke ?



____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
06.08.2007 at 21:18
altraditional
Chevrolet Suburban ´87
quote:
Nüüd küsimus suurele ringile: Mille poolest oli Raasiku Vildivabrik maailmas ainuke ?
Sel on ühine pilt Ri-Q Subiga?
06.08.2007 at 23:36
Koit
  
Chevrolet Suburban ´87
ainuke asi maailmas, mille kohta google mitte midagi ei kirjuta:D

____________________________
Chevrolet Caprice Classic, ex Police
Chrysler Voyager
Plymouth Voyager
Pontiac Grand Amr
Cadillac DeVille 32V
Cadillac DeVille 4,9 V8
Thunderbird SC
Cadillac Deville 4,9 V8 '95
07.08.2007 at 10:34
Astro SS
Chevrolet Suburban ´87
quote:
Astro SS: Nagu näha on Subbika pildid tehtud Raasikul endise vildivabriku ees. ;)


Nüüd küsimus suurele ringile: Mille poolest oli Raasiku Vildivabrik maailmas ainuke ?


Okei, ise küsin ja ise vastan:

Raasiku Vildivabrik oli ainuke maailmas kus tehti vasaku- ja parema jala vilte :finger

Kõikides teistes vildivabrikutes tehakse ainult üht tüüpi ehk *universaalseid* vilte (sobivad nii vasakusse kui ka paremasse jalga)

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
07.08.2007 at 12:04
Martin460
Chevrolet Suburban ´87
quote:
Astro SS:
quote:
Astro SS: Nagu näha on Subbika pildid tehtud Raasikul endise vildivabriku ees. ;)


Nüüd küsimus suurele ringile: Mille poolest oli Raasiku Vildivabrik maailmas ainuke ?


Okei, ise küsin ja ise vastan:

Raasiku Vildivabrik oli ainuke maailmas kus tehti vasaku- ja parema jala vilte :finger

Kõikides teistes vildivabrikutes tehakse ainult üht tüüpi ehk *universaalseid* vilte (sobivad nii vasakusse kui ka paremasse jalga)
Alati kainelt jalga tõmbama, et sassi ei läheks...:D

____________________________
Plymouth Roadrunner 440 SixPack FB-s grupp: Kroomimine
Chrysler 300C 2007
07.08.2007 at 14:49
amatöör
  
Chevrolet Suburban ´87
Lõpuks jõudis auto minu kätte. Mootori hääl tiptop, tagumendi järgi võimsust ikka on(aga võiks alati rohkem olla:)). AB-s pandi käigukang tööle (suured tänud!), ülejäänud oleks ml endal odavam teha:) (radikas+vss)
Esiteks,kui ma armatuurlaua lahti kitkun siis leian vss-i trossi ülesse? (AB-s öeldi et täitsa võimalik et näidik katki või trossi kõril sõlm vms,ise enesest oli ta seal sees aga ringi ei käinud)

Teiseks, auto ei kaalu vähe,missuguseid talverehve sinna soovitada?:)
Ja kolmandaks piniseb(vilistab) esi parempoolne ratas,nii sõidul kui ka paigal seistes. laager kuival või läbi?

Neljandaks: kapotialuse juhtmestiku organiseeris vist jumal ise, jälle mõtetult pikad juhtmed,seitse otsa ripub niisama,ja mõnes kohas on yks juhe jagatud kolmeks,ja siis tagasi üheks. Isoleerteibi asemel on ducktape, ja noh ....

Viiendaks: tagu uks ei käi lahti(lisauks,ilma käepidetta).
Autoga olen muidu väga väga rahul:)

Lugupidamisega Tanel :)

____________________________
Elu esimene auto: camaro 78´
26.10.2007 at 17:26
Timo
  
Chevrolet Suburban ´87
Nonii, kas keegi suutis minu esimese kullatüki ära lõhkuda. :uhoh Nagu amatöör´i autode alt näeb, siis R.I.P. Mis autost saanud on. Siiamaani veel kripeldab, et krt oli mul vaja ta maha müüa.

____________________________
Chevrolet Astro AWD 96 varuosadeks
Chevrolet Astro AWD 95
Fordson model N 1935
05.05.2009 at 16:42
Astro SS
Chevrolet Suburban ´87
Tegelikult on ta 'signatuuris' veel üks väike viga: HOT ROD'e ei saa JOONESTADA , neid saab ainult joonistada ...:rolleyes

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
05.05.2009 at 18:01
tqhq.ee foorum : Autod : Chevrolet Suburban ´87   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.