register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : "Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...  
Poster Message
PlyVal64
"Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...
... ehk mida saab 3000 krooni eest.

Eilne kiire ülevaatus äsjasoetatud Chevyle andis järgmised tulemused:
originaalsuse aste 92% 100st; visuaalne korrasolek 70% 100st ja tehniline visuaalselt(idiootne, kas pole!) 50-50. Reaalset tehnilist poolt ei tea veel öelda.
No et mis siis puudu: varuratas, 1 päikesesirm, antenn, aku, apteek, el.akende nupud(katki, nagu ikka). Salongi laepolster vahetatud(kehvake) ja ise pandud luuk(mis hetkel tilgub).Muus osas täiskomplektne ja originaal(kaasa arvatud 4 kõlariga raadio-makk; sig.süütaja, tungraud-rattavõti, kõik sildikesed).
Ahjaa, roostekahjustused siis ka: mõlemad uste alaservad. Rohkem nagu ei paistnudki. Eks kusagil ole mõni täpike veel, kuid iseenesest üliheas korras kere.

Sellise "põrsa" ostmata jätmine oleks läinud "INIMSUSE VASTASTE KURITEGUDE" alla...

[Edited by PlyVal64 on 17.02.2002 at 13:38 GMT]
17.02.2002 at 13:52
peep
 
Moderator
"Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...
Edu Sulle siis asja sõidukorda sättimisel !
17.02.2002 at 21:39
Taavi
"Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...
Mis autoga on tegu?
18.02.2002 at 10:41
Joel
 
"Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...
Kas 83-aasta Chevy Cavalier on see Opel Ascona USA variant või? See, mis eest ja tagant väheke teistsugune, aga uksed väljanägemise järgi täpselt samad? Cadillac Cimmaroni õde? Või ma eksin?
18.02.2002 at 14:14
Ragnar
"Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...
quote:
Joel wrote:
Kas 83-aasta Chevy Cavalier on see Opel Ascona USA variant või? See, mis eest ja tagant väheke teistsugune, aga uksed väljanägemise järgi täpselt samad? Cadillac Cimmaroni õde? Või ma eksin?
ei ole see, cavalier on märksa vihasema välimusega, kuigi suurus jääb sinna klassi siiski.


[Edited by Rax on 18.02.2002 at 13:31 GMT]
18.02.2002 at 14:30
mrtn
"Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...
mis me seletame, sama platvormi autod, mõõtude vahe seisneb usakate suuremates pamprites ja stiilikujunduslikes erinevustes. 2.8 cavalier on muidugi lahe sleeper.
18.02.2002 at 14:45
peep
 
Moderator
"Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...
mtn räägib õigust, huvilised võivad rohkem infi saada kohast:

http://www.j-body.org/
18.02.2002 at 14:49
Ragnar
"Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...
väike võrdlus:
Cavalier:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/aw-cgi/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=1806376015&tc=photo6163
Ascona:
http://www.auto.ee/autotest/kommentaarid/opel/opel_ascona.html

[Edited by Rax on 18.02.2002 at 13:59 GMT]
18.02.2002 at 14:59
Vanaisa
  
Moderator
"Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...
quote:
PlyVal64 wrote:

Sellise "põrsa" ostmata jätmine oleks läinud "INIMSUSE VASTASTE KURITEGUDE" alla...

[Edited by PlyVal64 on 17.02.2002 at 13:38 GMT]

Kas ostsid naisele uue sõiduriista?
18.02.2002 at 15:27
Joel
 
"Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...
quote:
Rax wrote:
väike võrdlus:
Cavalier:
Ascona:


See on ikkagi seesama auto, mida ma mõtlesin. Kui võrrelda kupee-Cavalieri ja mingit 1,3 plekkvelgedega sedaan-Asconat, siis tunduvad nad erinevad küll, aga sarnasete väliste aksessuaaridega sedaan-Cavalieri ja sedaan-Ascona väline vahe piirdub ainult esi- ja tagaosaga. Kui ainult salongi osa küljepealt vaadata, siis on nad jummala ühesugused.
83 Cavalier

84 Ascona

Paremaid pilte ei leidnud...

Lisaks sellele, peebu antud lingilt esimesed laused: "/.../ J-platform vehicles. These include the Chevrolet Cavalier, /.../ and Cadillac Cimarron." Nii et '83 Cavalier ikkagi Cadillac Cimmaroni ja sellest tulenevalt ka Opel Ascona õeke.

Cimmaronis oli juttu http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?TopicID=2022. Seal on ka pilt, millelt Agoonia on eriti äratuntav.

MOTT

[Edited by Joel on 18.02.2002 at 15:47 GMT]
18.02.2002 at 16:33
Ragnar
"Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...
quote:
Joel wrote:

See on ikkagi seesama auto, mida ma mõtlesin. Kui võrrelda kupee-Cavalieri ja mingit 1,3 plekkvelgedega sedaan-Asconat, siis tunduvad nad erinevad küll, aga sarnasete väliste aksessuaaridega sedaan-Cavalieri ja sedaan-Ascona väline vahe piirdub ainult esi- ja tagaosaga. Kui ainult salongi osa küljepealt vaadata, siis on nad jummala ühesugused.
heh, mis me siis enam autosid võrdleme, kui kõik enamus keredetaile maha kraabime. Siis võiks võrrelda raami ning mootori sobivust yks yhele...


[Edited by Rax on 18.02.2002 at 15:49 GMT]
18.02.2002 at 16:48
arxx
"Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...
Edu sulle selle nn "põrsa" kõbimisel
18.02.2002 at 16:51
Joel
 
"Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...
quote:
Rax wrote:
heh, mis me siis enam autosid võrdleme, kui kõik enamus keredetaile maha kraabime. Siis võiks võrrelda raami ning mootori sobivust yks yhele...
Ega me ju ei üritagi välja arvutada, kumb neist etem auto on. Küsimus oli rohkem selles, kas '83 Cavalier on Opel Ascona ja Cadillac Cimmaroni õde või mitte...
18.02.2002 at 16:59
Vanaisa
  
Moderator
"Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...
Kuna kõige kallim töö auto väljatöötamisel on põhjaplaadi disain/valmistamine, siis on ju selge, et seda tahetakse kasutada ühe kontserni piires võimalikult paljudel mudelitel.
Sama asi on ju vist ka mingi Jaguariga, kes jagab sama põhja millegiga (ford?)

18.02.2002 at 17:05
peep
 
Moderator
"Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...
S-Type <-> Lincoln LS
X-Type <-> Ford Mondeo
Saab 93 <-> Saab 95 <-> Opel Vectra

jne. jne., näiteid on palju.

Vana J-body puhul siiski tegemist ses mõttes rohkem kui põhjatüki jagamisega, seal vist ka vedrustust jm. komponente share'ti. Mootorid olid küll erinevad.
18.02.2002 at 17:16
Joel
 
"Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...
Kõige pullim on IMO ikkagi VW AG äri, kus sisuliselt pool kontserni sõiduautotoodangust on sama põhja peal.
VW Golf <-> Vw Bora <-> Seat Toledo <-> Seat Leon <-> Skoda Octavia <-> Audi A3 <-> Audi TT ja vist veel midagi. Hoiavad vist päris kõvasti kulusid kokku. Ise ostad TT ja vaatad, kuidas Octavia mees samal alusel ringi uhab:)
18.02.2002 at 20:47
PlyVal64
"Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...
Einoh, tänud igatahes, et kohe lootusetult maha ei teinud! Eks ta vist Agoonia põhjal ole, kuid 90% ehituslikult ikkagi totaalselt erinev(sest agooniaidki on tükki 2 elus olnud).
Vanaisa rahustuseks, et ikka naisele(ja endale ka vahetevahel). Ja ostetud sai ta lisaks hinnale ka ajaloolistel kaalutlustel: ta ju üks "ehedamaid" tõsiste USA-autode degradeerunud väikevend on ja USAs 80tel alanud "kokkuhoiukultuuri" omamoodi ka väljendab. Kui Ply`d ma hüüan sõbralikult "ameerika 60te daewoo ticoks" tema väikeste gabariitide ja olematu varustuse pärast, siis Cavalierile võiks tinglikuks hellitusnimeks anda "tahan olla kokkuhoidlik"(kuid ei tule välja...). Niimoodi siis seekord! Eks aeg näitab, mis tast tuleb aga kuju on täitsa meeldima hakanud. Vähemalt ei aja linnas teistega segi(ja eks värvgi tule midagi mulle omast...)
18.02.2002 at 21:16
Jamez
"Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...
Käisin seda kah korra vaatamas ja tegin ühe ringigi.
Minumeelest see mootor tegi väega koledat häält ja vist 2 käikku ei saand kah sisse:-)
Muuseas mul seisab sama 2,5 mootor mis peax täitsa korras olema, niiet kui järsku tahad ära osta siis kõlla.
053401172
P.S.Palju ei küsi!
19.02.2002 at 11:32
Vanaisa
  
Moderator
"Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...
quote:
PlyVal64 wrote:
Vanaisa rahustuseks, et ikka naisele(ja endale ka vahetevahel).

Heh heh, ega ma muretsenudki, olen isegi näiteks 100amprist datsunit ja sapikat piinanud - ja liikusid küll, kui vaja :)
19.02.2002 at 12:11
Jansa
"Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...
tekkis küsimus seda lugedes, et millal tekkisid nn maailmaautod, kas ehk seesinane GM-i väike platvorm esimeste hulgas polegi?
Ma ei pea silmas siin Ameerikamandril toimunut, sääl tehti ühest mitu vist 50ndatel juba.
:)
19.02.2002 at 12:48
Vanaisa
  
Moderator
"Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...
quote:
Jansa wrote:
tekkis küsimus seda lugedes, et millal tekkisid nn maailmaautod, kas ehk seesinane GM-i väike platvorm esimeste hulgas polegi?
Ma ei pea silmas siin Ameerikamandril toimunut, sääl tehti ühest mitu vist 50ndatel juba.
:)

Kas mitte siis see ei juhtunud, kui GM Opeli ära ostis :???
19.02.2002 at 12:53
peep
 
Moderator
"Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...
Jah, J-body oli selles osas üks esimesi katsetusi - kas just päris esimene, ei oska öelda. Kui C Ascona turule tuli, oli sellest palju juttu.
19.02.2002 at 16:07
PlyVal64
"Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...
quote:
jamez wrote:
Käisin seda kah korra vaatamas ja tegin ühe ringigi.
Minumeelest see mootor tegi väega koledat häält ja vist 2 käikku ei saand kah sisse:-)
Muuseas mul seisab sama 2,5 mootor mis peax täitsa korras olema, niiet kui järsku tahad ära osta siis kõlla.
053401172
P.S.Palju ei küsi!
Need 2,5mootorid teevadki üldiselt jubedat häält ja sellel isendil lisaks veel olematu kollektori ja "pükste" ühenduskoht. Tavaliselt sõrmed kolisevad, kuid mõned ajad mingit ohtu ei kätke endas(mu Monza vist siiani töötab sellise kolinaga). Aga too 2.käik tekitab muret(ehk lisakulu). Aga üldiselt on "poohui",sest miskit10kilo võib rahuliku südamega remondi allapannaja ikkagi "sigaodavaks" autot pidada. USAkatega ju üldiselt sedapidi, et tehnikat on odav remoda, kuid ilujuppe ja vidinaid osta ei kannata.Aga need tal 100% olemas ja päris heas korras.
Aga thanx tel.nr. eest, selle pani mälusse...
19.02.2002 at 19:21
tqhq.ee foorum : Autod : "Kotis" ostetud põrsa esmavaatlus...  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.