register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Suitsutoru kysimus   1 2  
Poster Message
rustang
  
Moderator
Suitsutoru kysimus
Kas oli mingi kamm, et tossutoru ei tohi tagaratta eest kõrvale välja tuua? No et jätta ära tagasilla ületamised jms. Mul on kuskilt meeles, et ylevaatajale selline variant ei meeldi mitte....
05.03.2002 at 15:47
kongo
 
Suitsutoru kysimus
või eksida aga mäletamistmõõda peavad sõiduautodel torud väljuma tagaosast. põhjendus pidavat olema et külje pealt võib suits akendest sisse voolata. Kui kuskil tänaval on autodel küljepeal torud siis see on ilu asjaks pandud.

peace :)
05.03.2002 at 15:51
Iff
Suitsutoru kysimus
Kuda sis Georgi firega lood on? Seal ju kah külje pealt tulevad torud???
05.03.2002 at 17:36
kongo
 
Suitsutoru kysimus
hm... jään vastuse võlgu :(
võipolla üks kahest:
a) mingi tõestatav tehaseasetus torudel
b) tuttav Ülevatustekija

peace :)
05.03.2002 at 17:46
kongo
 
Suitsutoru kysimus
ühes mitte vanas soome V8 oli ka sama küsimus...
seal anti vastus toetudes EU normidele/eeskirjadele
ehk siis enamvähem sama vastus


peace :)
05.03.2002 at 17:49
rustang
  
Moderator
Suitsutoru kysimus
Tagasilla hoovastikus saavad toimuma suuremad muudatused ja tehasetorude mahtumine seetõttu kriitiline, paljud on USA-s lihtsalt torud kõrvalt välja toonud, osad ka põhja all enne tagasilda lõpetanud. Ülevaatajatega probleeme ka nagu ei tahaks..
05.03.2002 at 17:50
partel
  
Suitsutoru kysimus
Soomes on see nüüd lubatud, aga vähemalt sidepipes "pole enam moes" :)
05.03.2002 at 17:54
rustang
  
Moderator
Suitsutoru kysimus
Idee oli mitte sidepipe vaid midagi sellist panna (vaade auto alla tagant):
05.03.2002 at 18:04
partel
  
Suitsutoru kysimus
Tean, tean..
05.03.2002 at 18:17
BlueStang
 
Suitsutoru kysimus
Sidepipes muidugi on olenevalt autost ehk natuke "out". Samas Cobrat ei kujuta ilma nendeta ettegi.
Pildil olev aga on Side Exhaust kit altpoolt vaadatuna, mis Mustangidele on kõva sõna.

Küljepealt paistab asi selline:
http://www.cervinis.com/shop/closeup.asp?part=316

Endalgi mõte sinnapoole liikumas, tahaks ka üle silla minevad torud likvideerida, sest kas neid EU reegleid niiväga taga peab ajamagi - ülevaatuse ajaks stock alla tagasi :-) Kuid samas ei meeldi mulle Side Exhaust kitiga kaasasolevad potid, kus gaas tuleb samast otsast välja kust sisse läheb. Tahan Direct Flow-d.
05.03.2002 at 18:30
urmas
Suitsutoru kysimus
Ma olen sellist kitti näinud ainult SN95-l kasutatavat.
05.03.2002 at 19:09
urmz
Suitsutoru kysimus
mix mitte tagant ? :D
05.03.2002 at 00:26
urmz
Suitsutoru kysimus
altvaade kah :
05.03.2002 at 00:27
rustang
  
Moderator
Suitsutoru kysimus
quote:
partel wrote:
Soomes on see nüüd lubatud
Odott.. Soome=EU ja on lubatud, Eestis jällegi viidatakse EU nõuetele ja ei ole lubatud?
06.03.2002 at 08:52
Heigo
Suitsutoru kysimus
Aga kuidas ülevaatajad suhtuvad sellisesse sumpsi lahendusse nagu Lauri autol on? Plaanis endal kah midagi sellist valmis meisterdada....
http://tqhq.ee/est/cars/lauri8.jpg
06.03.2002 at 09:24
Olds
  
Suitsutoru kysimus
Nii nagu "Firega" Georgil on ka minu Oldsmobilel väljalase tagarataste eest. Siiamaani pole veel keegi popsinud.
06.03.2002 at 09:32
peep
 
Moderator
Suitsutoru kysimus
rustang: performance koha pealt tundub Sinu soovitud lahendus kehvavõitu olevat, kuna heitgaasid peavad tegema tagasipöörde ja see on oluline takistus voolavuse koha pealt.
06.03.2002 at 10:11
Raul
Suitsutoru kysimus
Kuna siin jutt sumpsidest, siis oleks ka üks küsimus. Nimelt, kuidas mõjutab katalüsaatori puudumine auto minekut? Nimelt on mul autol kat. seest tühi ja kui käisin tagumist pütti vahetamas,siis väideti, et kati puudumisel on auto minek madalamatel pööretel tunduvalt kehvem, kuna kat ei avalda siis mootorile piisavat vasturõhku. Muidugi on kati puudmuseil ka CO sisaldus heitgaasides tunduvalt suurem. Seega kas on mõtet uus kat. panna või mitte, sest osad tegelased väidavad jälle, et kui kat vahelt võtta on minek tunduvalt parem.
06.03.2002 at 10:47
mrtn
Suitsutoru kysimus
kunagi lugesin sellist eeskirja, et kui summutitoru väljub auto tagaotsast kõnniteepoolses servas, peab ots olema allapoole keeratud.
06.03.2002 at 10:48
jyrki
Suitsutoru kysimus
I have had side exhaust and shorties in the past, but prefer full exhaust more now because of hte reduced cabin noice.
06.03.2002 at 11:01
BlueStang
 
Suitsutoru kysimus
quote:
peep wrote:
rustang: performance koha pealt tundub Sinu soovitud lahendus kehvavõitu olevat, kuna heitgaasid peavad tegema tagasipöörde ja see on oluline takistus voolavuse koha pealt.

Seda minagi arvan, et direct flow on parem variant, aga miskipärast Side Exhaust kit selline on.

To Raul:
Rallymkehaanikud räägivad sama juttu, et vastusurve peab olema. Muidu muutuvat silindritäituvus ja segu pidavat lahja saama. Nii, et jõud hoopis kaob. Ei tea mida sellest jutust arvata? Mul endal ka X-pipe dual exhaust tegemisel ja esialgu olen mõelnud kõik katid alla jätta.
06.03.2002 at 22:30
urmas
Suitsutoru kysimus
quote:
BlueStang wrote:
Mul endal ka X-pipe dual exhaust tegemisel ja esialgu olen mõelnud kõik katid alla jätta.
variant 1 - ära tee midagi, sest Su auto on tubli cruisaja ja sumpsi/headerite modimine toob 2-3 liitrit benakulu kohe juurde
variant 2 - mõtle ümber ja viska katid minema (enne vaata, et auto passis KAT märget poleks)
06.03.2002 at 23:24
Georg79Fire
Suitsutoru kysimus
Küsimus teadjamatele,et kui suure diameetriga peab olema H-pipe'i keskmine ehk siis ühendav toru?Kas ta peab olema sama läbimõõduga,kui ülejäänud torud või võib olla ka väiksema läbimõõduga?
Praegune Firebirdi väljalase ilmne overkill madalatel pööretel ja tahaks asja parandada sidepipe'e omavahel ühendades.
07.03.2002 at 09:38
urmas
Suitsutoru kysimus
Stangi H-pipe on sama läbimõõduga. Toru pikkus ka mängib rolli. Ei kujuta ette, kus ja kuidas Sa sidepiped kokku ajad. Mul on hetlel selline X-pipe, mis peale headereid esimesel võimalusel torud kokku veab. Poweri poolest on see variant parim. Nostangi H-pipe on traditsioonilises kohas: torude paigutus on parem ja hääled on paremad. See asi on nii ja naa.
07.03.2002 at 10:05
PlyVal64
Suitsutoru kysimus
Ma küsisin täpselt järgi, sest kord sai autoehitajaga sellel teemal vesteldud(Cobra-replica kohalt) ja ta väitis, et mite mingit piirangut sumbutaja väljumise kohalt pole(v.t. kasvõi EU-serdiga Viper!!!). Kas mingi "allapainde nurk" oli, ta ei mäletanud.
Muidugi võivad kod. Saik-Munak ARKs "munama" hakata, kuid nad tuleb lihtsalt "pikale lainele" saata. Rekkadel ON tehasest sumbuti küljel ja enamasti ilma igasuguse "paindenurgata". Lisaks on see alati nii kõrgel, et diislitahm mööda põlvi käib(ja Diablol heleda naha kindlasti tumehalliks teeb). Sama(s.o. veokaid) ettekäänet kasutades muudeti ka ära see tagaklaaside toonimise keeld, sest ometi on autol tagasi vaatamiseks välispeeglid...
Ühesõnaga, ära põe, vaid ehita. Õigusriigis(kelleks me ennast EVga tituleerime) on kõik, mis pole üheselt keelatud, lubatud.
07.03.2002 at 19:39
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Suitsutoru kysimus   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.