register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?   1 2  
Poster Message
Draakon
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
Nii, aitan sõbral tema esimese usarauaga arki kadalippu läbida ja tekkisid järgmised probleemid: probleemiks olevat tagumises kaitserauas olevad nn. marker lights (külgedel, punased) mis tuleb väidetavalt lahti ühendada ja "teibiga katta" ning ka ninas olevad tuled (nende kirjeldus oli telefonis kole segane, jutt mingitest tuledest esimeste klapptulede juures millega sama lugu). autoks 1988 Pontiac Firebird Targa ehk siis taga kollased suunad juba originaalis ja kõik peaks nagu korras olema. Kas need tagumised külgmised gabariidituled on probleemiks või on tegu mingi leiutatud libaprobleemiga? F-body omanikud, kuidas olid lood registreerimisel? Enda auto esmane reg. 1989 ja tagatuled originaalid, punased ning ka külgmised gabariidid alles, nii sõitnud pikemat aega (enne olid küll libasuunad aga - külgmised punased gabariidid olid ometi alles). Kole pikk tekst sai, kui keegi oskaks veidi nõud anda oleks vägagi positiivne

____________________________
F.T.W.
18.10.2007 at 13:58
Vanaisa
  
Moderator
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
väidetavalt on küljegabariidid probleemiks küll - teip peale ja peaks korras olema.
Samas minu autodest pole ühelgi seda peitmist nõutud - go figure???
18.10.2007 at 14:14
Kloss
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
Küljemarkerid ei või olla punased. Aitab ajutine must teip. Lahti ühendada võibolla pole vaja... vähetõenäoline, et mõni ülevaataja teipi katkuma hakkab.
18.10.2007 at 14:15
reimo
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
quote:
Kloss: Küljemarkerid ei või olla punased. Aitab ajutine must teip. Lahti ühendada võibolla pole vaja... vähetõenäoline, et mõni ülevaataja teipi katkuma hakkab.
Kas see nõue kehtib ainult USA autode kohta?
Uutel Volvodel (V70, S60, S80) täiesti punased markerid küljes ja saab neid Eesti registrisse küll.

____________________________
Grand Cherokee ´93 - müüdud
Grand Cherokee ´12
18.10.2007 at 15:25
Kloss
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
Seal on jah selline "konks" et kui tagatuli ulatub külje peale ja seal punane gabariit (marker vms), siis on OK. Ehk siis kui on tagatulega ühes tükis. Aga eraldi punast külje peale ei lubata. Orantš võib olla
18.10.2007 at 15:38
reimo
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
Selge, et siis sama teema nagu esimeste kollaste gabariitidega.
Jälle targem :)

____________________________
Grand Cherokee ´93 - müüdud
Grand Cherokee ´12
18.10.2007 at 16:09
Vanaisa
  
Moderator
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
Kuskilt allikast jäi mulle kõrvu, et ARK-i seltsimehed olid käinud lõpucruise ajal autosid pildistamas ja uurivad nüüd kuidas punaste tagatuledega isendid on ülevaatuse läbinud.
Mingis ÜV punktis olla paart meest ka kinga juba saanud.
Ja veel olla välja antud miskine (sisene) määrus eriti karmilt kontrollida kollaste suundade ja udutule olemasolu...
Teab keegi ehk sellest teemast rohkem?
22.10.2007 at 12:28
anryo
  
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
quote:
Vanaisa: Kuskilt allikast jäi mulle kõrvu, et ARK-i seltsimehed olid käinud lõpucruise ajal autosid pildistamas ja uurivad nüüd kuidas punaste tagatuledega isendid on ülevaatuse läbinud.
Mingis ÜV punktis olla paart meest ka kinga juba saanud.
Ja veel olla välja antud miskine (sisene) määrus eriti karmilt kontrollida kollaste suundade ja udutule olemasolu...
Teab keegi ehk sellest teemast rohkem?
Mähh?? No nii Eestile kohane - meil on terve "katusorganisatsioon" - BHRA, kelle poole võiks pöörduda kuid ei, ägedam ju vaikselt susida...
Kes teab midagi, andku märku.

Edit. Karmistame aga karistusi ja hakkame nüüd ka autosid konfiskeerima. Kellel on taga punased markerid, siis kohe võtame auto käest ära! Sest ega see lisatuli taga ju suurendab sinu masina ohtlikkust, mitte ei tee su masinat paremini märgatavaks...
:lol

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
22.10.2007 at 12:44 1 edit. Last edited 22.10.2007 at 12:45 by anryo
Vanaisa
  
Moderator
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
ma sain aru, et nad üritavad pigem TÜ punktides puhastust läbi viia. Mis muidugi ei mõju usakatele kuidagi hästi...
22.10.2007 at 13:00
mrtn
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
quote:
reimo:Uutel Volvodel (V70, S60, S80) täiesti punased markerid küljes ja saab neid Eesti registrisse küll.

ma toonitan, et tegu ei ole külgedele ulatuvate tuledega, vaid eraldi punaste LED-markeritega, mis on suunatud täpselt külje peale. volvo on samas aastaid euronõuete peale kusnud, ka kollaste esimeste parktuledega, mis vilguvad kahes intensiivuses nagu usakatel.
22.10.2007 at 13:42
PlyVal64
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
quote:
mrtn: [ volvo on samas aastaid euronõuete peale kusnud, ka kollaste esimeste parktuledega, mis vilguvad kahes intensiivuses nagu usakatel.
Ja jumala õigesti teevad :D On vaid kolm automarki, kellele me võlgneme tänu autode ohutuses ja turvalisuses: Volvo, Saab ja Cadillac. Ülejäänud tootjad peavad mulgu kinni hoidma, eriti käib see belglastest pedede kohta Brüsselis. Kui Volvol ON küljemarkerid punased, siis peaks see vaat et kohustuslik feature olema. Kui Saabil on ka "tagurdustuled" eesmistes küljetuledes ja need valgustavad eesmisi nurkasid, sama jutt peaaegu kohustuslikkusest. Jne. Bemari järgi võib juhitavust hinnata, Mersu järgi brändingut, Lexuse järgi vastupidavust ... aga turvalisuses on nr.1 maailmas ikka veel Volvo.
22.10.2007 at 14:07
mrtn
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
ilma tatti pritsimata väidan, et ükski euronõuete koostaja ei oma reaalse eluga kokkupuudet veel vähem arusaamist, MIKS tagumised küljetuled peaksid punased olema: need näitavad MIS SUUNAS sinuga risti asetsev liiklusvahend asetseb, hädaolukorras on sellest teadmisest suht palju abi. sattusin ükskord öösel leedu kiirteel kusagilt kraavist teele sõitva VAZ-2101 ümber põiget tegema. vaatamata sellele, et autol tuled põlesid, ei ole kumbagi otsa tulesid näha - esitulede vihk näitas ka pilvedesse mitte teed.
22.10.2007 at 14:22
ReyMan
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
quote:
PlyVal64:Ja jumala õigesti teevad :D On vaid kolm automarki, kellele me võlgneme tänu autode ohutuses ja turvalisuses: Volvo, Saab ja Cadillac. Ülejäänud tootjad peavad mulgu kinni hoidma, eriti käib see belglastest pedede kohta Brüsselis. Kui Volvol ON küljemarkerid punased, siis peaks see vaat et kohustuslik feature olema. Kui Saabil on ka "tagurdustuled" eesmistes küljetuledes ja need valgustavad eesmisi nurkasid, sama jutt peaaegu kohustuslikkusest. Jne. Bemari järgi võib juhitavust hinnata, Mersu järgi brändingut, Lexuse järgi vastupidavust ... aga turvalisuses on nr.1 maailmas ikka veel Volvo.

Ilma kommentaarideta:

+porised tuled
+udu/vihm/lumi
22.10.2007 at 15:26
Draakon
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
Nii, auto nüüdseks arvel. Tagumised markerid tuli kinni katta ning ka eesmised orig. suunad (ees siis lisatuled kus suunad ja parktuled, veidi segane aga pidi nagu F-body originaallisadega tegemist olema). Vaielda sai pikalt, iseloomu näidati ka s..... ja peale 3 inimesega rääkimist hakkas midagi looma. Samas fantast on tüüpide suhtumine kui öeldi et kutsume tehnoeksperdi kes tuleb 10 minutiga, tegelane ei ilmunud mimg kästi minna peamajja otsima tehnoeksperti (auto tuli hallis kõrvale ajada). Sai küsitud tegelase käest kes ise rääkis eksperdi tulekust ja oli peamine kes näitas iseloomu et millal siis ekspert tuleb ja tema vastus: "_Ma pole midagi sellist öelnud!_" ????? WTF olime seal kolmekesi, kõik nagu kuulsid ju ja mitte aru ei saa. Tuledest rääkisin ka neile sama teemat et uutel autodel on näiteks Volvodel punased markerid jne. See seadus ütles kuidagi "Küljetuled ei tohi olla punased v.a. juhul kui on kombineeritud tagatuledega või vastastikku ühendatud". Samas segane oli see vastastikku ühendatud, idee sama mis kombineeritud tuledel. Maha laideti ka teema enne peale 97 aasta autode suundadest. Lõpuks saime kuidagi läbi aga suitsud said otsa ja närvikulu oli piisavalt.
Siinkohal õnnitlen uute Volvode ja Saabide omanikke kellel on punased markertuled ning kellel polnud probleeme ARKis. Mitte ei saa asjast enam aru..

Teine edit: köögis mütates tuli meelde lause mis sõber telefonis ütles ülevaataja poolt: "Siit ei ole ükski auto punaste küljetuledega läbi läinud."

____________________________
F.T.W.
22.10.2007 at 17:40 2 edits. Last edited 22.10.2007 at 17:53 by Draakon
rescue
 
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
nii, vabandan esmalt väga vana teema üles kaevamises aga on tekkinud kellelgi probleeme 97a F-kerede tagumiste suunatuledega?
Iseenesest suunad ju punased (camarole saaks paigaldada näiteks 98 masina omad aga mida hakata peale firebirdiga mille merevaigukollasest suunast unistamagi võiks jääda, kuna minu andmeil ei olnud neil neid peale punaste)

keegi kunagi mainis, et kui on masin arvele võetud enne 1. jaanuar 1998 siis nad võivadki punased olla

nüüd aga sirvisin natuke säädust ja aus olla siis veits segaduses omadega.

väljavõte:
NÕUDED ALATES 1. JAANUARIST 1997. A LIIKLUSREGISTRISSE
KANTUD VÕI KANTAVALE SÕIDUKILE, VÄLJA ARVATUD ENNE
1. JAANUARI 1984. A VALMISTATUD VÕI ESMAREGISTREERITUD
SÕIDUKID NING 30-AASTASED JA VANEMAD SÕIDUKID

Kood 215. Suunatulelatern
Nõuded: 1) M ja N kategooria sõidukile peab paigaldama kaks eesmist ja kaks tagumist suunatulelaternat. O kategooria sõidukile peab paigaldama kaks tagumist suunatulelaternat. Enne 1. jaanuarit 1998. a esmaregistreeritud M ja N kategooria sõidukile on külgmise suunatulelaterna paigaldamine vabatahtlik. M2, M3, N2, N3, O2, O3 ja O4 kategooria sõidukitele võib täiendavalt paigaldada kaks tagumist suunatule lisalaternat. L3e, L4e, L5e, L7e ning kerega L2e ja L6e kategooria sõidukile peab paigaldama kaks eesmist ja kaks tagumist suunatulelaternat. L1e ning kereta L2e ja L6e kategooria sõidukile võib paigaldada kaks eesmist ja kaks tagumist suunatulelaternat. Enne 1. jaanuarit 1998. a esmaregistreeritud M, N ja O kategooria sõiduki ja enne 1. jaanuarit 1996. a esmaregistreeritud L kategooria sõiduki suunatulelatern peab vastama valmistaja poolt ettenähtule, seejuures peab täidetud olema käesoleva koodi punktis 6 toodud nõue;

6) suunatule tekitatud valgusvihk peab olema merevaigukollase värvusega. Tagumise suunatule tekitatud valgusvihu värvus võib olla punane sõidukil:
a) mis on saadud pärandvarana;
b) mis kuulub ümberasujale;
c) mis on välisriikide diplomaatiliste esinduste ja nende välisriikide kodanikest töötajate omanduses või valduses;
d) mis on rahvusvahelise sõjalise peakorteri, välisriigi relvajõudude, tsiviilkoosseisu ja nende välisriikide kodanikest liikmete omanduses või valduses;
e) mis on lepingulisel tööl olevate välisriikide kodanike omanduses või valduses;

mis oleks see moodus et keegi kordusülevaatusele ei saadaks ja ülevaatusel virisema ei hakkaks, nagu aru saanud olen siis ka LED-ga punase nö. merevaigukollaseks tegeminegi lubatud tegevus pole kuna puudub vastav märgistus tulel.

Suurimad tänud kaasamõtlejatele
19.08.2011 at 23:45
DevilDeVille
  
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
quote:
rescue:s;

mis oleks see moodus et keegi kordusülevaatusele ei saadaks ja ülevaatusel virisema ei hakkaks, nagu aru saanud olen siis ka LED-ga punase nö. merevaigukollaseks tegeminegi lubatud tegevus pole kuna puudub vastav märgistus tulel.



nu kui mingi hajutiga need rohelised ledid sinna sisse toppida, siis pahatahtlikele tegelinskitele võib ju väita, et ongi tehasevariant

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
19.08.2011 at 00:04
desiderii
 
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
Võin küll eksida, aga kas mitte nii vanal autol kui seda on 97. aasta masin ei saagi olla originaaljupil mingit nõutavat märgistust tulel, et kuskil on valgusdioode kasutatud või lubatud kasutada? Seega DevilDeVille soovitus peaks reaalelus täiesti toimima. Muidu võiks ju samasugused pahatahtlikud tegelinskid osutada igal võimalusel üheksakümnendate Seville kolmandale piduritulele ja nõuda ümbertegemist hõõglampidele. Või viimase kahe aasta Mark 8 ksenoonidele. Ja katsu siis seletada, et tuli tehasest sellisena välja.

____________________________
kirjanik
97' Expedition, unistuste auto.
ex 94' Seville STS
ex 97' Mark VIII
20.08.2011 at 19:06
rescue
 
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
Selge, et siis ühesõnaga selleks et asi seaduslik oleks tuleks ikkagi tingimata leiutada taha "merevaigu kollased" tuled, ja jutt et 97a autol võivad olla punased suunad taga olla ei vasta tõele, välja arvatud välja toodud kood 215 punktis 6 toodud nõudekohastel erandjuhtudel.
20.08.2011 at 20:50
Redneck
 
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
Mina olen asjast aru saanud nii, et auto enda väljalaske aasta ei oma tähtsust tagumiste punaste suundade asjus.

ja et punased suunad võivad olla siis kui masin on eestis registreeritud hiljemalt 97.

või ma eksin?
20.08.2011 at 21:27
rescue
 
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
quote:
Redneck: Mina olen asjast aru saanud nii, et auto enda väljalaske aasta ei oma tähtsust tagumiste punaste suundade asjus.

ja et punased suunad võivad olla siis kui masin on eestis registreeritud hiljemalt 97.

või ma eksin?

97 kaasaarvatud?
20.08.2011 at 21:29
Redneck
 
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
quote:
rescue:
quote:
Redneck: Mina olen asjast aru saanud nii, et auto enda väljalaske aasta ei oma tähtsust tagumiste punaste suundade asjus.

ja et punased suunad võivad olla siis kui masin on eestis registreeritud hiljemalt 97.

või ma eksin?

97 kaasaarvatud?

Jah
20.08.2011 at 21:31
dodge525
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
tegelikult oled ise ju vastuse selgelt välja toonud:

quote:
NÕUDED ALATES 1. JAANUARIST 1997. A LIIKLUSREGISTRISSE
KANTUD VÕI KANTAVALE SÕIDUKILE
20.08.2011 at 21:50
Redneck
 
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
mmhmh, siis kehtib ka minu jutt ilmselt, et masin peab olema enne '97 aastat eestis registreeritud... ehk siis väljaarvatud '97?
20.08.2011 at 22:22
hannoh
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
Minul tekkis selle koha peal juba kunagi ammu küsimus, et kus on öeldud, et Eesti registrisse peab olema kantud?

Kui nüüd keegi suudab selle ära tõestada, tekib järgmine küsimus - kui kahel erineval isikul on samasugune (enne 1997 toodetud) auto ja üks neist registreeritud enne 1997 Eestis ning teine mitte, siis miks ühte autoomanikku diskrimineeritakse?

Kiita ei tohi aga õnneks ei ole enda masinat selles küsimuses ülevaatustes peedistatud. Kui ükskord vaidluseks läheb, ega siis nähtavasti mujalt lõplikku vastust saa kui kohtus. Seniks - kui pre 1997 auto on tehasest tulnud punaste tulede/markerte vmt-ga, siis mina ei muretse.

____________________________
www.firebird.ee
21.08.2011 at 22:21
tfr
 
Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?
quote:
hannoh: Minul tekkis selle koha peal juba kunagi ammu küsimus, et kus on öeldud, et Eesti registrisse peab olema kantud?

Siin eespool on see sõnastus ju välja toodud.

quote:
Kui nüüd keegi suudab selle ära tõestada, tekib järgmine küsimus - kui kahel erineval isikul on samasugune (enne 1997 toodetud) auto ja üks neist registreeritud enne 1997 Eestis ning teine mitte, siis miks ühte autoomanikku diskrimineeritakse?

Konkreetset juhtu küll täpselt ei tea, aga ma eeldan, et see tuleneb sellest, et aastal 1997 võeti vastu otsus, et enam punaste suundadega autosid arvele võtta ei saa. Neil, kes selleks hetkeks juba arvel olid, neil lubatakse edasi sõita.
21.08.2011 at 22:29 1 edit. Last edited 21.08.2011 at 22:29 by tfr
tqhq.ee foorum : Autod : Tagumised gabariidituled (marker lights) ja ARK?   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.