register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Auto saastemaks on tulekul   1 2 3 4 5  
Poster Message
madis
Auto saastemaks on tulekul
Normaalne majandustsükkel loomulikult. Poliitikud ruigavad, et saada populaarsust. Tavaline asi.
Aga lobster, ära kasuta minu riigi suhtes sõna banaania, see on idioodist kesiku sõnavara. Kes sa loodetavasti ei ole. Kui minu prügivedaja on idioot, siis see ei tee veel minu elamisest sitahunnikut. Samamoodi, kui paar lolli on võimul, ei tee see riigist peldikut (v.a. juhul kui lollil on ainuvõim 300 aastat järjest, vt. ida poole :)

Majanduskriisi kui sellise põhjus on selles, et "lihtne inimene" arvas ühel päeval, et tema võib ehitada maja ja osta ATV ja pank aitas vaikides kaasa. Nüüd tuli reaalsus koju. Shit happens. Inimesed ei oska arvutada, nüüd olud õpetavad.

See 100k automaks on muidugi puhas populism, sotsdemmide tavaline retoorika. Seda ei juhtu niipea, muretsemiseks pole põhjust.
09.08.2008 at 22:38
Tank1
Auto saastemaks on tulekul
quote:
madis: Normaalne majandustsükkel loomulikult. Poliitikud ruigavad, et saada populaarsust. Tavaline asi.
Aga lobster, ära kasuta minu riigi suhtes sõna banaania, see on idioodist kesiku sõnavara. Kes sa loodetavasti ei ole. Kui minu prügivedaja on idioot, siis see ei tee veel minu elamisest sitahunnikut. Samamoodi, kui paar lolli on võimul, ei tee see riigist peldikut (v.a. juhul kui lollil on ainuvõim 300 aastat järjest, vt. ida poole :)

Majanduskriisi kui sellise põhjus on selles, et "lihtne inimene" arvas ühel päeval, et tema võib ehitada maja ja osta ATV ja pank aitas vaikides kaasa. Nüüd tuli reaalsus koju. Shit happens. Inimesed ei oska arvutada, nüüd olud õpetavad.

See 100k automaks on muidugi puhas populism, sotsdemmide tavaline retoorika. Seda ei juhtu niipea, muretsemiseks pole põhjust.

Automaks TULEB.Muretsemiseks on põhjus.Põhimõtteliselt väänatakse ära.
Ja hetkel ON meie kalli kodumaa lagastajad(poliitikud) teinud sellest BANAANIA.KILPLA.

____________________________
different day,..... shit
10.08.2008 at 11:48
madis
Auto saastemaks on tulekul
Nojah. Ja mõtlemisvõimetus teeb tqhq-st peldikuseina. Pritsige oma keskerakondliku mula kusagil mujal.
10.08.2008 at 12:12
_siim_
Auto saastemaks on tulekul
Tundub iga päevaga rohkem,et aitab maksude maksmisest.

Lihtsalt nii haiglaseks kisub see asi siin ära....krdi 101 muidusööjat vahib seal toompeal,kui nad muidugi sinna sattuma peaks mõnikord kogemata.

Varsti õhulugejad ka inimestele ehk???


10.08.2008 at 12:15
hunt
 
Auto saastemaks on tulekul
Aga peaasi, et tulumaks kukub .... 140 eek/kuus per molu !

Hunt@rohkem enam valima ei lähe

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
10.08.2008 at 12:32
DevilDeVille
  
Auto saastemaks on tulekul
Heh, Hundionu, elavad klassikud on öelnud: "Kui valimised midagi muudaksid, oleks nad ammu keelustatud." :devil

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
10.08.2008 at 14:12 1 edit. Last edited 10.08.2008 at 14:13 by DevilDeVille
Tank1
Auto saastemaks on tulekul
quote:
DevilDeVille: Heh, Hundionu, elavad klassikud on öelnud: "Kui valimised midagi muudaksid, oleks nad ammu keelustatud." :devil

10 punkti.Kahjuks kurb,aga tõsi.

____________________________
different day,..... shit
10.08.2008 at 22:33
madis
Auto saastemaks on tulekul
Mhh.... lihtne loogika ütleb, et kui su tulumaks on ca viiendik, siis kätte jääb neli viiendikku. Äkki peaks see neli viiendikku olema raha, mis su elukvaliteeti tõstab ? Või kulub 4/5 ära ja ülejäänud 1/5 peab tooma maapealse paradiisi ?
10.08.2008 at 23:14
Polderon
Auto saastemaks on tulekul
Sotsmaks, tulumaks, käibemaks on juba esimesed maksud mida maksate, sinna lisame erinevad aktsiisi maksud, maamaksud ja tulevased "automaksud" ja palju siis tegelikult oma teenitud palgast omale jääb ?

Ju siis nii saabki eesti rikkaks riigiks, nuh pekinägudel 101 tooli muinasjutust just muret ei teki :D
10.08.2008 at 23:32
Toothfairy
Auto saastemaks on tulekul
quote:
Madlobster: Ma ei saa aru mis siis nüüd nii väga juhtunud on võrreldes eelmise aastaga peale selle, et mõned kinnisvaraärikad ennast lõhki laenasid ja enam oma arendatud papist häärbereid valmis ei suutnud ehitada ja maha müüa.

Millest kuradist tekkis nüüd nii suur kriis ja paanika, et varsti lapse lutipudelist ka pool piima riigile peab viima?
Trahve on tehtud ülemõistuse palju rohkem kui eelmine aasta. Küll on kärbitud siit ja sealt igasugu kulutusi ja lisatud maamakse ja igasugu muid makse. Ja ikka veel on nii kohutav kriis, et ajakirjandust lugedes tekib tunne, et see Banaania ei suuda seda talvegi enam üle elada.

Ei ole meil tegemist ju majanduslangusega lihtsalt see ülikiire areng pidurdus ja ongi kõik. Stabiliseerub nagu enamus arenenud riikides. Kuhu kadus raha miks enam pole võimalik edasi elada ilma, et inimestelt tuleks koorida kõik mida koorida annab?

Samas igasugu ausambaid jms küsitava väärtuse ja vajadusega kulutusi tehakse vaatamata KOHUTAVALE KRIISILE jätkuvalt silmapilgutamata edasi??? Olen 100% kindel et riigil on raha sitaks kuna eelmine aasta olid suured üle laekumised lisaks on igasugu reserv fondid jms. Lihtsalt ma ei saa aru mis põhjusel rahvale seda jama aetakse, et raha nii otsas on, et kallis kodanik, kes sa siin elad too meie riigi kestma jäämise nimel kõik oma säästud toompeale.

miljonitega kasumis olevad haiglad krt kerjavad 30 krooniseid sms ning selliseid näiteid on veel ja veel. Aga vot ikka ei jätku.

Siin ei ole ja ei saa olla mingit nii kohutavat kriisi nagu seda meile manatakse. Ei ole võimalik et kogu meie banaania majandus oli ehitatud paari perse kukkunud kinnisvaraärika õlgadele.

Super kommentaar!
Ma imestan ise sama asja üle pidevalt... Niigi ei jää igakuiselt eriti raha alles (loe: üldse ei jää :D ) ja siis tõstetakse veel makse ja mõeldakse välja uusi. Tavakodaniku rahakott on küll ikka põhjatu, ma vaatan...

Mu vanaisa ütles selle kohta, et valitsuseliikme amet peaks olema eluaegne, sest elu lõpuni ei jõua nad ikka oma taskutesse kühveldada ja pole lootust, et keegi järgmine seda s...a likvideerima peab hakkama, mida nad korda saadavad...

____________________________
Buick Riviera 72'
11.08.2008 at 01:26
sirr
 
Auto saastemaks on tulekul
Küsimus ei ole kinnisvaraärikate laenudes, vaid mitmete tuhandete eraisikute laenudes, mis läbi kinnisvara jõudis pea kõikide majandusharudeni.
Paraku on odava raha juurdevool lõppenud, inimesed vaevlevad tänu eurobori tõusele nüüdseks juba kallite laenude tagasimaksmise käes. Samas on hinnad tõusnud ning ostuparadiis lõppenud. Inimestel pole enam pappi, firmadel pole enam pappi. Kui firmad ei jaksa palka maksta, pole inimestel raha ja riik ei saa tulu- ja sotsmaksu. Kui needsamad inimesed enam rahapuuduse tõttu ei ostle, ei saa riik käibemaksu. Ja see käib ringiratast.
12.08.2008 at 18:57
Vanaisa
  
Moderator
Auto saastemaks on tulekul
Väike uuring automaksu meelsusest:
http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=a6e5af52-2481-4b43-8240-48c4f1e39ce8

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
27.08.2008 at 14:13
Fog
 
Auto saastemaks on tulekul
Ei läinudki palju aega, muude asjade hulgas on laual selline pakkumine:
quote:
automaks süsinikdioksiidi heitmete suuruse järgi (tulu sel aastal 500 mln kr, 2010. aastal 1 miljard krooni)
Ehk siis paar tonni aastas suurusjärk. Hobiautondusele kroon kilomeeter arvestades suvist läbisõitu.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
28.04.2009 at 22:55
DevilDeVille
  
Auto saastemaks on tulekul
quote:
Fog: Ei läinudki palju aega, muude asjade hulgas on laual selline pakkumine:
quote:
automaks süsinikdioksiidi heitmete suuruse järgi (tulu sel aastal 500 mln kr, 2010. aastal 1 miljard krooni)
Ehk siis paar tonni aastas suurusjärk. Hobiautondusele kroon kilomeeter arvestades suvist läbisõitu.

imegu kõrvu, minu raha nad ei näe

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
28.04.2009 at 00:11
Indrek_S
 
Auto saastemaks on tulekul
Arvestades tuluprognoose teen järelduse, et seda kohaldatakse kõigile käibel olevatele autodele...mitte aga nö uut autot ostes.

Olenevalt maksumäärast, hakkab ilmselt Lätlaste autopark kasvama. Seda just suurema töömahuga ja võimsusnäitajatega autode poolest

____________________________
not done until it's done
29.04.2009 at 09:35
speedbird
 
Auto saastemaks on tulekul
Järjekordne sotside haigetest ideedest. Ma arvan, et meie ameeriklased on isegi puhtamad, kui paljude vanade inimeste ning maakate Ladad, mossed, Sierrad jne. Nemad hakkaks ehk isegi rohkem selle all kannatama.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
29.04.2009 at 10:07
Indrek_S
 
Auto saastemaks on tulekul
Maksustatakse tõenäoliselt tehase co-heitmete andmete põhjal. ma pole kindel, kas N-Liidus selliseid andmeid üldse märgiti.

____________________________
not done until it's done
29.04.2009 at 10:40
Madman
 
Auto saastemaks on tulekul
Huvitav mille alusel gaasiga töötavaid autosid siis maksustatakse ja palju gaasil töötava mootori CO on üldse?

____________________________
Pontiac Fiero SE 3.4 V6 '85
29.04.2009 at 11:34
kuripiiritus
 
Auto saastemaks on tulekul
kui eelmise autoga (2,5l) käisin siis gaasiga oli CO 0,005 vist kui õieti mäletan (või on üks null üle aru, igatahes sellese sobivasse vahemikku läks ikka tohutu varuga) aga passi andmete järgi oli mul ikka tavaline. Siis peaks vist passis ka kirjas olema, et gaasi auto.

____________________________
'79 Mark V
29.04.2009 at 13:13
Madman
 
Auto saastemaks on tulekul
Kui ma 300M-i gaasitasin siis anti ARK-i jaoks paber kaasa et muudatus teha aga minust jäi see tegemata.

____________________________
Pontiac Fiero SE 3.4 V6 '85
29.04.2009 at 13:17
olevtoom
 
Auto saastemaks on tulekul
quote:
kuripiiritus: ... siis gaasiga oli CO 0,005 vist kui õieti mäletan (või on üks null üle aru, igatahes sellese sobivasse vahemikku läks ikka tohutu varuga) ....

Tehke ükskord vahet vingugaasil ehk korrektse nimega süsinikmonooksiidil CO ja süsihappegaasil ehk korrektse nimega süsinikdioksiidil CO2 ("kaks" alaindeksis).
Esimene tekib kütuse mittetäielikul põlemisel ning küttesegu korraliku moodustamise ja katalüsaatori kasutamise abil õnnestub selle osa heitgaasides peaaegu nullini viia.
Teine tekib süsinikku sisaldava kütuse (diislikütuse, bensiini, gaasi, piirituse) täielikul põlemisel ja sellest ei pääse üle ega ümber. CO2 pääst sõltub kütuse tüübist (mida "raskem" kütus, seda suurem süsiniku sisalduse protsent) ning auto kütusekulust. Ja just seda tahavadki ametnikud maksustama hakata. Et loodussäästlik või nii... ökoloogiline jalajälg ja muu moodne plära.

Isegi oletades, et autode poolt toodetav süsihappegaas võiks Maakera klimat mõjutada (mis pole sugugi üheselt kindlaks tehtud), ei ole kavandatava maksu puhul loodushoiuga absoluutselt mingit pistmist. Ametnikud tahavad maksustada auto CO2 tehaseandmete-järgse päästu. Ehk teisiti öeldes tehase antud kütusekulu.

Minu arvates on siin tegu lihtsalt veel ühe meetodiga tööinimese käest raha kättesaamiseks. Sest maks ei arvesta sellega, kas ja kui palju konkreetne auto aastas sõidab. Kui keskmine kütusekulu on antud 15 liitrit sajale, maksad kaks korda rohkem kui selle auto omanik, milllele tehas annab 7,5 l/100 km. Hoolimata sellest, et sina võib-olla sõidad aastas 5000 kilomeetrit, teine aga 20 000. (Mistõttu sinu auto toodab kaks korda vähem süsihappegaasi).

Ma olen ennegi öelnud ja ei häbene korrata, et autode saastemaksu ainus loodushoidlik vorm on kütuse maksustamine. Ostad kümme liitrit bensiini -- pole tähtis, kui suures mootoris ja kui pika aja jooksul sa selle ära põletad, CO2 pääseb poliitikute teadvust uimastama ikka samapalju.

Ega's mullegi ei meeldiks ükski lisanduv maks, kuid auto teoreetilise kütusekulu maksustamisel ma selle tasumisest ei pääse. Kütusemaksu aga saaksin maksmata jätta, kui raha parasjagu napib -- ei ajaks lihtsalt Cadillaci garaažist välja.



____________________________
1956 Cadillac 62 hardtop coupé, 1991 Jeep Cherokee. Ja peres 1972 Buick Riviera
29.04.2009 at 14:47
speedbird
 
Auto saastemaks on tulekul
Näis, kui kaugele asi läheb selle teemaga nüüd siis jälle, aga siinkohal oleks tõenäoliselt küll koht protesteerima minna, eriti rääkides vanadest hobiautodest.

Samas on see järjekordne sotsdemokraatide mõttevälgatus nagu oli luksusautomaks ning loodetavasti leidub teistes erakondades piisavalt neid normaalselt mõtlevaid inimesi, kes selle SDE jama ära hoiavad.

Lisaks võib alati tuua näiteks selle, et kui ma omale vastava auto ostsin, siis ei arvestanud ma sellega, et pean hakkama mingit maksu tasuma selle pealt. Muidu poleks ostnud sellist autot :) Ja kuna taolise maksu tagajärjel läheb kindlasti suure küttekuluga autode müümine raskemaks, siis oleks õige koht hüvitist nõuda riigilt.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
29.04.2009 at 19:00 1 edit. Last edited 29.04.2009 at 19:02 by speedbird
speedbird
 
Auto saastemaks on tulekul
Paistab, et me pole ainukesed, kes Padari ideedega eriti rahul ei ole:

http://www.e24.ee/?id=113450

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
29.04.2009 at 22:33
madis
Auto saastemaks on tulekul
purtsatus->karjatus->ahastus->ja otsast peale

Ongi kogu diskussioon. Vahepeal on küte 4..6 krooni odavamaks läinud, rõõmustagem äkki selle üle ? Aga ei, ahastame parem kirjalikult mõeldud mõtete üle, mis ilmselt täide ei lähe ja kui lähevad, siis väiksemas ulatuses. Ja kui lähevad täies ulatuses siis on reaalsus see et keegi kurat ei koli läti registrisse, kõik maksavad.
29.04.2009 at 01:04
DevilDeVille
  
Auto saastemaks on tulekul
quote:
madis: Ja kui lähevad täies ulatuses siis on reaalsus see et keegi kurat ei koli läti registrisse, kõik maksavad.

olen risti vastupidisel seisukohal, registreerin kasvõi Eritreasse, et väljapressimisele mitte alluda.


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
29.04.2009 at 01:15
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Auto saastemaks on tulekul   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.