register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Poolraamide ühendamine: plussid-miinused  
Poster Message
max
Poolraamide ühendamine: plussid-miinused
Pole kere jäigemaks tegemisega eriti kursis, seega küsimus, mida annab ja mida võtab kere jäigemaks tegemine? Jäikus annab juhitavusele ja pidamiele vist juurde, aga kas auto liiga valusalt linnatänavaid lugema ei hakka?
09.04.2002 at 00:13
peep
 
Moderator
Poolraamide ühendamine: plussid-miinused
quote:
max:aga kas auto liiga valusalt linnatänavaid lugema ei hakka?

Selle vastu on tal vedrud, kere funktsioonid väheke teised on. Pidamisele ei anna palju midagi juurde aga juhitavusele see-eest küll.
09.04.2002 at 00:18
max
Poolraamide ühendamine: plussid-miinused
Nii et miinuseid polegi? ...kui rääkida dailydriverist.
09.04.2002 at 00:25 Last edited 09.04.2002 at 00:25 by max
max
Poolraamide ühendamine: plussid-miinused
Selline asi veel, et niipalju kui mina olen 3.gen f-bodydega kulgenud, siis kõik nad suhteliselt jäigad, mis avaldub selles, et kurvilistel ja auklikel linnatänavatel saavad suurema kiirusega tagarattad maast lahti ja põrutab kõvasti. See on arvatavasti 3. gen. f-body vedrustuse konstruktsiooni süü. Annab seda kuidagi tjuunida, et tänavad vähem valulikud tunduksid ning rattad maas püsiksid?
09.04.2002 at 00:30
peep
 
Moderator
Poolraamide ühendamine: plussid-miinused
jäikuse kohta ei oska öelda, see on vedrudest/amortidest kinni (sul ilmselt siis amordid läbi kui tagumik hüppab) aga isegi kui need oleks parimas korras on jäiga tagasilla tõttu paratamatu, et ebatasasel teel on juhitavus kehv.
09.04.2002 at 01:15
newton
 
Moderator
Poolraamide ühendamine: plussid-miinused
Max, sa mõlesid SFC'sid siin lasta teha või kuskilt tellida? Või niisama uurid? Mulle pole samuti nende kohta midagi halba silma jäänud ja olen vaikselt unistanud SFC'dest ka oma autole.
10.04.2002 at 10:07
rustang
  
Moderator
Poolraamide ühendamine: plussid-miinused
quote:
max: Pole kere jäigemaks tegemisega eriti kursis, seega küsimus, mida annab ja mida võtab kere jäigemaks tegemine?
Miinuseid - kaalu suurenemine ja see, kas kunagi tulevikus autot myyes ostjale niisugused asjad meeldivad või saab see müügi juures takistuseks.
Plusse - kere jäigem, nagiseb vähem, vedrustus saab oma tööd teha.
Kui auto põhi vajab nokitsemist, on just see õige hetk SFC-d installida. Väga lihtne on asjad kohapealsest materjalist teha, materjalikulu mõnisada eeku, kui ise ei keevita siis tööraha oleks vast ka mõnisada kuni tuhat eeku arvatavasti.
10.04.2002 at 10:37
max
Poolraamide ühendamine: plussid-miinused
peep: Amortides ei ole asi, need on korras. Tõestuseks on see, et ka üle-eelmine Camaro käitus samamoodi, ehkki amordid-vedrud olid kõik äsja uute vastu vahetatud. Asi siis ikkagi jäigas tagasillas.

newton: nii seda kui teist. Hetkel uurin niisama, et hiljem asi millalgi ette võtta. Toetudes rustangi jutule, oleks mõistlik lasta need vist siinsamas kokku keevitada. Nagu ma aru saan, peaks sel juhul kaks paari SFC-eid tellima ;)
10.04.2002 at 11:28
peep
 
Moderator
Poolraamide ühendamine: plussid-miinused
Kohapeal teha tuleb ilmselt ca. poole odavam kui osta. Tuleks vaid jälgida, et need isetehtud sfc'd liigselt kliirensit ei vähenda, valmis tooted on selles osas tavaliselt üpris hästi konstrueeritud. Mis kaalu puudutab, siis minu omad eriti rasked polnud, täpsemalt ei oska öelda, kuna ei kaalunud aga kindlasti pole see lisandunud kaal põhjuseks, et neid mitte paigaldada. Mingist paksuseinalisest veetorust pole neid muidugi mõtet keevitada...

Ja veel - paigaldamisel olge ettevaatlikud tuleohutuse koha pealt, kui vaibad sees võib õnnetus kergelt juhtuda. Usas ühel vennal õnnestus masin põlema panna, kuigi vaip oli eemale tõmmatud, süttis turvavöö.:eek Kuidas see tal õnnestus, ei tea - mina ei pidanud eriti midagi eemaldama keevituse ajaks.
10.04.2002 at 11:35 Last edited 10.04.2002 at 11:35 by peep (Moderator)
newton
 
Moderator
Poolraamide ühendamine: plussid-miinused
Kas sa Rustang mõtlesid oma SFC'd päris ise välja või said oma handlingu-raamatust abi? Et kui siit tellida, siis peaks vist miskeid näiteid/jooniseid/fotosid otsima, või saab loota, et keegi täitsa lambist teeb asjaliku asja?

Max, kui kunagi tellida, siis peab ilmselt vaatama lähemalt, kuidas kellel ntx. väljalase jookseb. Muidu oleks sellisest variandist huvitatud, aga millal, ei oska minagi öelda.
10.04.2002 at 11:45
max
Poolraamide ühendamine: plussid-miinused
Jep, joonised, mõõdud, fotod tuleb ise välja ajada. Muidu saadki paksust veetorust käkid :)
10.04.2002 at 12:12
rustang
  
Moderator
Poolraamide ühendamine: plussid-miinused
quote:
newton: Kas sa Rustang mõtlesid oma SFC'd päris ise välja või said oma handlingu-raamatust abi?
SFC olid enne valmis kui raamatu sain :)
Peamiselt lugesin netti ja uurisin tootjate specse. valdavalt on tegu mild steel torudega, kas siis nelikant või ümarad. Sobiva mõõdu ja paksusega nelikanti on meilgi vabalt sada.

quote:
newton:Et kui siit tellida, siis peaks vist miskeid näiteid/jooniseid/fotosid otsima, või saab loota, et keegi täitsa lambist teeb asjaliku asja?
Ah muidugi, lähed suvalise keevitaja juurde ja palud üks paar F-body street/race SFC-sid ja ta teeb Sulle lambist sobiva asja....NOT! Tegelt ei ole siinmail eriti keegi SFC-dest midagi kuulnud, seega pead ise täpselt teadma, mida ja kuhu, eriti kuidas otsad õigesti poolraamide külge kinnitada.

Kuna fox mustangile on mitu isetehtud SFC-dele pühendatud saiti siis ma arvan, et ka f-bodyle leiab samasugust inffi.
10.04.2002 at 14:30
peep
 
Moderator
Poolraamide ühendamine: plussid-miinused
Tea kas on f-body omanikud rikkamad või on connectorite tegemine keerulisem aga ma ei ole eriti palju isetehtud sfc'sid näinud.

Kui olete huvilised, siis võite ju minu omasid piiluma/mõõtma tulla, kolmas ja neljas põlv peaksid selles osas suht. samasugused olema.
10.04.2002 at 15:15
rustang
  
Moderator
Poolraamide ühendamine: plussid-miinused
5-minutilise ostimise peale leidsin siukse koha, see pole vist päris see aga midagigi :)
http://www.geocities.com/casanoc/
10.04.2002 at 16:09
rustang
  
Moderator
Poolraamide ühendamine: plussid-miinused
OK, kammisin veel veidi netis ja leidsin paar pilti, paistab, et f-body on põhja alt natuke vastikum SFC-de mõttes kui fox mustang.
10.04.2002 at 16:16
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Poolraamide ühendamine: plussid-miinused  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.