register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Camaro kaal   1 2  
Poster Message
ats
 
Camaro kaal
quote:
devilc: Ats, palju bensiini sees oli? Muud kola? Ise autos?
Bensiini, kui ma õigesti mäletan, siis üle poole paagi, kogu koli (tagavararatas, kustuti, tööriistad) ja ülevaataja oli sees, aga ta midagi seletas, et see läheb maha - ma ei saanud täpselt aru - ehk pean veel kuskil minema üle kaaluma. Rahustuseks. Seda ma ka ei usu, et veel 100kg maha peaks minema.
Tehasespec on 1343. Eurospec - st maks vedelikud, 70kg juht ja 5kg pagasit ehk tühikaal bensiiniga kuskil 1268 - see 20kg puudu võib just bensiini arvelt olla. Samas on mul lisakaaluna ees autopiloot (2kg :) ja taga pisut raskem CDBox)
10.10.2002 at 23:36
devilc
Moderator
Camaro kaal
quote:
peep:Muuseas paljudel nn. "headel" autodel on ikkagi vedrustuses kasutatud lihtlabaseid küünlaid ehk teatud vedrustuse tüüp loob eelduseid aga hea handling tuleneb siiski heast terviklahendusest.
Jah, Impreza vist näiteks? Siiski, rinkaautod, kus vedrustuse käigu pikkus pole oluline, on pea kõik DWB.
10.10.2002 at 23:59
tfr
 
Camaro kaal
Minu Urabuse numbrid siis:

EV=420 EP=380
TV=340 TP=260

Ehk siis 1400kg kokku, kaalujaotus 57/43.
11.10.2002 at 00:02
Taavi
Camaro kaal
W124 E500 - 50/50 :) Ei ole vist maailmas palju sedaane millel selline number välja näidata.
11.10.2002 at 00:24 Last edited 11.10.2002 at 00:34 by Taavi
Indrek
Camaro kaal
Vaadates kõiki neid tabeleid ja erinevaid lahendusi ja reaalset elu, tuleb vist nentida, et:
kaalujaotus-eeldus, mitte tingimus
vedrustuse käik-eeldus, mitte tingimus
vedrustuse ehituse variant-eeldus, mitte tingimus
vedrustuse jäikus-eeldus, mitte tingimus
Minu meelest tuleb siiski nii välja, et enamus asju on eeldused, loeb ikkagi terviklahendus ja kindlasti mõjutavad juhitavust ka auto kere kuju, voolujoonelisus jt. kere mõõdupuud, mis tehasevennad projekteerinud ja tuuletunnelites/radadel mõõtnud(kui eesmärk on konkreetse mudeli juhitavus disani arvelt, näit. Ferrari Enzo)
Konkreetsetes asjadest meenuvad minule eelkõige rehvid, sobivad ülekanded jne, mis siis on tingimused heaks handlinguks rajal.
11.10.2002 at 00:32
peep
 
Moderator
Camaro kaal
Nii ta on. Vaatasin, et mu audil on kaalujaotus 60/40 (nagu originaal UrQuattrol'gi) aga asi püsib teel kui liimitud ja eriti ei kipu otse minema, st. on neutraalne. Aga nüüd ma mõistan miks, kuhu, kuidas ja kellega kadus masendusttekitav kogus mu tuliuute e$irehvide mustrit radalle.com ürituse käigus.:D
11.10.2002 at 00:48 Last edited 11.10.2002 at 00:54 by peep (Moderator)
ats
 
Camaro kaal
Täpselt - pikemalt ringrada sõites tekib selline lugu, et eest kõik muster kadunud. Minu stiili puhul jällegi tagumised rehvid ehk kumbki ei saaks pikalt võistelda :)
Neutraalseks saab auto küll - seda ma imestasin juba Yariste puhul - mis kurvi minnes sai liialt rooli keerates ülejuhitavaks - kurvis gaasi/pidurit anda ei teinud autot ebastabiilseks. Lihtne sõita.
Aga Camarol kulusid rohkem millised rehvid?
11.10.2002 at 09:10
margus61
Camaro kaal
Kaalumisest.

Aasta tagasi küsisin ülevaatusel auto kaalu. Tulemus tundus kahtlane. Sõitsin otse Pääsküla prügimäele ja lasin seal väravas üle kaaluda. Erinevus tuli pea 200 kg. Prügimäe tulemus tundus õige.
11.10.2002 at 10:06
devilc
Moderator
Camaro kaal
Indrek võttis asja hästi kokku.

Kui suuri kompromisse, nagu igapäevaautode puhul, ei pea tegema, on asi lihtsam. Carroll Smith'i sõnadega "there is no magic": tuleb hoida auto kaal võimalikult madal ja raskuskese maale võimalikult lähedal. Lihtne, eks ;)

Muide, kui juba matemaatiliste terminite peale minna, äkki rääkidagi tarvilikust ja piisavast tingimusest?
11.10.2002 at 10:35
peep
 
Moderator
Camaro kaal
quote:
ats: Aga Camarol kulusid rohkem millised rehvid?

Tagumised, ikka tagumised.:)
11.10.2002 at 11:04
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Camaro kaal   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.