register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Käigukast  
Poster Message
Indrek
Käigukast
No nii, peale mitmekuulist mõttetööd ja mitmenädalast käsitööd suutis Ahto Ameerika Auto´st mu Vette käigukasti vastavalt minu soovidele ümber ehitada :D,
nüüd on siis Vette all olev käigukast nagu ilma sidurita manuaal, s.t. töötab vaid selle käiguga ,mille mina valin ja kogu automaatiga on eemaldatud, sisu on oluliselt tugevdatud, säilitatud ka kõik muud manuaali omadused, nagu käiguga pidurdamine jne.
Kuigi vahepeal tundus asi lootusetu, sai eile testikatse korralikult läbitud, kõik töötas nagu õlitatud ja peale veel väikeseid settingute muutmist võib vist projekti õnnestunuks lugeda, peaks vist olema esimene selline eestis ehitatud TH700 kast.
Nüüd jääb veel üle uuesti Vettega sõitma õppida.;)
Au ja kiitus Ahtole. :hail
12.04.2002 at 11:51 Last edited 12.04.2002 at 12:54 by Indrek
peep
 
Moderator
Käigukast
Et ta siis kestaks !
12.04.2002 at 11:54
partel
  
Käigukast
Kas forward või reverse pattern?

Kas esimesel käigul ka pidurdab? :eek
12.04.2002 at 12:18
Indrek
Käigukast
Pidurdab igal käigul nagu manuaal, kaasa arvatud esimene. Käigusifter ei ole ümber pööratud, s.t järjakord on P,R,N,4,3,2,1, aga sifterialusplaat on üle viilitud, s.t alates N allapoole liigub ilma igasuguste nupu vajutamiseta vabalt. Ise soovisin, et järjekord oleks niipidi, sest siis saan suurel kiirusel otse neljanda pealt vaba peale lülitada, kui on soov vaba veeremist kasutada.
12.04.2002 at 12:26
partel
  
Käigukast
Vaata siis, et kolmandalt neutraali ei lähe! :)

Lauri TH-400'l on TCI reverse - PRN123. Selle eelised, et kohalt liikudes N->1 kohe ja ei saa kogemata 2'lt neutraali lükata.

Mina ise harjusin sellega kohe ära. Aegajalt tuleb mõlemat järjekorda ette, siiani pole vigu teinud.. :p
12.04.2002 at 12:38
Indrek
Käigukast
quote:
partel:
Lauri TH-400'l on TCI reverse - PRN123. Selle eelised, et kohalt liikudes N->1 kohe ja ei saa kogemata 2'lt neutraali lükata.


Lauril vist puudub käigupidurdus, kui ma õieti mäletan, aga minu kastiehitamise tingimus oli just see, et asi töötaks igal käigul mõlematpidi ja sellepärast ma jätsingi järjekorra muutmata, kuna mina ei saaks auto liikudes kolmandalt/neljandalt läbi esimese/teise enam vaba sisse panna, kui oleks järjekorra ära muutnud.
12.04.2002 at 12:46
partel
  
Käigukast
Jajah, väga õige valik. Olen tähele pannud et reverse'i kasutavad (eranditega) vaid kiirendajad. Raadil olnud punasel Noval on ka forward - PRN321.

Lauril tõesti käiguga ei pidurda.
12.04.2002 at 12:53
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Käigukast  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.